Witaj na portalu.
Bardzo dobrze, że się nie zniechęcasz i jeśli tylko zechcesz skorzystać z rad jak nie pisać, to z pewnością będzie, to z zyskiem dla Twoich wierszotworów.

Rzeczywiście nie jest to powalający tekst, sporo tu elementarnych błędów popełnianych przez początkujących, z których większość wypunktował Karamazov. Od siebie dodam, że również należy unikać wyświechtanych rekwizytów, bo wymagają wprawnego pióra, żeby się na nich nie wyłożyć.

Poza tym, nadmiar dookreśleń też jakoś nie sprawia, że tekst staje się bardziej poetycki. Raczej mniej słów a maksimum treści. Poezja wymaga wyczucia słowa, grania znaczeniami, skojarzeniami. Im więcej w wierszu można się doczytać interpretacji, tym lepiej - to oczywiście moim skromnym.
Jeśli chodzi o mnie, to pierwszy wers mógłby być ciekawym wstępem, do dalszej treści - może przez moją słabość do 'roz'ków' - jeśli wiesz, co mam na myśli.
Ważna rzecz, jesteśmy tu po to by się od siebie wzajemnie uczyć, ale jednej rzeczy nie tolerujemy a mianowicie nadmienionego już niechlujstwa przejawiającego się w błędach i tego nieszczęsnego zapisu interpunkcji - wstaw tam proszę spacje. Pod tekstem masz funkcję 'edytuj', dzięki niej możesz dokonywać wszelkich zmian w tekście.
A skoro tak się już nagadałam, to dodam, że pierwsze koty za płoty a teraz do roboty! Zachęcam do zajrzenia na nasze forum, do wątków dla początkujących, możesz zacząć na przykład od tych:
Podstawowe zasady pisania dobrych wierszy:
http://www.portal-pisarski.pl/forum/viewthread.php?forum_id=27&thread_id=888
Dekalog dobrego wiersza:
http://www.portal-pisarski.pl/forum/viewthread.php?forum_id=27&thread_id=269
Najczęściej powtarzane motywy w utworach:
http://www.portal-pisarski.pl/forum/viewthread.php?forum_id=30&thread_id=252
Życzę wytrwałości i pozdrawiam.
