[spotkanie] Mała epoka / Daniel Madej / premiera książki poetyckiej

Zapraszamy na spotkanie wokół premiery debiutanckiej książki poetyckiej „Mała epoka” Daniela Madeja.

Spotkanie odbędzie się w poznańskim Klubie Dragon 11 maja o godzinie 19. Wstęp wolny.

 

 

Epoka może mała, lecz wiersze duże, pojemne, dziwnie trafne. Za każdym razem trafiają w punkt do bólu. I nie wiem dokładnie, kogo i co boli, uwiera, ale jest wyraźne i daje do myślenia, gdy się tak „patrzy w ekran z intymnego dystansu”. Ale nie tylko to, więc jest naprawdę dobrze. Wiersze debiutanta, które są już czymś więcej.

Karol Maliszewski

 

Czy można w dzisiejszych, nie najpiękniejszych czasach jeszcze sprzedać poezję? Liryzm, czułą obserwację, błyskotliwą frazę, nieoczywisty dowcip? Czy owa poezja debiutującego, młodego Autora, może ocalać, tak jak ocalała przez wieki? Poprzez pióra szacownych noblistów czy literackich kaskaderów, straceńców? Debiutantów kładących na szali korporacyjne życie? Nie wiem. Nie wydaje mi się, by o to chodziło. Wszyscy w języku jesteśmy równie zagubieni i skonsternowani, zawstydzeni swoimi zdaniami. Na wyrost, i ze strachu. Wszyscy chcemy posłuchać wciągających jak pajęczyna historii z happy endem. Mnie ta poezja, spisana biegle i do rzeczy, dała do myślenia, a przede wszystkim - sprawiła przyjemność.

Marta Podgórnik

 

Wiersze Daniela Madeja trzymają czytelnika w niepewności, w zawieszeniu między puentą a puentą puenty. Gdyby autor chciał startować na prezydenta poezji, to mam dla niego hasło - Daniel Madej make my day.

Maciej Taranek

 

Daniel Madej (ur. 1989) – poeta, inżynier. Swoje wiersze publikował w internetowych i papierowych pismach literackich („Inter-. Literatura-Krytyka-Kultura”, „2Miesięcznik”, „Wakat”, „Arterie”, „Wyspa”, „Pressje”). Pracuje w korporacji zajmującej się produkcją piwa.

Daniel Madej · 19:41 05.05.2017 · 13 ·
Komentarze
Esy Floresy dnia 05.05.2017 19:42
Gratuluję, Danielu! Chcę oczywiście mieć na swojej półce ;) I, daj znać kiedy planujesz spotkanie w Warszawie. :)
Zola111 dnia 05.05.2017 20:06
Gratuluję, Danielu.
Gramofon dnia 05.05.2017 21:04
To może jak za starych dobrych lat, bez pieniędzy, wymianka, tomik za tomik :D ?
Emily dnia 05.05.2017 22:46
Nareszcie <3
Czekam niecierpliwie na spotkanie we Wro!
Daniel Madej dnia 06.05.2017 21:21
Esy, Zolo, Emily - serdecznie dziękuję :)
Jeśli pojawi się konkret dotyczący kolejnych spotkań - będę informował.

Gramofonie, zachęcam jednak do kupna, szanujmy swoją pracę.

Myślę, że książka po wspomnianym wyżej spotkaniu 11 maja stanie się dostępna w sklepie internetowym. Zainteresowani mogą też się odzywać na priv.
Gramofon dnia 07.05.2017 11:24
Szanuję, dlatego zaproponowałem wymiane, za swój dopiero co wydany. :)
Procesja dnia 08.05.2017 08:11
Danielu, widzę, że obecnie prawie nie wrzucasz wierszy na PP - mogę stąd prosić o jakąś "zajawkę" Twoich tekstów, linka, gdzie można przeczytać parę wierszy?
Gratuluję publikacji :)
Daniel Madej dnia 08.05.2017 08:48
Procesjo,

tutaj trochę tekstów (nie wszystkie znalazły się w książce): http://opcje.net.pl/daniel-madej-wiersze/

a tu wywiad i teksty: http://pismoludziprzelomowych.blogspot.de/p/rozmowa-rafaa-rozewicza-z-danielem.html#!/p/rozmowa-rafaa-rozewicza-z-danielem.html

