[spotkanie] Mała epoka / Daniel Madej / premiera książki poetyckiej

Zapraszamy na spotkanie wokół premiery debiutanckiej książki poetyckiej „Mała epoka” Daniela Madeja.

Spotkanie odbędzie się w poznańskim Klubie Dragon 11 maja o godzinie 19. Wstęp wolny.

 

 

Epoka może mała, lecz wiersze duże, pojemne, dziwnie trafne. Za każdym razem trafiają w punkt do bólu. I nie wiem dokładnie, kogo i co boli, uwiera, ale jest wyraźne i daje do myślenia, gdy się tak „patrzy w ekran z intymnego dystansu”. Ale nie tylko to, więc jest naprawdę dobrze. Wiersze debiutanta, które są już czymś więcej.

Karol Maliszewski

 

Czy można w dzisiejszych, nie najpiękniejszych czasach jeszcze sprzedać poezję? Liryzm, czułą obserwację, błyskotliwą frazę, nieoczywisty dowcip? Czy owa poezja debiutującego, młodego Autora, może ocalać, tak jak ocalała przez wieki? Poprzez pióra szacownych noblistów czy literackich kaskaderów, straceńców? Debiutantów kładących na szali korporacyjne życie? Nie wiem. Nie wydaje mi się, by o to chodziło. Wszyscy w języku jesteśmy równie zagubieni i skonsternowani, zawstydzeni swoimi zdaniami. Na wyrost, i ze strachu. Wszyscy chcemy posłuchać wciągających jak pajęczyna historii z happy endem. Mnie ta poezja, spisana biegle i do rzeczy, dała do myślenia, a przede wszystkim - sprawiła przyjemność.

Marta Podgórnik

 

Wiersze Daniela Madeja trzymają czytelnika w niepewności, w zawieszeniu między puentą a puentą puenty. Gdyby autor chciał startować na prezydenta poezji, to mam dla niego hasło - Daniel Madej make my day.

Maciej Taranek

 

Daniel Madej (ur. 1989) – poeta, inżynier. Swoje wiersze publikował w internetowych i papierowych pismach literackich („Inter-. Literatura-Krytyka-Kultura”, „2Miesięcznik”, „Wakat”, „Arterie”, „Wyspa”, „Pressje”). Pracuje w korporacji zajmującej się produkcją piwa.

Daniel Madej · 19:41 05.05.2017 · 13 ·
Komentarze
Esy Floresy dnia 05.05.2017 19:42
Gratuluję, Danielu! Chcę oczywiście mieć na swojej półce ;) I, daj znać kiedy planujesz spotkanie w Warszawie. :)
Zola111 dnia 05.05.2017 20:06
Gratuluję, Danielu.
Gramofon dnia 05.05.2017 21:04
To może jak za starych dobrych lat, bez pieniędzy, wymianka, tomik za tomik :D ?
Emily dnia 05.05.2017 22:46
Nareszcie <3
Czekam niecierpliwie na spotkanie we Wro!
Daniel Madej dnia 06.05.2017 21:21
Esy, Zolo, Emily - serdecznie dziękuję :)
Jeśli pojawi się konkret dotyczący kolejnych spotkań - będę informował.

Gramofonie, zachęcam jednak do kupna, szanujmy swoją pracę.

Myślę, że książka po wspomnianym wyżej spotkaniu 11 maja stanie się dostępna w sklepie internetowym. Zainteresowani mogą też się odzywać na priv.
Gramofon dnia 07.05.2017 11:24
Szanuję, dlatego zaproponowałem wymiane, za swój dopiero co wydany. :)
Procesja dnia 08.05.2017 08:11
Danielu, widzę, że obecnie prawie nie wrzucasz wierszy na PP - mogę stąd prosić o jakąś "zajawkę" Twoich tekstów, linka, gdzie można przeczytać parę wierszy?
Gratuluję publikacji :)
Daniel Madej dnia 08.05.2017 08:48
Procesjo,

tutaj trochę tekstów (nie wszystkie znalazły się w książce): http://opcje.net.pl/daniel-madej-wiersze/

a tu wywiad i teksty: http://pismoludziprzelomowych.blogspot.de/p/rozmowa-rafaa-rozewicza-z-danielem.html#!/p/rozmowa-rafaa-rozewicza-z-danielem.html

