„Kiedy kochasz kobietę” - ukazała się najnowsza książka Michała Majewskiego (mike17)

Z przyjemnością informujemy, że nasz portalowy kolega Michał Majewski  (mike17) wydał nakładem wydawnictwa Psychoskok swoją szóstą książkę – e-booka „Kiedy kochasz kobietę”.

Utwór Michała Majewskiego to zbiór 10 miniatur opowiadających o tym, jak różną potrafi być miłość i jak przemożny wpływ wywiera na życie człowieka.

Autor snuje swoje opowieści na różne sposoby: raz mamy historie traktujące o miłości „dobrej” i zaprasza nas on do świata spełnienia i radości, innym razem brutalizuje fabułę, ukazując destruktywny wpływ namiętności na ludzki los, czasami wręcz zgubny.

Nie ma w tej prozie jednoznaczności, nie ma też wspólnego mianownika moralnego, bowiem bohaterami opowiadań Michała Majewskiego są często ludzi niejednoznaczni moralnie, przechodzący duchowe przemiany, stojący na rozstajnych drogach swojego życia.

Nie można powiedzieć, że pisarstwo to wywoła obojętność, wprawi w zachwyt, zgorszenie, poruszy lub wzruszy, lecz w całej swej wyrazistości, sile przekazu oraz często sensacyjnej fabule wywrze wpływ na czytającego, pozostając na długo w jego pamięci.

Autor bowiem uprawia „męską prozę”, choć z pozoru wydawać by się mogło, że to klasyczna literatura miłosna. Nic bardziej błędnego. To opowiadania o charakterze głęboko egzystencjalnym, częstokroć bardzo uniwersalne w swym wydźwięku, chwilami wręcz wstrząsające.

Polecam miłośnikom prozy „z przesłaniem”, głęboko osadzonej w życiu, opowiadającej o tym, że kochać to nie zawsze znaczy to samo.

Okładka

Tu można kupić e-booka

 

Wkrótce we wszystkich księgarniach internetowych.

akacjowa agnes · 13:01 21.11.2016 · 45 ·
Komentarze
Niczyja dnia 21.11.2016 14:31
WOW!
Gratulacje mike17!:)
Jestem pod wrażeniem. Szósta książka! Wspaniale. Chylę czoła, a może raczej pióra...
Czytanie Ciebie to sama przyjemność:)

Pozdrawiam z podziwem,
Niczyja
mike17 dnia 21.11.2016 14:47
Bardzo dziękuję, Niczyja :)
Zapraszam Cię do czytania i kupowania.
maak dnia 21.11.2016 15:23
Szacunek dla LITERATA :). Gratuluję, oby tak dalej.
O 20:30 uczczę to zacnym piwkiem.

Zdrowia!

Maak
mike17 dnia 21.11.2016 15:30
Dzięki, Maczku, to uczcimy razem, zapasy już się chłodzą :)

Pozdro!
al-szamanka dnia 21.11.2016 16:15
To już szósta?! Oj wznosisz się, wznosisz, sokole. Serdeczne gratulacje :)
mike17 dnia 21.11.2016 16:35
Ano szósta :)
Dzięki wielgaśne za dobre słowo :)
Lilah dnia 21.11.2016 16:56
Ło matko, Mike, Ty już szóstą, a ja nawet o pierwszym tomiku nie myślę.

Gratulacyje ogromniaste - jak z Załębia do Warszawy i z powrotem. :)
Aronia23 dnia 21.11.2016 17:08
Tu Aronia23. No, Panie Michale, mnie nawet słów zabrakło. A rzadko mnie zatyka, jak wiesz. Gratuluję. Po 100kroć. Jesteś wielki i bardzo pracowity, co dla mnie cechą jest najważniejszą. :)
mike17 dnia 21.11.2016 17:27
Lilu, coś trzeba robić, co by pióro nie zardzewiało :)
A mnie ponosi w pisaniu :)
Kłaniam się nisko :)

Aronio,

Pracowitość nie jest mi obca, dlatego piszę i wydaję.
Nie chcę pisać do szuflady, chcę wyjść na świat.
Życie ma się jedno.

