Profil użytkownika
Kapelusznik

Użytkownik
Online
 • Miejscowość:
 • Data urodzenia:
 • -
 • -
 • Data rejestracji:
 • Ostatnia wizyta:
 • 14.08.2019 15:10
 • 18.09.2019 12:15
 • Tekstów:
 • Recenzji:
 • Komentarzy:
 • Pomógł:
 • Postów na Forum:
 • Tematów na Forum:
 • Newsów:
 • Postów w Shoutboxie:
 • 8
 • 0
 • 25
 • 10 razy
 • 2
 • 0
 • 0
 • 0
 • Grupy użytkownika:
Ostatnie komentarze Kapelusznik
...
Cóż - piszę z moich odczuć - więc tak - widocznie forma przedstawienia opowieści mi nie lezy. Nie zaprzeczam - zaznaczyłem jednak, że mimo pisania w formie która mi nie leży, albo że nie uznaję ją za poprawną - wychodzisz na szczyt dzięki warsztatowi.

Moją krytykę uważam za uczciwą, wskazałem co mi się w twoim pisaniu podoba i niepodoba.

Sam piszę długą powieść. Aktualnie na PP jest zaledwie kilka części, a na innym portalu jestem na 14 odcinku II Tomu i mam plan na kilka kolejnych. Więc nie uznaję twoich długich opisów, jako wystarczającego argumentu. Przedstawianie dawnych realiów w małych fragmentach, jako smaczki, scenki, z zasady jest ciekawszy niż długie opisy - choć i te mają swoich fanów, nie zaprzeczam.

Nie wiem czemu rzucasz tekstem z tym powstaniem - to nie temat opowiesci. Napisałem też że opowieść jest ciekawa - a przynajmniejna taką się wydaje. Moje podejście do twojego odbierania przyszlosci nie ma tu nic do rzeczy - mogę być anty-monarchistą i pisać opowieść która jest pro-monarchistyczna - jako twórca nie masz właściwie ograniczeń. Czytałem opowieść o komunistach, napisaną przez antykomunistę, a mimo to dzięki stylowi i formie, polubiłem bohaterów i historię - więc tak mam nieodparte wrażenie że trochę zbyt mocno reagujesz.

Nie wiem też czemu nie chcesz bym dalej czytał? Czyżbyś nie lubił krytyki? Bo nie jestem w stanue odgadnąć o co ci chodzi. W swoim komentarzu pod moim tekstem, zapraszasz, a jak komentuję - to naraz przeciwna reakcja...?
O co chodzi?
Gra · 16.09.2019 12:26 · Czytaj całość
Oj...
A myślałem że to ja piszę długie opisy...
hooo...
Bardzo trudno mi ocenić twój tekst - po pierwsze - aż dwa rozdziały - całkiem sporo. Mało kto ma tyle cierpliwości by się przez wszystko przerżnąć, ale byłeś pod moim, więc i ja pod twoim.
Rozumiem proces myślowy, jako opowieść pierwszoosobowa potrzebna jest jakaś sceneria, takie opisy są jednak jednym z najgorszych wyborów - nie zrozum mnie źle - to NAJLEPIEJ wykonane opisy tego typu, ale nie zmienia to faktu, że forma przedstawienia świata jest męcząca.
Sam mam z tym znaczne problemy i dopiero od niedawna nauczyłem się podawać najistotniejsze informacje o świecie w dialogach.
To co przedstawiłeś było właściwie jednym - ciągłym - opisem.
Nie ma w tych dwóch rozdziałach akcji, konfliktu, dyskusji i rozmów - są jedynie OPISY tychże elementów - a to nie to samo
Opowieść wydaje się ciekawa, ale traci dobre 10 punktów poprzez wykonanie.
Przedstawiasz też idiotyczną ilość informacji w dość krótkim fragmencie - wiem - ten to dwa rozdziały, ale nadal - umieściłeś w 2 rozdziałach połowę życiorysu typowego człowieka - trochę za dużo.
Doceniam kunszt twojej pracy - bo widać że masz doświadczenie i masz potencjał, styl jest fajny - ale FORMA - formy właściwie nie ma.
Mam wrażenie jakbyś dał mi kawałek sprasowanego chleba - dobry i zdrowy - fakt, ale nie ma nic na sobie. Żadnego bukietu ekscytacji.

