„Kiedy kochasz kobietę” - ukazała się najnowsza książka Michała Majewskiego (mike17)

Z przyjemnością informujemy, że nasz portalowy kolega Michał Majewski  (mike17) wydał nakładem wydawnictwa Psychoskok swoją szóstą książkę – e-booka „Kiedy kochasz kobietę”.

Utwór Michała Majewskiego to zbiór 10 miniatur opowiadających o tym, jak różną potrafi być miłość i jak przemożny wpływ wywiera na życie człowieka.

Autor snuje swoje opowieści na różne sposoby: raz mamy historie traktujące o miłości „dobrej” i zaprasza nas on do świata spełnienia i radości, innym razem brutalizuje fabułę, ukazując destruktywny wpływ namiętności na ludzki los, czasami wręcz zgubny.

Nie ma w tej prozie jednoznaczności, nie ma też wspólnego mianownika moralnego, bowiem bohaterami opowiadań Michała Majewskiego są często ludzi niejednoznaczni moralnie, przechodzący duchowe przemiany, stojący na rozstajnych drogach swojego życia.

Nie można powiedzieć, że pisarstwo to wywoła obojętność, wprawi w zachwyt, zgorszenie, poruszy lub wzruszy, lecz w całej swej wyrazistości, sile przekazu oraz często sensacyjnej fabule wywrze wpływ na czytającego, pozostając na długo w jego pamięci.

Autor bowiem uprawia „męską prozę”, choć z pozoru wydawać by się mogło, że to klasyczna literatura miłosna. Nic bardziej błędnego. To opowiadania o charakterze głęboko egzystencjalnym, częstokroć bardzo uniwersalne w swym wydźwięku, chwilami wręcz wstrząsające.

Polecam miłośnikom prozy „z przesłaniem”, głęboko osadzonej w życiu, opowiadającej o tym, że kochać to nie zawsze znaczy to samo.

Okładka

Tu można kupić e-booka

 

Wkrótce we wszystkich księgarniach internetowych.

akacjowa agnes · 13:01 21.11.2016 · 45 ·
Komentarze
Niczyja dnia 21.11.2016 14:31
WOW!
Gratulacje mike17!:)
Jestem pod wrażeniem. Szósta książka! Wspaniale. Chylę czoła, a może raczej pióra...
Czytanie Ciebie to sama przyjemność:)

Pozdrawiam z podziwem,
Niczyja
mike17 dnia 21.11.2016 14:47
Bardzo dziękuję, Niczyja :)
Zapraszam Cię do czytania i kupowania.
maak dnia 21.11.2016 15:23
Szacunek dla LITERATA :). Gratuluję, oby tak dalej.
O 20:30 uczczę to zacnym piwkiem.

Zdrowia!

Maak
mike17 dnia 21.11.2016 15:30
Dzięki, Maczku, to uczcimy razem, zapasy już się chłodzą :)

Pozdro!
al-szamanka dnia 21.11.2016 16:15
To już szósta?! Oj wznosisz się, wznosisz, sokole. Serdeczne gratulacje :)
mike17 dnia 21.11.2016 16:35
Ano szósta :)
Dzięki wielgaśne za dobre słowo :)
Lilah dnia 21.11.2016 16:56
Ło matko, Mike, Ty już szóstą, a ja nawet o pierwszym tomiku nie myślę.

Gratulacyje ogromniaste - jak z Załębia do Warszawy i z powrotem. :)
Aronia23 dnia 21.11.2016 17:08
Tu Aronia23. No, Panie Michale, mnie nawet słów zabrakło. A rzadko mnie zatyka, jak wiesz. Gratuluję. Po 100kroć. Jesteś wielki i bardzo pracowity, co dla mnie cechą jest najważniejszą. :)
mike17 dnia 21.11.2016 17:27
Lilu, coś trzeba robić, co by pióro nie zardzewiało :)
A mnie ponosi w pisaniu :)
Kłaniam się nisko :)

Aronio,

Pracowitość nie jest mi obca, dlatego piszę i wydaję.
Nie chcę pisać do szuflady, chcę wyjść na świat.
Życie ma się jedno.

