Profil użytkownika
Abi-syn

Użytkownik
Offline
 • Miejscowość:
 • Data urodzenia:
 • Mazowsze
 • 24.12.1960
 • Data rejestracji:
 • Ostatnia wizyta:
 • 17.11.2008 14:22
 • 21.08.2019 09:39
 • Tekstów:
 • Recenzji:
 • Komentarzy:
 • Pomógł:
 • Postów na Forum:
 • Tematów na Forum:
 • Newsów:
 • Postów w Shoutboxie:
 • 325
 • 0
 • 3,162
 • 49 razy
 • 1,457
 • 6
 • 8
 • 329
 • Grupy użytkownika:
Ostatnie komentarze Abi-syn
no właśnie, ja nic nie wiem, wstawiłem swoją ocenę, wstawcie swoją jeśli się podoba/nie podoba, chyba o to chodzi. recenzenci są na tak, wstawili na górną półkę, show must go on, element zabawy i naszych preferencji, parafrazy ciąg dalszy:

czyta się to albo nie czyta - oto jest pytanie
Troja · 30.07.2019 22:25 · Czytaj całość
Jest jeszcze jeden aspekt tej sprawy, z rzadka o tym mówię, wszak twórcze działanie niesie za sobą tyle emocji i tyle wrażeń ...
Co do początków wierszoklecenia - tylko zachęcać - każdy walor ważny - nawet wtedy kiedy wiersz wtórny - pisanie z pasją i dla pasji wybacza wszystko, istnieje też drugi krąg, ci piszą połechtani jakąś nagrodą w lokalnym konkursie, wydanym tomikiem, bo ja wiem czym jeszcze - dopowiedzcie sobie to. I jest tak, że to właśnie ci są przez siebie uznawani jako nieodkryte talenty na miarę Norwida - ich trauma jest wielka, jeśli jeszcze jest powiększona o własne niewyobrażalne ego pogłębione rozważaniami - w sieci wszystko możliwe - casus przewianej od przeciągu głowy i schorzeń z tym opisywanych - pewnikiem rak, owi ci żyją w świadomości tłamszenia erupcji tworzenia, a tak naprawdę są biedni - wiecznie niedoceniani, znam parę takich osób, jest mi po prostu żal, zrobiono im krzywdę na ten przykład puszczając tomik takich tekstów do druku - nikt tego nie kupił, nikt takich nie potrzebuje, Autor cały nakład wykupił a i tak jest kłopot z darmowym rozdawnictwem. Dlatego też wolę powiedzieć niebyt przychylny komentarz z myślą, że ów skłoni Autora do zastanowienia niż słodzić ochy i achy, cóż, nie każdy to bierze na klatę, tak jak w tym przypadku. Zerknąłem po necie, Tomasz Kucina jest obecny na wielu portalach, w tym i na Wywrocie, wkleja, na ten czas nie znalazłem za wielu komentarzy do jego pisania, parafrazując, wklejać każdy może ...
Nie wątpię, że jest wielki - ja nie - mam pokorę.
Troja · 30.07.2019 22:06 · Czytaj całość
tekst trochę "powisi", taka zasada PP, ryzykuję pisząc te słowa, spodziewam się banu, są oceny, proszę o ocenę tego utworu, już bez wpisów i akapitów a nawet nicków pod, jeśli się mylę - łeb zegnę i przeproszę, powiem, że nie znam się na poezjowaniu, dla mnie to gniot przykryty pseudooerudycją komentarzy Autora, wystawiam ocenę - jeśli uznacie, że jest inaczej - wystawcie swoją, zbilansuje się - zbalansuje, jeśli zostanie na tej mojej jednej - nie wiem, uznam, że PP ma swoje prawa i swoje wartości ale już beze mnie jako aktywnego obserwatora, przynajmniej na jakiś czas.