Wiem że ocena jest brutalna - ale staram się być szczery i uczciwy - piszę to co myślę.

Pozdrawiam
Kapelusznik
Gra · 15.09.2019 21:59 · Czytaj całość
Cytat:
ale nigdy nie mia­łem

"Nie miałam" - chyba

...

HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA!
Cytat:
Od­par­ła Ka­ro­li­na i po­pchnę­ła ją wprost w objęcia topielca.

HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA!
(Oddech)
Haaaa...
Zabawne, zabawne - nie do końca dreszczyk - przynajmniej nie dla mnie
Scena jest po prostu komiczna - taki czarny humorek
Fajny, fajny
Nadal do "historia z dreszczykiem" się chyba nie nadaje - opowiadanie jest ironiczne i satyryczne i właśnie w takiej kategorii (o ile jest) powinieneś je wstawić.

Innych uwag nie mam - opowiadanie dość zabawne

Pozdrawiam
Kapelusznik
XD XD XD
Może tak może nie
Podobno wszystko jest możliwe
Demon Odrodzenie - 8 · 15.09.2019 14:23 · Czytaj całość
Eagle - Adler było zamierzone :)
Imperium Feniksa wzoruję trochę na Imperium Niemieckim (II Rzesza), więc i niemieckie odwołanie. Również Francis Adler -> Franciszek Eagle - to właściwie to samo imię i nazwisko, ale w innych językach - ma być to symboliczne rozróżnienie różnych osobowości naszego bohatera :)

Baśni o aniołach jest o kilka lat starsza niż ta seria, była w moim pierwotnym podejściu do tego pomysłu - ale tamten porzuciłem, ponieważ miałem tam już rozwiniętego bohatera. Więc porzuciłem "Demona" i zacząłem pisać "Demon Odrodzenie" jako już właściwą powieść i prequel do mojego oryginalnego pomysłu. Na razie wszystko działa znacznie lepiej niż wcześniej :)

Błędy poprawię - jestem pewny że sam masz sytuacje kiedy nie widzisz własnych błędów - bo jako autor - przelatują ci przed oczami XD

SF? Nie do końca...
Seria Demon zrodziła się z mojej innej, porzuconej próby "Stalowy Kruk" - umieszczonej w świecie czysto fantasy - elfy smoki itd. Seria jednak nie szła. Wkurzyłem się i chciałem wszystko wywalić - ale miałem już wielki świat, który bardzo mi się podobał... postanowiłem więc przenieść akcję 500 lat do przodu i pojawić się na początku XX wieku. Więc mój świat, to świat "magiczny" z którego "magia" zniknęła - więcej spoilerów nie podaję.

Dziękuję za ocenę :) - nawet jeśli zapomniałeś kliknąć - he - dodaj pod następnym opow i będzie ok.

Mam dzisiaj trochę roboty - ale z chęcią zajrzę pod "Grę" - już ją sobie zaznaczyłem.

Pozdrawiam
Kapelusznik
Demon Odrodzenie - 8 · 15.09.2019 11:26 · Czytaj całość
Cóż, akcja powoli się rozwija im dalej w las.
Nie wiem w czym widzisz problem?
Marek Adam Grabowski napisał:
nudziarski dialog,

