Słuchaj i zarabiaj – najlepsze audiobooki biznesowe

Biznes jest ciekawym zagadnieniem nie tylko w teorii, ale i w praktyce. Początkowe zainteresowanie jego aspektami może przerodzić się w chęć samodzielnego wypróbowania swoich sił w prowadzeniu firmy.

Wiedzę biznesową najlepiej pobierać z rzetelnych fachowych źródeł, jakimi są poradniki, artykuły i inne branżowe publikacje tworzone przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Idealnie, kiedy jest ona dostępna w tak wygodnym formacie, jakim są audiooboki. Optymalne wykorzystanie czasu to przecież jeden z aspektów, na który powinien zwrócić uwagę każdy, zwłaszcza młody stażem, przedsiębiorca. Taką możliwość znaleźć można na platforma Storytel, z której wybrane do poniższego artykułu zostały najlepsze propozycje z dziedziny „Biznes i ekonomia”.

„Zarobić milion, idąc pod prąd” – Jakub B. Bączek

Jakubowi B. Bączkowi udała się rzecz niecodzienna. W swojej książce bowiem w klarowny i bezpośredni sposób opisuje podstawy budowania firmy bez pomocy mentora czy jakiegokolwiek źródła dofinansowania. Przy tym w humorystyczny sposób opowiada też o własnych przeżyciach związanych z prowadzeniem różnych firm oraz inwestycji. Co więcej, wytyka nieskuteczność klasycznych modeli biznesowego myślenia i pokazuje, jak korzystne jest wychodzenie poza schematy. Trudno nie wierzyć człowiekowi, który w wieku trzydziestu paru lat nie ma potrzeby chodzenia do pracy w klasycznym tego słowa znaczeniu, właśnie za sprawą licznych źródeł dochodów pasywnych.

„CD Projekt. Wiedźmin zdobywa świat. Pierwszy milion” – Bartłomiej Ważny, Maciej Rajewski, Justyna Jaciuk

CD Projekt jest ewenementem zarówno wśród producentów gier wideo, jak i ogółu przedsiębiorstw w Polsce. Przeważnie początkiem tego typu firm jest grupa znajomych informatyków, zaczynająca od prostych gier i stopniowego tworzenia coraz to bardziej skomplikowanych produkcji. W tym przypadku jednak ani Marcin Iwiński, ani Michał Kiciński nigdy nie pracowali w branży IT, tylko w handlu, specjalizując się w sprzedaży. Jednakże ich wizja stworzenia gry komputerowej, zdolnej rywalizować poziomem z pozycjami światowymi była nazbyt kusząca. Opłaciło się: start w postaci tworzenia spolszczeń zagranicznych tytułów z gatunku RPG przekształcił się w międzynarodowy sukces i zagwarantowane miejsce w gamingowej ekstraklasie.

„Filozofia Kaizen. Małymi krokami ku doskonałości” – Robert Maurer

Kaizen jest filozofią wywodzącą się z Japonii, stanowiącą ważny element tamtejszej kultury. Jej główną koncepcją jest stałe rozwijanie się, ponieważ osiągnięcie doskonałości możliwe jest tylko za sprawą metodycznego wprowadzania pozornie drobnych usprawnień. Proces ten powinien być wdrażany przez każdą jednostkę w danym przedsiębiorstwie. Dzięki temu można mówić o jego dużej skuteczności, a przy tym dostosowany jest do osób obawiających się zbyt drastycznych zmian.

Książka Roberta Maurera w przystępnej formie przedstawia sposoby na zainicjowanie filozofii kaizen do codziennego życia, osiągając przy tym imponujące wyniki.