PS

nie lubię Disco Polo a przecież nie sposób odmówić temu nurtowi racji bytu, słuchają go miliony, więc może to ja jestem dziwny?
Troja · 30.07.2019 21:22 · Czytaj całość
Masz rację, po Twoim komentarzu już wiem, że Twoja megalomania jest tylko nieco wyższa niż kicz i tandeta zaprezentowana w tym, niegodnie nazwanym wierszem, koszmarku.
Troja · 30.07.2019 19:20 · Czytaj całość
Jakieś takie nie dziecinne pisanie :) :

jakoś tak, że uzasadnię, chyba za każdym razem, jeśli się coś pisze, trzeba tak zrobić - inaczej poziom niebonie, zwłaszcza przy ocenianiu wiersza osiągnie szczyt botak albo takmisięczyta, cholerka, czy o to chodzi?

Piszesz o fascynacji, pożądaniu więc nieobce są Tobie chmmm, te sprawy, dziecko pisałoby o zabawie, berku, Ty używasz atrybutów z innego świata - świata owadów, tyle tytułem wstępu

Niewątpliwie widzę parę zmian, na ten przykład zamiast pajęczycy umieściłbym modliszkę najprościej pająki w swej naturze pożerają i muchy, tylko niektóre gatunki pożerają swoich "chłopów" (tu we mnie biolog się odzywa) (i "samiec :))

Cytat:
zo­stał­by ze mną we mnie na za­wsze


to nadpowiedzenie od razu rzuca się w oczy i prowokuje do komentarzy patrz powyżej, podobnie do paru tak zwanych zimnych metafor dopełniaczowych.

Na plus zakończenie, zamyka wszelkie wątpliwości co do dziecięcego pisania, zdecydowanie do pozostawienia.
Do niej · 29.07.2019 22:22 · Czytaj całość
Wyjaśniłeś Tomaszu, teraz posłuchaj, możesz się zgodzić lub nie, nie pasi dowolność w mieszaniu rymów żeńskich z męskimi, to tak najogólniej, wkopujesz się dosłownie w glebę, łopata dla potrzeb opisu miesza się z mitem, co to jest[i] truchlejąca ekspansja Parysa?[/i], co ma wspólnego publika w rapsodiach wobec przekazu, który z założenia mówi o klasyce?

za pewnie i na te moje słowa znajdziesz odpowiedź, dajmy na to jakiś bliżej mi nieznany zamysł zderzenia przeszłości z teraźniejszością lecz niezręczność i brak konsekwencji pozostanie

naprawdę, piszę ten komentarz ze szczerymi intencjami - aby wiersz był lepszy, Ilion na to zasługuje
Troja · 29.07.2019 21:57 · Czytaj całość
A jednak jesteś:

to taka inwokacja do poezji i pisania w ogóle, zerknąłem na Twoje, dwa, cztery i przerwa, znów miesiące, kolejne trzy.
Pisanie jest imperatywem, czasem słońce, czasem gorzej, wszystko układa się w całość, Muchomorki, Tomek, Agatka, Ty znikająca, nie!

Ty nie znikasz, piszesz więc jesteś, Tańcząca w Dżdżu Tia.


Pozdrawiam
kiedyś ci zniknę · 29.07.2019 21:36 · Czytaj całość
a fajnie, że wpadłeś letnią porą by poobserwować wraz ze mną bieganie i zaloty koni po łące, pozdrawiam.
A to jest koni szał · 26.07.2019 09:47 · Czytaj całość
Aniu, Alos, widzieć pod swoim Wasze komentarze pomimo wcześniej wypowiedzianych słów, które prawie wszystko ujęły (według innych klasyków - "prawie robi różnicę :) ), to bardzo fajne odczucie.

Pozdrawiam serdecznie
Namamorzyny · 11.07.2019 21:06 · Czytaj całość
Wodniczko, miałem ten tekst skasować, robię tak, gdy nie ma komentarzy, tym razem odwlekłem to na czas jakiś i właśnie gdy przymierzałem się do usunięcia, pojawił się Twój komentarz, żartobliwie mówiąc uratowałaś ten wiersz.

Dzięki za przeczytanie i refleksję.

