Zapowiedź: I tak dalej Wiktora Orła

Można powiedzieć, że doczekałem się i ja. Kiedy prawie 11 lat temu zakładałem Portal Pisarski, moim marzeniem było wydanie własnej, samodzielnej książki. I to marzenie właśnie się spełnia. Więcej o moim czytadle przeczytacie poniżej.

Połączenie „Zwału” Sławomira Shuty'ego z kultowym „Trainspotting”. Zjazdy, kace, wizje, koszmary – gubi się w nich bohater i gubi czytelnik. Nie wiadomo, co się przed chwilą wydarzyło i co przyniesie kolejna pijana noc. Pytanie „Gdzie się obudzisz?” zamienia się na „Czy się obudzisz?”.

I tak dalej” wciąga czytelnika w świat odwróconych wartości, dziwacznych, przypadkowych postaci, narkotyków i wizji z pogranicza jawy i snu, nonszalanckiego podejścia do życia i postępującej destrukcji. Błyskotliwa narracja powieści dziesiątkuje czytelnika każdym kolejnym akapitem, pozwalając mu jedynie na chwilę wytchnienia w postaci gorzkiego, czarnego humoru, który osadza się nieprzyjemnie na ściankach przełyku, jak zbyt duża porcja wciągniętej amfetaminy. Efemeryczny i czasami mocno surrealistyczny klimat powieści osadzonej w „magicznym” Krakowie i upalnej Malcie wciąga czytelnika tylko po to, żeby go na końcu bezpardonowo „wypluć” i pozostawić w stanie kompletnej dezorientacji.

Wiktor Orzeł – rocznik 1990, urodził się w Bochni, skończył kulturoznawstwo, mieszka i pracuje w Krakowie, w agencji reklamowej. W wieku 16 lat założył Portal Pisarski, który z powodzeniem pomaga rozwijać skrzydła aspirującym pisarzom. Debiutował w 2010 roku opowiadaniem „Lampisko Ty moje” w antologii opowiadań fantastycznych „Przedświt”. Publikowano go m.in. w kwartalniku „s Z A F a”, i niezliczonych zakamarkach Internetu, o których on sam już nie bardzo pamięta. Wiktor regularnie portretuje rzeczywistość w mediach społecznościowych, gdzie umieszcza quasi literackie wycinki rzeczywistości w formie miniatur. Oprócz zamiłowania do prozy lubi poezję patchworkową, którą tworzy na podstawie zasłyszanych dialogów i publikuje na Fanpage'u Dzienność.

Książka będzie dostępna w druku oraz w postaci e-booka.
Premiera zaplanowana jest na 28 stycznia.

Patroni medialni: Kulturatka.pl i Dekadenci.pl

 

  • Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa (ze wskazaniem na nieobyczajną)
  • Wydawca: Novae Res, 2017
  • Format: 121x195mm, oprawa miękka ze skrzydełkami
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 136
  • ISBN: 978-83-8083-430-9
  • Premiera: 28 stycznia
 


Sagitarius · 15:36 23.01.2017 · 13 ·
Komentarze
Jaga dnia 23.01.2017 16:19
Gratuluję! Wspaniałe wieści. Chętnie przeczytam.
Berenika dnia 23.01.2017 17:06
Brawo! Bardzo się cieszę i gratuluję! :)
akacjowa agnes dnia 23.01.2017 18:10
Gratulacje, Szefie :)
Esy Floresy dnia 23.01.2017 18:43
Może wreszcie znajdziesz dla nas więcej czasu :p A poważniej, to serdeczne gratulacje i życzę kolejnej książki wydanej na papierze :)
Zola111 dnia 23.01.2017 22:21
To bardzo radosna wiadomość. Gratulacje. Czekamy na powieść.
Sagitarius dnia 24.01.2017 13:09
Dziękuję wszystkim za miłe słowa :)
WholeTruth dnia 24.01.2017 21:53
no, piąteczka! ;) bardzo miło czytać takie newsy.
KatarzynaKonopkaChludzinska dnia 26.01.2017 14:02
A jak będzie z dystrybucją? "I tak dalej" będzie w dużych księgarniach, takich jak Empik, Matras? Jak wydawnictwo typu vanity, to może być z nią krucho.
Wiadomo, że debiutantom jest trudniej, chociaż...Tegoroczny Paszport Polityki przyznano w dziedzinie literatury za debiut. Podobnie było przy ostatnim rozdaniu Nike.
al-szamanka dnia 27.01.2017 22:27
Ho, ho, ho, czytałam już o tym wydarzeniu na FB. Gratki wielkie :) Zobaczysz jakie to przyjemne uczucie powąchać swoją książkę ;)
ajw dnia 29.01.2017 15:20
Zapowiada się ciekawie. Cieszę się bardzo Twoim sukcesem :)
Sagitarius dnia 29.01.2017 20:42
Książkę już można kupować, na przykład tutaj: http://bit.ly/itakdalej-taniaksiazka

