Życzenia świąteczne

Dzielenie się święconym jajkiem

Zadzwoniły już dzwony, dzień nastał wesoły.
Pod święconym pieczywem uginają się stoły.

Leży jajko święcone malowane farbami –
kto też dzisiaj tym jajkiem będzie dzielił się z nami? [...]

- Maria Konopnicka



Ciepłych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych nadziei i miłości, obfitujących we wzajemną życzliwość, a także radosnych spotkań w gronie najbliższych przy wielkanocnym stole, życzy

Redakcja

Esy Floresy · 19:30 03.04.2015 · 5 ·
Komentarze
zajacanka dnia 03.04.2015 23:26
Alleluja! Niech się darzy :) Najlepszego! :)
Zola111 dnia 04.04.2015 00:58
Wzajemnie - radosnych, dobrych świąt Wielkiej Nocy.

która zostanie panna na sucho
w ten poniedziałek, co słynie z lania,
niechaj przemyśli, czy też chłopczuchom
nie była bardziej smokiem niż łanią.

Wesołego Alleluja!
Nalka31 dnia 04.04.2015 21:16
Radosnych, pogodnych świąt, smacznego jajka i mokrego dyngusa.

Z niewyczerpanym wódeczki zdrojem,
białą kiełbasą, wędlin talerzem,
dziś świąt wesołych życzę Wam szczerze.
Niech baran śpiewa i zając skacze
Wielkanoc mamy nie inaczej.


swieta-wielkanocne.blog.onet.pl/wp-content/blogs.dir/516336/files/blog_ds_1189624_2431110_sz_522.gif
Miladora dnia 05.04.2015 12:44
Najlepszego Świątecznego? :)
Arenen dnia 12.04.2015 12:17
Święta, święta i po świętach
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Miladora
30/05/2017 14:54
Niestety - sheCat ma sporo racji. Wiersz - jak dla mnie -… »
WieslawFalkowskifalko
30/05/2017 14:35
Dziękuję, Miladora, za wnikliwą analizę. Pozdrawiam. »
Ania Ostrowska
30/05/2017 14:17
Podtrzymuję swoją opinię wobec wiersza, a ordynarnych… »
sheCat
30/05/2017 13:53
Bardzo mi przypadła do gustu ta interpretacja. Rytm wiersza… »
sheCat
30/05/2017 13:48
dziś chciałbym przebierać w smakach by pełni nie pomylić z… »
sheCat
30/05/2017 13:42
Zakrawa na żart publikacja tegoż ;) jak również :) a… »
introwerka
30/05/2017 12:28
Milu, dziękuję serdecznie za wczytanie się w wiersz… »
Miladora
30/05/2017 12:09
Całkiem, całkiem, Falko. Chociaż trochę przegadałeś wiersz… »
Tjereszkowa
30/05/2017 11:54
Bemik, dziękuję za powęszenie w mojej miniaturce. :) »
Miladora
30/05/2017 11:40
Pięknie wplotłaś w końcówce nawiązanie do tytułu - musiałam… »
skroplami
30/05/2017 11:25
Piszesz sf w swoim własnym, jak każdy autor oczywiście,… »
Ania Ostrowska
30/05/2017 09:55
Czyta się ten wiersz z zadyszką, a końcowe… »
bemik
30/05/2017 08:31
Bardzo intrygujące opowiadanie. I pięknie erotyczne. Troszkę… »
bemik
30/05/2017 08:26
Nie rozśmieszyło, ale wydaje mi się, że nie miało takiego… »
Grain
30/05/2017 08:03
Ja krytycznie, aczkolwiek niezłośliwie w założeniu. Chwała… »
ShoutBox
  • Gramofon
  • 29/05/2017 20:04
  • [link] do końca głosowania pozostały 4 dni :)
  • mike17
  • 29/05/2017 18:07
  • W sumie dla młodego chłopaka taka lektura mogła być nie lada wstrząsem. I była. Odkryłem rzeczy, o jakich mi się nie śniło. Byłem oczarowany. Zaczarowany i marzyłem, by życie spełniło moje marzenia :)
  • mike17
  • 29/05/2017 18:04
  • Pamiętam, że jak czytałem w 1988 roku tę kniżkę to mnie ostro rajcowało - choć już miewałem znajomości z dziewczynami spojrzałem na to z innej perspektywy, ale reszta jest już tylko tajemnicą :)
  • Krzysztof Konrad
  • 29/05/2017 15:01
  • Ale chwilami sama kieruje się troszeczkę zaściankowymi mądrościami, często narzucając, co kobiety powinny robić. Trochę jak wyrocznia. No nie wiem.
  • Krzysztof Konrad
  • 29/05/2017 15:00
  • Doczytałem Wisłocką. Wcześniej byłem - i jestem - zafascynowany, ale teraz trochę mniej. Pani Michalina rzekomo walczyła częściowo z takim szowinistycznym spojrzeniem na kobietę z dawnych lat
  • mike17