[spotkanie] Mała epoka / Daniel Madej / premiera książki poetyckiej

Zapraszamy na spotkanie wokół premiery debiutanckiej książki poetyckiej „Mała epoka” Daniela Madeja.

Spotkanie odbędzie się w poznańskim Klubie Dragon 11 maja o godzinie 19. Wstęp wolny.

 

 

Epoka może mała, lecz wiersze duże, pojemne, dziwnie trafne. Za każdym razem trafiają w punkt do bólu. I nie wiem dokładnie, kogo i co boli, uwiera, ale jest wyraźne i daje do myślenia, gdy się tak „patrzy w ekran z intymnego dystansu”. Ale nie tylko to, więc jest naprawdę dobrze. Wiersze debiutanta, które są już czymś więcej.

Karol Maliszewski

 

Czy można w dzisiejszych, nie najpiękniejszych czasach jeszcze sprzedać poezję? Liryzm, czułą obserwację, błyskotliwą frazę, nieoczywisty dowcip? Czy owa poezja debiutującego, młodego Autora, może ocalać, tak jak ocalała przez wieki? Poprzez pióra szacownych noblistów czy literackich kaskaderów, straceńców? Debiutantów kładących na szali korporacyjne życie? Nie wiem. Nie wydaje mi się, by o to chodziło. Wszyscy w języku jesteśmy równie zagubieni i skonsternowani, zawstydzeni swoimi zdaniami. Na wyrost, i ze strachu. Wszyscy chcemy posłuchać wciągających jak pajęczyna historii z happy endem. Mnie ta poezja, spisana biegle i do rzeczy, dała do myślenia, a przede wszystkim - sprawiła przyjemność.

Marta Podgórnik

 

Wiersze Daniela Madeja trzymają czytelnika w niepewności, w zawieszeniu między puentą a puentą puenty. Gdyby autor chciał startować na prezydenta poezji, to mam dla niego hasło - Daniel Madej make my day.

Maciej Taranek

 

Daniel Madej (ur. 1989) – poeta, inżynier. Swoje wiersze publikował w internetowych i papierowych pismach literackich („Inter-. Literatura-Krytyka-Kultura”, „2Miesięcznik”, „Wakat”, „Arterie”, „Wyspa”, „Pressje”). Pracuje w korporacji zajmującej się produkcją piwa.

Daniel Madej · 19:41 05.05.2017 · 13 ·
Komentarze
Esy Floresy dnia 05.05.2017 19:42
Gratuluję, Danielu! Chcę oczywiście mieć na swojej półce ;) I, daj znać kiedy planujesz spotkanie w Warszawie. :)
Zola111 dnia 05.05.2017 20:06
Gratuluję, Danielu.
Gramofon dnia 05.05.2017 21:04
To może jak za starych dobrych lat, bez pieniędzy, wymianka, tomik za tomik :D ?
Emily dnia 05.05.2017 22:46
Nareszcie <3
Czekam niecierpliwie na spotkanie we Wro!
Daniel Madej dnia 06.05.2017 21:21
Esy, Zolo, Emily - serdecznie dziękuję :)
Jeśli pojawi się konkret dotyczący kolejnych spotkań - będę informował.

Gramofonie, zachęcam jednak do kupna, szanujmy swoją pracę.

Myślę, że książka po wspomnianym wyżej spotkaniu 11 maja stanie się dostępna w sklepie internetowym. Zainteresowani mogą też się odzywać na priv.
Gramofon dnia 07.05.2017 11:24
Szanuję, dlatego zaproponowałem wymiane, za swój dopiero co wydany. :)
Procesja dnia 08.05.2017 08:11
Danielu, widzę, że obecnie prawie nie wrzucasz wierszy na PP - mogę stąd prosić o jakąś "zajawkę" Twoich tekstów, linka, gdzie można przeczytać parę wierszy?
Gratuluję publikacji :)
Daniel Madej dnia 08.05.2017 08:48
Procesjo,

tutaj trochę tekstów (nie wszystkie znalazły się w książce): http://opcje.net.pl/daniel-madej-wiersze/

a tu wywiad i teksty: http://pismoludziprzelomowych.blogspot.de/p/rozmowa-rafaa-rozewicza-z-danielem.html#!/p/rozmowa-rafaa-rozewicza-z-danielem.html