;-)
Opheliac dnia 05.02.2017 16:54
O, ja również gratuluję! :)
Sagitarius dnia 10.02.2017 22:31
Dziękuję. :)
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Procesja
21/02/2017 23:53
Jago, nie wiesz nawet jak mi dodałaś skrzydeł swoim… »
mike17
21/02/2017 22:54
Witaj,Jago, pod tym tekstem o ludzkich wyborach :) Nie były… »
Aronia23
21/02/2017 22:50
Dziękuję, Skroplami. Tych znanych postaci tyle wymieniłam,… »
Dobra Cobra
21/02/2017 22:23
Życie w związku przerasta coraz większą ilosc ludzi.… »
faith
21/02/2017 22:18
Witaj, Krzysztofie, z uwagą przeczytałam Twoje opowiadanie… »
Dobra Cobra
21/02/2017 22:11
Prawdziwy menszczyzna zna słowo: nie. euterpe,… »
Jaga
21/02/2017 22:10
Piękny, poetycki i poruszający tekst! Bardzo się wzruszyłam.… »
Dobra Cobra
21/02/2017 22:03
Tylko mogę przyklasnąć, gdy czytam, iż chciałabys stawac na… »
Antabuss
21/02/2017 21:55
dzięki za uwagi i odzew. pozdrawiam ciepło :) »
Jaga
21/02/2017 21:45
Mike, bardzo miło mnie zaskoczyłeś tym, iż pamiętasz mój… »
Gorgiasz
21/02/2017 21:43
al-szamanka, bardzo dziękuję. »
mike17
21/02/2017 21:38
Witaj, Piotrze, w tej krainie dziwnych uczuć :) Nie lubię… »
Pallas
21/02/2017 21:15
Ciekawy teks jak zawsze. Podoba mi się to przeplatanie z… »
Jaga
21/02/2017 21:10
DoCo, mam Cię w ulubionych, więc czytałam, czytam i czytać… »
Agreolik
21/02/2017 20:55
Droga Aronio, dziękuję za twój wpis. Nie sądziłam, że mój… »
ShoutBox
  • Dobra Cobra
  • 21/02/2017 22:05
  • Tak, Trawa kultywuje niezwykły rodzaj prozy.
  • Jaga
  • 21/02/2017 21:03
  • Aronio, pozdrów proszę Trawę również ode mnie. Choroba to paskudna sprawa. Po wielu przemyśleniach doszłam do wniosku, że to pozytywnie zakręcony człowiek.
  • mike17
  • 21/02/2017 20:21
  • Królowie w ostatniej odsłonie : [link]
  • Bellona
  • 21/02/2017 13:40
  • Mikus mnie ucieszył ze znów coś napisał, zabieram sie do czytania.
  • Aronia23
  • 21/02/2017 13:19
  • Utiuszo, dziękuję w Jego imieniu. Na pewno będzie Mu miło. Pozdrawiam.
  • Ustiusza
  • 21/02/2017 08:12
  • Przykre to, Aronio. :((( Życz mu ode mnie powrotu do zdrowia.
  • Aronia23
  • 20/02/2017 21:10
  • faith, pytasz o Trawę. Ja nie wiem, co z nim. Ale wiem b. smutną rzecz. Powiem, bo to kolega. Apis Taur - Tomek, jest b. chory. Smutno mi.
  • Aronia23
  • 20/02/2017 20:56
  • [link] A to jest to, co kocham najbardziej. faith. Góry. Dziękuję za piękną piosenkę.
Ostatnio widziani
Gości online:35
Najnowszy:polkertmansa