Pozdrawiam
Gra o nice · 07.07.2019 17:34 · Czytaj całość
Hejka, Szamanko, Kuschi, WIosno, dzięki chciałem rzec za Klasykiem" - "śpieszmy się kochać ludzi ... ", dzięki za ciepłe przyjęcie, dzięki za przeczytanie i komentarz, nawet nie wiecie jakie to dla mnie ważne.

Ghost, dawno pod swiom nie widziałem tak rozbudowanego komentarza, poruszyłeś ciekawe wątki, ot choćby związane z tytułem:
to swoista gra, słowotworzenie namorzyny powiązane z chmmm, amorem, wiesz kto to taki, zakochujmy się, myślmy o tym, wszystko na wyciągnięcie ręki i swobodnego, łagodnego falowania w przypływach i odpływach, zanurzeni w emocjach z tym związanych, spójrz, tekst jest "dziwny", biały z początku, potem rymy: te najprostsze (czytaj najmniej odkrywcze) - męskie - wypomniałeś to, a przecież zgodnie z teorią noszą one znamiona emocji, tak, są mało wysublimowane, ale jakoś tak, że nawet Ci tylko trochę nie pasi :)

Wiersz co do zasady zamknięty w klamrę, koniec jest początkiem, powrotem do realnego świata po przymrużeniu oka, taka pętla.

To był mój zamiar, też i wizualny, jeden, dwa, środek, dwa, jeden, narzucona symetria czasem niesie też i ograniczenia.

Pozdrawiam wszystkich Czytelników.
Namamorzyny · 03.07.2019 22:48 · Czytaj całość
Hejka

Jolie próbuję zmierzyć się z wierszokleceniem dziecięcym, powiadam, ten nie wie jakie to trudne, kto się tego nie podejmie. U Ciebie klasyk:

- prostota językowa
- zgodność z klasyką
- jasność przekazu
- a najważniejsze, akceptacja przez dzieci.

Brawo Klasyczko! :)
Dla mojej mamy · 30.06.2019 13:54 · Czytaj całość
wpierw lekki zawrót w głowie:
co to jest?
- zwersyfikowane opowiadanie (nie lubię) czy insza inszość, ciekawość wzrasta, czytam dalej, konsekwencja dość pokrętna a przecież każdy widzi, wolta, woltyżerka rzekłbym, obraz Taty przeistacza się w pamięc (dziecka?, Narratora?, PEELU? - nieważne, opowieść się toczy)

Straty najbardziej bolą, pozostają strzępki zdań ocieranych o sens, byt kontra niebyt, pamięć zawsze zostaje.

PS:

" ... na patyku. sprawdzaliśmy wyniki toto-lotka. tatuś miał marzenia. (!)

o których wtedy nie wiedziałam. na co przeznaczyłby wygraną.

... "

wszystko się zmieni gdy zamiast kropki będzie przecinek.
Tata · 30.06.2019 13:42 · Czytaj całość
Hejka, fajne, aczkolwiek do lekuchnej zmiany:
forma zbyt krótka abi ( :) ) dwie myśli stały obok siebie, proponuję miast powtórzenia, wstawić "wątek" a i naturalne tkactwo Ariadny nabrało głębi.

PS:

