Portal Pisarski ogłasza fantastyczny konkurs z pogranicza „Fantasmagorie – 2018”

Portal Pisarski ogłasza fantastyczny konkurs z pogranicza „Fantasmagorie – 2018”

Przedmiotem konkursu jest utwór z pogranicza prozy i poezji o dowolnej tematyce. Prace powinny być osadzone w konwencji szeroko pojmowanej fantastyki (sci-fi, fantasy, horror, legendy miejskie, realizm magiczny, itp.)

Regulamin:

1. Konkurs "Fantasmagorie - 2018", zwany dalej "Konkursem", organizowany jest przez Portal Pisarski zwany dalej "Organizatorem".

2. Konkurs rozpoczyna się dnia 02-01-2018 i trwa do 31-03-2018 do godz. 23:59.

3. Przystąpienie do Konkursu jest równoznaczne z akceptacją przez uczestnika Regulaminu w całości. Uczestnik zobowiązuje się do przestrzegania określonych w nim zasad, jak również potwierdza, iż spełnia wszystkie warunki, które uprawniają go do udziału w Konkursie.

4. W konkursie może wziąć udział każdy zarejestrowany użytkownik portalu. Każdy uczestnik konkursu może nadesłać tylko 1 tekst.

5. Prace konkursowe nie mogą być tekstami, które zostały nagrodzone w innych konkursach. Nie mogą to być również teksty wcześniej publikowane (w czasopismach, internecie itp.).

6. Aby wziąć udział w Konkursie, każdy uczestnik powinien:
a. Napisać tekst stanowiący od początku do końca jego oryginalną twórczość.
b. Zamieścić na portalu specjalnie w tym celu utworzonej kategorii "Fantasmagorie – 2018"

7. Objętość tekstu nie może przekraczać 2500 znaków bez spacji.

8. Prace konkursowe zostaną opublikowane po zakończeniu konkursu i ogłoszeniu wyników, do tego czasu będą przechowywane w poczekalni. 

9. Poprzez zamieszczenie tekstu w sposób określony w pkt. 6 niniejszego Regulaminu, uczestnik Konkursu oświadcza, że treść przesłanego przez niego tekstu nie narusza przepisów prawa, ani prawem chronionych dóbr osób trzecich, a uczestnik Konkursu jest w pełni uprawniony do zgłoszenia tekstu do Konkursu oraz udzielenia zezwolenia na jego publikację.

10. Niespełnienie któregokolwiek z warunków przedstawionych w pkt. 5 i 6 powyżej spowoduje wycofanie tekstu z konkursu.

11. Po 31 marca 2018 nadesłane teksty zostaną ocenione pod względem oryginalności, wartości artystycznych i językowych a spośród nich wyłonione najlepsze/zwycięskie.

12. Oceny nadesłanych tekstów dokona grono redakcyjne w składzie: Bozena B, Faith, Esy Floresy.

13. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w newsie. Przewidziana jest nagroda za najlepszy utwór. Możliwe są również wyróżnienia.

14. Nagroda zostanie przekazana zwycięzcy drogą pocztową pod wskazany przez zwycięzców adres.

15. Regulamin niniejszy jest jedynym dokumentem określającym zasady Konkursu.

16. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany Regulaminu w każdym czasie bez podania przyczyny. Zmiany w Regulaminie nie mogą naruszać praw nabytych przez uczestników.

17. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za podanie przez uczestnika Konkursu niewłaściwego adresu lub innych danych uniemożliwiających jego identyfikację.

