Słuchaj i zarabiaj – najlepsze audiobooki biznesowe

Biznes jest ciekawym zagadnieniem nie tylko w teorii, ale i w praktyce. Początkowe zainteresowanie jego aspektami może przerodzić się w chęć samodzielnego wypróbowania swoich sił w prowadzeniu firmy.

Wiedzę biznesową najlepiej pobierać z rzetelnych fachowych źródeł, jakimi są poradniki, artykuły i inne branżowe publikacje tworzone przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Idealnie, kiedy jest ona dostępna w tak wygodnym formacie, jakim są audiooboki. Optymalne wykorzystanie czasu to przecież jeden z aspektów, na który powinien zwrócić uwagę każdy, zwłaszcza młody stażem, przedsiębiorca. Taką możliwość znaleźć można na platforma Storytel, z której wybrane do poniższego artykułu zostały najlepsze propozycje z dziedziny „Biznes i ekonomia”.

„Zarobić milion, idąc pod prąd” – Jakub B. Bączek

Jakubowi B. Bączkowi udała się rzecz niecodzienna. W swojej książce bowiem w klarowny i bezpośredni sposób opisuje podstawy budowania firmy bez pomocy mentora czy jakiegokolwiek źródła dofinansowania. Przy tym w humorystyczny sposób opowiada też o własnych przeżyciach związanych z prowadzeniem różnych firm oraz inwestycji. Co więcej, wytyka nieskuteczność klasycznych modeli biznesowego myślenia i pokazuje, jak korzystne jest wychodzenie poza schematy. Trudno nie wierzyć człowiekowi, który w wieku trzydziestu paru lat nie ma potrzeby chodzenia do pracy w klasycznym tego słowa znaczeniu, właśnie za sprawą licznych źródeł dochodów pasywnych.

„CD Projekt. Wiedźmin zdobywa świat. Pierwszy milion” – Bartłomiej Ważny, Maciej Rajewski, Justyna Jaciuk

CD Projekt jest ewenementem zarówno wśród producentów gier wideo, jak i ogółu przedsiębiorstw w Polsce. Przeważnie początkiem tego typu firm jest grupa znajomych informatyków, zaczynająca od prostych gier i stopniowego tworzenia coraz to bardziej skomplikowanych produkcji. W tym przypadku jednak ani Marcin Iwiński, ani Michał Kiciński nigdy nie pracowali w branży IT, tylko w handlu, specjalizując się w sprzedaży. Jednakże ich wizja stworzenia gry komputerowej, zdolnej rywalizować poziomem z pozycjami światowymi była nazbyt kusząca. Opłaciło się: start w postaci tworzenia spolszczeń zagranicznych tytułów z gatunku RPG przekształcił się w międzynarodowy sukces i zagwarantowane miejsce w gamingowej ekstraklasie.

„Filozofia Kaizen. Małymi krokami ku doskonałości” – Robert Maurer

Kaizen jest filozofią wywodzącą się z Japonii, stanowiącą ważny element tamtejszej kultury. Jej główną koncepcją jest stałe rozwijanie się, ponieważ osiągnięcie doskonałości możliwe jest tylko za sprawą metodycznego wprowadzania pozornie drobnych usprawnień. Proces ten powinien być wdrażany przez każdą jednostkę w danym przedsiębiorstwie. Dzięki temu można mówić o jego dużej skuteczności, a przy tym dostosowany jest do osób obawiających się zbyt drastycznych zmian.

Książka Roberta Maurera w przystępnej formie przedstawia sposoby na zainicjowanie filozofii kaizen do codziennego życia, osiągając przy tym imponujące wyniki.