oczywiście to tylko sugestia
Ranga sztuki (2) · 30.06.2019 13:15 · Czytaj całość
Uwielbiam takie, po fascynacji "nabiałem" z powrotem zaczytuję się w starych, porządnych rymowankach, takich o wiośnie, motylach, bzach i gwiazdach, jest w nich coś magicznego, takie wiersze sprawiają, że uśmiecham się do i tak uśmiechniętego maja, pleace, wklejaj następne takie, niejednemu/niejednej pomożesz.
Majowa dumka · 23.05.2019 13:50 · Czytaj całość
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
Lilah
24/08/2019 17:01
Dobrze mieć takiego przyjaciela jak Antek. Urocze… »
Lilah
24/08/2019 16:57
Szczęśliwa, gdy przychodzi ktoś czekany i nawet słów nie… »
RafalSulikovski
24/08/2019 10:26
Dziękuję wam wszystkim moi drodzy. :-) Postaram się pisać… »
wodniczka
23/08/2019 22:26
Pierwsza część podoba się najbardziej. Ogólnie ciekawa… »
Marek Adam Grabowski
23/08/2019 19:16
Masz dobry warsztat pisarski; czyta się ciebie bardzo… »
wodniczka
23/08/2019 18:40
Pięknie. Szczególnie w połowie zatrzymał mnie na dłużej.… »
PrzemeK155J
23/08/2019 17:59
Historia jest naprawdę ciekawa. Jedna z najciekawszych, jaką… »
wodniczka
23/08/2019 16:26
Al-szamanko Tak. Masz rację. Trochę tam się nawarstwiło.… »
RafalSulikovski
23/08/2019 14:09
:-) :) :) »
RafalSulikovski
23/08/2019 14:08
:-) dziękuję Karen. Widzę, że mam jeszcze dla kogo pisać... »
Karen Lety
23/08/2019 14:04
Wiersze są trochę jak piosenki, każdy znajduje w nich coś… »
Karen Lety
23/08/2019 13:58
Świetny wiersz. Napisany przy użyciu takich słów i w taki… »
JOLA S.
23/08/2019 13:57
Dobrze się zaczyna :) Nikt, dotąd, nie skomentował tekstu.… »
Karen Lety
23/08/2019 13:52
Zgadzam się z Darcon, że drugi psychiatra mógłby zagościć na… »
RafalSulikovski
23/08/2019 11:34
:-) Dzięki! Ja dopiero jestem stale "zapowiadającym… »
ShoutBox
 • Vanillivi
 • 24/08/2019 17:47
 • Będę, jako zwykły użytkownik. I postram się od czasu do czasu komentowac Wasze teksty i moze dodawac wlasne
 • JOLA S.
 • 24/08/2019 16:35
 • Vanillivi, przykro, że nas opuszczasz. Pocieszające, że będziesz nam towarzyszyć.:) Późno na refleksje, ale nie traćmy ducha. Powodzenia i do zobaczenia.:)
 • Vanillivi
 • 24/08/2019 14:23
 • Kochani, musiałam zrezygnować z funkcji redaktora. Portal i obecne na nim osoby są nadal dla mnie ważne, będę tu bywać i utrzymywać z wami kontakt, ale już nie jako redaktor.
 • Kazjuno
 • 23/08/2019 16:36
 • Święte słowa!
 • JOLA S.
 • 23/08/2019 12:22
 • Powodem waśni był smok. Na początku nikt z jadących portalem nie wierzył. „Bo mało to bajek po świecie pędzi” Poczytajcie, Panowie, naszego Skuula i basta, bo życie ucieka na bzdurkach.:)
 • Kazjuno
 • 23/08/2019 07:11
 • Coś cię najwyraźniej uwiera, geniuszu, łaszący się do portalowym władz. Tak trudno ci zakończyć insektowo robaczaną połajankę?
 • Decand
 • 22/08/2019 23:25
 • "Ponoć" słowem klucz. Wszyscy czekamy więc i Ty bądź grzeczym i zaczekaj. Świat naprawdę poczeka na Twoje arcydzieła chrabąszczyku
 • Kazjuno
 • 22/08/2019 21:08
 • Ponoć czas oczekiwania to tydzień, kolego robaku. Czekam już dwa.
 • Decand
 • 22/08/2019 20:41
 • Niektórym robaczkom widać spieszy się za bardzo. A chyba powinno spieszyć się powoli, chyba tak to szło. Na pewno wszyscy wytrzymamy jeszcze na tekst jakiegokolwiek żuczka, ba!, nawet i misia
 • Kazjuno
 • 22/08/2019 18:51
 • Oj, chyba urocza red. Vanilivi z przepracowania - wszak jako jedyna jest przytłoczona nawałą prozy - przeoczyła mnie, skromnego żuczka. Ale przepraszam, może namolnie ponaglam? Pozdrawiam...
Ostatnio widziani
Gości online:23
Najnowszy:8harperc8123gb9
Wspierają nas