Obie Panie bardzo gorrrąco pozdrawiam :)
Aronia23 dnia 21.11.2016 17:43
O 20:30, też wypiję za pomyślność Wszystkich Portalowców. Mogę Maczku i Michale. Oj, będzie się działo.
Michale, piękna okładka i tytuł. Niby pytanie a jednak twierdzenie. A każde twierdzenie należy udowodnić, Ty to zrobiłeś, Mistrzu M.
Ustiusza dnia 21.11.2016 17:48
Gratulacje :D
mike17 dnia 21.11.2016 18:01
Aronio, o 20.30 zjednoczymy się we wspólnym sączeniu alkoholi :)
To piękne i zacne.
Do Mistrza mi jeszcze baaardzo daleko, póki co aspiruję :)

Ustiuszo, thanx a lot :)
Opheliac dnia 21.11.2016 18:33
Gratulacje, Mike!
Będzie dostępna tylko w wersji elektronicznej, nie?
mike17 dnia 21.11.2016 18:39
Dziękuję, Ophelio!
Na razie w wersji elektronicznej, ale nie mówię "nie" jeśli chodzi o papier.
Trza zobaczyć, czy chwyci.
Opheliac dnia 21.11.2016 19:01
Rozumiem.
Mam do do siebie, że książki w wersji elektronicznej czytam latami bądź w ogóle nie kończę, ech. Ta forma mnie zdecydowanie nie lubi, a i chyba ja jej. ;)
mike17 dnia 21.11.2016 19:17
Rozumiem, że nie każdy chce czytać z kompa.
Ja publikuję w ten sposób, bo to ma coraz szerszy zasięg.
Ale sam, uważam tylko klasyczne książki, i ich zapach :)
introwerka dnia 21.11.2016 19:50
Michale, gratulacje serdeczne! :) Twoja konsekwencja tematyczna i prozatorska wena robi wrażenie :)
Zola111 dnia 21.11.2016 19:55
Miku, wielkie gratulacje. Brawo!
mike17 dnia 21.11.2016 20:28
Werko, idę wytyczonym szlakiem.
Nie mam wahań, jeśli chodzi o to, o czym chcę pisać.
Jakoś tematyka sama się ustaliła.
Ukłony dla Ciebie :)

Zolu, cieszę się, że sekundujesz moim wydawnictwom.
Jak każdy, próbuję swego losu.
Co z tego wyjdzie, Bóg raczy wiedzieć.

Kłaniam się Wam do samej ziemi :)
JOLA S. dnia 21.11.2016 20:34
Michale, zabierając się do lektury każdej, kolejnej Twojej miniatury z cyklu " Kiedy kochasz kobietę" liczyłam na ucztę duchową i nie zawiodłam się. Czułam się dowartościowana i dumna, że jestem kobietą.

Gratulacje i najcieplejsze życzenia dalszych sukcesów - nie tylko na niwie literackiej :)
mike17 dnia 21.11.2016 22:02
Jolu, tyle pięknych słów...
Nie wiem nawet jak, Ci dziękować.
Bardzo mi miło, że doceniłaś ten cykl, choć nie liczyłem na wielki odzew.
W ogóle kłaniam się i nawet nie wiesz jak jestem wdzięczny:)
Nalka31 dnia 22.11.2016 02:29
Brawo Michale. Tak dalej trzymaj.

Kłaniam się nisko. :)
mike17 dnia 22.11.2016 10:15
Bardzo dziękuję, Beato, postaram się nie zawieść :)