Obie Panie bardzo gorrrąco pozdrawiam :)
Aronia23 dnia 21.11.2016 17:43
O 20:30, też wypiję za pomyślność Wszystkich Portalowców. Mogę Maczku i Michale. Oj, będzie się działo.
Michale, piękna okładka i tytuł. Niby pytanie a jednak twierdzenie. A każde twierdzenie należy udowodnić, Ty to zrobiłeś, Mistrzu M.
Ustiusza dnia 21.11.2016 17:48
Gratulacje :D
mike17 dnia 21.11.2016 18:01
Aronio, o 20.30 zjednoczymy się we wspólnym sączeniu alkoholi :)
To piękne i zacne.
Do Mistrza mi jeszcze baaardzo daleko, póki co aspiruję :)

Ustiuszo, thanx a lot :)
Opheliac dnia 21.11.2016 18:33
Gratulacje, Mike!
Będzie dostępna tylko w wersji elektronicznej, nie?
mike17 dnia 21.11.2016 18:39
Dziękuję, Ophelio!
Na razie w wersji elektronicznej, ale nie mówię "nie" jeśli chodzi o papier.
Trza zobaczyć, czy chwyci.
Opheliac dnia 21.11.2016 19:01
Rozumiem.
Mam do do siebie, że książki w wersji elektronicznej czytam latami bądź w ogóle nie kończę, ech. Ta forma mnie zdecydowanie nie lubi, a i chyba ja jej. ;)
mike17 dnia 21.11.2016 19:17
Rozumiem, że nie każdy chce czytać z kompa.
Ja publikuję w ten sposób, bo to ma coraz szerszy zasięg.
Ale sam, uważam tylko klasyczne książki, i ich zapach :)
introwerka dnia 21.11.2016 19:50
Michale, gratulacje serdeczne! :) Twoja konsekwencja tematyczna i prozatorska wena robi wrażenie :)
Zola111 dnia 21.11.2016 19:55
Miku, wielkie gratulacje. Brawo!
mike17 dnia 21.11.2016 20:28
Werko, idę wytyczonym szlakiem.
Nie mam wahań, jeśli chodzi o to, o czym chcę pisać.
Jakoś tematyka sama się ustaliła.
Ukłony dla Ciebie :)

Zolu, cieszę się, że sekundujesz moim wydawnictwom.
Jak każdy, próbuję swego losu.
Co z tego wyjdzie, Bóg raczy wiedzieć.

Kłaniam się Wam do samej ziemi :)
JOLA S. dnia 21.11.2016 20:34
Michale, zabierając się do lektury każdej, kolejnej Twojej miniatury z cyklu " Kiedy kochasz kobietę" liczyłam na ucztę duchową i nie zawiodłam się. Czułam się dowartościowana i dumna, że jestem kobietą.

Gratulacje i najcieplejsze życzenia dalszych sukcesów - nie tylko na niwie literackiej :)
mike17 dnia 21.11.2016 22:02
Jolu, tyle pięknych słów...
Nie wiem nawet jak, Ci dziękować.
Bardzo mi miło, że doceniłaś ten cykl, choć nie liczyłem na wielki odzew.
W ogóle kłaniam się i nawet nie wiesz jak jestem wdzięczny:)
Nalka31 dnia 22.11.2016 02:29
Brawo Michale. Tak dalej trzymaj.

Kłaniam się nisko. :)
mike17 dnia 22.11.2016 10:15
Bardzo dziękuję, Beato, postaram się nie zawieść :)

I ja się kłaniam pięknie!
ajw dnia 22.11.2016 14:03
Brawo, brawo, brawo :) I cmokasy.
mike17 dnia 22.11.2016 14:29
Wielkie dzięki za gratulacje, Iwonko :)
I ja ślę cmok cmoki :)
Miroslaw Niepamietny dnia 23.11.2016 14:22
Gratulacje :) :)
mike17 dnia 23.11.2016 14:29
Bardzo się cieszę, Mirku, że się pojawiłeś :)
Miłego dnia życzę :)
esere dnia 23.11.2016 14:50
Z przyjemnością przeczytam :) Pozdrofionka Mike17! :p
mike17 dnia 23.11.2016 16:24
Esere, co za radość czytać te słowa!
Bardzo miło Cię pozdrawiam :)
Ula dnia 23.11.2016 19:56
Serdeczne gratulacje!!! Choć trochę żałuję, że nie w tradycyjnej "papierowej" wersji.
Pozdrawiam :)
mike17 dnia 23.11.2016 21:45
Ulu, jest mi super fajnie, że Cię widzę :)
Na "papier" przyjdzie jeszcze czas.
Na razie idę za trendem :)

