Portal Pisarski ogłasza fantastyczny konkurs z pogranicza „Fantasmagorie – 2018”

Portal Pisarski ogłasza fantastyczny konkurs z pogranicza „Fantasmagorie – 2018”

Przedmiotem konkursu jest utwór z pogranicza prozy i poezji o dowolnej tematyce. Prace powinny być osadzone w konwencji szeroko pojmowanej fantastyki (sci-fi, fantasy, horror, legendy miejskie, realizm magiczny, itp.)

Regulamin:

1. Konkurs "Fantasmagorie - 2018", zwany dalej "Konkursem", organizowany jest przez Portal Pisarski zwany dalej "Organizatorem".

2. Konkurs rozpoczyna się dnia 02-01-2018 i trwa do 31-03-2018 do godz. 23:59.

3. Przystąpienie do Konkursu jest równoznaczne z akceptacją przez uczestnika Regulaminu w całości. Uczestnik zobowiązuje się do przestrzegania określonych w nim zasad, jak również potwierdza, iż spełnia wszystkie warunki, które uprawniają go do udziału w Konkursie.

4. W konkursie może wziąć udział każdy zarejestrowany użytkownik portalu. Każdy uczestnik konkursu może nadesłać tylko 1 tekst.

5. Prace konkursowe nie mogą być tekstami, które zostały nagrodzone w innych konkursach. Nie mogą to być również teksty wcześniej publikowane (w czasopismach, internecie itp.).

6. Aby wziąć udział w Konkursie, każdy uczestnik powinien:
a. Napisać tekst stanowiący od początku do końca jego oryginalną twórczość.
b. Zamieścić na portalu specjalnie w tym celu utworzonej kategorii "Fantasmagorie – 2018"

7. Objętość tekstu nie może przekraczać 2500 znaków bez spacji.

8. Prace konkursowe zostaną opublikowane po zakończeniu konkursu i ogłoszeniu wyników, do tego czasu będą przechowywane w poczekalni. 

9. Poprzez zamieszczenie tekstu w sposób określony w pkt. 6 niniejszego Regulaminu, uczestnik Konkursu oświadcza, że treść przesłanego przez niego tekstu nie narusza przepisów prawa, ani prawem chronionych dóbr osób trzecich, a uczestnik Konkursu jest w pełni uprawniony do zgłoszenia tekstu do Konkursu oraz udzielenia zezwolenia na jego publikację.

10. Niespełnienie któregokolwiek z warunków przedstawionych w pkt. 5 i 6 powyżej spowoduje wycofanie tekstu z konkursu.

11. Po 31 marca 2018 nadesłane teksty zostaną ocenione pod względem oryginalności, wartości artystycznych i językowych a spośród nich wyłonione najlepsze/zwycięskie.

12. Oceny nadesłanych tekstów dokona grono redakcyjne w składzie: Bozena B, Faith, Esy Floresy.

13. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w newsie. Przewidziana jest nagroda za najlepszy utwór. Możliwe są również wyróżnienia.

14. Nagroda zostanie przekazana zwycięzcy drogą pocztową pod wskazany przez zwycięzców adres.

15. Regulamin niniejszy jest jedynym dokumentem określającym zasady Konkursu.

16. Organizator zastrzega sobie prawo zmiany Regulaminu w każdym czasie bez podania przyczyny. Zmiany w Regulaminie nie mogą naruszać praw nabytych przez uczestników.

17. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za podanie przez uczestnika Konkursu niewłaściwego adresu lub innych danych uniemożliwiających jego identyfikację.