I ja się kłaniam pięknie!
ajw dnia 22.11.2016 14:03
Brawo, brawo, brawo :) I cmokasy.
mike17 dnia 22.11.2016 14:29
Wielkie dzięki za gratulacje, Iwonko :)
I ja ślę cmok cmoki :)
Miroslaw Niepamietny dnia 23.11.2016 14:22
Gratulacje :) :)
mike17 dnia 23.11.2016 14:29
Bardzo się cieszę, Mirku, że się pojawiłeś :)
Miłego dnia życzę :)
esere dnia 23.11.2016 14:50
Z przyjemnością przeczytam :) Pozdrofionka Mike17! :p
mike17 dnia 23.11.2016 16:24
Esere, co za radość czytać te słowa!
Bardzo miło Cię pozdrawiam :)
Ula dnia 23.11.2016 19:56
Serdeczne gratulacje!!! Choć trochę żałuję, że nie w tradycyjnej "papierowej" wersji.
Pozdrawiam :)
mike17 dnia 23.11.2016 21:45
Ulu, jest mi super fajnie, że Cię widzę :)
Na "papier" przyjdzie jeszcze czas.
Na razie idę za trendem :)

Pozdrawiam!
Ania_Basnik dnia 24.11.2016 10:15
Bardzo się cieszę! Gratuluję! Jestem ciekawa, czy jednak w "Pocztówce z Telavivu" mnie posłuchałeś? Dlatego kupię i przeczytam! Bardzo się cieszę!!! Bo też miałam tam malutką swoją podpowiedź :-) Michale bardzo cieplutko pozdrawiam.
mike17 dnia 24.11.2016 11:09
Koniecznie musisz przeczytać i kupić, Aniu, zwłaszcza że są tam miniatury niepublikowane na portalu.
Zawsze doceniam Twoje sugestie, jeśli tylko mogą pomóc tekstowi.
Bardzo się cieszę, że mnie tu odwiedziłaś, i za dobre słowo bardzo dziękuję.

Pozdrawiam pięknie :)
OWSIANKO dnia 24.11.2016 13:33
Nie muszę Cię przekonywać, jak bardzo lubię czytać Twoje utwory; długie, krótkie, a zawsze ciekawe i pobudzające do myślenia. Nie ma takich bez głębszego przesłania, nad którymi można przejść obojętnie. Podobają mi się twoje opowiadania o meandrach „zwykłej” przyjaźni, męskiej, męsko damskiej, o międzyludzkich relacjach: lojalności, odpowiedzialności. Pisane z pasją i pazurem, świadczą o tym, że masz warsztat opanowany do perfekcji. Emocje poruszane przez Ciebie nigdy nie są sztuczne, a charaktery Twoich bohaterów – papierowe. Po Twojej ciągle rozwijającej się twórczości mogę się więc spodziewać dalszych literackich sukcesów: nowych publikacji w postaci następnych książek. Gratuluję!
mike17 dnia 24.11.2016 14:01
Drogi Marku,

Jestem zaszczycony, że mogę czytać takie słowa, nie wiem, jak mam wyrazić moją wdzięczność i szczęście, że tak odbierasz moje pisanie, i to od tak dawna.
Czytając kogoś Takiego jak Ty, czuję się wyjątkowo wyróżniony.
Bo gdy pisze tak Mistrz, to coś w tym musi być.
A za Mistrza Cię niezmiennie uważam, odkąd przeczytałem pierwszy Twój utwór.
A ja nadal będę się rozwijał, będę szukał nowych inspiracji i tematów.
Na pewno stanie w miejscu mi nie grozi :)

Kłaniam się nisko i dziękuję za gratulacje!
ipsylon dnia 28.11.2016 21:13
Super, szczerze gratuluję i życzę powodzenia!
Talent się nie marnuje, to najważniejsze :)
Serdeczności!
Tomek
mike17 dnia 28.11.2016 22:37
Dzięki, Tomku, za pojawienie się i miłe słowa!

Pozdrawiam wieczorowo :)
Meltemi dnia 01.12.2016 08:38
Gratulacje!
mike17 dnia 01.12.2016 10:15
Bardzo dziękuję, Meltemi, za odwiedziny i gratulacje :)
Miłego dnia!
bened dnia 29.12.2016 00:13
Noisy and heartfelt congratulacions to my fellow! :)
mike17 dnia 29.12.2016 14:31
You can't imagine how happy I am as I'm reading your words - thanx a lot! :)
bened dnia 31.12.2016 16:20
But what I know is that your book will be successful. :)
mike17 dnia 02.01.2017 18:19
I hope so - am I speaking out of turn? :)
Quentin dnia 12.01.2017 20:47
No to pozostaje teraz czekać na Siedmiu Wspaniałych ;)
A i to myślę, że nastąpi. Kwestia czasu, bo reszty jestem pewien.

