Siódma książka Mike17 - Michała Majewskiego

Wybór opowiadań Michała Majewskiego cechuje amerykański luz i swoboda wyrazu.

Jest to wymarzona lektura dla fanów prozy zarówno pełnej humoru, jak i tych, którzy poszukują tematów „cięższego kalibru” takich jak zbrodnia, zemsta czy przemiana duchowa.

Bowiem autor „Zaśpiewaj mi Elvisa” jest w tej mierze dość wszechstronny i nie zamyka się na jedną tylko konwencję, poruszając się w tematach bardzo od siebie odległych, jednakże cechą wspólną jest przemożny wpływ Bukowskiego i Chandlera na tę twórczość, co czyni ją bardzo „amerykańską”. Zatem mamy tu pełen wachlarz klimatów, od tych jasnych, po te mroczne.

Całość nurza się w oryginalnym sosie opowieści pisanych z przymrużeniem oka i nie do końca na poważnie, aczkolwiek należy spodziewać się także opowieści traktujących o człowieku jako takim, o jego wzlotach i upadkach, o tym, kim tak naprawdę jest.

Bohaterami są zazwyczaj postacie dość barwne, nietuzinkowe, sprawiające, że opowiadania te na długo zapadają w pamięć, a ich lektura stanowi prawdziwą przyjemność.

Świetna pozycja dla koneserów dobrego pióra i poszukiwaczy niecodziennych wrażeń.

 

okładka

 

 

  

 

   Książkę można zakupić tutaj:

   Zaśpiewaj mi Elvisa

   lub tutaj:

   Zaśpiewaj mi Elvisa

 

   Wkrótce w pozostałych księgarniach internetowych.

 

Polecam, a nawet zalecam :)

akacjowa agnes · 18:26 03.06.2017 · 29 ·
Komentarze
Ania_Basnik dnia 03.06.2017 21:18
Michale,
bardzo się cieszę, że jest książka, rozumiem, że na razie ebuk. A będzie wersja papierowa?
Zaproszę Cię z przyjemnością na spotkanie autorskie, co Ty na to? Zaśpiewasz nam Elvisa?
oldakowski2013 dnia 03.06.2017 21:27
Michał - dziękuję za wiadomość.
Krzysztof Konrad dnia 03.06.2017 22:09
Gratuluję!! :)
ajw dnia 03.06.2017 23:06
Z wielką przyjemnością przeczytałam :) Gratulacje.
Zola111 dnia 03.06.2017 23:09
Gratulacje, Michale. Brawo :)
Lilah dnia 04.06.2017 10:48
Gratulacje, Mike.
Siódma książka, no, no... Super!

Pozdrawiam serdecznie :) :) :)
mike17 dnia 04.06.2017 13:05
Aniu, obecnie jest wielki boom na e-booki i staram się w niego wstrzelić :)

Aniu, Tadeuszu, Krzyśku, Iwonko, Zolu, Lilu - bardzo Wam dziękuję za gratulację :)
al-szamanka dnia 04.06.2017 15:14
No super, Michale, 7 to szczęśliwa liczba, oby tak dalej.
Wielkie gratulacje!
SanaiStark dnia 04.06.2017 15:24
Ooo, super, że tak się rozwijasz i wydawanie idzie ci jak burza :D
mike17 dnia 04.06.2017 15:47
Aldonko - 7 to faktycznie mój szczęśliwy numer, dziękuję Ci bardzo :)

Sanai - nie stoję w miejscu, wciąż jestem w drodze, kłaniam się :)
Niczyja dnia 04.06.2017 22:14
Gratulacje, Michale:)
mike17 dnia 04.06.2017 22:21
Dzięki, Niczyja, pozdrawiam nocnym Elvisem :)
Ustiusza dnia 05.06.2017 02:26
Gratuluję :)
Pomysł z e-bookami niezły, ja też większość rzeczy czytam na czytniku. Choć wiadomo, że elektronika to jednak nie papier. :)
mike17 dnia 05.06.2017 11:31
Dzięki, Ustiuszo, za miłe słowo :)
Wiadomo papier to papier, ale ile trza zainwestować - to się w ogóle nie opłaca.
akacjowa agnes dnia 05.06.2017 23:03
Jestem, by Ci serdecznie pogratulować i przyznać, że Twój dorobek bardzo mnie motywuje do przeproszenia swoich niedokończonych powieści :-)