Pozdrawiam!
Ania_Basnik dnia 24.11.2016 10:15
Bardzo się cieszę! Gratuluję! Jestem ciekawa, czy jednak w "Pocztówce z Telavivu" mnie posłuchałeś? Dlatego kupię i przeczytam! Bardzo się cieszę!!! Bo też miałam tam malutką swoją podpowiedź :-) Michale bardzo cieplutko pozdrawiam.
mike17 dnia 24.11.2016 11:09
Koniecznie musisz przeczytać i kupić, Aniu, zwłaszcza że są tam miniatury niepublikowane na portalu.
Zawsze doceniam Twoje sugestie, jeśli tylko mogą pomóc tekstowi.
Bardzo się cieszę, że mnie tu odwiedziłaś, i za dobre słowo bardzo dziękuję.

Pozdrawiam pięknie :)
OWSIANKO dnia 24.11.2016 13:33
Nie muszę Cię przekonywać, jak bardzo lubię czytać Twoje utwory; długie, krótkie, a zawsze ciekawe i pobudzające do myślenia. Nie ma takich bez głębszego przesłania, nad którymi można przejść obojętnie. Podobają mi się twoje opowiadania o meandrach „zwykłej” przyjaźni, męskiej, męsko damskiej, o międzyludzkich relacjach: lojalności, odpowiedzialności. Pisane z pasją i pazurem, świadczą o tym, że masz warsztat opanowany do perfekcji. Emocje poruszane przez Ciebie nigdy nie są sztuczne, a charaktery Twoich bohaterów – papierowe. Po Twojej ciągle rozwijającej się twórczości mogę się więc spodziewać dalszych literackich sukcesów: nowych publikacji w postaci następnych książek. Gratuluję!
mike17 dnia 24.11.2016 14:01
Drogi Marku,

Jestem zaszczycony, że mogę czytać takie słowa, nie wiem, jak mam wyrazić moją wdzięczność i szczęście, że tak odbierasz moje pisanie, i to od tak dawna.
Czytając kogoś Takiego jak Ty, czuję się wyjątkowo wyróżniony.
Bo gdy pisze tak Mistrz, to coś w tym musi być.
A za Mistrza Cię niezmiennie uważam, odkąd przeczytałem pierwszy Twój utwór.
A ja nadal będę się rozwijał, będę szukał nowych inspiracji i tematów.
Na pewno stanie w miejscu mi nie grozi :)

Kłaniam się nisko i dziękuję za gratulacje!
ipsylon dnia 28.11.2016 21:13
Super, szczerze gratuluję i życzę powodzenia!
Talent się nie marnuje, to najważniejsze :)
Serdeczności!
Tomek
mike17 dnia 28.11.2016 22:37
Dzięki, Tomku, za pojawienie się i miłe słowa!

Pozdrawiam wieczorowo :)
Meltemi dnia 01.12.2016 08:38
Gratulacje!
mike17 dnia 01.12.2016 10:15
Bardzo dziękuję, Meltemi, za odwiedziny i gratulacje :)
Miłego dnia!
bened dnia 29.12.2016 00:13
Noisy and heartfelt congratulacions to my fellow! :)
mike17 dnia 29.12.2016 14:31
You can't imagine how happy I am as I'm reading your words - thanx a lot! :)
bened dnia 31.12.2016 16:20
But what I know is that your book will be successful. :)
mike17 dnia 02.01.2017 18:19
I hope so - am I speaking out of turn? :)
Quentin dnia 12.01.2017 20:47
No to pozostaje teraz czekać na Siedmiu Wspaniałych ;)
A i to myślę, że nastąpi. Kwestia czasu, bo reszty jestem pewien.

