Portal Pisarski ogłasza fantastyczny konkurs z pogranicza „Fantasmagorie – 2018”

Portal Pisarski ogłasza fantastyczny konkurs z pogranicza „Fantasmagorie – 2018”

Przedmiotem konkursu jest utwór z pogranicza prozy i poezji o dowolnej tematyce. Prace powinny być osadzone w konwencji szeroko pojmowanej fantastyki (sci-fi, fantasy, horror, legendy miejskie, realizm magiczny, itp.)

Regulamin:

1. Konkurs "Fantasmagorie - 2018", zwany dalej "Konkursem", organizowany jest przez Portal Pisarski zwany dalej "Organizatorem".

2. Konkurs rozpoczyna się dnia 02-01-2018 i trwa do 31-03-2018 do godz. 23:59.

3. Przystąpienie do Konkursu jest równoznaczne z akceptacją przez uczestnika Regulaminu w całości. Uczestnik zobowiązuje się do przestrzegania określonych w nim zasad, jak również potwierdza, iż spełnia wszystkie warunki, które uprawniają go do udziału w Konkursie.

4. W konkursie może wziąć udział każdy zarejestrowany użytkownik portalu. Każdy uczestnik konkursu może nadesłać tylko 1 tekst.

5. Prace konkursowe nie mogą być tekstami, które zostały nagrodzone w innych konkursach. Nie mogą to być również teksty wcześniej publikowane (w czasopismach, internecie itp.).

6. Aby wziąć udział w Konkursie, każdy uczestnik powinien:
a. Napisać tekst stanowiący od początku do końca jego oryginalną twórczość.
b. Zamieścić na portalu specjalnie w tym celu utworzonej kategorii "Fantasmagorie – 2018"

7. Objętość tekstu nie może przekraczać 2500 znaków bez spacji.

8. Prace konkursowe zostaną opublikowane po zakończeniu konkursu i ogłoszeniu wyników, do tego czasu będą przechowywane w poczekalni. 

9. Poprzez zamieszczenie tekstu w sposób określony w pkt. 6 niniejszego Regulaminu, uczestnik Konkursu oświadcza, że treść przesłanego przez niego tekstu nie narusza przepisów prawa, ani prawem chronionych dóbr osób trzecich, a uczestnik Konkursu jest w pełni uprawniony do zgłoszenia tekstu do Konkursu oraz udzielenia zezwolenia na jego publikację.

10. Niespełnienie któregokolwiek z warunków przedstawionych w pkt. 5 i 6 powyżej spowoduje wycofanie tekstu z konkursu.

11. Po 31 marca 2018 nadesłane teksty zostaną ocenione pod względem oryginalności, wartości artystycznych i językowych a spośród nich wyłonione najlepsze/zwycięskie.

12. Oceny nadesłanych tekstów dokona grono redakcyjne w składzie: Bozena B, Faith, Esy Floresy.

13. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w newsie. Przewidziana jest nagroda za najlepszy utwór. Możliwe są również wyróżnienia.

14. Nagroda zostanie przekazana zwycięzcy drogą pocztową pod wskazany przez zwycięzców adres.

15. Regulamin niniejszy jest jedynym dokumentem określającym zasady Konkursu.

16. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany Regulaminu w każdym czasie bez podania przyczyny. Zmiany w Regulaminie nie mogą naruszać praw nabytych przez uczestników.

17. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za podanie przez uczestnika Konkursu niewłaściwego adresu lub innych danych uniemożliwiających jego identyfikację.