„Steve Wozniak. Geniusz Apple. Biografia” – Łukasz Tomys

Firma Apple posiadała pewną zasadę. Wedle niej wszyscy pracownicy posiadali dedykowany numer. Najniższe wartości przyporządkowane były osobom posiadającym kluczowe znacznie w przedsiębiorstwie. Steve Jobs był „dwójką”, Steve Wozniak zaś – „jedynką”. Przy tym był on również pierwszym człowiekiem w historii, który naciskając przycisk klawiatury komputera, ujrzał literę wyświetloną na monitorze. Co ważniejsze jednak, mowa tu o skromnym i nieśmiałym inżynierze, który w swoim domu tworzył rzeczy niedostępne dla największych informatycznych koncernów. To człowiek, dla którego praca w samotności jest najbardziej efektywna i daje najlepsze wyniki. W jego mniemaniu inżynier jest artystą, posiadającym swoją wrażliwość, a jego praca to sposób na wyrażenie własnej kreatywności.

„Jednym kliknięciem. Historia Jeffa Bezosa i rosnącej potęgi Amazon.com” – Richard L. Brandt

W jaki sposób udało się Amazonowi osiągnąć na tyle spektakularny sukces, że zmusił on konkurencję do zamknięcia działalności? Wszystko dzięki Jeffowi Bezosowi. Za sprawą jego niebywałych umiejętności biznesowych i odwagi we wdrażaniu dalekosiężnych planów, udało mu się przekształcić skromną księgarnię internetową w rynkowego dominatora. Richard L. Brandt opowiada o człowieku, którego determinacja zaprowadziła na pozycję przedsiębiorcy zmieniającego świat, z pomysłami inspirującego każdego ambitnego biznesmena.

„3 kroki do wolności finansowej” – Hubert Dudek

Ile razy złapałeś się na marzeniach o wolności finansowej? Hubert Dudek udowadnia, że można ją osiągnąć wyłącznie za pomocą 3 kroków. Z początku może to zabrzmieć niedorzecznie, mając na uwadze powszechnie kojarzone bogactwa z niesamowicie wyczerpującą pracą i koniecznością przeprowadzania skomplikowanych operacji finansowych. Opis tej drogi nie znajduje się na żadnej stronie książki Dudka. Zamiast tego przedstawione są proste metody, w jaki sposób skutecznie generować pieniądze bez zbędnego wysiłku.

„Metoda Lean Startup. Wykorzystaj innowacyjne narzędzia i stwórz firmę, która zdobędzie rynek” – Eric Ries

Mimo że współczesny biznes posiada perfekcyjne metody do zarządzania potężnymi firmami, brakuje na rynku odpowiednich narzędzi w dziedzinie startupów. Rozwiązaniem jest Lean Startup stworzony przez Erica Riesa, pozwalający na stworzenie hitu rynkowego z wykorzystaniem optymalnych nowoczesnych rozwiązań. Niezależnie, czy mowa o osobie pracującej w dużym przedsiębiorstwie, czy właścicielu startupa, zawarte w niniejszej książce informacje przydadzą się w każdym wypadku. Pozwolą na naukę praktycznych metod minimalizujących ryzyko błędu w trakcie rozwijania się danego produktu, interpretujących sygnały rynkowe i ułatwiających podjęcie decyzji, dotyczącej trwania przy wcześniej ustalonych założeniach lub ewentualnej ich zmiany.

„Niewzruszony. Twój przewodnik po wolności finansowej” – Tony Robbins

Tony Robbins jest nie tylko znanym na całym świecie specjalistą w dziedzinie ludzkich zachowań, ale i przedsiębiorcą oraz inwestorem przedstawiającym sposoby na zachowanie zimnej krwi w stale zmieniających się warunkach branży finansowej. Poruszane są kwestie związane z mechanizmami rynkowymi oraz schematami ludzkiego podejścia, pozwalające zarówno na wypracowanie wykalkulowanego podejścia biznesowego, jak i zarobienia większej ilości pieniędzy. Przy tym czytelnik pozna zasady stosowane przez najlepszych inwestorów, zdolnych poradzić sobie nawet w patowych sytuacjach.

