[spotkanie] Mała epoka / Daniel Madej / premiera książki poetyckiej

Zapraszamy na spotkanie wokół premiery debiutanckiej książki poetyckiej „Mała epoka” Daniela Madeja.

Spotkanie odbędzie się w poznańskim Klubie Dragon 11 maja o godzinie 19. Wstęp wolny.

 

 

Epoka może mała, lecz wiersze duże, pojemne, dziwnie trafne. Za każdym razem trafiają w punkt do bólu. I nie wiem dokładnie, kogo i co boli, uwiera, ale jest wyraźne i daje do myślenia, gdy się tak „patrzy w ekran z intymnego dystansu”. Ale nie tylko to, więc jest naprawdę dobrze. Wiersze debiutanta, które są już czymś więcej.

Karol Maliszewski

 

Czy można w dzisiejszych, nie najpiękniejszych czasach jeszcze sprzedać poezję? Liryzm, czułą obserwację, błyskotliwą frazę, nieoczywisty dowcip? Czy owa poezja debiutującego, młodego Autora, może ocalać, tak jak ocalała przez wieki? Poprzez pióra szacownych noblistów czy literackich kaskaderów, straceńców? Debiutantów kładących na szali korporacyjne życie? Nie wiem. Nie wydaje mi się, by o to chodziło. Wszyscy w języku jesteśmy równie zagubieni i skonsternowani, zawstydzeni swoimi zdaniami. Na wyrost, i ze strachu. Wszyscy chcemy posłuchać wciągających jak pajęczyna historii z happy endem. Mnie ta poezja, spisana biegle i do rzeczy, dała do myślenia, a przede wszystkim - sprawiła przyjemność.

Marta Podgórnik

 

Wiersze Daniela Madeja trzymają czytelnika w niepewności, w zawieszeniu między puentą a puentą puenty. Gdyby autor chciał startować na prezydenta poezji, to mam dla niego hasło - Daniel Madej make my day.

Maciej Taranek

 

Daniel Madej (ur. 1989) – poeta, inżynier. Swoje wiersze publikował w internetowych i papierowych pismach literackich („Inter-. Literatura-Krytyka-Kultura”, „2Miesięcznik”, „Wakat”, „Arterie”, „Wyspa”, „Pressje”). Pracuje w korporacji zajmującej się produkcją piwa.

Daniel Madej · 19:41 05.05.2017 · 13 ·
Komentarze
Esy Floresy dnia 05.05.2017 19:42
Gratuluję, Danielu! Chcę oczywiście mieć na swojej półce ;) I, daj znać kiedy planujesz spotkanie w Warszawie. :)
Zola111 dnia 05.05.2017 20:06
Gratuluję, Danielu.
Gramofon dnia 05.05.2017 21:04
To może jak za starych dobrych lat, bez pieniędzy, wymianka, tomik za tomik :D ?
Emily dnia 05.05.2017 22:46
Nareszcie <3
Czekam niecierpliwie na spotkanie we Wro!
Daniel Madej dnia 06.05.2017 21:21
Esy, Zolo, Emily - serdecznie dziękuję :)
Jeśli pojawi się konkret dotyczący kolejnych spotkań - będę informował.

Gramofonie, zachęcam jednak do kupna, szanujmy swoją pracę.

Myślę, że książka po wspomnianym wyżej spotkaniu 11 maja stanie się dostępna w sklepie internetowym. Zainteresowani mogą też się odzywać na priv.
Gramofon dnia 07.05.2017 11:24
Szanuję, dlatego zaproponowałem wymiane, za swój dopiero co wydany. :)
Procesja dnia 08.05.2017 08:11
Danielu, widzę, że obecnie prawie nie wrzucasz wierszy na PP - mogę stąd prosić o jakąś "zajawkę" Twoich tekstów, linka, gdzie można przeczytać parę wierszy?
Gratuluję publikacji :)
Daniel Madej dnia 08.05.2017 08:48
Procesjo,

tutaj trochę tekstów (nie wszystkie znalazły się w książce): http://opcje.net.pl/daniel-madej-wiersze/

a tu wywiad i teksty: http://pismoludziprzelomowych.blogspot.de/p/rozmowa-rafaa-rozewicza-z-danielem.html#!/p/rozmowa-rafaa-rozewicza-z-danielem.html