Pozdrawiam :-*
mike17 dnia 05.06.2017 23:21
A ja, Aguś, bardzo bym chciał Cię zmotywować to pisania powieści, bo masz talent, ale o tym napiszę w innym miejscu i czasie, ale póki co, z tego co pamiętam, było naprawdę w dechę :)
Niebawem się odezwę :)
bened dnia 05.06.2017 23:30
Michaelu, naprawdę piękny ukłon w stronę Elvisa. :)
Świetny pomysł na tytuł.
Wnioskuję, że treść książki jest melodyjna. :)
Ponieważ widzę, że realizujesz konsekwentnie swoje marzenia dedykuję Ci idealną w tej sytuacji piosenkę motywującą, by to o czym myślimy bujając w obłokach zamieniać w rzeczywistość, niezależnie od wszelkich złośliwości losu.
Gratuluję serdecznie!
A teraz niech zabrzmi- oczywiście w wykonaniu Elvisa Presleya -
" If I can dream"
https://www.youtube.com/watch?v=OhUDyBwJhto
Pozdrawiam!
mike17 dnia 05.06.2017 23:44
Nie boję się marzyć i dlatego ręka w rękę idziemy od dziesięcioleci z Elvisem ramię w ramię :)
Ile to już lat - 20, 30?
A ja będę mógł marzyć, bo jestem dopiero w drodze i dopiero zacząłem :)
Może kiedyś ktoś powie o mnie "literat".
Chcę, by moja pisanina poszła do ludzi.

Beniu,

W tym zbiorze opowiadań mamy prawdziwą Amerykę, więc jeśli lubisz takie klimaty, to możesz się tam odnaleźć :)

Dziękuję za piosenkę :)

I za wizytę!
Ula dnia 06.06.2017 09:32
Gratuluję, Michale :) I życzę wielu czytelników :)
tomi1 dnia 06.06.2017 10:03
Gratulacje
mike17 dnia 06.06.2017 11:17
Ulu - kłaniam się nisko :)

Tomi - bardzo dziękuję za gratulacje :)
bened dnia 07.06.2017 09:38
W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak z okazji Twoich urodzin wznieść toast:
Zdrowie literata - Michała Majewskiego! :)

Imprezę z Elvisem czas zacząć:

https://www.youtube.com/watch?v=ceMtedBZiMA

Wszystkiego Najlepszego! :)
mike17 dnia 07.06.2017 11:18
Co za piękna i wspaniała rzecz, droga Beniu, wstać rano i od razu przeczytać takie życzenia! :)

Dziękuję bardzo, jestem naprawdę wzruszony i poruszony :)

Elvis właśnie przyleciał z Czikago, nadal bolą go ramiona, ale wkrótce będzie na chodzie.

Miło, że o mnie pamiętałaś :)
Carvedilol dnia 12.06.2017 19:19
Gratulacje
mike17 dnia 12.06.2017 20:45
Carvedilolu bardzo dzięki za wizytę i dobre słowo :)
JOLA S. dnia 13.06.2017 08:42
Michale, ostatnio spóźniam się ze wszystkim ;) Tak czasem bywa, niemniej gratuluję Ci z całego serca i obiecuję, że przeczytam. Nie wątpię, że to szlagier :)
Pozdrawiam gorąco :)
JOLA S.
mike17 dnia 13.06.2017 11:11
A ja mam mało czasu na wszystko, Jolu :)
Ale to się zmieni.
Bardzo dziękuje Ci za pojawienie się i gratulacje :)
A książkę szczerze polecam - baaardzo wiele się w niej dzieje.
ipsylon dnia 14.06.2017 22:33
Dobra robota! Opis, okładka, wszystko robi niesamowite wrażenie.
Gratulacje, Mike :)
Pozdrawiam serdecznie.
Tomek :)
mike17 dnia 14.06.2017 23:09
Dobrze Cię widzieć, Tomku, i czytać miłe słowa :)
Dla autora każda pochwała bezcenna!