Gratuluję

Quen
mike17 dnia 12.01.2017 21:16
Dzięki, Quentinie, duchowy bracie :)
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
AntoniGrycuk
18/06/2019 13:00
Kazjuno, nie zawsze trzeba wszystko tłumaczyć. Czasem… »
wiosna
18/06/2019 12:56
Zaczęłam czytanie od czwartej części i mam jeszcze sporo do… »
AntoniGrycuk
18/06/2019 12:53
Wiosna, specjalnie pisałem to nieco "na opak",… »
wiosna
18/06/2019 12:38
Zastanawiam się... piszesz, że nie myślałem o nikim… »
StalowyKruk
18/06/2019 12:07
Konstruktywne opinie? Może i tak, ale mało kto komentuje w… »
wiosna
18/06/2019 12:07
Oczywiście, że Twoja koncepcja ma sens i miło było… »
Madawydar
18/06/2019 11:58
Niemal połowę życia dane mi było spędzić w PRL-u, więc… »
Kazjuno
18/06/2019 09:42
Dzięki Antoni za wyjaśnienie. Może przydałaby się informacja… »
AntoniGrycuk
18/06/2019 08:03
Tak... inteligentni się nie nudzą... Ja bym raczej napisał:… »
AntoniGrycuk
18/06/2019 07:38
Kazjuno, całe szczęście, że ludzie reagują tak różnie na… »
Zola111
18/06/2019 01:04
Madowydar: dziękuję Ci bardzo. A no taki mi się wyobraził… »
Kazjuno
17/06/2019 23:08
Odczytałem Twą miniaturkę w ten oto sposób: Jestem młody… »
Opheliac
17/06/2019 20:49
Powtórzenie. Chyba bym zrezygnowała w ogóle z tych drugich… »
AntoniGrycuk
17/06/2019 19:14
Wiosna, taka była moja koncepcja, która nie jest pozbawiona… »
wiosna
17/06/2019 17:21
bardzo podoba mi się cisza, wdzięcząca się na brzegu ust:)»
ShoutBox
  • AntoniGrycuk
  • 18/06/2019 13:23
  • A co, Kazjuno, ile już czekasz? :) Teraz tutaj teksty w poczekalni muszą nabrać mocy urzędowej :) No, chyba że trafią na półki z dnia na dzień, co miało miejsce ;)
  • Kazjuno
  • 18/06/2019 12:00
  • Redakcjo! Litości!!
  • mike17
  • 17/06/2019 19:53
  • Ikona popu w najlepszym wydaniu : [link]
  • StalowyKruk
  • 17/06/2019 00:33
  • Może innym razem. Ale może dałbyś się zainteresować twórczością legendarnego Lemmy'ego Kilmistera? [link]
  • MitomanGej
  • 16/06/2019 21:23
  • [link] Polecam zapoznać się z nową płytą jedynego polskiego wieszcza, największego operatora języka polskiego, tak jak i falusa
  • Husarek20
  • 16/06/2019 15:04
  • Szczerze mówiąc to trudno mi się odnaleźć na tym portalu, ze względu na jego układ.
  • AntoniGrycuk
  • 15/06/2019 09:38
  • Chciałem zauważyć, że, jak przystało na profesjonalny portal, od dwóch dni jest tu więcej reklam niż komentarzy :)
  • Lucja
  • 13/06/2019 16:18
  • Czy ktoś oświeciłby mnie informacją/ wskazał link gdzie znajdę info o prawnej stronie sprzedaży książki?Rejestracja/podatek/VAT/Sprzedaż za granicę/self-empoyed w UK/rozliczenia w obu krajach itd?:)
Ostatnio widziani
Gości online:16
Najnowszy:oxubaq
Wspierają nas