Mam nadzieję, że to Cię zachęci ;)
sheCat dnia 08.05.2017 12:20
Gratuluję! :)
Daniel Madej dnia 08.05.2017 13:16
Dziękuję, sheCat ;)
WholeTruth dnia 08.05.2017 13:24
o, jaki wesoły news :) gratuluję wydania!
Daniel Madej dnia 15.05.2017 07:27
Książkę można już nabyć. Szczegóły -----> http://fundacja-fka.pl/premiera-mala-epoka-daniel-madej/#more-2423
chawendyk dnia 14.07.2017 18:43
Teraz ekonomia zmierzy się ze sztuką. To chyba najdziwniejszy z pojedynków.
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
mike17
21/06/2018 19:20
Bo dla mnie miłość to nie słodkawe bzdety z harlekina. To… »
Hubert Z
21/06/2018 17:20
Witaj Dod, bardzo ciekawy wiersz. Wiem specem nie jestem,… »
Florian Konrad
21/06/2018 14:19
on pewnie też to robił :) »
Zingara
21/06/2018 14:19
dla mnie śliczny wiersz :) »
Kazjuno
21/06/2018 14:09
Optymistą jesteś poeto miły, mi się jawi obraz zncznie… »
viktoria12
21/06/2018 12:28
No, a trzecie? Mnie w tym proroctwie, Drogi Iluzjonisto,… »
al-szamanka
21/06/2018 12:21
Podobnie jak Gramofonowi czegoś mi tu zabrakło.… »
al-szamanka
21/06/2018 12:16
Na poczatek mała nieścisłość, pewnie się zapędziłeś, ale… »
introwerka
21/06/2018 10:36
Zolu, przede wszystkim, dziękuję bardzo za wspaniałą… »
introwerka
21/06/2018 10:34
Zolu, dziękuję serdecznie za piękne i wnikliwe odczytanie… »
Gramofon
21/06/2018 08:38
Jeśli Polska wygra z Kolumbią to Kolumbia nie ma szans na… »
Silvus
21/06/2018 00:38
Dobre. Trochę zbyt dosłowne jak dla mnie, ale Szymborska… »
Zola111
20/06/2018 23:46
O, jaka miła inspiracja! Jestem bardzo zadowolona z tego… »
Zola111
20/06/2018 23:16
Tak, Intro, ponieważ bardzo oryginalnie wpisałaś treść w… »
Gramofon
20/06/2018 23:07
Jeśli tak zabrzmiało, to lepiej nie mieszaj w to Jezusa. »
ShoutBox
  • jskslg
  • 21/06/2018 16:22
  • ALE DESZCZ NAWALA
  • mede_a
  • 21/06/2018 06:00
  • Masowy rimming pod wierszem, jeśli jest uzasadniony jego wartością, nie jest niczym nagannym, w przeciwieństwie do jałowego, chamskiego fuckingu, jaki TU niektórzy nieustannie prezentują.
  • jskslg
  • 21/06/2018 01:19
  • lepsze to niż masowy rimming
  • ajw
  • 20/06/2018 21:36
  • Niestety, zgadzam się z Jagą. Mam te same odczucia.
  • Gramofon
  • 20/06/2018 21:28
  • jak śpiewa klasyk "a ja wam mówię wszystko chuj" [link]
  • Gramofon
  • 20/06/2018 21:27
  • Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, rzuć ten portal idź się przejść
  • Jaga
  • 20/06/2018 21:09
  • Załamka. Jestem na PP już 10 lat, nie mieszam się w potyczki słowne, ale to, co reprezentuje sobą Allaska , obniża poziom miejsca, w którym lubię przebywać. To nie jest nonszalancja, to brak kultury
  • allaska
  • 20/06/2018 20:48
  • Esy Floresy, bardzo Ci dziękuję kochana za ten wiersz Twój o wolności, bez niego nie byłoby mojej liszki, ślimaka i fartuszka mamy:) bardzo Ci wdziecznam. A.
  • introwerka
  • 20/06/2018 20:20