Skazani za niewiedzę - Waldan
Publicystyka » Artykuły » Skazani za niewiedzę
A A A
Po takim zakończeniu jak w ostatnim artykule nie mógłbym sprawy oczywiście zostawić tak bez komentarza. To co prawo ustala w Ameryce odnośnie relacji między płciami jest fascynujące. Oto dowód; w Waszyngtonie jest absolutnie zabroniony seks z dziewicą! W takim razie coś takiego jak rodowity waszyngtończyk praktycznie nie istnieje. To znaczy, że w Waszyngtonie nie ma dziewic, inaczej miasto dawno by wyginęło. To znaczy też, ze kobieta, która nigdy się nie ruszała poza granice miasta jest dziewica. W tym kontekście wypad za miasto nabiera zupełnie innego znaczenia.
W Seattle nie wolno młodym panienkom siadać na kolanach swoich sympatii w publicznych środkach lokomocji. Za złamanie tego przepisu grozi kara do pól roku więzienia. Szkoda, ze nie ma koedukacyjnych cel, wtedy pary miałyby w końcu spokój i mogły siadać sobie na kolanach do woli. A tak swoją droga to jestem ciekaw, czy każda 80 – letnia baba, której mąż już prawdopodobnie nie żyje i nie ma komu siadać na kolanach, donosi policji, że w autobusie linii tej i tej, o godzinie 14:37 miało miejsce przestępstwo. Mam wrażenie, że u nas to prawo by się przyjęło. Moherowe panie, którym młodzież nie ustępuje miejsca w autobusie, byłyby zachwycone.
W Cleveland prawo zakazuje kobietom nosić obuwie ze skóry. Można by powiedzieć, że to prawo wymyślili ekolodzy, ale ono nie zabrania chodzić mężczyznom w skórach, a skoro tak, to skórzane buty są pornografią.
W Tuscon (Arizona) kobietom nie wolno nosić spodni. A w Nogalcs, w tym samym stanie, zabronione jest mężczyznom noszenie szelek. Zatem jest pewne równouprawnienie, faceci też nie mogą nosić wszystkiego.
Niestety jeśli chodzi o bicie małżonka to panie wciąż są w gorszej sytuacji. W Los Angeles mąż ma prawo bić żonę pasem, o ile szerokość pasa nie przekracza 3,6 cm. No, chyba że małżonka zgodzi się na ustępstwa. No i słusznie, tylko,że te ustępstwa dotyczą szerokości pasa, a nie tego, że może kobieta z jakiegoś dziwnego powodu wcale nie ma ochoty być bita. Ale przynajmniej ma w tej kwestii coś do powiedzenia. ,,Kochanie, może w tym tygodniu użyjesz tego ładnego czerwonego paska, Tak, tego którego dostałeś na urodziny od mojej mamy z dedykacją, żeby ci dobrze służył.” Cóż, nie wszędzie kobiety mają tak dobrze, ale to przecież miasto aniołów.
A propos mamusiek; w mieście Wichita (Kansas) pobicie teściowej nie może być powodem rozwodu.
W Logan Country (Kolorado) karze się wiezieniem za pocałowanie śpiącej kobiety. Oczywiście biedaczka mogłaby dostać ataku serca, bo załóżmy ze właśnie śni się jej jakiś pokryty śluzem, trzy oki potwór potwór, i w momencie gdy ktoś ją całuje ona się przebudza i ma wrażenie, że to trzy okie monstrum właśnie musnęło jej usta. Budzi się z krzykiem, w tym momencie całujący ją mężczyzna może ją pozwać i oskarżyć, o to że go wystraszyła. A on jest bardzo nerwowy, bo w dzieciństwie chorował na astmę i teraz każdy stres powoduję, że musi sięgać po inhalator, a to wdłuższej perspektywie oznacza, ze może zachorować na raka za 20 lat. Ona z kolei może powiedzieć, ze on jąpocałował, a to jest sprzeczne z prawem. Sędzia zaś może ich oskarżyć o to, ze stawiają go przed trudną decyzją, może też dodatkowo oskarżyć swoją uczelnie, w której kończył prawo, że nikt nie powiedział mu, że będzie musiał stawać przed tak trudnymi wyborami. Amerykanie uwielbiają się procesować.
W Hariford (Connecticut) zabronione jest całowanie żony w niedzielę. To widocznie bardzo katolickie miejsce, pewnie też nie słuchają tego dnia rozrywkowych audycji radiowych jak to ma miejsce w Little rock, stanie Arkansas. W tym samym mieście zabronione pod karą więzienia jest podrywanie kobiet na ulicy.
Na Florydzie niezamężne kobiety pójdą do więzienia, jeśli będą skakać na spadochronie w niedzielę. Czy to oznacza, że zamężne mogą? Czy komuś się coś nie pomyliło? To chyba zamężna kobieta powinna bardziej na siebie uważać i stronić od sportów ekstremalnych, a tym bardziej w niedzielę kiedy powinna z rodzinną być w kościele. Ale może to nie jest takie głupie,w końcu na wysokości iluś tam tysięcy metrów jest w końcu bliżej Boga. To w takim razie dlaczego odmawia się niezamężnym kobietom prawa do wielbienia Stwórcy, czy one są jakieś gorsze? Z kolei w Haletrophe (Maryland) podlega sankcji karnej publiczne całowanie się dłużej niż przez sekundę. Czy istnieją jacyś goście, którzy latają ze stoperami i mierzą czas całującym się parom?
W Teksasie obowiązuje zakaz uprawiania seksu w samochodach. Policjant, który nakryje parę na gorącym uczynku, zanim zbliży się do "miejsca przestępstwa", ma obowiązek trzykrotnie nacisnąć klakson w radiowozie i odczekać dwie minuty. Przypomina to ten przepis, że policjant musi uzbrojonego przestępcę poprosić, aby ten łaskawie rzucił broń, a jeśli ten nie zechcę, to stróż prawa ma prawo oddać ostrzegawczy strzał w górę.
W stanie Kentucky poślubienie po raz czwarty tej samej osoby grozi więzieniem. Amerykanie przewidzieli dosłownie każdą, nawet tak rzadką ewentualność, uznając, że jest ona niedopuszczalna.
Podsumowując. Nasuwa się wniosek, że w Stanach bardzo łatwo jest trafić za kratki, zwłaszcza w Little rock.
Poleć artykuł znajomym
Pobierz artykuł
Dodaj artykuł z PP do swojego czytnika RSS
 • Poleć ten artykuł znajomemu
 • E-mail znajomego:
 • E-mail polecającego:
 • Poleć ten artykuł znajomemu
 • Znajomy został poinformowany
Waldan · dnia 16.11.2011 13:38 · Czytań: 672 · Średnia ocena: 0 · Komentarzy: 2
Komentarze
Wiktor Orzel dnia 16.11.2011 14:33
Zerknąłem do poprzedniego artykułu aby nieco wgłębić się w tematykę Twojej publicystyki. Na pewno masz dużą wiedzę, widać, że piszesz o czymś o czym masz pojęcie. Z drugiej strony za mało dodajesz od siebie. Oprócz jednozdawkowych ironicznych komentarzy zadowalasz się jedynie faktografią.