18. Wszelkie zapytania, etc. proszę kierować do redakcji działu poezji (Bozena B, Esy Floresy)

Esy Floresy · 20:49 01.01.2018 · 26 ·
Komentarze
Gramofon dnia 01.01.2018 21:37
Czy pogranicza poezji i prozy jest tylko do definicji potencjalnego autora czy jury?
Esy Floresy dnia 01.01.2018 21:50
Dobrym odniesieniem dla jednych i drugich, będzie definicja prozy poetyckiej.
bemik dnia 07.01.2018 21:39
7. Objętość tekstu nie może przekraczać 2500 tys. znaków bez spacji. - jaka ta objętość tekstu? ;-)
Esy Floresy dnia 07.01.2018 22:00
Nie rozumiem, co jest dla Ciebie niejasne.
bemik dnia 08.01.2018 21:35
Wychodzi na to, że liczba znaków może być 2 500 000, ponieważ zapisane jest dwa i pół tysiąca tysięcy (specjalnie rozpisałam to słowami, żebyś zobaczyła, o co chodzi). Domyślam się, że miało być po prostu dwa i pół tysiąca, prawda?
Esy Floresy dnia 08.01.2018 22:56
Teraz rozumiem. Słuszna uwaga - skorygowałam. Dziękuję, Bemik.
Usunięty dnia 09.01.2018 15:11
Co rozumiecie pod pojęciem "realizmu magicznego"? Można prosić jakieś dokładniejsze wytłumaczenie? Pozdrawiam.
Gramofon dnia 09.01.2018 16:56
https://pl.wikipedia.org/wiki/Realizm_magiczny czyli wszystko i nic, tylko dużo bardziej, mniej nie wchodzi w grę.
Usunięty dnia 09.01.2018 19:38
Artykuł w Wikipedii przeczytałam już wcześniej, chodziło mi bardziej o to, co organizatorzy konkursu rozumieją pod tym pojęciem. Czy to samo, co podaje internetowe źródło w postaci Wikipedii?
Esy Floresy dnia 09.01.2018 19:58
Skoro mówimy o szeroko pojętej fantastyce, to nie można pominąć i realizmu magicznego - w naszym rozumieniu, jego kluczową zasadą jest pełna harmonia między rzeczywistością a magią. Nie bez znaczenia jest też język baśniowy, pełen metafor, co wpisuje się poniekąd w pogranicze, czy też prozę poetycką.
dariusz23x dnia 09.01.2018 23:42
trudny konkurs
Rose00Rain dnia 16.01.2018 16:06
Jakie jest ograniczenie wiekowe?
Esy Floresy dnia 16.01.2018 20:24
Nie ma takiego ograniczenia.
Melock dnia 16.01.2018 21:13
Ta definicja "realizmu magicznego" na Wikipedii to szczerze mówiąc masło maślane.
Felicjanna dnia 31.01.2018 15:39
A mnie irytuje 2500 zbs. Dlaczego nie 3000 zzs, gdy każdy licznik znaków na to jest nastawiony albo liczbę słów, jak w tutejszym? Skąd organizator to wytrzasnął?
Gramofon dnia 31.01.2018 20:30
hahahahaha cóż za problem, dziura ozonowa przy tym to pikuś.

Gdyż organizator nastawia się na opowiadania z krótkimi wyrazami, a tam jak wiadomo jest dużo spacji więc te mamy w gratisie w liczbie dowolnej :)
Deprecha dnia 12.02.2018 19:33
Chciałabym się dowiedzieć, jakie nagrody są przewidziane.
Esy Floresy dnia 12.02.2018 19:42
Deprecha, przewidujemy nagrody książkowe.
ManiakFantasy dnia 21.02.2018 19:57
A z jakiej kategorii te książki? Fantasy?
Esy Floresy dnia 21.02.2018 20:36
Raczej będą to tomy poetyckie, choć zdarzyć się może niespodzianka ;)
ClakierCat dnia 17.03.2018 22:40
Regulamin pisze:

6. Aby wziąć udział w Konkursie, każdy uczestnik powinien:
a. Napisać tekst stanowiący od początku do końca jego oryginalną twórczość.
b. Zamieścić na portalu specjalnie w tym celu utworzonej kategorii "Fantasmagorie – 2018"


- bardzo proszę o wytłumaczenie pkt. b - mam zapytanie: gdzie powinienem wysłać mój tekst, szukałem na portalu kategorii "Fantasmagorie – 2018", ale nie mogłem odnależć, czy w takim razie tekst powinienem wysłać do Ciebie, Esy Floresy?

Bardzo proszę o odpowiedź,
Cat
Esy Floresy dnia 18.03.2018 10:19
ClakierCat, korzystasz ze standardowej ścieżki "Zgłoś tekst" i tam z listy rozwijanej wybierasz "Fantasmagorie - 2018", w ten oto sposób tekst trafi do poczekalni.

Pozdrowienia.
ClakierCat dnia 18.03.2018 14:26
... Esy Floresy, sprawdziłem, jest tam kategoria "Fantasmagorie – 2018", bardzo dziękuję za wyjaśnienie, jeszcze mam jedno pytanie:

Kiedy zamieszczę tekst w "Fantasmagorie – 2018", to w jakim trybie będzie on opublikowany - czy będzie czekał na wyniki konkursu, czy też będzie publikowany w ramach kolejki tekstów zgłaszanych do czytania przez portalowiczów i będzie widoczny w moim profilu?