Mam nadzieję, że to Cię zachęci ;)
sheCat dnia 08.05.2017 12:20
Gratuluję! :)
Daniel Madej dnia 08.05.2017 13:16
Dziękuję, sheCat ;)
WholeTruth dnia 08.05.2017 13:24
o, jaki wesoły news :) gratuluję wydania!
Daniel Madej dnia 15.05.2017 07:27
Książkę można już nabyć. Szczegóły -----> http://fundacja-fka.pl/premiera-mala-epoka-daniel-madej/#more-2423
chawendyk dnia 14.07.2017 18:43
Teraz ekonomia zmierzy się ze sztuką. To chyba najdziwniejszy z pojedynków.
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Zola111
21/07/2017 02:45
Odyseuszu, z pewnością Miniatura jeszcze dystrybuuje ten… »
JOLA S.
21/07/2017 00:30
Kamyczku, jeszcze raz dziękuję :) Bardzo motywujący… »
wiktoria
21/07/2017 00:02
Alosie, wreszcie zdołałam dotrwać do końca. Długi wiersz i… »
kamyczek
20/07/2017 23:59
Introwerko, zastanawiałam się nad tytułem, próbując… »
wiktoria
20/07/2017 23:38
Panie Odyseuszu, czytałam ten wiersz jakiś czas temu, ale… »
wiktoria
20/07/2017 23:21
Introwerko, ja bym zadała pytanie: kim jest poezja i nigdy… »
wiktoria
20/07/2017 23:03
Kamyczku, a któż to może wiedzieć skąd u niej te czarne… »
wiktoria
20/07/2017 22:59
Bardzo ładna metaforyka Procesjo i mocny przekaz. Podoba mi… »
wiktoria
20/07/2017 22:42
Procesjo, piszesz, że wiersz jest apolityczny, jednak trąci… »
kamyczek
20/07/2017 22:37
Wiktorio, ciary! Skąd tyle czarnych myśli u Peelki, aż boję… »
kamyczek
20/07/2017 22:16
Jolu, kupuję, prawie bez uwag – bo nie ma tu żadnych… »
JOLA S.
20/07/2017 22:14
Dzięki, Kamyczku :) :) »
kamyczek
20/07/2017 22:00
- nawet tak nie myśl, Jolu. Buziaki. »
mr.odysseus
20/07/2017 20:31
Gdzie można kupić ten tomik? Mam kilka pozycji z miniatury,… »
mr.odysseus
20/07/2017 20:24
Film lubię bardzo, dlatego się uśmiechnąłem :) Natomiast… »
ShoutBox
  • Silvus
  • 21/07/2017 00:11
  • Nie będąc specjalnym fanem zespołu, jedna z jego piosenek, która mi się podoba, to: [link] Ciekawe, trochę odnajduję w niej siebie.
  • wiktoria
  • 21/07/2017 00:05
  • Silvus jeszcze żyje, a Zach zmartwychwstał na chwilę ;)
  • Krzysztof Konrad
  • 20/07/2017 22:23
  • Nie żyje wielki człowiek Chester Bannington - legendarny wokalista zespołu Linkin Park. Nie mogę, nie chce w to uwierzyć
  • Silvus
  • 20/07/2017 12:49
  • Słucham?
  • Zachary Ann
  • 20/07/2017 10:12
  • Dzień dobry. Widzę, że nawet Silve jeszcze żyje.
  • mr.odysseus
  • 19/07/2017 22:19
  • Tak niestety łatwiej dla naszych szympansich móżdżków :)
  • ewa2000
  • 19/07/2017 21:21
  • dlaczego tacy jesteśmy brak mi ogłady brak zrozumienia łatwo jest oceniać homoseksualista transseksualista czarny,żółty nie zna się na polityce nie zna religi a chodzi do kościoła ateista brzydaka, gł
  • Krzysztof Konrad
  • 19/07/2017 19:49
  • Jak oglądam ukrytą prawdę, to czuję, że moje opowieści są genialne :D
  • Silvus
  • 19/07/2017 19:33
  • Cieszę się, Krzysztofie, że jest lepiej.
Ostatnio widziani
Gości online:60
Najnowszy:Pavelecse5k
Wspierają nas