Gratuluję

Quen
mike17 dnia 12.01.2017 21:16
Dzięki, Quentinie, duchowy bracie :)
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Zola111
17/01/2019 18:55
wiojaw: dziękuję, że wróciłaś. Serdeczności. mike17:… »
ClakierCat
17/01/2019 18:40
masz rację wiojaw, ślicznie dziękuję, że jesteś, Twoje… »
mike17
17/01/2019 18:24
Nic gorszego jak bezradność... To śmierć za życia. I nic… »
wiojaw
17/01/2019 18:23
Nawet z tymi moimi klapkami? Widzę, że Ty po prostu… »
ClakierCat
17/01/2019 18:16
Masz rację wjiojaw, pięknie dziękuję za komentarz - bardzo… »
wiojaw
17/01/2019 18:01
chyba nie rozumieją? A dwa, nie widzę związku między… »
ClakierCat
17/01/2019 17:45
Marta Podgórnik rocznik 1994, klasa francuska. biblią jest… »
Kemilk
17/01/2019 17:36
Jedno z lepszych opowiadań, jakie tutaj czytałem. Jedyne co… »
Jaworski
17/01/2019 17:26
Dzięki wielkie. Jak coś napiszę to wrzucę. »
wiojaw
17/01/2019 17:18
Buziam :rol: za słowa Mike17! :) »
wiojaw
17/01/2019 17:15
Jestem kobietą, zdecydowanie muszę zmienić nick na bardziej… »
mike17
17/01/2019 17:01
Wiersz w konwencji czystej formy, pełen abstrakcyjnych… »
Zola111
17/01/2019 16:57
Blanche: dziękuję za wysoką ocenę i piękne rozumienie… »
wiojaw
17/01/2019 16:44
Dzięki Janku! Właśnie tak, Norwid sam w sobie nie był celem. »
AntoniGrycuk
17/01/2019 16:27
No pojechałeś. Przyznam. Klimat stworzyłeś naprawdę "z… »
ShoutBox
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:26
  • oby ten konsensus wychodził zawsze, wszędzie i wszystkim.
  • mike17
  • 15/01/2019 23:24
  • Miło mi się z Tobą rozmawiało, Ananke, ale łóżko mnie wzywa - na dziś chyba starczy. Życzę Ci kolorowych snów i jak zwykle cieszę się, że udało się nam dojść do konsensusu :) Dobranoc.
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:22
  • znam i lubię :)
  • Niczyja
  • 15/01/2019 23:19
  • Nic lepiej nie pasuje do tej śnieżnej ciszy... [link]
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:18
  • właśnie, plusy i minusy. Żeby je dostrzec, trzeba mieć jakąś wiedzę, warsztat, doświadczenie i CZAS. O tym nie mówiliśmy, trzeba poświęcić trochę czasu, żeby powstał rzeczowy komentarz
  • mike17
  • 15/01/2019 23:15
  • Absolutnie masz rację. Chwalić grafomanów nie wolno, ale tym tuzom też słodzić nie powinno się. Dobrze wytknąć plusy i minusy. ale czasem krytyka musi być jak i euforyczne pochwalenie :)
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:11
  • czasem można kogoś niesłusznie wpędzić w poczucie, że nie jest nic wart, a z drugiej strony pisać pochwalne peany pod bohomazami
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:09
  • Mike - czy oby na pewno wszystkiego ? czy jakaś część komentatorów nie jest nazbyt złośliwa? niekompetentna? z drugiej strony nazbyt pochlebna ? bezkrytyczna ?
  • mike17
  • 15/01/2019 23:06
  • Na portalu można dowiedzieć się wszystkiego o swoim pisaniu. Komentatorzy zawsze się znajdą. A ci w realu mają wieczorki literackie, gdzie raczej tłumy nie walą, są to imprezy niszowe.
  • Ananke
  • 15/01/2019 23:01
  • prawie każdy tego chce. Tak uważam. Jak ludzie wydają na papierze swoje utwory, mają ograniczoną możliwość interakcji z Czytelnikiem.
Ostatnio widziani
Gości online:18
Najnowszy:Wqgj54
Wspierają nas