Pozdrawiam,
Cat
Esy Floresy dnia 18.03.2018 15:04
Będzie opublikowany po ogłoszeniu wyników razem z innymi tekstami w tabeli konkursowej, tekst będzie również widoczny w Twoim profilu.

Pozdrowienia.
ClakierCat dnia 18.03.2018 18:03
... bardzo dziękuję za wyjaśnienie.

Pozdrawiam serdecznie, :)
Cat
Gramofon dnia 31.03.2018 18:18
Znaki w tytule są poza limitem 2500 czy musi być 2500 z tytułem?
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
kamyczek
22/07/2018 15:02
Witaj, Wiolinie, w życiu jak to w życiu, bywa różnie - są… »
kamyczek
22/07/2018 14:46
- to się cieszę :) - ja też, pod każdą postacią. -… »
Kazjuno
22/07/2018 14:10
Serdeczne dzięki Carvedilol za czytanie i wyrażenie opinii.… »
Ekszyn Dupacycki
22/07/2018 14:03
Zachęciłaś, a chyba o to chodzi w recenzji. Nabędę :) »
Blastovitch
22/07/2018 14:02
Witam. Wysyłając to opowiadanie, miałem świadomość, że… »
Gatsby
22/07/2018 13:21
Rozumiem Darconie! Oto dowód na to jak ciężko zmieniać… »
Miladora
22/07/2018 13:18
Bardzo dziękuję, Kamyczku i Lilah, za przypomnienie tego… »
ajw
22/07/2018 13:04
Jak zwykle inteligentnie i emocjonalnie :) »
ajw
22/07/2018 13:02
W takim razie cieszę się bardzo :) »
ajw
22/07/2018 13:00
Wszystko cacy, jedynie ta jedynka i dwójka trochę drażni.… »
AntoniGrycuk
22/07/2018 12:32
Dzięki wielkie za czytanie i opinię. Ten tekst miał być… »
Lilah
22/07/2018 12:02
Rosnę z dumy, ajw. Serdeczności :) »
Lilah
22/07/2018 12:00
Uwielbiam ogórki, a tym samym i Twój wiersz, kamyczku. Nie… »
Carvedilol
22/07/2018 11:54
Kazjuno Przeczytałem ten fragment bez znajomości całości.… »
Kazjuno
22/07/2018 11:43
Tekst znacznie bardziej logiczny od poprzedniego "Życie… »
ShoutBox
  • Fuksiarz
  • 19/07/2018 07:45
  • Hejka, jak widzicie mój nowy wiersz? Wprowadziłem poprawki, raczej wiedzę, którą nabyłem dzięki podzieleniu się komentatora przy wcześniejszym moim wierszu w komentarzu, dziękuję : )
  • mariaczekanska
  • 18/07/2018 23:26
  • Silvus - dokładnie tak, że przydatne dla czytelnika :)
  • allaska
  • 18/07/2018 22:01
  • dziś poczytałam o niepełnosprawnym dziecku pewnej znanej poetki. straszne myślę sobie... a poetka wysyła mi zdjęcie chorego synka i z uśmiechem pisze: zobacz jaki słodziak, no wzruszające kurka wodna
  • allaska
  • 18/07/2018 21:59
  • pada. i pada. dziś zabawa- dziecka stopa nadepnęła na kretowisko, z kolejnego kretowiska wytrysnęła woda. wzlatywały jeden za drugim w górę wodne wulkany. płonę. dzięki dziecku dotarłam do jądra :)
  • Silvus
  • 18/07/2018 21:53
  • Content-marketingowe? W sensie, przydatne? Będę pisać, jeśli coś mi przyjdzie do głowy. Dziękuję. :) :)
  • mariaczekanska
  • 18/07/2018 20:57
  • Ale fajnie, poradnikowe. Mocno content marketingowe Silvus. Good job. Pisz dalej.
  • Silvus
  • 18/07/2018 19:15
  • Mario, dziękuję. :) Nie nazywałbym tego blogiem, ot, luźne przemyślenia.
  • Silvus
  • 18/07/2018 16:54
  • Chciałbym pochwalić się, że wreszcie udało mi się stworzyć coś jak blog (całość po angielsku): [link] :) Tematyka: głównie programowanie. Zresztą nie wiem, czy jeszcze coś napiszę.
  • Silvus
  • 18/07/2018 02:48
  • @all, no mnie smaku narobiłaś, aczkolwiek nie lubię chyba cukinii, zresztą nie wiem. Co do oszukania, to trudno mi powiedzieć.
Ostatnio widziani
Gości online:21
Najnowszy:aspoerm
Wspierają nas