O postępie, technologii i wskazujący na rosnący konflikt wewnętrzny bohatera? Ok... niech będzie że nudziarski, aż się zdziwiłem
Adler i Eagle to ta sama osoba - dostał zadanie ochraniać Ewelinę Vazę i aktualnie ją strzeże
A obecność tajemniczego obserwatora, powinna wskazać, że jest ona w niebezpieczeństwie
Nie wiem czego oczekiwałeś, ale bezpośredniej walki nie będzie zbyt szybko.
Moja opowieść to taka fala - odpuścić -> przypierdolić
Zamordowanie pokojówki -> przejażdżki z Eweliną -> itd.
System ten będzie się mniej więcej powtarzał przez całą serię

Pozdrawiam
Demon Odrodzenie - 6 · 13.09.2019 19:04 · Czytaj całość
Ok - widzę już czemu określiłeś tą mini-serię jako swój eksperyment i "porażkę"

Z czystej ciekawości - wskażesz mi która z twoich serii jest na najwyższym poziomie?
Nie żeby coś, ale nie chcę znów przypadkowo trafić na podobny eksperyment takiego typu - bo jak sam zaznaczyłeś - trochę nie wyszedł.

Pozdrawiam
Cytat:
On kichnięciem mógłby powalać mury.

Było grą słów - nie faktycznym wydarzeniem w opowieści - wyolbrzymiłem żeby wskazać jak power-fantasy z zasady jest idiotyczne
Czarnoksiężnik też cierpiał - skazany na wieczne życie, jako wygnaniec i zdrajca. Był natomiast wielkim cynikiem i ogólnym dupkiem, co zwracało uwagę i bawiło - u ciebie tego nie ma.
Nie zmieniało to faktu że zbyt potężna postać sprawia że czytelnik ma raczej trudności z jakimkolwiek połączeniem - jeśli postać jest potężna - powinno nadać się jej ludzkie cechy, jakiś quirq, albo kik, dzięki czemu by się wyróżniała. Co ma twój bohater? Nie pali, nie pije, nie narzeka, nie mruczy piosenek - idzie cicho przez las i zabija równie cicho. Stoicki superman.

Cytat:
Myślę, że lubisz dostawać wszystkie odpowiedzi na początku

Nie - nie lubię. Dostawanie wszystkich odpowiedzi na początku jest głupie
Ale sam się przyjrzyj - nie stworzyłeś klimatu na tyle przekonującego bym chciał jakiekolwiek odpowiedzi znaleźć. Wędrowiec w tych dwóch odcinkach ma charakter... na cóż - zjawy. Jest bezduszny - w odniesieniu do odbierania postaci. I bardziej nieżywy niż chyba miałeś zamiar
Ponieważ trup nie odczuwa emocji - sam miałem problem z określeniem czy jakieś uczucia posiada. W tym cierpienia.

To że jakiś przypadkowy więzień go znał - i to tyle z jego tytułów, też było mało przekonujące i podało zbyt dużo odpowiedzi - na pytania na które odpowiedzi znać nie chciałem.
Jeśli postać jest powszechnie znana - trochę umyka z jej tajemniczości - a wydawało mi się że mroczno-tajemniczy klimat, był jakby twoim celem, a następnie sam go negujesz tą jedną sceną.

Cytat:
nie znasz możliwości "bogów"

To BOGOWIE - jakby wybacz, ale czytelnik ma jakiś obraz jeśli chodzi o bogów. Jeśli rzucisz taką torpedę na sam start - to się nie dziw, że mam od cholery sceptycyzmu, co do dalszej części opowieści. Bo jeśli gościu POLUJE na bogów - w mojej głowie oznacza to, że właściwie jakakolwiek bestia czy monstrum w świecie fizycznym, to dla niego małe wyzwanie. Jeśli już twój bohater ma walczyć z bogami, mógłbyś powiedzieć o tym znacznie później w historii - tak by wszyscy byli zaskoczeni i dziwili się szaleństwem bohatera, skoro z jakimś potworem którego spotkał wcześniej, miał trudności.

