Skazani za niewiedzę - Waldan
Publicystyka » Artykuły » Skazani za niewiedzę
A A A
Po takim zakończeniu jak w ostatnim artykule nie mógłbym sprawy oczywiście zostawić tak bez komentarza. To co prawo ustala w Ameryce odnośnie relacji między płciami jest fascynujące. Oto dowód; w Waszyngtonie jest absolutnie zabroniony seks z dziewicą! W takim razie coś takiego jak rodowity waszyngtończyk praktycznie nie istnieje. To znaczy, że w Waszyngtonie nie ma dziewic, inaczej miasto dawno by wyginęło. To znaczy też, ze kobieta, która nigdy się nie ruszała poza granice miasta jest dziewica. W tym kontekście wypad za miasto nabiera zupełnie innego znaczenia.
W Seattle nie wolno młodym panienkom siadać na kolanach swoich sympatii w publicznych środkach lokomocji. Za złamanie tego przepisu grozi kara do pól roku więzienia. Szkoda, ze nie ma koedukacyjnych cel, wtedy pary miałyby w końcu spokój i mogły siadać sobie na kolanach do woli. A tak swoją droga to jestem ciekaw, czy każda 80 – letnia baba, której mąż już prawdopodobnie nie żyje i nie ma komu siadać na kolanach, donosi policji, że w autobusie linii tej i tej, o godzinie 14:37 miało miejsce przestępstwo. Mam wrażenie, że u nas to prawo by się przyjęło. Moherowe panie, którym młodzież nie ustępuje miejsca w autobusie, byłyby zachwycone.
W Cleveland prawo zakazuje kobietom nosić obuwie ze skóry. Można by powiedzieć, że to prawo wymyślili ekolodzy, ale ono nie zabrania chodzić mężczyznom w skórach, a skoro tak, to skórzane buty są pornografią.
W Tuscon (Arizona) kobietom nie wolno nosić spodni. A w Nogalcs, w tym samym stanie, zabronione jest mężczyznom noszenie szelek. Zatem jest pewne równouprawnienie, faceci też nie mogą nosić wszystkiego.
Niestety jeśli chodzi o bicie małżonka to panie wciąż są w gorszej sytuacji. W Los Angeles mąż ma prawo bić żonę pasem, o ile szerokość pasa nie przekracza 3,6 cm. No, chyba że małżonka zgodzi się na ustępstwa. No i słusznie, tylko,że te ustępstwa dotyczą szerokości pasa, a nie tego, że może kobieta z jakiegoś dziwnego powodu wcale nie ma ochoty być bita. Ale przynajmniej ma w tej kwestii coś do powiedzenia. ,,Kochanie, może w tym tygodniu użyjesz tego ładnego czerwonego paska, Tak, tego którego dostałeś na urodziny od mojej mamy z dedykacją, żeby ci dobrze służył.” Cóż, nie wszędzie kobiety mają tak dobrze, ale to przecież miasto aniołów.
A propos mamusiek; w mieście Wichita (Kansas) pobicie teściowej nie może być powodem rozwodu.
W Logan Country (Kolorado) karze się wiezieniem za pocałowanie śpiącej kobiety. Oczywiście biedaczka mogłaby dostać ataku serca, bo załóżmy ze właśnie śni się jej jakiś pokryty śluzem, trzy oki potwór potwór, i w momencie gdy ktoś ją całuje ona się przebudza i ma wrażenie, że to trzy okie monstrum właśnie musnęło jej usta. Budzi się z krzykiem, w tym momencie całujący ją mężczyzna może ją pozwać i oskarżyć, o to że go wystraszyła. A on jest bardzo nerwowy, bo