Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Kazimierza Ratonia

Jury konkursu w składzie: Magdalena Rabizo-Birek, Ewa Sonnenberg i Adam Wiedemann (Przewodniczący), po przeanalizowaniu 80 zestawów nadesłanych i zakwalifikowanych na konkurs na posiedzeniu 21 listopada 2017 r. postanowiło o następującej kolejności nagród i wyróżnień. Jedną z wyróżnionych osób jest nasza Redaktorka, Katarzyna Ślączka, której serdecznie gratulujemy!

I miejsce
Zestaw wierszy opatrzony godłem Szklanka890
Michał Banaszak z Zielonej Góry, któremu przyznano nagrodę pieniężną wysokości 1000 zł i któremu Galeria Literacka przy GSW BWA w Olkuszu wyda autorską książkę poetycką.

II miejsce
Zestaw wierszy opatrzony godłem Moneselah
Dorota Grzesiak z Krakowa, której przyznano nagrodę pieniężną wysokości 700 zł.

III
Zestaw wierszy opatrzony godłem Zwrotnik Koziorożca
Marta Jurkowska z Olkusza, które przyznano nagrodę pieniężną wysokości 500 zł

Wyróżnienia – po 300 zł – Jury przyznało:
Zestaw wierszy opatrzony godłem Agens – Agata Cichy z Tych
Zestaw wierszy opatrzony godłem Plusk – Piotr Zemanek z Bielska-Białej
Zestaw wierszy opatrzony godłem Domestica – Katarzyna Ślęczka ze Szprotawy.

Tradycyjnie Jury postanowiło też wskazać nominowane osoby, które były też brane pod uwagę podczas ustalania nagrodzonych i wyróżnionych.

Więcej informacji na stronie organizatora.

Wiktor Orzel · 12:58 11.12.2017 · 5 ·
Komentarze
Esy Floresy dnia 12.12.2017 00:36
Moje serdeczne gratulacje, Faith! :)
Vanillivi dnia 12.12.2017 06:50
Faith, gratulacje, tym większe, że sama zdobyłam w tym konkursie jedynie nominację ;)
Silvus dnia 12.12.2017 22:10
Pięknie, winszuję wam obu, @Faith i @Vanillivi. :) I wszystkim pozostałym też!
Opheliac dnia 13.12.2017 20:08
Gratuluję, Faith! ;)
faith dnia 22.12.2017 11:24
Serdecznie dziękuję wszystkim. :)) I Tobie, Wiktorze, za zamieszczenie informacji na stronie. Dopiero ją zobaczyłam. ;)
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
pociengiel
23/01/2019 11:34
Mnie nastawy tego separatora nie ruszają od dawna. »
Kobra
23/01/2019 11:28
Teraz ok. Jakby bardziej łączyło się w całość. Nie odstają… »
puszczyk
23/01/2019 11:09
Nie uraziłaś. Napisałaś Swoją opinię, a ja się do niej… »
Blanche
23/01/2019 11:01
Przepraszam, jeśli uraziłem, bo ja nie znam się tak do… »
Blanche
23/01/2019 10:59
jedna sylaba za dużo Średniówka - jakby wiersz podzielić… »
puszczyk
23/01/2019 10:57
Tu najbardziej durną rzeczą jest klasyfikowanie anonimowe i… »
puszczyk
23/01/2019 10:51
Tylko przytaknąć DoCo. I zwróć uwagę na ilość zaimków… »
Blanche
23/01/2019 10:48
nie leży mi na przykład to: Jakoś dziwnie z tym… »
Dobra Cobra
23/01/2019 10:33
Młode pióro, Ty musisz ufać czytelnikowi, wierzyć w jego… »
Dobra Cobra
23/01/2019 10:27
Praca tłumacza to niełatwy kawałek chleba. Trzeba zmierzyć… »
pociengiel
23/01/2019 10:17
Ale pospałem! Jak po zabradziarzeniu. Dlatego, na… »
Tymczasem1972
23/01/2019 10:12
O tego akurat nie da się kupić - trzeba sobie wyprodukować… »
Kobra
23/01/2019 09:25
Tytuł i świetne. Druga też. Z trzecią mam problem. W… »
puszczyk
23/01/2019 09:04
Gdzie technicznie? »
Blanche
23/01/2019 08:31
Ciekawie :) Interpunkcja do poprawy, lubię, kiedy zachowane… »
ShoutBox
  • mike17
  • 22/01/2019 20:39
  • Bo są miejsca, które się ceni :)
  • Hubert Z
  • 22/01/2019 20:32
  • I wzajemnie Kushi.
  • Kushi
  • 22/01/2019 20:25
  • Dobrze tu wrócić od czasu do czasu :), miłego wieczoru dla wszystkich :)
  • Esy Floresy
  • 22/01/2019 19:01
  • Jak tam Marcyjki? A Wirtajki? Pogoda sprzyja twórczo, więc korzystajcie, nim wiosna porwie Was w ramiona ;)
  • Kushi
  • 22/01/2019 17:17
  • Witaj mike :)
  • mike17
  • 22/01/2019 17:16
  • Hello, Kushi :)
  • czarnanna
  • 22/01/2019 07:29
  • Miłego przebudzenia. To się nazywa dobrze komuś życzyć : ) do zobaczenia pod tekstami!
  • mike17
  • 21/01/2019 22:34
  • Kolorowych snów i miłego przebudzenia :)
  • pociengiel
  • 21/01/2019 10:06
  • Moja babcia aż spod Krosna z teleranka coś wyrosła. Zamiast zbierać się do piachu, wchodzi na tych cienkich gachów, na każdego niemal posła.
Ostatnio widziani
Gości online:19
Najnowszy:oxugek
Wspierają nas