Zapowiedź: I tak dalej Wiktora Orła

Można powiedzieć, że doczekałem się i ja. Kiedy prawie 11 lat temu zakładałem Portal Pisarski, moim marzeniem było wydanie własnej, samodzielnej książki. I to marzenie właśnie się spełnia. Więcej o moim czytadle przeczytacie poniżej.

Połączenie „Zwału” Sławomira Shuty'ego z kultowym „Trainspotting”. Zjazdy, kace, wizje, koszmary – gubi się w nich bohater i gubi czytelnik. Nie wiadomo, co się przed chwilą wydarzyło i co przyniesie kolejna pijana noc. Pytanie „Gdzie się obudzisz?” zamienia się na „Czy się obudzisz?”.

I tak dalej” wciąga czytelnika w świat odwróconych wartości, dziwacznych, przypadkowych postaci, narkotyków i wizji z pogranicza jawy i snu, nonszalanckiego podejścia do życia i postępującej destrukcji. Błyskotliwa narracja powieści dziesiątkuje czytelnika każdym kolejnym akapitem, pozwalając mu jedynie na chwilę wytchnienia w postaci gorzkiego, czarnego humoru, który osadza się nieprzyjemnie na ściankach przełyku, jak zbyt duża porcja wciągniętej amfetaminy. Efemeryczny i czasami mocno surrealistyczny klimat powieści osadzonej w „magicznym” Krakowie i upalnej Malcie wciąga czytelnika tylko po to, żeby go na końcu bezpardonowo „wypluć” i pozostawić w stanie kompletnej dezorientacji.

Wiktor Orzeł – rocznik 1990, urodził się w Bochni, skończył kulturoznawstwo, mieszka i pracuje w Krakowie, w agencji reklamowej. W wieku 16 lat założył Portal Pisarski, który z powodzeniem pomaga rozwijać skrzydła aspirującym pisarzom. Debiutował w 2010 roku opowiadaniem „Lampisko Ty moje” w antologii opowiadań fantastycznych „Przedświt”. Publikowano go m.in. w kwartalniku „s Z A F a”, i niezliczonych zakamarkach Internetu, o których on sam już nie bardzo pamięta. Wiktor regularnie portretuje rzeczywistość w mediach społecznościowych, gdzie umieszcza quasi literackie wycinki rzeczywistości w formie miniatur. Oprócz zamiłowania do prozy lubi poezję patchworkową, którą tworzy na podstawie zasłyszanych dialogów i publikuje na Fanpage'u Dzienność.

Książka będzie dostępna w druku oraz w postaci e-booka.
Premiera zaplanowana jest na 28 stycznia.

Patroni medialni: Kulturatka.pl i Dekadenci.pl

 

  • Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa (ze wskazaniem na nieobyczajną)
  • Wydawca: Novae Res, 2017
  • Format: 121x195mm, oprawa miękka ze skrzydełkami
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 136
  • ISBN: 978-83-8083-430-9
  • Premiera: 28 stycznia
 


Wiktor Orzel · 15:36 23.01.2017 · 13 ·
Komentarze
Jaga dnia 23.01.2017 16:19
Gratuluję! Wspaniałe wieści. Chętnie przeczytam.
Berenika dnia 23.01.2017 17:06
Brawo! Bardzo się cieszę i gratuluję! :)
akacjowa agnes dnia 23.01.2017 18:10
Gratulacje, Szefie :)
Esy Floresy dnia 23.01.2017 18:43
Może wreszcie znajdziesz dla nas więcej czasu :p A poważniej, to serdeczne gratulacje i życzę kolejnej książki wydanej na papierze :)
Zola111 dnia 23.01.2017 22:21
To bardzo radosna wiadomość. Gratulacje. Czekamy na powieść.
Wiktor Orzel dnia 24.01.2017 13:09
Dziękuję wszystkim za miłe słowa :)
WholeTruth dnia 24.01.2017 21:53
no, piąteczka! ;) bardzo miło czytać takie newsy.
KatarzynaKonopkaChludzinska dnia 26.01.2017 14:02
A jak będzie z dystrybucją? "I tak dalej" będzie w dużych księgarniach, takich jak Empik, Matras? Jak wydawnictwo typu vanity, to może być z nią krucho.
Wiadomo, że debiutantom jest trudniej, chociaż...Tegoroczny Paszport Polityki przyznano w dziedzinie literatury za debiut. Podobnie było przy ostatnim rozdaniu Nike.
al-szamanka dnia 27.01.2017 22:27
Ho, ho, ho, czytałam już o tym wydarzeniu na FB. Gratki wielkie :) Zobaczysz jakie to przyjemne uczucie powąchać swoją książkę ;)
ajw dnia 29.01.2017 15:20
Zapowiada się ciekawie. Cieszę się bardzo Twoim sukcesem :)
Wiktor Orzel dnia 29.01.2017 20:42
Książkę już można kupować, na przykład tutaj: http://bit.ly/itakdalej-taniaksiazka

