Zapowiedź: I tak dalej Wiktora Orła

Można powiedzieć, że doczekałem się i ja. Kiedy prawie 11 lat temu zakładałem Portal Pisarski, moim marzeniem było wydanie własnej, samodzielnej książki. I to marzenie właśnie się spełnia. Więcej o moim czytadle przeczytacie poniżej.

Połączenie „Zwału” Sławomira Shuty'ego z kultowym „Trainspotting”. Zjazdy, kace, wizje, koszmary – gubi się w nich bohater i gubi czytelnik. Nie wiadomo, co się przed chwilą wydarzyło i co przyniesie kolejna pijana noc. Pytanie „Gdzie się obudzisz?” zamienia się na „Czy się obudzisz?”.

I tak dalej” wciąga czytelnika w świat odwróconych wartości, dziwacznych, przypadkowych postaci, narkotyków i wizji z pogranicza jawy i snu, nonszalanckiego podejścia do życia i postępującej destrukcji. Błyskotliwa narracja powieści dziesiątkuje czytelnika każdym kolejnym akapitem, pozwalając mu jedynie na chwilę wytchnienia w postaci gorzkiego, czarnego humoru, który osadza się nieprzyjemnie na ściankach przełyku, jak zbyt duża porcja wciągniętej amfetaminy. Efemeryczny i czasami mocno surrealistyczny klimat powieści osadzonej w „magicznym” Krakowie i upalnej Malcie wciąga czytelnika tylko po to, żeby go na końcu bezpardonowo „wypluć” i pozostawić w stanie kompletnej dezorientacji.

Wiktor Orzeł – rocznik 1990, urodził się w Bochni, skończył kulturoznawstwo, mieszka i pracuje w Krakowie, w agencji reklamowej. W wieku 16 lat założył Portal Pisarski, który z powodzeniem pomaga rozwijać skrzydła aspirującym pisarzom. Debiutował w 2010 roku opowiadaniem „Lampisko Ty moje” w antologii opowiadań fantastycznych „Przedświt”. Publikowano go m.in. w kwartalniku „s Z A F a”, i niezliczonych zakamarkach Internetu, o których on sam już nie bardzo pamięta. Wiktor regularnie portretuje rzeczywistość w mediach społecznościowych, gdzie umieszcza quasi literackie wycinki rzeczywistości w formie miniatur. Oprócz zamiłowania do prozy lubi poezję patchworkową, którą tworzy na podstawie zasłyszanych dialogów i publikuje na Fanpage'u Dzienność.

Książka będzie dostępna w druku oraz w postaci e-booka.
Premiera zaplanowana jest na 28 stycznia.

Patroni medialni: Kulturatka.pl i Dekadenci.pl

 

  • Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa (ze wskazaniem na nieobyczajną)
  • Wydawca: Novae Res, 2017
  • Format: 121x195mm, oprawa miękka ze skrzydełkami
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 136
  • ISBN: 978-83-8083-430-9
  • Premiera: 28 stycznia
 


Sagitarius · 15:36 23.01.2017 · 13 ·
Komentarze
Jaga dnia 23.01.2017 16:19
Gratuluję! Wspaniałe wieści. Chętnie przeczytam.
Berenika dnia 23.01.2017 17:06
Brawo! Bardzo się cieszę i gratuluję! :)
akacjowa agnes dnia 23.01.2017 18:10
Gratulacje, Szefie :)
Esy Floresy dnia 23.01.2017 18:43
Może wreszcie znajdziesz dla nas więcej czasu :p A poważniej, to serdeczne gratulacje i życzę kolejnej książki wydanej na papierze :)
Zola111 dnia 23.01.2017 22:21
To bardzo radosna wiadomość. Gratulacje. Czekamy na powieść.
Sagitarius dnia 24.01.2017 13:09
Dziękuję wszystkim za miłe słowa :)
WholeTruth dnia 24.01.2017 21:53
no, piąteczka! ;) bardzo miło czytać takie newsy.
KatarzynaKonopkaChludzinska dnia 26.01.2017 14:02
A jak będzie z dystrybucją? "I tak dalej" będzie w dużych księgarniach, takich jak Empik, Matras? Jak wydawnictwo typu vanity, to może być z nią krucho.
Wiadomo, że debiutantom jest trudniej, chociaż...Tegoroczny Paszport Polityki przyznano w dziedzinie literatury za debiut. Podobnie było przy ostatnim rozdaniu Nike.
al-szamanka dnia 27.01.2017 22:27
Ho, ho, ho, czytałam już o tym wydarzeniu na FB. Gratki wielkie :) Zobaczysz jakie to przyjemne uczucie powąchać swoją książkę ;)
ajw dnia 29.01.2017 15:20
Zapowiada się ciekawie. Cieszę się bardzo Twoim sukcesem :)
Sagitarius dnia 29.01.2017 20:42
Książkę już można kupować, na przykład tutaj: http://bit.ly/itakdalej-taniaksiazka

