Siódma książka Mike17 - Michała Majewskiego

Wybór opowiadań Michała Majewskiego cechuje amerykański luz i swoboda wyrazu.

Jest to wymarzona lektura dla fanów prozy zarówno pełnej humoru, jak i tych, którzy poszukują tematów „cięższego kalibru” takich jak zbrodnia, zemsta czy przemiana duchowa.

Bowiem autor „Zaśpiewaj mi Elvisa” jest w tej mierze dość wszechstronny i nie zamyka się na jedną tylko konwencję, poruszając się w tematach bardzo od siebie odległych, jednakże cechą wspólną jest przemożny wpływ Bukowskiego i Chandlera na tę twórczość, co czyni ją bardzo „amerykańską”. Zatem mamy tu pełen wachlarz klimatów, od tych jasnych, po te mroczne.

Całość nurza się w oryginalnym sosie opowieści pisanych z przymrużeniem oka i nie do końca na poważnie, aczkolwiek należy spodziewać się także opowieści traktujących o człowieku jako takim, o jego wzlotach i upadkach, o tym, kim tak naprawdę jest.

Bohaterami są zazwyczaj postacie dość barwne, nietuzinkowe, sprawiające, że opowiadania te na długo zapadają w pamięć, a ich lektura stanowi prawdziwą przyjemność.

Świetna pozycja dla koneserów dobrego pióra i poszukiwaczy niecodziennych wrażeń.

 

okładka

 

 

  

 

   Książkę można zakupić tutaj:

   Zaśpiewaj mi Elvisa

   lub tutaj:

   Zaśpiewaj mi Elvisa

 

   Wkrótce w pozostałych księgarniach internetowych.

 

Polecam, a nawet zalecam :)

akacjowa agnes · 18:26 03.06.2017 · 29 ·
Komentarze
Ania_Basnik dnia 03.06.2017 21:18
Michale,
bardzo się cieszę, że jest książka, rozumiem, że na razie ebuk. A będzie wersja papierowa?
Zaproszę Cię z przyjemnością na spotkanie autorskie, co Ty na to? Zaśpiewasz nam Elvisa?
oldakowski2013 dnia 03.06.2017 21:27
Michał - dziękuję za wiadomość.
Krzysztof Konrad dnia 03.06.2017 22:09
Gratuluję!! :)
ajw dnia 03.06.2017 23:06
Z wielką przyjemnością przeczytałam :) Gratulacje.
Zola111 dnia 03.06.2017 23:09
Gratulacje, Michale. Brawo :)
Lilah dnia 04.06.2017 10:48
Gratulacje, Mike.
Siódma książka, no, no... Super!

Pozdrawiam serdecznie :) :) :)
mike17 dnia 04.06.2017 13:05
Aniu, obecnie jest wielki boom na e-booki i staram się w niego wstrzelić :)

Aniu, Tadeuszu, Krzyśku, Iwonko, Zolu, Lilu - bardzo Wam dziękuję za gratulację :)
al-szamanka dnia 04.06.2017 15:14
No super, Michale, 7 to szczęśliwa liczba, oby tak dalej.
Wielkie gratulacje!
Usunięty dnia 04.06.2017 15:24
Ooo, super, że tak się rozwijasz i wydawanie idzie ci jak burza :D
mike17 dnia 04.06.2017 15:47
Aldonko - 7 to faktycznie mój szczęśliwy numer, dziękuję Ci bardzo :)

Sanai - nie stoję w miejscu, wciąż jestem w drodze, kłaniam się :)
Niczyja dnia 04.06.2017 22:14
Gratulacje, Michale:)
mike17 dnia 04.06.2017 22:21
Dzięki, Niczyja, pozdrawiam nocnym Elvisem :)
Ustiusza dnia 05.06.2017 02:26
Gratuluję :)
Pomysł z e-bookami niezły, ja też większość rzeczy czytam na czytniku. Choć wiadomo, że elektronika to jednak nie papier. :)
mike17 dnia 05.06.2017 11:31
Dzięki, Ustiuszo, za miłe słowo :)
Wiadomo papier to papier, ale ile trza zainwestować - to się w ogóle nie opłaca.
akacjowa agnes dnia 05.06.2017 23:03
Jestem, by Ci serdecznie pogratulować i przyznać, że Twój dorobek bardzo mnie motywuje do przeproszenia swoich niedokończonych powieści :-)

Pozdrawiam :-*
mike17 dnia 05.06.2017 23:21
A ja, Aguś, bardzo bym chciał Cię zmotywować to pisania powieści, bo masz talent, ale o tym napiszę w innym miejscu i czasie, ale póki co, z tego co pamiętam, było naprawdę w dechę :)
Niebawem się odezwę :)
bened dnia 05.06.2017 23:30
Michaelu, naprawdę piękny ukłon w stronę Elvisa. :)
Świetny pomysł na tytuł.
Wnioskuję, że treść książki jest melodyjna. :)
Ponieważ widzę, że realizujesz konsekwentnie swoje marzenia dedykuję Ci idealną w tej sytuacji piosenkę motywującą, by to o czym myślimy bujając w obłokach zamieniać w rzeczywistość, niezależnie od wszelkich złośliwości losu.
Gratuluję serdecznie!
A teraz niech zabrzmi- oczywiście w wykonaniu Elvisa Presleya -
" If I can dream"
https://www.youtube.com/watch?v=OhUDyBwJhto
Pozdrawiam!
mike17 dnia 05.06.2017 23:44
Nie boję się marzyć i dlatego ręka w rękę idziemy od dziesięcioleci z Elvisem ramię w ramię :)
Ile to już lat - 20, 30?
A ja będę mógł marzyć, bo jestem dopiero w drodze i dopiero zacząłem :)
Może kiedyś ktoś powie o mnie "literat".
Chcę, by moja pisanina poszła do ludzi.