18. Wszelkie zapytania, etc. proszę kierować do redakcji działu poezji (Bozena B, Esy Floresy)

Esy Floresy · 20:49 01.01.2018 · 26 ·
Komentarze
Gramofon dnia 01.01.2018 21:37
Czy pogranicza poezji i prozy jest tylko do definicji potencjalnego autora czy jury?
Esy Floresy dnia 01.01.2018 21:50
Dobrym odniesieniem dla jednych i drugich, będzie definicja prozy poetyckiej.
bemik dnia 07.01.2018 21:39
7. Objętość tekstu nie może przekraczać 2500 tys. znaków bez spacji. - jaka ta objętość tekstu? ;-)
Esy Floresy dnia 07.01.2018 22:00
Nie rozumiem, co jest dla Ciebie niejasne.
bemik dnia 08.01.2018 21:35
Wychodzi na to, że liczba znaków może być 2 500 000, ponieważ zapisane jest dwa i pół tysiąca tysięcy (specjalnie rozpisałam to słowami, żebyś zobaczyła, o co chodzi). Domyślam się, że miało być po prostu dwa i pół tysiąca, prawda?
Esy Floresy dnia 08.01.2018 22:56
Teraz rozumiem. Słuszna uwaga - skorygowałam. Dziękuję, Bemik.
Usunięty dnia 09.01.2018 15:11
Co rozumiecie pod pojęciem "realizmu magicznego"? Można prosić jakieś dokładniejsze wytłumaczenie? Pozdrawiam.
Gramofon dnia 09.01.2018 16:56
https://pl.wikipedia.org/wiki/Realizm_magiczny czyli wszystko i nic, tylko dużo bardziej, mniej nie wchodzi w grę.
Usunięty dnia 09.01.2018 19:38
Artykuł w Wikipedii przeczytałam już wcześniej, chodziło mi bardziej o to, co organizatorzy konkursu rozumieją pod tym pojęciem. Czy to samo, co podaje internetowe źródło w postaci Wikipedii?
Esy Floresy dnia 09.01.2018 19:58
Skoro mówimy o szeroko pojętej fantastyce, to nie można pominąć i realizmu magicznego - w naszym rozumieniu, jego kluczową zasadą jest pełna harmonia między rzeczywistością a magią. Nie bez znaczenia jest też język baśniowy, pełen metafor, co wpisuje się poniekąd w pogranicze, czy też prozę poetycką.
dariusz23x dnia 09.01.2018 23:42
trudny konkurs
Rose00Rain dnia 16.01.2018 16:06
Jakie jest ograniczenie wiekowe?
Esy Floresy dnia 16.01.2018 20:24
Nie ma takiego ograniczenia.
Melock dnia 16.01.2018 21:13
Ta definicja "realizmu magicznego" na Wikipedii to szczerze mówiąc masło maślane.
Felicjanna dnia 31.01.2018 15:39
A mnie irytuje 2500 zbs. Dlaczego nie 3000 zzs, gdy każdy licznik znaków na to jest nastawiony albo liczbę słów, jak w tutejszym? Skąd organizator to wytrzasnął?
Gramofon dnia 31.01.2018 20:30
hahahahaha cóż za problem, dziura ozonowa przy tym to pikuś.

Gdyż organizator nastawia się na opowiadania z krótkimi wyrazami, a tam jak wiadomo jest dużo spacji więc te mamy w gratisie w liczbie dowolnej :)
Deprecha dnia 12.02.2018 19:33
Chciałabym się dowiedzieć, jakie nagrody są przewidziane.
Esy Floresy dnia 12.02.2018 19:42
Deprecha, przewidujemy nagrody książkowe.
ManiakFantasy dnia 21.02.2018 19:57
A z jakiej kategorii te książki? Fantasy?
Esy Floresy dnia 21.02.2018 20:36
Raczej będą to tomy poetyckie, choć zdarzyć się może niespodzianka ;)
ClakierCat dnia 17.03.2018 22:40
Regulamin pisze:

6. Aby wziąć udział w Konkursie, każdy uczestnik powinien:
a. Napisać tekst stanowiący od początku do końca jego oryginalną twórczość.
b. Zamieścić na portalu specjalnie w tym celu utworzonej kategorii "Fantasmagorie – 2018"


- bardzo proszę o wytłumaczenie pkt. b - mam zapytanie: gdzie powinienem wysłać mój tekst, szukałem na portalu kategorii "Fantasmagorie – 2018", ale nie mogłem odnależć, czy w takim razie tekst powinienem wysłać do Ciebie, Esy Floresy?

Bardzo proszę o odpowiedź,
Cat
Esy Floresy dnia 18.03.2018 10:19
ClakierCat, korzystasz ze standardowej ścieżki "Zgłoś tekst" i tam z listy rozwijanej wybierasz "Fantasmagorie - 2018", w ten oto sposób tekst trafi do poczekalni.