Pozdrawiam
A jak inaczej miałbym to nazwać?
Gościu miażdzy głowy dłońmi, jest przeszyty na wskroś i nic oraz zamienia się w upiora.
Ja w mojej serii "czarniksiężnik" miałem gościa który miał ponad 17 tys. Lat i był upadłem bytem boskim. On kichnięciem mógłby powalać mury.
Jeśli przypadki bohaterów którzy mają za wrogów - BOGÓW i mało co innego może ich zranić - nie są power-fantasy
To jak inaczej to nazwać?

(Jasne że boli - pisząc chyba wiedziałeś że ktoś tak to odbierze)
Wybacz - ale straciłem zainteresowanie
Zbyt potężna postać, klimat nie jest też - przynajmniej dla mnie - wystarczająco mroczny.
Jeśli twój bohater za wrogów ma BOGÓW, to musisz dać mu przynajmniej jakiś charakter
- wiem jak to działa - sam dla jaj napisałem power fantasy
Tutaj jednak twoja postać wydaje się dość blada - przykro mi, ale ta seria do mnie nie przemawia
Wydaje mi się że brakuje trochę przecinków, ale nie jestem pewny - szczególnie na początku.
Bohater-weteran jak widzę. Może być.
Żałuje że przedstawiając taką scenerię, nie używasz bardziej poetyckiego, sensualnego i przekonującego tonu. Przydałyby się opisy zapachu, a nie tylko "odór", bo mroczny klimat jaki chciałeś stworzyć - nie jest przynajmniej dla mnie - już taki mroczny.
Poza tym, nie mam zbyt wiele uwag.
Pozdrawiam
Trochę poucinałem - też opisów na które ludzie narzekali.
Cieszę się że akcja cię przekonuje - wątek przykrywki Adlera jest jednym z najistotniejszych w fabule.
Pozdrawiam
Demon Odrodzenie - 4 · 11.09.2019 19:06 · Czytaj całość
Cóż - Adler sam zaznaczył - To SAMODZIELNA jednostka specjalna.
Jak możesz się domyślać - szkolili ich we wszystkim. Imperium to takie Niemcy - każdy surowiec trzeba wykorzystać w pełni - A Adler i jego bracia i siostry, są dla nich niczym więcej jak surowcami i bronią, z datą ważności. Mają więc silną potrzebę, wykorzystać ich na wszystkie możliwe sposoby.
Pozdrawiam
Demon Odrodzenie - 2 · 11.09.2019 13:43 · Czytaj całość
Wiem że temat jest oklepany, ale właśnie dlatego nim tak delikatnie operuję.
Spokojnie - bohater nie jest niezniszczalny - KRWAWI. Zresztą to nie konflikt fizyczny, a moralny i wewnętrzny gra w mojej opowieści pierwsze skrzypce.
Mam nadzieję że cię nie zawiodę
Również pozdrawiam
Kapelusznik
Demon Odrodzenie - 1 · 11.09.2019 13:15 · Czytaj całość
Klimat i napiecie budujesz naprawdę dobrze.
Jedyny problem jaki mam to opisy. Są bardzo dobre w opisywaniu sytuacji, ale nie klimatu sytuacji.
Nadrabiasz jednak dialogami i przemyśleniami.
Końcówka mi sie jednak niespodobała, zbyt nierealistyczno-idiotyczna.
Mam nadzieję że to nie będzie prosta opowieść o psychopacie.
Pozdrawiam
Kapelusznik
Darmowa lekcja 1/2 · 07.09.2019 17:48 · Czytaj całość
 • Strona:
 • 1
 • 2
 • »
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
mike17
18/09/2019 18:07
Zależało mi na tym, by ukazać coś, co może się nigdy nie… »
al-szamanka
18/09/2019 17:51
Zawsze mam radochę, gdy uda mi się czytelnika zaskoczyć :D»
al-szamanka
18/09/2019 17:49
MarcinD, Darcon, dziękuję za pozytywne komentarze,… »