Pozdro :)
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
mike17
21/06/2018 19:20
Bo dla mnie miłość to nie słodkawe bzdety z harlekina. To… »
Hubert Z
21/06/2018 17:20
Witaj Dod, bardzo ciekawy wiersz. Wiem specem nie jestem,… »
Florian Konrad
21/06/2018 14:19
on pewnie też to robił :) »
Zingara
21/06/2018 14:19
dla mnie śliczny wiersz :) »
Kazjuno
21/06/2018 14:09
Optymistą jesteś poeto miły, mi się jawi obraz zncznie… »
viktoria12
21/06/2018 12:28
No, a trzecie? Mnie w tym proroctwie, Drogi Iluzjonisto,… »
al-szamanka
21/06/2018 12:21
Podobnie jak Gramofonowi czegoś mi tu zabrakło.… »
al-szamanka
21/06/2018 12:16
Na poczatek mała nieścisłość, pewnie się zapędziłeś, ale… »
introwerka
21/06/2018 10:36
Zolu, przede wszystkim, dziękuję bardzo za wspaniałą… »
introwerka
21/06/2018 10:34
Zolu, dziękuję serdecznie za piękne i wnikliwe odczytanie… »
Gramofon
21/06/2018 08:38
Jeśli Polska wygra z Kolumbią to Kolumbia nie ma szans na… »
Silvus
21/06/2018 00:38
Dobre. Trochę zbyt dosłowne jak dla mnie, ale Szymborska… »
Zola111
20/06/2018 23:46
O, jaka miła inspiracja! Jestem bardzo zadowolona z tego… »
Zola111
20/06/2018 23:16
Tak, Intro, ponieważ bardzo oryginalnie wpisałaś treść w… »
Gramofon
20/06/2018 23:07
Jeśli tak zabrzmiało, to lepiej nie mieszaj w to Jezusa. »
ShoutBox
  • jskslg
  • 21/06/2018 16:22
  • ALE DESZCZ NAWALA
  • mede_a
  • 21/06/2018 06:00
  • Masowy rimming pod wierszem, jeśli jest uzasadniony jego wartością, nie jest niczym nagannym, w przeciwieństwie do jałowego, chamskiego fuckingu, jaki TU niektórzy nieustannie prezentują.
  • jskslg
  • 21/06/2018 01:19
  • lepsze to niż masowy rimming
  • ajw
  • 20/06/2018 21:36
  • Niestety, zgadzam się z Jagą. Mam te same odczucia.
  • Gramofon
  • 20/06/2018 21:28
  • jak śpiewa klasyk "a ja wam mówię wszystko chuj" [link]
  • Gramofon
  • 20/06/2018 21:27
  • Gdy Ci smutno, gdy Ci źle, rzuć ten portal idź się przejść
  • Jaga
  • 20/06/2018 21:09
  • Załamka. Jestem na PP już 10 lat, nie mieszam się w potyczki słowne, ale to, co reprezentuje sobą Allaska , obniża poziom miejsca, w którym lubię przebywać. To nie jest nonszalancja, to brak kultury
  • allaska
  • 20/06/2018 20:48
  • Esy Floresy, bardzo Ci dziękuję kochana za ten wiersz Twój o wolności, bez niego nie byłoby mojej liszki, ślimaka i fartuszka mamy:) bardzo Ci wdziecznam. A.
  • introwerka
  • 20/06/2018 20:20