„Steve Wozniak. Geniusz Apple. Biografia” – Łukasz Tomys

Firma Apple posiadała pewną zasadę. Wedle niej wszyscy pracownicy posiadali dedykowany numer. Najniższe wartości przyporządkowane były osobom posiadającym kluczowe znacznie w przedsiębiorstwie. Steve Jobs był „dwójką”, Steve Wozniak zaś – „jedynką”. Przy tym był on również pierwszym człowiekiem w historii, który naciskając przycisk klawiatury komputera, ujrzał literę wyświetloną na monitorze. Co ważniejsze jednak, mowa tu o skromnym i nieśmiałym inżynierze, który w swoim domu tworzył rzeczy niedostępne dla największych informatycznych koncernów. To człowiek, dla którego praca w samotności jest najbardziej efektywna i daje najlepsze wyniki. W jego mniemaniu inżynier jest artystą, posiadającym swoją wrażliwość, a jego praca to sposób na wyrażenie własnej kreatywności.

„Jednym kliknięciem. Historia Jeffa Bezosa i rosnącej potęgi Amazon.com” – Richard L. Brandt

W jaki sposób udało się Amazonowi osiągnąć na tyle spektakularny sukces, że zmusił on konkurencję do zamknięcia działalności? Wszystko dzięki Jeffowi Bezosowi. Za sprawą jego niebywałych umiejętności biznesowych i odwagi we wdrażaniu dalekosiężnych planów, udało mu się przekształcić skromną księgarnię internetową w rynkowego dominatora. Richard L. Brandt opowiada o człowieku, którego determinacja zaprowadziła na pozycję przedsiębiorcy zmieniającego świat, z pomysłami inspirującego każdego ambitnego biznesmena.

„3 kroki do wolności finansowej” – Hubert Dudek

Ile razy złapałeś się na marzeniach o wolności finansowej? Hubert Dudek udowadnia, że można ją osiągnąć wyłącznie za pomocą 3 kroków. Z początku może to zabrzmieć niedorzecznie, mając na uwadze powszechnie kojarzone bogactwa z niesamowicie wyczerpującą pracą i koniecznością przeprowadzania skomplikowanych operacji finansowych. Opis tej drogi nie znajduje się na żadnej stronie książki Dudka. Zamiast tego przedstawione są proste metody, w jaki sposób skutecznie generować pieniądze bez zbędnego wysiłku.

„Metoda Lean Startup. Wykorzystaj innowacyjne narzędzia i stwórz firmę, która zdobędzie rynek” – Eric Ries

Mimo że współczesny biznes posiada perfekcyjne metody do zarządzania potężnymi firmami, brakuje na rynku odpowiednich narzędzi w dziedzinie startupów. Rozwiązaniem jest Lean Startup stworzony przez Erica Riesa, pozwalający na stworzenie hitu rynkowego z wykorzystaniem optymalnych nowoczesnych rozwiązań. Niezależnie, czy mowa o osobie pracującej w dużym przedsiębiorstwie, czy właścicielu startupa, zawarte w niniejszej książce informacje przydadzą się w każdym wypadku. Pozwolą na naukę praktycznych metod minimalizujących ryzyko błędu w trakcie rozwijania się danego produktu, interpretujących sygnały rynkowe i ułatwiających podjęcie decyzji, dotyczącej trwania przy wcześniej ustalonych założeniach lub ewentualnej ich zmiany.

„Niewzruszony. Twój przewodnik po wolności finansowej” – Tony Robbins

Tony Robbins jest nie tylko znanym na całym świecie specjalistą w dziedzinie ludzkich zachowań, ale i przedsiębiorcą oraz inwestorem przedstawiającym sposoby na zachowanie zimnej krwi w stale zmieniających się warunkach branży finansowej. Poruszane są kwestie związane z mechanizmami rynkowymi oraz schematami ludzkiego podejścia, pozwalające zarówno na wypracowanie wykalkulowanego podejścia biznesowego, jak i zarobienia większej ilości pieniędzy. Przy tym czytelnik pozna zasady stosowane przez najlepszych inwestorów, zdolnych poradzić sobie nawet w patowych sytuacjach.