Zapewne, Twoją publikację możnaby umieścić w niejednej popularnej gazecie, dzieląć ją na odcinki i publikując w charakterze ciekawostki.

Mając bardzo dobrą bazę nie idziesz dalej i maksymalnie spłycasz. Dla mnie jako czytelnika jest istotne to, czy te kuriozalne przepisy się gdziekolwiek jeszcze stosuje, czy są one zwykłym reliktem. Myślę, że podając fakty, gdzie i kiedy zapadł jakiś wyrok nadałbyś temu tekstowi większej wartości merytorycznej.

Pozdrawiam :-)
Merk dnia 20.02.2012 21:20
no i co z tego?

eee, myślałem, że będzie ciekawy artykuł o prawie

to nie jest prawo to są kurioza - prawa w USA tworzy się inaczej - żadne z tych praw nie jest zapisane w kodeksie, bo Amerykanie nie mają kodeksów. Gdybyś złamał każde z tych praw po kolei to sądy by je rozpatrywały w odniesieniu do nowych kontekstów.

A w Edynburgu można bezkarnie zabić Szkoda z łukiem.
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
ks-hp
18/04/2024 20:57
I taki autor miał zamysł... dziękuję i pozdrawiam... ;) »
valeria
18/04/2024 19:26
Cieszę się, że przypadł do gustu. Bardzo lubię ten wiersz,… »
mike17
18/04/2024 16:50
Masz niesamowitą wyobraźnię, Violu, Twoje teksty łykam jak… »
Kazjuno
18/04/2024 13:09
Ponownie dziękuję za Twoją wizytę. Co do użycia słowa… »
Marian
18/04/2024 08:01
"wymyślimy jakąś prostą fabułę i zaczynamy" - czy… »
Kazjuno
16/04/2024 21:56
Dzięki, Marianie za pojawienie się! No tak, subtelnością… »
Marian
16/04/2024 16:34
Wcale się nie dziwię, że Twoje towarzyszki przy stole były… »
Kazjuno
16/04/2024 11:04
Toż to proste! Najeżdżasz kursorem na chcianego autora i jak… »
Marian
16/04/2024 07:51
Marku, dziękuję za odwiedziny i komentarz. Kazjuno, także… »
Kazjuno
16/04/2024 06:50
Też podobała mi się twoja opowieść, zresztą nie pierwsza.… »
Kazjuno
16/04/2024 06:11
Ogólnie mówiąc, nie zgadzam się z komentującymi… »
d.urbanska
15/04/2024 19:06
Poruszający tekst, świetnie napisany. Skrzący się perełkami… »
Marek Adam Grabowski
15/04/2024 16:24
Kopiuje mój cytat z opowi: "Pod płaszczykiem… »
Kazjuno
14/04/2024 23:51
Tekst się czyta z zainteresowaniem. Jest mocny i… »
Kazjuno
14/04/2024 14:46
Czuję się, Gabrielu, zaszczycony Twoją wizytą. Poprawiłeś… »
ShoutBox
 • Zbigniew Szczypek
 • 01/04/2024 10:37
 • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
 • Darcon
 • 30/03/2024 22:22
 • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
 • mike17
 • 30/03/2024 15:48
 • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
 • Yaro
 • 30/03/2024 11:12
 • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
 • Kazjuno
 • 28/03/2024 08:33
 • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
 • mike17
 • 26/03/2024 22:20
 • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
 • Kazjuno
 • 26/03/2024 12:12
 • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
 • Redakcja
 • 26/03/2024 11:04
 • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
Ostatnio widziani
Gości online:0
Najnowszy:Usunięty