;-)
Opheliac dnia 05.02.2017 16:54
O, ja również gratuluję! :)
Sagitarius dnia 10.02.2017 22:31
Dziękuję. :)
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Aronia23
26/03/2017 23:43
Maurycy, śliczną baśń ułożyłeś. Podałeś pierwsze nuty, ja… »
alos
26/03/2017 23:35
Nie znam się za bardzo na villanellach. Może rzeczywiście… »
bruliben
26/03/2017 23:33
Ta rozciągnięta wersja rzeczywiście zadziałała. Zagęściła… »
alos
26/03/2017 23:29
Elegancko, sięgnęłaś Introwertko do źródeł piękna, skrytego… »
alos
26/03/2017 23:23
Ładny wiersz, ale w drugiej cząstce jest jakiś nadmiar, to… »
alos
26/03/2017 23:14
Dzięki za podzielenie się ciekawymi refleksjami. Pozdrawiam… »
Niczyja
26/03/2017 22:36
Piękny wiersz, hopeless:) Nic więcej nie chcę i nie muszę… »
gabi
26/03/2017 22:12
No cóż – masz prawo do wyrażenia swojego zdania. Polemikę z… »
Opheliac
26/03/2017 21:28
Zgodzę się zdecydowanie z Wiktorią. Przyznam, że nawet… »
Opheliac
26/03/2017 21:12
Hope, jak zwykle z dużą przyjemnością czytam i odbieram Twój… »
Opheliac
26/03/2017 21:00
Oj, bliski Ci jest motyw lata, ale to dobrze, bo to bardzo… »
Opheliac
26/03/2017 20:53
A u mnie z kolei czcionka jest nienaturalnie duża, hm ;)»
aleksander81
26/03/2017 20:21
Miałem napisać już wczoraj, ale niestety nie znalazłem czasu… »
KoRd
26/03/2017 20:00
Dzięki za komentarz :O Z tej " historyjki" to… »
Jacek Podgorski
26/03/2017 19:50
Jej, jaki to ciepły i silny wiersz! »
ShoutBox
  • wiktoria
  • 26/03/2017 23:50
  • A ja właśnie przeczytałam, ze to fake news i Tina żyje. Ostatnio tez czytałam o śmierci Wojewódzkiego, ktory ma sie całkiem dobrze. Moze lepiej nie wierzyć tak szybko we wszystko co piszą w sieci?
  • Niczyja
  • 26/03/2017 22:18
  • Dziś, co ja robiłam dziś ok 19? Nie pamiętam. Dlaczego najważniejsi, najlepsi odchodzą? Leonard, Michael, teraz Tina. Po nich będą płakać miliony. Już płaczą. Kap, kap, kap...
  • Aronia23
  • 26/03/2017 22:11
  • Miała wylew, od paru dni była w szpitalu - lekarze naprawdę robili wszystko, aby Ją uratować. Niestety. Zmarła ok 19: 00, naszego czasu. Takie Niczyjko jest życie. Kogosie w drodze. Hej
  • Niczyja
  • 26/03/2017 21:58
  • Naprawdę? Bardzo ją lubiłam, zawsze. Wielka szkoda... [link]
  • Aronia23
  • 26/03/2017 21:20
  • Tina Turner nie żyje. Dla mnie zawsze będzie ikoną muzyki, czarodziejskiego głosu. Spoczywaj w spokoju, Tino.
  • mike17
  • 26/03/2017 20:21
  • No to powoli transferuję się na meczyk. Mam nadzieję, że nie będzie lipy :)
  • gabi
  • 26/03/2017 17:08
  • dziękuję Aronio za smacznego ale przede wszystkim za pomoc - udało się wkleić!!!
  • Aronia23
  • 26/03/2017 13:33
  • Smacznego Koleżanki. Przypomniało mi się przedszkole:hi, hi. "Mam 3 latka, 3 i pół, sięgam głową ponad stół. Mam fartuszek z muchomorkiem.Do przedszkola chodzę z workiem. SZybko zjadam z talerzyka.."
Ostatnio widziani
Gości online:15
Najnowszy:kertynager4