Beniu,

W tym zbiorze opowiadań mamy prawdziwą Amerykę, więc jeśli lubisz takie klimaty, to możesz się tam odnaleźć :)

Dziękuję za piosenkę :)

I za wizytę!
Ula dnia 06.06.2017 09:32
Gratuluję, Michale :) I życzę wielu czytelników :)
tomi1 dnia 06.06.2017 10:03
Gratulacje
mike17 dnia 06.06.2017 11:17
Ulu - kłaniam się nisko :)

Tomi - bardzo dziękuję za gratulacje :)
bened dnia 07.06.2017 09:38
W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak z okazji Twoich urodzin wznieść toast:
Zdrowie literata - Michała Majewskiego! :)

Imprezę z Elvisem czas zacząć:

https://www.youtube.com/watch?v=ceMtedBZiMA

Wszystkiego Najlepszego! :)
mike17 dnia 07.06.2017 11:18
Co za piękna i wspaniała rzecz, droga Beniu, wstać rano i od razu przeczytać takie życzenia! :)

Dziękuję bardzo, jestem naprawdę wzruszony i poruszony :)

Elvis właśnie przyleciał z Czikago, nadal bolą go ramiona, ale wkrótce będzie na chodzie.

Miło, że o mnie pamiętałaś :)
Carvedilol dnia 12.06.2017 19:19
Gratulacje
mike17 dnia 12.06.2017 20:45
Carvedilolu bardzo dzięki za wizytę i dobre słowo :)
JOLA S. dnia 13.06.2017 08:42
Michale, ostatnio spóźniam się ze wszystkim ;) Tak czasem bywa, niemniej gratuluję Ci z całego serca i obiecuję, że przeczytam. Nie wątpię, że to szlagier :)
Pozdrawiam gorąco :)
JOLA S.
mike17 dnia 13.06.2017 11:11
A ja mam mało czasu na wszystko, Jolu :)
Ale to się zmieni.
Bardzo dziękuje Ci za pojawienie się i gratulacje :)
A książkę szczerze polecam - baaardzo wiele się w niej dzieje.
ipsylon dnia 14.06.2017 22:33
Dobra robota! Opis, okładka, wszystko robi niesamowite wrażenie.
Gratulacje, Mike :)
Pozdrawiam serdecznie.
Tomek :)
mike17 dnia 14.06.2017 23:09
Dobrze Cię widzieć, Tomku, i czytać miłe słowa :)
Dla autora każda pochwała bezcenna!

Pozdro :)
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
RChomik
17/06/2019 12:48
Myślę że to powinno być w górnej półce no nic nie rozumiem… »
AntoniGrycuk
17/06/2019 09:22
Wiosna, dziękuję za kilka ciepłych słów. A pomyśl, jak byś… »
Kazjuno
17/06/2019 09:15
d.urbanska Bardzo sympatyczny tekst. Rzekłbym, wzruszający.… »
Marek Adam Grabowski
17/06/2019 09:09
Dzięki. Błąd poprawie. Pozdrawiam »
wiosna
17/06/2019 08:51
Ująć temat w stu słowach tak, aby zainteresował czytelnika,… »
wiosna
17/06/2019 08:45
nieochrzczone napisałabym razem albo zmieniła szyk nie jest… »
wiosna
17/06/2019 08:35
Tekst, działający na wyobraźnię i wrażliwość. Podpisuję… »
Madawydar
17/06/2019 05:45
Trzyma czytelnika w napięciu od samego początku poprzez… »
Kazjuno
16/06/2019 23:30
Otóż Peteronie. Podobnie jak Marek Grabowski jestem zdania,… »
Madawydar
16/06/2019 21:14
Dzięki. »
mike17
16/06/2019 18:19
Pięknie, Kasiu, jak to zwykle u Ciebie :) Jak słowa cicho… »
Artur Dubis
16/06/2019 18:15
Dziękuję, cieszę się, że wierszydło się spodobało :) »
Kushi
16/06/2019 17:17
Witaj :) Lubie takie wiersze, cicho, nostalgicznie płynące… »
Zdzislaw
16/06/2019 15:46
Wodniczko, miło, że się podobało :) Wyślę jeszcze... hmm...… »
Dobra Cobra
16/06/2019 14:30
Baw się pisaniem , bo najważniejszy jest pomysł. Wykonanie… »
ShoutBox
  • StalowyKruk
  • 17/06/2019 00:33
  • Może innym razem. Ale może dałbyś się zainteresować twórczością legendarnego Lemmy'ego Kilmistera? [link]
  • MitomanGej
  • 16/06/2019 21:23
  • [link] Polecam zapoznać się z nową płytą jedynego polskiego wieszcza, największego operatora języka polskiego, tak jak i falusa
  • Husarek20
  • 16/06/2019 15:04
  • Szczerze mówiąc to trudno mi się odnaleźć na tym portalu, ze względu na jego układ.
  • AntoniGrycuk
  • 15/06/2019 09:38
  • Chciałem zauważyć, że, jak przystało na profesjonalny portal, od dwóch dni jest tu więcej reklam niż komentarzy :)
  • Lucja
  • 13/06/2019 16:18
  • Czy ktoś oświeciłby mnie informacją/ wskazał link gdzie znajdę info o prawnej stronie sprzedaży książki?Rejestracja/podatek/VAT/Sprzedaż za granicę/self-empoyed w UK/rozliczenia w obu krajach itd?:)
  • mike17
  • 10/06/2019 20:33
  • Aldonko, to ode mnie dla Ciebie : [link]
Ostatnio widziani
Gości online:25
Najnowszy:ulopymuc
Wspierają nas