Mam nadzieję, że to Cię zachęci ;)
sheCat dnia 08.05.2017 12:20
Gratuluję! :)
Daniel Madej dnia 08.05.2017 13:16
Dziękuję, sheCat ;)
WholeTruth dnia 08.05.2017 13:24
o, jaki wesoły news :) gratuluję wydania!
Daniel Madej dnia 15.05.2017 07:27
Książkę można już nabyć. Szczegóły -----> http://fundacja-fka.pl/premiera-mala-epoka-daniel-madej/#more-2423
chawendyk dnia 14.07.2017 18:43
Teraz ekonomia zmierzy się ze sztuką. To chyba najdziwniejszy z pojedynków.
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
skroplami
23/11/2017 00:31
Nie widzę nic złego, niestety ;(. Styl dopasowany bardzo… »
Nalka31
23/11/2017 00:29
Dodatku miło, że zajrzałeś i spodobała się moja piosenka.… »
stawitzky
23/11/2017 00:05
W końcu dotarłem. No, rozczuliłeś mnie. Nie wiem czy to… »
Miladora
22/11/2017 23:44
Pasja i klimat - dobre połączenie, Hope. :) Mimo że… »
stawitzky
22/11/2017 23:41
Co ja czytam? Co autor miał na myśli? »
Miladora
22/11/2017 23:23
Nie ma mowy - muszą się jeszcze trochę pochichrać! :) »
maak
22/11/2017 23:02
Hej. Może otroczki się troszke pochichrajom... a może nie :) »
Zola111
22/11/2017 22:57
Piknie, Maaku, piknie! Nada się na wirtajki, że hej! »
maak
22/11/2017 22:53
Dziękuję w imieniu chłopaczków :) »
Miladora
22/11/2017 22:45
Tekst po korekcie. Rekomenduję do wirtajek. :) Trudno nie… »
hopeless
22/11/2017 22:31
Miladora - Poprawiłem, ale zdecydowanie łatwiej poprawić… »
Lilah
22/11/2017 22:19
Dziękuję, Milu. Miło mi, pociengiel. W imieniu… »
Lilah
22/11/2017 22:15
Bardzo dziękuję, kamyczku. :) Cieszy Twoja opinia,… »
introwerka
22/11/2017 21:38
Apisie, masz rację, zabrakło mi tu dookreślenia. -… »
Zola111
22/11/2017 21:24
Abisiu, poprawiaj, "nie denerwuj mnie, i już".… »
ShoutBox
  • Miladora
  • 23/11/2017 02:22
  • Do łóżeczka? Razem?! Mrówka z buldogiem?! :))))
  • Miladora
  • 23/11/2017 02:20
  • A nie oblezą mnie mrówki? :)
  • JOLA S.
  • 23/11/2017 02:14
  • Milu, może tak pójdziemy do łóżeczka, popatrz na zegar:)
  • Silvus
  • 22/11/2017 22:27
  • "Baby, be a giant / Let the world be small". Robbie Williams dobrze mówi.
  • Niczyja
  • 22/11/2017 21:45
  • Każdemu czasem zdarza się ten pierwszy raz;) Czytałam i polecam zatem:)
  • mike17
  • 22/11/2017 21:20
  • Kto by pomyślał, że napiszę kiedyś bajkę. A więc zapraszam Was do czytania, komentowania i wyrażania swoich opinii : [link] Przyczłapek czeka :)
  • Alen Dagam
  • 22/11/2017 21:15
  • 21 utworów jest już w kategorii Wirtajki.pl! Wyrażajcie Wasze opinie - i zapytajcie własne lub znajome dzieci, co o nich sądzą! Wybieramy wspólnie najlepsze!
  • maak
  • 22/11/2017 20:44
  • Zapisałem jako txt i wkleiłem do edytora PP. Wygląda OK :)
  • maak
  • 22/11/2017 20:31
  • Opiera się skubany i generuje krzaczki. Może to przez to, że plik został zapisany jako docx.
Ostatnio widziani
Gości online:21
Najnowszy:faulcon4098
Wspierają nas