Pozdrowienia.
ClakierCat dnia 18.03.2018 14:26
... Esy Floresy, sprawdziłem, jest tam kategoria "Fantasmagorie – 2018", bardzo dziękuję za wyjaśnienie, jeszcze mam jedno pytanie:

Kiedy zamieszczę tekst w "Fantasmagorie – 2018", to w jakim trybie będzie on opublikowany - czy będzie czekał na wyniki konkursu, czy też będzie publikowany w ramach kolejki tekstów zgłaszanych do czytania przez portalowiczów i będzie widoczny w moim profilu?

Pozdrawiam,
Cat
Esy Floresy dnia 18.03.2018 15:04
Będzie opublikowany po ogłoszeniu wyników razem z innymi tekstami w tabeli konkursowej, tekst będzie również widoczny w Twoim profilu.

Pozdrowienia.
ClakierCat dnia 18.03.2018 18:03
... bardzo dziękuję za wyjaśnienie.

Pozdrawiam serdecznie, :)
Cat
Gramofon dnia 31.03.2018 18:18
Znaki w tytule są poza limitem 2500 czy musi być 2500 z tytułem?
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Gaston Bachelard
23/01/2019 13:03
Wiem z autopsji, jak łatwo jest czasami pomylić drzwi… »
pociengiel
23/01/2019 11:34
Mnie nastawy tego separatora nie ruszają od dawna.… »
Kobra
23/01/2019 11:28
Teraz ok. Jakby bardziej łączyło się w całość. Nie odstają… »
puszczyk
23/01/2019 11:09
Nie uraziłaś. Napisałaś Swoją opinię, a ja się do niej… »
Blanche
23/01/2019 11:01
Przepraszam, jeśli uraziłem, bo ja nie znam się tak do… »
Blanche
23/01/2019 10:59
jedna sylaba za dużo Średniówka - jakby wiersz podzielić… »
puszczyk
23/01/2019 10:57
Tu najbardziej durną rzeczą jest klasyfikowanie anonimowe i… »
puszczyk
23/01/2019 10:51
Tylko przytaknąć DoCo. I zwróć uwagę na ilość zaimków… »
Blanche
23/01/2019 10:48
nie leży mi na przykład to: Jakoś dziwnie z tym… »
Dobra Cobra
23/01/2019 10:33
Młode pióro, Ty musisz ufać czytelnikowi, wierzyć w jego… »
Dobra Cobra
23/01/2019 10:27
Praca tłumacza to niełatwy kawałek chleba. Trzeba zmierzyć… »
pociengiel
23/01/2019 10:17
Ale pospałem! Jak po zabradziarzeniu. Dlatego, na… »
Tymczasem1972
23/01/2019 10:12
O tego akurat nie da się kupić - trzeba sobie wyprodukować… »
Kobra
23/01/2019 09:25
Tytuł i świetne. Druga też. Z trzecią mam problem. W… »
puszczyk
23/01/2019 09:04
Gdzie technicznie? »
ShoutBox
  • mike17
  • 22/01/2019 20:39
  • Bo są miejsca, które się ceni :)
  • Hubert Z
  • 22/01/2019 20:32
  • I wzajemnie Kushi.
  • Kushi
  • 22/01/2019 20:25
  • Dobrze tu wrócić od czasu do czasu :), miłego wieczoru dla wszystkich :)
  • Esy Floresy
  • 22/01/2019 19:01
  • Jak tam Marcyjki? A Wirtajki? Pogoda sprzyja twórczo, więc korzystajcie, nim wiosna porwie Was w ramiona ;)
  • Kushi
  • 22/01/2019 17:17
  • Witaj mike :)
  • mike17
  • 22/01/2019 17:16
  • Hello, Kushi :)
  • czarnanna
  • 22/01/2019 07:29
  • Miłego przebudzenia. To się nazywa dobrze komuś życzyć : ) do zobaczenia pod tekstami!
  • mike17
  • 21/01/2019 22:34
  • Kolorowych snów i miłego przebudzenia :)
  • pociengiel
  • 21/01/2019 10:06
  • Moja babcia aż spod Krosna z teleranka coś wyrosła. Zamiast zbierać się do piachu, wchodzi na tych cienkich gachów, na każdego niemal posła.
Ostatnio widziani
Gości online:16
Najnowszy:ebacitaq
Wspierają nas