Kosmiczne rytuały II - Alfeusz
Proza » Długie Opowiadania » Kosmiczne rytuały II
A A A
Kosmiczne rytuały II

Rytuał I.

Miała przed oczyma obraz ćwiczącego Mędrca, wprowadzającego ją w pierwsze rytualne ćwiczenie, a w uszach jego słowa,:
- Rytuał pierwszy nawiązuje do kosmicznego obrotu wszystkich ciał niebieskich wokół swoich osi. Utrwala miejsce człowieka, jako ważnej cząstki w kosmosie. Przywraca także i poprawia równowagę całego organizmu.
Stawała wyprostowana, z rękoma trzymanymi w poziomie, z nogami blisko siebie, naśladując swego nauczyciela. Następnie zaczynała obracać się wokół osi swojego ciała, przebiegającej od głowy do stóp, od nieba swojego ciała, jakim jest głowa, do jego ziemi, czyli stóp. Obracając się zgodnie z ruchem wskazówek zegara w prawo, zakreślała wokół siebie i w sobie, magiczne koła. Napinała w ten sposób i jakby nakręcała, metafizyczną sprężynę w sobie, ładując się kosmiczną energią.

Rytuał II.

Rytuał drugi spowoduje silniejsze połączenie w człowieku pierwiastków Nieba z pierwiastkami Ziemi. Wzmocni także mięśnie brzucha i przepony.
Trzeba położyć się na plecach, z oczyma skierowanymi w niebo. Ręce trzymać przy tułowiu, z dłońmi płasko na ziemi. Głęboko wdychając powietrze unosić równocześnie wyprostowane w kolanach nogi prostopadle w górę, osiągając kąt prosty pomiędzy tułowiem a nogami. Wdychając powietrze wdychamy w siebie, wraz z duchowym pierwiastkiem powietrza, praną, siłę i zdrowie. Od palców nóg do tułowia przepływają wraz z tchnieniem mego oddechu, prądy z kosmosu. Z nogami równocześnie podnoszę też w górę głowę.
Wraz z wydechem opuszczam nogi na ziemię i głowę. Wydycham z siebie słabość i chorobę.
Napełniamy się kosmiczną siłą i spokojem.

Rytuał III.

Rytuał trzeci, to pokłon dla Nieba i Ziemi. To wzmocnienie i utwierdzenie Ja człowieka, jako ważnego miejsca połączenia pomiędzy nimi. To także oczyszczenie z chorób i słabości, dzięki życiowym siłom tkwiącym w ziemi. Jego wykonywanie wzmacnia mięśnie szyi.
Weronika klęczała wyprostowana, z ramionami prostopadle wzdłuż tułowia, z oczyma skierowanymi przed siebie. Unosząc w górę, w pokłonie dla Nieba głowę, brała głęboki wdech. Czuła, jak wraz z nim spływał na nią i rozlewał się po całym jej ciele kosmiczny spokój i energia..
- Staję się świetlistym Oceanem Nadziei, obejmującym cały Wszechświat – tak czuła, wykonując ten rytuał.
Gdy następnie wraz z wydechem, pochylała głowę w dół, wiedziała, że oddaje pokłon Ziemi. Wydychała z siebie śmierć, choroby, zło, słabości. Ziemia je pochłaniała i stwarzała w niej nowe życie, zdrowie, dobro, siłę.

Rytuał IV.

W czwartym rytuale uruchamiała nowe energie w sobie i napinała łuk swojego ciała, czyniąc go gotowym do podjęcia życiowych zadań, do spełnienia swojej życiowej misji.
- Rozszerzam wewnętrzną wiązkę światła w sobie – tak czuła. Jego regularne praktykowanie wzmacniało jej stawy i kręgosłup.
- Oto siedzę na ziemi, mam ramiona wyprostowane wzdłuż tułowia, dłonie wsparte na ziemi.
- Biorąc głęboki wdech, podnoszę równocześnie miednicę maksymalnie w górę, wyginając kręgosłup, a wraz z nim cały tułów w łuk.
- Całe ciało staje się napiętym łukiem, wygiętym brzuchem w górę, opartym na ziemi na dłoniach i piętach. Przez łuk ciała przepływa energetyczny łuk kosmiczny, szczególnie silny w okolicach splotu słonecznego. Zostaje w ciele człowieka siła. Stajesz się siedmiokolorową tęczą, rozpiętą pomiędzy Niebem i Ziemią .
Wraz z wydechem, opadała tułowiem do pozycji wyjściowej, do siadu. Czuła, jak kolory tęczy w niej znów łączą się w jasną wiązkę wewnętrznego światła.