18. Wszelkie zapytania, etc. proszę kierować do redakcji działu poezji (Bozena B, Esy Floresy)

Esy Floresy · 20:49 01.01.2018 · 14 ·
Komentarze
Gramofon dnia 01.01.2018 21:37
Czy pogranicza poezji i prozy jest tylko do definicji potencjalnego autora czy jury?
Esy Floresy dnia 01.01.2018 21:50
Dobrym odniesieniem dla jednych i drugich, będzie definicja prozy poetyckiej.
bemik dnia 07.01.2018 21:39
7. Objętość tekstu nie może przekraczać 2500 tys. znaków bez spacji. - jaka ta objętość tekstu? ;-)
Esy Floresy dnia 07.01.2018 22:00
Nie rozumiem, co jest dla Ciebie niejasne.
bemik dnia 08.01.2018 21:35
Wychodzi na to, że liczba znaków może być 2 500 000, ponieważ zapisane jest dwa i pół tysiąca tysięcy (specjalnie rozpisałam to słowami, żebyś zobaczyła, o co chodzi). Domyślam się, że miało być po prostu dwa i pół tysiąca, prawda?
Esy Floresy dnia 08.01.2018 22:56
Teraz rozumiem. Słuszna uwaga - skorygowałam. Dziękuję, Bemik.
Yennefer z Vengerbergu dnia 09.01.2018 15:11
Co rozumiecie pod pojęciem "realizmu magicznego"? Można prosić jakieś dokładniejsze wytłumaczenie? Pozdrawiam.
Gramofon dnia 09.01.2018 16:56
https://pl.wikipedia.org/wiki/Realizm_magiczny czyli wszystko i nic, tylko dużo bardziej, mniej nie wchodzi w grę.
Yennefer z Vengerbergu dnia 09.01.2018 19:38
Artykuł w Wikipedii przeczytałam już wcześniej, chodziło mi bardziej o to, co organizatorzy konkursu rozumieją pod tym pojęciem. Czy to samo, co podaje internetowe źródło w postaci Wikipedii?
Esy Floresy dnia 09.01.2018 19:58
Skoro mówimy o szeroko pojętej fantastyce, to nie można pominąć i realizmu magicznego - w naszym rozumieniu, jego kluczową zasadą jest pełna harmonia między rzeczywistością a magią. Nie bez znaczenia jest też język baśniowy, pełen metafor, co wpisuje się poniekąd w pogranicze, czy też prozę poetycką.
dariusz23x dnia 09.01.2018 23:42
trudny konkurs
Rose00Rain dnia 16.01.2018 16:06
Jakie jest ograniczenie wiekowe?
Esy Floresy dnia 16.01.2018 20:24
Nie ma takiego ograniczenia.
Melock dnia 16.01.2018 21:13
Ta definicja "realizmu magicznego" na Wikipedii to szczerze mówiąc masło maślane.
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
kamyczek
19/01/2018 15:58
Piękna kołysanka, TiA. Moje skarby już ją znają, a jakże!… »
Pulsar
19/01/2018 15:54
Ostatnia polemika z tobą, kosztowała mnie ostrzeżeniem ze… »
kamyczek
19/01/2018 15:52
Dzięki, Jolu. - Jolu, dzieciom się nie odmawia, więc… »
Dobra Cobra
19/01/2018 15:52
Jaki piękny utwór z gatunku słodkiej i zbliżonej bo boskiej… »
Dobra Cobra
19/01/2018 15:49
Każda czynność przy słuchaniu jest dobrą. Gdyby było inaczej… »
trawa1965
19/01/2018 15:32
Nie tylko współczesna, ale każda na każdym etapie dziejów… »
mike17
19/01/2018 15:25
Beatko, podoba mi się suchy styl relacji, bez ozdobników,… »
Rodgier
19/01/2018 14:52
Hopeless jak zwykle nie zawiódł :yes: »
JOLA S.
19/01/2018 14:34
Witaj Figielku, przyciągnął mnie tytuł, podobnie jak kiedyś… »
mike17
19/01/2018 14:16
Ilekroć czytam tak udane miniatury, a jestem ich fanem,… »
Figiel
19/01/2018 14:03
Chyba czytasz, purpurze w moich myślach:) Trafiłeś w sedno… »
Felicjanna
19/01/2018 13:50
dla mnie jest raczej nadzieją, świadczy o tym ostatnie… »
GoldKate
19/01/2018 13:21
Felicjanna - dziekuję za uwagi. Usunęłam tzw… »
Jacek Londyn
19/01/2018 12:41
Mnie tam bez różnicy, listonosz jest teraz dziarski. Ale to… »
purpur
19/01/2018 12:18
No tak, dość logicznie :p - tak, też tak myślałem i… »
ShoutBox
  • mike17
  • 19/01/2018 15:29
  • Kto szuka, ten znajdzie :)
  • trawa1965
  • 19/01/2018 15:22
  • Właśnie szukam. Ale to trudne.
  • Tomek i Agatka
  • 19/01/2018 13:42
  • Milu, naniosłam zmiany w "świerkowej kołysance" zgodnie z Twoją propozycją. Nie znajdę lepszego rozwiązania, luli-lali jest the best! Jesteś niezastąpiona! Buziaczki od smoków patatających :) :)
  • Tomek i Agatka
  • 19/01/2018 00:05
  • Dzięki Milu, już czytam, przywołałaś mnie tą informacją w shoutboxie. Smoczy podwójny buziak na Dobrą Noc :* :*
  • Miladora
  • 18/01/2018 22:56
  • Smoki - masz odpowiedź pod kołysanką. :)
  • kamyczek
  • 18/01/2018 18:54
  • I dla Ciebie, Agnieszko :) :)
  • mike17
  • 18/01/2018 15:01
  • Jarek, masz już wydawcę, teraz czas znaleźć sobie reżysera :)
Ostatnio widziani
Gości online:21
Najnowszy:neuphomode62
Wspierają nas