Podsumowanie

Dynamizacja rynku sprawia, że struktury rządzące biznesem stale się rozwijają. Dlatego im większa wiedza na ich temat, którą stale trzeba uaktualniać, tym skuteczniej można wykorzystać je do swoich celów.

artykuł sponsorowany

Wiktor Orzel · 09:35 31.05.2019 · 0 ·
Komentarze

Ten news nie został jeszcze skomentowany. Jeśli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany.

Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Kushi
18/08/2019 19:30
Wiolinku Czarodzieju, wiesz, że jesteś jednym z nielicznych… »
Kushi
18/08/2019 19:24
Hej Besko... pierwsza zwrotka jak najbardziej na tak,… »
Decand
17/08/2019 23:53
Nuira - błądzić jest rzeczą ludzką. Przy czym chętnie… »
domofon
17/08/2019 20:13
Jola S. , chyba się dzisiaj upiję. Wielkie dzięki Pulsar,… »
Pulsar
17/08/2019 18:12
Dostosuję się. Nie nadam, na nikogo w życiu nie nadałem.… »
Bartek Otremba
17/08/2019 18:10
Niestety nie mogę zmienić tytułowego pytania :) Dodałem… »
pociengiel
17/08/2019 17:56
Ile razy to robiłeś własnym sumptem? Zwykle pozostaję… »
Pulsar
17/08/2019 17:34
Dla mnie rozpiska , czyli wersyfikacja fatalna. źle się… »
Pulsar
17/08/2019 17:27
" Pola " Muńka . Jeśli o tego samego biega… »
Pulsar
17/08/2019 17:18
Dużo tracimy przesypiając różne sytuacje, c później są nie… »
pociengiel
17/08/2019 17:12
Dla mnie Munkiem. »
Pulsar
17/08/2019 17:05
Znowu Pan Bóg w poezji »
Pulsar
17/08/2019 16:56
kim jest Marcin Sztelak? »
JOLA S.
17/08/2019 12:59
Al, na świecie jest dużo religii, proszę Pani. Gdyby była… »
Dobra Cobra
17/08/2019 12:42
Słodka rzecz, jakże trafnie opisująca rzeczywistość. Choć w… »
ShoutBox
 • Dobra Cobra
 • 18/08/2019 11:24
 • [link] Pełna wersja pięknej opowieści Ponad czasem w wydaniu dźwiękowym. Interpretuje głosowo najlepszy z polskich aktorów - Jarosław Boberek, znany z wielu ról.
 • mike17
 • 15/08/2019 20:25
 • Pozdrówki z wakacji :)
 • czarnanna
 • 15/08/2019 10:14
 • To teraz ja. Zaslyszane podczas pobytu w szpitalu: Błogosławieni ci, którzy wierzą w wypis tego samego dnia
 • Decand
 • 13/08/2019 19:20
 • Niektórzy wierzą też, że maksymalny czas tekstu w poczekalni wynosi pięć dni. Trzeba powoli, małymi kroczkami, jak nauka o nieistniejącym Mikołaju
 • Dobra Cobra
 • 13/08/2019 15:03
 • Niektórzy znow wierzą, że jak zostawisz 40 komentarzy różnym osobom to te 40 osób wróci do ciebie i da tobie takze 40 komentów
 • Dobra Cobra
 • 12/08/2019 18:38
 • Najprostsza rzecz to załatwić sobie klakierów ;)
 • Joefrind1
 • 11/08/2019 00:51
 • Nikt nie komentuje mojego wiersza :(
 • Joefrind1
 • 10/08/2019 20:52
 • A to przepraszam, juz nie przeszkadzam
 • Dobra Cobra
 • 10/08/2019 19:20
 • Prozaicy piszą kolejne wersy, poeci kolejne rymy spisują. Nikt nie ma czasu ma oglądanie pogody, gdy Ojczyzna w potrzebie.
 • Joefrind1
 • 10/08/2019 16:25
 • Ale dzisiaj fajna pogoda
Ostatnio widziani
Gości online:7
Najnowszy:3avac2985eL0
Wspierają nas