Rytuał V.

Piąty rytuał powoduje napięcie łuku ciała dla równowagi w odwrotnym kierunku, aniżeli w rytuale czwartym. Utrwala i wzmacnia tendencje i energie wchłonięte i wyzwolone podczas rytuału czwartego. Wzmacnia kręgosłup.
Wsparta dłońmi i palcami stóp, unosiła tułów tuż nad powierzchnią ziemi. Wykonując głęboki wdech, unosiła łukowato maksymalnie w górę tułów, tworząc łuk napięty plecami w górę.
Czuła, jak energia kosmiczna, wchłonięta wraz z oddechem oczyszcza kręgosłup z niekorzystnych złogów. Kolory tęczy w niej, łączące ją z siedmioma kręgami świata utrwalały się i nabierały intensywności.
Przy wydechu opadała tułowiem w dół do poziomu, łagodząc napięcie łuku ciała. Wraz z wydychanym powietrzem oddawała Ziemi to, co było dla jej ciała zbędne, lub czego nie wchłonęło jej ciało.
Czuła, jak wewnętrzne światło przenikało każdą komórkę jej organizmu. W końcu łączyło ją trwale z siedmioma kręgami świata.

Zlewała się z Kosmosem. Sama, stawała się Kosmosem.
Poleć artykuł znajomym
Pobierz artykuł
Dodaj artykuł z PP do swojego czytnika RSS
 • Poleć ten artykuł znajomemu
 • E-mail znajomego:
 • E-mail polecającego:
 • Poleć ten artykuł znajomemu
 • Znajomy został poinformowany
Alfeusz · dnia 12.05.2012 12:22 · Czytań: 470 · Średnia ocena: 0 · Komentarzy: 3
Komentarze
zajacanka dnia 12.05.2012 15:22
Z przyjemnoscia przeczytalam Twoje Kosmiczne rytualy. Znam je od lat, choc nie ubieram ich w slowa. Taniec - jak w pierwszym rytuale - wyzwala energie, daje sile, ma moc oczyszczania, wyzwolenia zlych emocji. Kolejne - lekkie cwiczenia bazujace na glebokim oddychaniu, dotleniaja mozg i utrzymuja nasze cialo w dobrej kondycji. "Koci grzbiet" - dla kregoslupa jest idealnym cwiczeniem. Robie jeszcze kwiat lotosu i "drzewo" - utrzymuja w stanie rownowagi i skupienia. Wiele z nich stosuje sie na zajeciach yogi a niektore tez na callanetics. Pamietam z dziecinstwa moja (wtedy ponad 80-cio letnia) ciotke, jak co rano lagodnymi ruchami i glebokimi oddechami nastrajala sie optymistycznie do nowego dnia. Dozyla sedziwego wieku.
Dziekuje za mila lekture
Pozdrawiam z kosmosem we wlosach:)
Wasinka dnia 13.05.2012 07:48
Jeśli to jest coś w rodzaju poradnika, to pewnie, że miło się czyta. Dla mnie wszystko brzmi znajomo, ale skoro Twoim zamiarem jest przybliżyć niektórym owe ciekawe "praktyki", to nie będę się czepiać, tak jak pod poprzednią częścią.

