Zapowiedź: I tak dalej Wiktora Orła

Można powiedzieć, że doczekałem się i ja. Kiedy prawie 11 lat temu zakładałem Portal Pisarski, moim marzeniem było wydanie własnej, samodzielnej książki. I to marzenie właśnie się spełnia. Więcej o moim czytadle przeczytacie poniżej.

Połączenie „Zwału” Sławomira Shuty'ego z kultowym „Trainspotting”. Zjazdy, kace, wizje, koszmary – gubi się w nich bohater i gubi czytelnik. Nie wiadomo, co się przed chwilą wydarzyło i co przyniesie kolejna pijana noc. Pytanie „Gdzie się obudzisz?” zamienia się na „Czy się obudzisz?”.

I tak dalej” wciąga czytelnika w świat odwróconych wartości, dziwacznych, przypadkowych postaci, narkotyków i wizji z pogranicza jawy i snu, nonszalanckiego podejścia do życia i postępującej destrukcji. Błyskotliwa narracja powieści dziesiątkuje czytelnika każdym kolejnym akapitem, pozwalając mu jedynie na chwilę wytchnienia w postaci gorzkiego, czarnego humoru, który osadza się nieprzyjemnie na ściankach przełyku, jak zbyt duża porcja wciągniętej amfetaminy. Efemeryczny i czasami mocno surrealistyczny klimat powieści osadzonej w „magicznym” Krakowie i upalnej Malcie wciąga czytelnika tylko po to, żeby go na końcu bezpardonowo „wypluć” i pozostawić w stanie kompletnej dezorientacji.

Wiktor Orzeł – rocznik 1990, urodził się w Bochni, skończył kulturoznawstwo, mieszka i pracuje w Krakowie, w agencji reklamowej. W wieku 16 lat założył Portal Pisarski, który z powodzeniem pomaga rozwijać skrzydła aspirującym pisarzom. Debiutował w 2010 roku opowiadaniem „Lampisko Ty moje” w antologii opowiadań fantastycznych „Przedświt”. Publikowano go m.in. w kwartalniku „s Z A F a”, i niezliczonych zakamarkach Internetu, o których on sam już nie bardzo pamięta. Wiktor regularnie portretuje rzeczywistość w mediach społecznościowych, gdzie umieszcza quasi literackie wycinki rzeczywistości w formie miniatur. Oprócz zamiłowania do prozy lubi poezję patchworkową, którą tworzy na podstawie zasłyszanych dialogów i publikuje na Fanpage'u Dzienność.

Książka będzie dostępna w druku oraz w postaci e-booka.
Premiera zaplanowana jest na 28 stycznia.

Patroni medialni: Kulturatka.pl i Dekadenci.pl

 

  • Rodzaj literatury: Literatura obyczajowa (ze wskazaniem na nieobyczajną)
  • Wydawca: Novae Res, 2017
  • Format: 121x195mm, oprawa miękka ze skrzydełkami
  • Wydanie: Pierwsze
  • Liczba stron: 136
  • ISBN: 978-83-8083-430-9
  • Premiera: 28 stycznia
 


Wiktor Orzel · 15:36 23.01.2017 · 13 ·
Komentarze
Jaga dnia 23.01.2017 16:19
Gratuluję! Wspaniałe wieści. Chętnie przeczytam.
Berenika dnia 23.01.2017 17:06
Brawo! Bardzo się cieszę i gratuluję! :)
akacjowa agnes dnia 23.01.2017 18:10
Gratulacje, Szefie :)
Esy Floresy dnia 23.01.2017 18:43
Może wreszcie znajdziesz dla nas więcej czasu :p A poważniej, to serdeczne gratulacje i życzę kolejnej książki wydanej na papierze :)
Zola111 dnia 23.01.2017 22:21
To bardzo radosna wiadomość. Gratulacje. Czekamy na powieść.
Wiktor Orzel dnia 24.01.2017 13:09
Dziękuję wszystkim za miłe słowa :)
WholeTruth dnia 24.01.2017 21:53
no, piąteczka! ;) bardzo miło czytać takie newsy.
KatarzynaKonopkaChludzinska dnia 26.01.2017 14:02
A jak będzie z dystrybucją? "I tak dalej" będzie w dużych księgarniach, takich jak Empik, Matras? Jak wydawnictwo typu vanity, to może być z nią krucho.
Wiadomo, że debiutantom jest trudniej, chociaż...Tegoroczny Paszport Polityki przyznano w dziedzinie literatury za debiut. Podobnie było przy ostatnim rozdaniu Nike.
al-szamanka dnia 27.01.2017 22:27
Ho, ho, ho, czytałam już o tym wydarzeniu na FB. Gratki wielkie :) Zobaczysz jakie to przyjemne uczucie powąchać swoją książkę ;)
ajw dnia 29.01.2017 15:20
Zapowiada się ciekawie. Cieszę się bardzo Twoim sukcesem :)
Wiktor Orzel dnia 29.01.2017 20:42
Książkę już można kupować, na przykład tutaj: http://bit.ly/itakdalej-taniaksiazka