w dzieciństwie chorował na astmę i teraz każdy stres powoduję, że musi sięgać po inhalator, a to wdłuższej perspektywie oznacza, ze może zachorować na raka za 20 lat. Ona z kolei może powiedzieć, ze on jąpocałował, a to jest sprzeczne z prawem. Sędzia zaś może ich oskarżyć o to, ze stawiają go przed trudną decyzją, może też dodatkowo oskarżyć swoją uczelnie, w której kończył prawo, że nikt nie powiedział mu, że będzie musiał stawać przed tak trudnymi wyborami. Amerykanie uwielbiają się procesować.
W Hariford (Connecticut) zabronione jest całowanie żony w niedzielę. To widocznie bardzo katolickie miejsce, pewnie też nie słuchają tego dnia rozrywkowych audycji radiowych jak to ma miejsce w Little rock, stanie Arkansas. W tym samym mieście zabronione pod karą więzienia jest podrywanie kobiet na ulicy.
Na Florydzie niezamężne kobiety pójdą do więzienia, jeśli będą skakać na spadochronie w niedzielę. Czy to oznacza, że zamężne mogą? Czy komuś się coś nie pomyliło? To chyba zamężna kobieta powinna bardziej na siebie uważać i stronić od sportów ekstremalnych, a tym bardziej w niedzielę kiedy powinna z rodzinną być w kościele. Ale może to nie jest takie głupie,w końcu na wysokości iluś tam tysięcy metrów jest w końcu bliżej Boga. To w takim razie dlaczego odmawia się niezamężnym kobietom prawa do wielbienia Stwórcy, czy one są jakieś gorsze? Z kolei w Haletrophe (Maryland) podlega sankcji karnej publiczne całowanie się dłużej niż przez sekundę. Czy istnieją jacyś goście, którzy latają ze stoperami i mierzą czas całującym się parom?
W Teksasie obowiązuje zakaz uprawiania seksu w samochodach. Policjant, który nakryje parę na gorącym uczynku, zanim zbliży się do "miejsca przestępstwa", ma obowiązek trzykrotnie nacisnąć klakson w radiowozie i odczekać dwie minuty. Przypomina to ten przepis, że policjant musi uzbrojonego przestępcę poprosić, aby ten łaskawie rzucił broń, a jeśli ten nie zechcę, to stróż prawa ma prawo oddać ostrzegawczy strzał w górę.
W stanie Kentucky poślubienie po raz czwarty tej samej osoby grozi więzieniem. Amerykanie przewidzieli dosłownie każdą, nawet tak rzadką ewentualność, uznając, że jest ona niedopuszczalna.
Podsumowując. Nasuwa się wniosek, że w Stanach bardzo łatwo jest trafić za kratki, zwłaszcza w Little rock.
Poleć artykuł znajomym
Pobierz artykuł
Dodaj artykuł z PP do swojego czytnika RSS
 • Poleć ten artykuł znajomemu
 • E-mail znajomego:
 • E-mail polecającego:
 • Poleć ten artykuł znajomemu
 • Znajomy został poinformowany
Waldan · dnia 16.11.2011 13:38 · Czytań: 641 · Średnia ocena: 0 · Komentarzy: 2
Komentarze
Wiktor Orzel dnia 16.11.2011 14:33
Zerknąłem do poprzedniego artykułu aby nieco wgłębić się w tematykę Twojej publicystyki. Na pewno masz dużą wiedzę, widać, że piszesz o czymś o czym masz pojęcie. Z drugiej strony za mało dodajesz od siebie. Oprócz jednozdawkowych ironicznych komentarzy zadowalasz się jedynie faktografią.