Pozdrowienia z kolorową niedzielą za oknem.
Alfeusz dnia 14.05.2012 08:14
Serdecznie dziękuję Paniom, Wasince i zajacance, za życzliwe uwagi. Rzeczywiście, pisząc te dwa teksty o rytuałach kosmicznych, miałem na uwadze zainteresowanie nimi ludzi, nie znających tych ćwiczeń. Od siebie dodałem ich interpretację filozoficzno-kosmologiczną. Może mogłem zrobić to lepiej, bardziej interesująco od strony zapisu literackiego, ale moja wewnętrzna, bardzo zmienna dynamika, nie pozwala mi zbyt długo skupić się na jednym zadaniu. Albo coś wyrzucę z siebie dość szybko, albo leży latami w brudnopisach, często bez szansy wyjścia na świat. Albo coś się pojawia, jest jeszcze niedopracowane, ale już jest, albo grozi mu zapomnienie w stercie luźnych zapisków.
Wasinko, nie poczułem, że się czepiasz. Z Twoich uwag odczytałem, że mogłoby to być bardziej dopracowane literacko i filozoficznie, i z tym się zgadzam. Nie wiem jednak, czy kiedykolwiek jeszcze do tych tekstów wrócę.
Po opublikowaniu w wydawnictwie internetowym książek "Krew i ogień" oraz "SUAZI", mam bardzo dużo materiałów na wielowątkową książkę, w których jest tak wielki galimatias, że sam się w tym gubię. Więc czasami wyciągam z nich jakiś fragment i wyrzucam na forum, aby nie tkwić w zupełnym bezruchu.
Pozdrawiam świetliście, świetlikami rozbłyskującymi z gąszczy mojej własnej, coraz bardziej pogmatwanej duchowo, dżungli.
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
wolnyduch
27/06/2022 20:48
Msz sens życia, to coś więcej poza przetrwaniem, ale… »
Yaro
27/06/2022 19:09
Jezus chce byśmy się cieszyli, radowali miłość jest radością… »
Materazzone
27/06/2022 17:27
Jak dla mnie zbyt...proste? Może nie, raczej zbyt łatwe w… »
Marek Adam Grabowski
27/06/2022 15:37
Nie lubię żartów z religii (nie twierdzę, że taki był… »
Marek Adam Grabowski
27/06/2022 15:35
Dobrze napisane i fabuła fajna. W obydwu przypadkach sukces… »
Marek Adam Grabowski
27/06/2022 09:14
Dzięki! Zawsze miło cię widzieć. Pozdrawiam »
Marian
27/06/2022 07:25
Ciekawie napisane. Zgadzam się z tulipanowką, przeżyła, bo… »
Yaro
26/06/2022 13:42
Dziękuję Kasiu:)Pozdrawiam:) Duszku akurat Jezus pokazał… »
Marek Adam Grabowski
26/06/2022 09:32
Spoko. Przy okazji polecam moje ostatnie opowiadanie.… »
Marian
26/06/2022 07:44
Marku, dzięki za odwiedziny i komentarz. Akapit zaraz usunę. »
wolnyduch
25/06/2022 21:29
z pewnością nawet Jezus nie był ideałem, ale to świadczy o… »
wolnyduch
25/06/2022 21:26
Jeśli ktoś nie oglądał filmu pt. "Przełęcz… »
wolnyduch
25/06/2022 21:22
Witaj Katarzyno/Kasiu, jeśli można?... Dziękuję za… »
wolnyduch
25/06/2022 21:16
Piękne obrazowanie, czytałam z przyjemnością, pozdrawiam… »
Marek Adam Grabowski
25/06/2022 15:19
Ciekawe i dobrze napisane opowiadanie. Oddajesz magiczny… »
ShoutBox
 • Kuba1994
 • 19/06/2022 15:13
 • Witam poszukuję kogoś kto oceni moją książkę ?
 • Dobra Cobra
 • 12/06/2022 11:46
 • Nie ma co do tego wątpliwości. Ukłony.
 • Kazjuno
 • 12/06/2022 09:01
 • Noblesse oblige
 • Kazjuno
 • 11/06/2022 13:58
 • PS Zburzyć twierdzę i taktyczny odwrót.
 • Kazjuno
 • 11/06/2022 13:54
 • Dzięki Dobra Cobro. Aż rzuca się w oczy że jesteś obcykany w kodeksie rycerskości. Serdecznie pozdrawiam, Kaz
 • Dobra Cobra
 • 11/06/2022 08:02
 • Serwując się ucieczką uratowałeś swoją męską cześć ;) Zuch chłopak!
 • Kazjuno
 • 10/06/2022 19:18
 • Dopiero wczoraj wróiłem do ciemnogrodu Wałbrzycha, serwując się ucieczką od przygodnej znajomej. (Ledwo starczyło na pociąg).
 • Dobra Cobra
 • 10/06/2022 16:14
 • I dopiero teraz piszesz?
Ostatnio widziani
Gości online:0
Najnowszy:Usunięty
Wspierają nas