Mam nadzieję, że to Cię zachęci ;)
sheCat dnia 08.05.2017 12:20
Gratuluję! :)
Daniel Madej dnia 08.05.2017 13:16
Dziękuję, sheCat ;)
WholeTruth dnia 08.05.2017 13:24
o, jaki wesoły news :) gratuluję wydania!
Daniel Madej dnia 15.05.2017 07:27
Książkę można już nabyć. Szczegóły -----> http://fundacja-fka.pl/premiera-mala-epoka-daniel-madej/#more-2423
chawendyk dnia 14.07.2017 18:43
Teraz ekonomia zmierzy się ze sztuką. To chyba najdziwniejszy z pojedynków.
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Skuul
22/01/2019 13:54
Świetny tekst, czytało się z przyjemnością i szybko. Wszyscy… »
mike17
22/01/2019 13:18
Niewidzialna, smutny to wiersz, ale nie każda miłość kończy… »
Skuul
22/01/2019 12:31
Zgadzam się klimat spoko, aż mnie w plecach kuje teraz.… »
Blanche
22/01/2019 07:50
Heh. Nie lubię odnosić się krytycznie do wierszy - chociaż… »
pociengiel
22/01/2019 07:46
Dzięki. Niech i tak będzie. »
Blanche
22/01/2019 07:44
Trzeba się ogarnąć, jak nie ta to inna. "Miłość to… »
Blanche
22/01/2019 07:42
Niestety... wirtualny ogród zapomnienia bywa baaardzo… »
Blanche
22/01/2019 07:40
Treść może i zacna, ale panuje tu taki chaos, że nie pozwala… »
Blanche
22/01/2019 07:38
Fajnie o uczuciach i relacjach - dziadek - wnuczka. A to… »
Blanche
22/01/2019 07:36
Świetny utwór o ... PIS-ie? :) »
Blanche
22/01/2019 07:12
Dzięki wielkie. »
OWSIANKO
22/01/2019 00:41
amaranta tekst bardzo dobry, więc pisz, bo warto. W prozie… »
natalia99
21/01/2019 23:53
@Vanillivi Jeśli Cię to interesuje to mam 20 lat. W życiu… »
Zola111
21/01/2019 23:47
Alosie, bo pani od polskiego była zawsze autorytetem,… »
Noescritura
21/01/2019 23:18
Szkoda, że elektronika wchodzi na salony poezji, ale co… »
ShoutBox
  • czarnanna
  • 22/01/2019 07:29
  • Miłego przebudzenia. To się nazywa dobrze komuś życzyć : ) do zobaczenia pod tekstami!
  • mike17
  • 21/01/2019 22:34
  • Kolorowych snów i miłego przebudzenia :)
  • pociengiel
  • 21/01/2019 10:06
  • Moja babcia aż spod Krosna z teleranka coś wyrosła. Zamiast zbierać się do piachu, wchodzi na tych cienkich gachów, na każdego niemal posła.
  • Niczyja
  • 21/01/2019 00:03
  • I tym ciepłym gestem mówię dobranoc :) [link]
  • Esy Floresy
  • 20/01/2019 22:14
  • Dzięki, Kushi i wzajemnie :)
  • Kushi
  • 20/01/2019 22:12
  • Styczeń prawie się już kończy, ale wszystkiego dobrego w Nowym Roku kochani:), Weny i mnóstwa nowych, dobrych tekstów :):)
  • mike17
  • 20/01/2019 14:19
  • Nie tylko ducha, bo i w naturze dziś spokój, harmonia i nieśmiało wyglądające słoneczko. Miłej niedzieli wszystkim :)
  • czarnanna
  • 20/01/2019 13:53
  • Niejedna sobota zazdrości dziś niedzieli takiej pogody ducha : )
Ostatnio widziani
Gości online:16
Najnowszy:praw014tg
Wspierają nas