Podsumowanie

Dynamizacja rynku sprawia, że struktury rządzące biznesem stale się rozwijają. Dlatego im większa wiedza na ich temat, którą stale trzeba uaktualniać, tym skuteczniej można wykorzystać je do swoich celów.

artykuł sponsorowany

Wiktor Orzel · 09:35 31.05.2019 · 0 ·
Komentarze

Ten news nie został jeszcze skomentowany. Jeśli chcesz dodać komentarz, musisz być zalogowany.

Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
wiosna
21/10/2019 07:15
Do Co dziękuje za piękny wiersz, który być może komuś z… »
Darcon
21/10/2019 06:31
Bardzo dobra literatura, aż szkoda, że ukaże się… »
Dobra Cobra
20/10/2019 23:13
W tym miejscu być może warto zacytować wierszyk Ivana… »
bruliben
20/10/2019 22:25
Ukłony. Zmiana w tym fragmencie: pańskim preferencją… »
Lilah
20/10/2019 22:09
Dziękuję, Marco. Trochę wiosny jesienią się przyda,… »
bruliben
20/10/2019 21:30
Był czy nie był nie daje mi spokoju. Ten chłopiec ma… »
marzenna
20/10/2019 21:24
bruliben Mam tego chłopczyka przed oczami, z pobrudzoną… »
JOLA S.
20/10/2019 20:52
Drogi Kazjuno, bardzo mi miło słyszeć takie słowa.… »
pociengiel
20/10/2019 18:29
i tak jeszcze będę zmieniał - pomyślę nad wypośrodkowaniem. »
marzenna
20/10/2019 17:42
bruliben nie chciałam nikomu zrobić krzywdy :) lot był… »
marzenna
20/10/2019 15:57
Gramofon Biegnę i wracam w to samo miejsce, codziennie. Czas… »
bruliben
20/10/2019 15:55
Za przedmówcami. Aż tęskno do tych obrazów. Gdyby przełożyć… »
Opheliac
20/10/2019 15:47
Ja też wklejam i zawsze czcionka jest normalna :D Ay, w… »
marzenna
20/10/2019 15:36
allaska, bruliben, Gramofon, dla Was :) Jak w starym kinie… »
Opheliac
20/10/2019 15:35
To jest to co mi się podoba bardzo! »
ShoutBox
 • bruliben
 • 20/10/2019 11:11
 • A gdzie to ześrodkowanie? Gubię się w portalu. Może ktoś, coś podpowiedzieć?
 • Zola111
 • 19/10/2019 00:18
 • Jak Wam się pisze wiersze do Zaśrodkowania?
 • mike17
 • 18/10/2019 14:04
 • MUZO WENY 8 zapraszają do udziału śmiałków pióra. Podejmijcie wyzwanie i dajcie z siebie wszystko :) [link]
 • bruliben
 • 18/10/2019 09:02
 • Już wiem, ktory utwór najlepiej rozgrzewa do pisania :)
 • bruliben
 • 18/10/2019 04:56
 • Dlaczego tu jestem, czego szukam, skoro większość dreamin’ offline.
 • bruliben
 • 18/10/2019 04:48
 • Aż sześć muzo wen - wypadałoby zajrzeć, zobaczyć, poczuć jak zainspirują.
 • allaska
 • 17/10/2019 16:27
 • Prośba do redakcji przy wysyłaniu tekstu nie wiem co zrobiłam ale wkleiłam dwa na raz proszę o usunięcie jednego one są takie same. Pozdrawiam. Czarodziejka z planety: " nie dorastam wam do pięt ;)"
 • mike17
 • 16/10/2019 19:13
 • Jeśli chcesz zaistnieć w portalowej sławie, nie wahaj się już i pisz śmiało do konkursu dla prozaików MUZO WENY 8, gdzie jedynym wymogiem jest napisanie miniatury. Dużo? Nie, mało. Zatem do boju :)
 • allaska
 • 16/10/2019 16:12
 • Gratulacje :) Vanillivi
Ostatnio widziani
Gości online:16
Najnowszy:creditos35091m
Wspierają nas