;-)
Opheliac dnia 05.02.2017 16:54
O, ja również gratuluję! :)
Wiktor Orzel dnia 10.02.2017 22:31
Dziękuję. :)
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
al-szamanka
19/06/2018 11:30
Jakieś tam przecinki pouciekały, ale tak ogólnie mocno mnie… »
al-szamanka
19/06/2018 10:01
poprawnie, ale ze wzrokiem lepiej brzmi Ha, ha, ha...… »
Darcon
19/06/2018 09:42
Nawet gdybym chciał, Pulsarze, to nie mogę dać na górna… »
Gramofon
19/06/2018 08:19
Ten wiersz był w pocztówkach. :) »
viktoria12
19/06/2018 08:05
Poprawiona wersja jest znacznie lepsza. Ode mnie:… »
viktoria12
19/06/2018 07:32
Bez przecinka przed ,, sami".… »
Jesienny syn
18/06/2018 20:24
viktoria12, pierwotna wersja dodana, a ten niezręczny wers… »
Jesienny syn
18/06/2018 20:09
Czy do faryzeuszy nie mam racji? Nie sądzę, raczej znajdą… »
mike17
18/06/2018 19:49
Aldonko, znasz mnie na tyle, że wiesz, że takie teksty… »
Esy Floresy
18/06/2018 18:49
Abi, żałuję, że wcięło poprzedni komentarz, nie wiem co… »
Decand
18/06/2018 18:46
Oj Fuksiarz... W ogóle to dzień dobry. Zacznę od tego, że… »
Abi-syn
18/06/2018 17:31
komentarz wcięło, nie pierwszy raz, poprzedni był dosadny,… »
Fuksiarz
18/06/2018 15:33
Dziękuję bardzo za krytykę. Jak najbardziej zgadzam się,… »
al-szamanka
18/06/2018 12:55
Wreszcie zdecydowałam się przeczytać całość. Zabierałam się… »
Hubert Z
18/06/2018 11:15
Witaj Fuksiarzu. Wiersz nie jest zbyt dobry ;) , (sam… »
ShoutBox
  • Decand
  • 19/06/2018 06:43
  • Za mocno uderzył swoją dziewczynę i mu się ręka urwała? Ja wiem, talentom się zdarza.
  • jskslg
  • 19/06/2018 01:19
  • umarł dzisiaj jeden z większych talentów naszych czasów xxx
  • AntoniGrycuk
  • 18/06/2018 20:10
  • A jak ja widzę kogoś w sandałach i skarpetach, to od razu darzę go małą sympatią. Też mi PROBLEM - jak się ubrać...
  • jskslg
  • 18/06/2018 19:17
  • noszenie koszuli z krótkim rękawkiem, która nie jest hawajska jest gorsze niż skarpety i sandały
  • Decand
  • 18/06/2018 18:49
  • Dzięki wspaniałym motywatorze @allaska "zjebka" poszła. Enjoy
  • allaska
  • 18/06/2018 15:44
  • niż gniotami świecić na górnej, bo to kompletnie nie rozwija, wręcz uwstecznia, lepsza fuksiarzu szczera dobra zjebka niż zachwyt nad gniotem,tu życzliwych nie brakuje,jak poprosisz to ktoś skomentuje
  • allaska
  • 18/06/2018 15:41
  • Później i tak się wszystko wyrówna, bo chcąc przejrzeć dzieła danego Autora nie wiadomo która to była półka, ciesz się fuksiarzu z dobrej krytyki, lepiej na dolną wylądować, to uczy pokory, niż
  • Krzysztof Konrad
  • 18/06/2018 14:13
  • Mój tekst został kiedyś przeniesiony z dolnej na górną. Więc tak, jest to możliwe.
  • viktoria12
  • 18/06/2018 08:54
  • A, Fuksiarzu, napisałeś coś i znalazło się na dolnej?
  • viktoria12
  • 18/06/2018 08:52
  • Było jednego razu tak, że przewędrował z dolnej na górną. Autor wziął sugestie do serca, zajął się poprawkami, czym ucieszył czytaczy i dostał nagrodę. Z górnej lepiej widać.
Ostatnio widziani
Gości online:18
Najnowszy:Pichler10
Wspierają nas