Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Kazimierza Ratonia

Jury konkursu w składzie: Magdalena Rabizo-Birek, Ewa Sonnenberg i Adam Wiedemann (Przewodniczący), po przeanalizowaniu 80 zestawów nadesłanych i zakwalifikowanych na konkurs na posiedzeniu 21 listopada 2017 r. postanowiło o następującej kolejności nagród i wyróżnień. Jedną z wyróżnionych osób jest nasza Redaktorka, Katarzyna Ślączka, której serdecznie gratulujemy!

I miejsce
Zestaw wierszy opatrzony godłem Szklanka890
Michał Banaszak z Zielonej Góry, któremu przyznano nagrodę pieniężną wysokości 1000 zł i któremu Galeria Literacka przy GSW BWA w Olkuszu wyda autorską książkę poetycką.

II miejsce
Zestaw wierszy opatrzony godłem Moneselah
Dorota Grzesiak z Krakowa, której przyznano nagrodę pieniężną wysokości 700 zł.

III
Zestaw wierszy opatrzony godłem Zwrotnik Koziorożca
Marta Jurkowska z Olkusza, które przyznano nagrodę pieniężną wysokości 500 zł

Wyróżnienia – po 300 zł – Jury przyznało:
Zestaw wierszy opatrzony godłem Agens – Agata Cichy z Tych
Zestaw wierszy opatrzony godłem Plusk – Piotr Zemanek z Bielska-Białej
Zestaw wierszy opatrzony godłem Domestica – Katarzyna Ślęczka ze Szprotawy.

Tradycyjnie Jury postanowiło też wskazać nominowane osoby, które były też brane pod uwagę podczas ustalania nagrodzonych i wyróżnionych.

Więcej informacji na stronie organizatora.

Wiktor Orzel · 12:58 11.12.2017 · 5 ·
Komentarze
Esy Floresy dnia 12.12.2017 00:36
Moje serdeczne gratulacje, Faith! :)
Vanillivi dnia 12.12.2017 06:50
Faith, gratulacje, tym większe, że sama zdobyłam w tym konkursie jedynie nominację ;)
Silvus dnia 12.12.2017 22:10
Pięknie, winszuję wam obu, @Faith i @Vanillivi. :) I wszystkim pozostałym też!
Opheliac dnia 13.12.2017 20:08
Gratuluję, Faith! ;)
faith dnia 22.12.2017 11:24
Serdecznie dziękuję wszystkim. :)) I Tobie, Wiktorze, za zamieszczenie informacji na stronie. Dopiero ją zobaczyłam. ;)
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
robert_augustyn
21/04/2018 11:22
Dziękuję bardzo. Joszko cały jest magiczny, a każdy jego… »
faith
21/04/2018 10:38
Darconie, nie ujęłabym tego trafniej i zwięźlej. Dzięki za… »
Greg Malecha
21/04/2018 07:20
introwerko, nie musisz się wstydzić, ja też się nie wstydzę… »
AntoniGrycuk
20/04/2018 23:33
Ciężko mi się wypowiedzieć, bo to w końcu dla dzieci i… »
introwerka
20/04/2018 23:18
Może i widać, w pewnej takiej naiwności/postulatywności… »
Zola111
20/04/2018 22:30
Pięknie jest: Krótko, refleksyjnie, metaforycznie. I bardzo… »
Zola111
20/04/2018 22:25
Juvenilia Introwerki! Brawo, Poetko. Wrażliwość, niezależnie… »
Kazjuno
20/04/2018 22:11
Mam w Łodzi kuzynkę - jest wykładowcą na tamtejszej ASP i… »
Greg Malecha
20/04/2018 22:08
widać w tym wierszu wiek autorki, dobrze że dodałaś ile… »
Darcon
20/04/2018 20:18
Jako poetycki laik, nie znam się, ale się wypowiem. :)»
introwerka
20/04/2018 19:52
ja tu widzę wyraz skromności poety, ale po takich… »
faith
20/04/2018 19:52
Kazjuno, masz oczywiście rację, że przesłanie wiersza jest… »
introwerka
20/04/2018 19:39
Wiolinie, dziękuję serdecznie za zaglądnięcie i ciepłe… »
Bernierdh
20/04/2018 19:39
Pięknie dziękuję :) »
alos
20/04/2018 16:39
A mi się ten wiersz skojarzył z Che Guevarą i… »
ShoutBox
  • Zola111
  • 18/04/2018 00:24
  • jak tam ramy nowego Zaśrodkowania? Podobają się?
  • introwerka
  • 17/04/2018 11:24
  • Mój nick to introwerka ;)
  • Szysza
  • 17/04/2018 11:21
  • introwertka, dziękuję bardzo.
  • introwerka
  • 17/04/2018 11:08
  • Szyszo, wchodzisz w panel "Moje artykuły" pod napisem "Witaj [Twój nick]" po prawej stronie, tam przy każdym artykule masz opcje " Edytuj / Usuń".
  • Szysza
  • 17/04/2018 10:40
  • kochani jak usuwa się zamieszczony tekst?
  • Zola111
  • 16/04/2018 23:33
  • jskslg - nie! Pojedyncze frazy, zazwyczaj pointę, jednak całych własnych wierszy - nie. Innych autorów - owszem, i to wiele.
  • jskslg
  • 16/04/2018 22:32
  • pamiętacie na pamięć wasze teksty?
  • ajw
  • 16/04/2018 14:03
  • Rzeczywiście, brzmi prawie jak Jaromir :)
Ostatnio widziani
Gości online:8
Najnowszy:Ercolanise1j
Wspierają nas