al-szamanka
18/09/2019 17:47
Taaaak, takie wilki to i ja lubię :) Dziękuję. »
al-szamanka
18/09/2019 17:45
Już po pierwszych dwóch wersach pojawiła się u mnie… »
al-szamanka
18/09/2019 17:32
Lilah, co tam gadanie, po prostu - Twoje jest stokroć… »
al-szamanka
18/09/2019 17:28
Potknięcia, które rzuciły mi się w oczy: moim zdaniem… »
Kamila N
18/09/2019 15:48
Dziękuję. »
EDyta To
18/09/2019 11:09
mike17 - bardzo dziękuję za aprobatę. Przyjemnie motywujące!… »
bruliben
18/09/2019 10:36
I mi się robi duszno od takich obrazków :) »
bruliben
18/09/2019 10:33
Bardzo utrafił w mój nastrój no i wiek. Dziękuję. Lekko i… »
bruliben
18/09/2019 10:30
Kobiety potrafią być jak świąd, nieustępliwy i dokuczliwy.… »
Lilah
18/09/2019 10:16
To ważne, aby czuc się dobrze w swojej skórze. A że nikt nie… »
Kazjuno
18/09/2019 09:51
Nie mam Dobra Cobro cienia wątpliwości co do prawdziwości… »
bruliben
18/09/2019 09:24
Wczesna pora na palenie. Chyba, że ktoś cierpi na bezsenność… »
ShoutBox
 • Dobra Cobra
 • 18/09/2019 08:22
 • tej wytwórni. Ale sam szef D. próbuje zmienić czasy i transformację koncernu w stronę tematyki niebaśniowej. [link]
 • Dobra Cobra
 • 18/09/2019 08:20
 • Disney ma nie lada orzech do zgryzienia :) . Johansson zaprosili nawet na spotkanie dyrektorów D. I ona tam jasno mówiła, że reżyser niepokorny i film też, co niespecjalnie idzie za rączkę z polityką
 • TomaszObluda
 • 18/09/2019 06:50
 • em FOXa, więc Disney nie miał nic do gadania. A czy film pojawi się w Polskich kinach? Sadzę, że tak, ale nie wszędzie i nie od razu, bo tu nie chodzi o ideologię, ale o kasę.
 • TomaszObluda
 • 18/09/2019 06:48
 • Co do filmu, ten Hitler, będzie wymyślonym przyjacielem i z tego co wiem, będzie takim diabłem na ramieniu, co mówi źle, to wbrew pozorom nie komedia. Druga sprawa film powstał praktycznie przed zakup
 • Kazjuno
 • 17/09/2019 14:16
 • Znowu przesadzasz. Jesteś wrażliwym facetem, na dodatek z intuicją muzyka, więc czułym na fałszywe nuty. Także te cecha ułatwia Ci trafne komentarze. Więc jak znajdziesz czas(?)...
 • AntoniGrycuk
 • 17/09/2019 11:55
 • Powiem tak: technicznie mam coś do powiedzenia i choć nie jest to idealne, to potrafi być pomocne, natomiast mój gust znacznie odbiega od przeciętnej i to, co mi się podoba, nie zawsze jest dobre.
 • Kazjuno
 • 17/09/2019 11:49
 • Przesadzasz Antosiu! Bardzo cenię Twoje komentarze i byłbym rad przeczytać twoje wnikliwe uwagi. Zawsze były celne. Jak znajdziesz czas to zapraszam...
 • AntoniGrycuk
 • 17/09/2019 11:38
 • Kazjuno, ja chętnie skomentowałbym Twój tekst, ale ostatnio mam urwanie głowy i jedynie czasem króciutkie komentuje. Choć z drugiej strony, co jest wart mój komentarz?
 • Dobra Cobra
 • 17/09/2019 08:09
 • Sztuka kreskówkowa jest uważana za gorszą ze sztuk pięknych. :( A tak można w kinie podziwiać i piękną Scarlett i małego Hitlerka. Jak żywych. Choć ten synek ma nadzwyczaj mądry wyraz twarzy.
Ostatnio widziani
Gości online:26
Najnowszy:ydivufefi
Wspierają nas