;-)
Opheliac dnia 05.02.2017 16:54
O, ja również gratuluję! :)
Wiktor Orzel dnia 10.02.2017 22:31
Dziękuję. :)
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
skroplami
23/11/2017 00:31
Nie widzę nic złego, niestety ;(. Styl dopasowany bardzo… »
Nalka31
23/11/2017 00:29
Dodatku miło, że zajrzałeś i spodobała się moja piosenka.… »
stawitzky
23/11/2017 00:05
W końcu dotarłem. No, rozczuliłeś mnie. Nie wiem czy to… »
Miladora
22/11/2017 23:44
Pasja i klimat - dobre połączenie, Hope. :) Mimo że… »
stawitzky
22/11/2017 23:41
Co ja czytam? Co autor miał na myśli? »
Miladora
22/11/2017 23:23
Nie ma mowy - muszą się jeszcze trochę pochichrać! :) »
maak
22/11/2017 23:02
Hej. Może otroczki się troszke pochichrajom... a może nie :) »
Zola111
22/11/2017 22:57
Piknie, Maaku, piknie! Nada się na wirtajki, że hej! »
maak
22/11/2017 22:53
Dziękuję w imieniu chłopaczków :) »
Miladora
22/11/2017 22:45
Tekst po korekcie. Rekomenduję do wirtajek. :) Trudno nie… »
hopeless
22/11/2017 22:31
Miladora - Poprawiłem, ale zdecydowanie łatwiej poprawić… »
Lilah
22/11/2017 22:19
Dziękuję, Milu. Miło mi, pociengiel. W imieniu… »
Lilah
22/11/2017 22:15
Bardzo dziękuję, kamyczku. :) Cieszy Twoja opinia,… »
introwerka
22/11/2017 21:38
Apisie, masz rację, zabrakło mi tu dookreślenia. -… »
Zola111
22/11/2017 21:24
Abisiu, poprawiaj, "nie denerwuj mnie, i już".… »
ShoutBox
  • Miladora
  • 23/11/2017 02:22
  • Do łóżeczka? Razem?! Mrówka z buldogiem?! :))))
  • Miladora
  • 23/11/2017 02:20
  • A nie oblezą mnie mrówki? :)
  • JOLA S.
  • 23/11/2017 02:14
  • Milu, może tak pójdziemy do łóżeczka, popatrz na zegar:)
  • Silvus
  • 22/11/2017 22:27
  • "Baby, be a giant / Let the world be small". Robbie Williams dobrze mówi.
  • Niczyja
  • 22/11/2017 21:45
  • Każdemu czasem zdarza się ten pierwszy raz;) Czytałam i polecam zatem:)
  • mike17
  • 22/11/2017 21:20
  • Kto by pomyślał, że napiszę kiedyś bajkę. A więc zapraszam Was do czytania, komentowania i wyrażania swoich opinii : [link] Przyczłapek czeka :)
  • Alen Dagam
  • 22/11/2017 21:15
  • 21 utworów jest już w kategorii Wirtajki.pl! Wyrażajcie Wasze opinie - i zapytajcie własne lub znajome dzieci, co o nich sądzą! Wybieramy wspólnie najlepsze!
  • maak
  • 22/11/2017 20:44
  • Zapisałem jako txt i wkleiłem do edytora PP. Wygląda OK :)
  • maak
  • 22/11/2017 20:31
  • Opiera się skubany i generuje krzaczki. Może to przez to, że plik został zapisany jako docx.
Ostatnio widziani
Gości online:21
Najnowszy:faulcon4098
Wspierają nas