Zapewne, Twoją publikację możnaby umieścić w niejednej popularnej gazecie, dzieląć ją na odcinki i publikując w charakterze ciekawostki.

Mając bardzo dobrą bazę nie idziesz dalej i maksymalnie spłycasz. Dla mnie jako czytelnika jest istotne to, czy te kuriozalne przepisy się gdziekolwiek jeszcze stosuje, czy są one zwykłym reliktem. Myślę, że podając fakty, gdzie i kiedy zapadł jakiś wyrok nadałbyś temu tekstowi większej wartości merytorycznej.

Pozdrawiam :-)
Merk dnia 20.02.2012 21:20
no i co z tego?

eee, myślałem, że będzie ciekawy artykuł o prawie

to nie jest prawo to są kurioza - prawa w USA tworzy się inaczej - żadne z tych praw nie jest zapisane w kodeksie, bo Amerykanie nie mają kodeksów. Gdybyś złamał każde z tych praw po kolei to sądy by je rozpatrywały w odniesieniu do nowych kontekstów.

A w Edynburgu można bezkarnie zabić Szkoda z łukiem.
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
pociengiel
24/03/2023 23:53
Podoba się. »
Marek Adam Grabowski
24/03/2023 21:12
Dziękuję za miły komentarz. Zastanawiałem się jak ten… »
Darcon
24/03/2023 20:41
Dojrzała proza, wiarygodnie przedstawieni małoletni… »
Darcon
24/03/2023 20:36
To dopiero początek, więc trudno utwór ocenić, ale piszesz… »
Darcon
24/03/2023 20:33
Bardzo dobry odcinek, Marku. Pierwsze części traktowałem z… »
mike17
24/03/2023 16:51
Pięknie jest wspominać szczerozłote chwile, kiedy światem… »
TakaJedna
24/03/2023 12:11
chyba powinno być "drogi" wszechświatów,… »
neandertal
23/03/2023 06:48
Dzień dobry, Bardzo dziękuję za wypunktowanie błędów.… »
pociengiel
22/03/2023 21:34
dzięki wersja po poprawie »
Lilah
22/03/2023 20:50
* przeze mnie :) »
TakaJedna
22/03/2023 15:50
Przepraszam, że się wtrącę A nie powinno być… »
Korektorka
22/03/2023 14:01
Dzień dobry, Ciekawy tekst. Mam trochę uwag:… »
ajw
22/03/2023 11:10
Niby "brak zasięgu", a tu takie rzeczy w zasięgu… »
alos
22/03/2023 01:39
Po mojemu to dobre to jest. Masz skłonność do zagęszczania… »
alos
22/03/2023 01:35
Misterna robota, niby patchworkowanie skrawków z tkaniny… »
ShoutBox
 • Zola111
 • 25/03/2023 01:21
 • Gdyby ktoś już miał wiersz na Zaśrodkowanie: [link]
 • TakaJedna
 • 22/03/2023 10:30
 • Ja to na ten przykład nie wiem, czego chcą inni, bo kuli kryształowej nie było już w sklepie. O, jaki ładny dzień za oknem.
 • Marek Adam Grabowski
 • 22/03/2023 10:17
 • Zastanawiałem się czy odezwać w sprawie. Niektórzy tutaj chcą tylko wazeliny. Na merytoryczne komentarze nie odpowiadają lub reagują hejtem. Niech się potem nie dziwią, że nie ma dyskusji.
 • TakaJedna
 • 21/03/2023 22:44
 • Nie narzekaj, zawsze może być lepiej.
 • ApisTaur
 • 18/03/2023 11:12
 • Co się ludziska dziwicie brakiem komentarzy, przy dzisiejszym wtórnym analfabetyzmie. Jeśli poezja, to w raperskim stylu, jak proza, to lepiej w formie SMSowej, bo gubią wątki. Idiokracja w rozkwicie.
 • zawsze
 • 17/03/2023 21:18
 • Cobro, u mnie raczej ani trochę, mam nadzieję, że u Ciebie lepiej :) :*
 • mike17
 • 17/03/2023 17:05
 • Dobrze prawisz, Zbyszku, a swoją drogą, kopę lat :) Pozdro :)
 • Zbigniew Szczypek
 • 17/03/2023 16:51
 • Czasami lepiej dać sobie spokój z komentami Michale, bo obrazisz Najwyższy Wymiar Prawdy
 • Zbigniew Szczypek
 • 17/03/2023 11:58
 • Dziś, dla wielu, ta strona jest "zacofana". I rosną nam pokolenia "wszystkowiedzących" polityków, ministrów i dziennikarzy, wystarczy poczytać pierwszy lepszy artykółl w prasie, wiadomości itp.Tragedi
Ostatnio widziani
Gości online:13
Najnowszy:dddddddddddddddd
Wspierają nas