k o b i e t y - stawitzky
Proza » Miniatura » k o b i e t y
A A A
Klasyfikacja wiekowa: +18

Cyk. Wiki rozpływa się po guziku. Cisza. Co kilka minut trzask pęczniejącego drewna w drzwiach od łazienki, zgrzyt, skrzyp, skrzep. Przeciąg obecności. Jakby ktoś jeszcze był z nami. Nie wiesz co tracisz, wyciąga ręce i chce złapać zjawę na suficie, ale jawi się tylko w jej umyśle. Macha gałązkami, wykręca nadgarstki, albo jej wykręca nadgarstki, jakby wkręcała albo wykręcała żarówki. Światła jednak nie ma. Wiki przewiduje pogodę, chodzi jej o położenie słońca, twierdzi, że dalej będzie ciemno, a jeśli nie ciemno, to na pewno szarzej. Słońce już do nas nie przyjdzie.

 

Śniły mi się jej różowe włosy. Jej, nie Wiki. Wiki jest z innego rozdziału. Ona jeszcze nie rozumie mojego geniuszu, ale zacząłem już pracę, długi, kurwi proces rozkochiwania w sobie. Czyste zło, ale co zrobisz pan, skoro ponad wszystko pragnę po prostu być kochanym. Po prostu niemożliwe jest tak prosto z mostu prostolinijnie wyprostować to wszystko. Wbrew pozorom, jestem bardzo dumny z poprzedniego zdania. A więc, wracając. Jesteście jeszcze? Teraz kadr idzie na nią, na jej różowe włosy i usta maźnięte czerwoną szminką. Kurwa, te usta. Ja pierdolę, tyle głupot z nich wyrzuca, a i tak masz ochotę je całować i całować. Jebnąć i całować. Przydusić poduszką i polizać. Opluć i wytrzeć. Do szaleństwa mnie ta pizda doprowadzi. No ale, lubię te rozedrganie. Że na dwie strony mnie bierze. Jednocześnie chcesz ją wyruchać i pieścić, jak i przezwać i wyrzucić z chaty. Jak coś opowiada, to nóż w kieszeni, ale ta chwila gdy zdejmuje ten sztuczny mechanizm z twarzy, to kochasz ją już do końca. Szalone są te młode krakowskie hipsterki. I ich usta. Jej usta. Pomalowane jebaną, czerwoną szminką!

 

Asia ma dziś aborcje. Nie wie kto jest ojcem płodu, i idąc tym tropem doszliśmy do wniosku, że ciekawie byłoby mieć wspólnie dziecko. Pokonać przyjaźń i stworzyć życie ze świadomością. Koniec końców przeszkodził nam fakt, że jestem po wazektomi. No i trochę strach, że mogłoby wyjść z tego istne szaleństwo.

 

Asia ma aborcje. Asiu, specjalnie dla ciebie, nie będę dziś walił konia na nudesy, które mi podesłałaś. W ramach solidarności i duchowego wsparcia sobie odpuszczę.

 

Asia ma aborcje ponieważ płód się nie rozwija. Bardzo chciałaby mieć dziecko, i jestem przekonany, że byłaby najlepszą mamą na świecie. Nikt nie potrafi tak kochać, jak osoby wolne. W o l n e. Jak osoby o duszy pełnej przeciwieństw, potrafiące tak o, z marszu dać ci miłość tak pełną szaleństwa, że nie pozostaje nic innego ja wyć w nocy do księżyca.

 

Kiedyś każdy nocny trolejbus stawał pod jej domem, jak u Zauchy. Nie mówię o Asi, mówię o Kasi. Lądowałem pod jej drzwiami pijany, a ona udawała., że akurat wyszła z prysznica, i robiła najlepszego loda, jakiego był w stanie dać wszechświat. Dziś jest mężatką.

 

Dziś pod domem Wiki staje każdy tramwaj, bo w Krakowie nie ma trolejbusów, jak w Tychach. Zaglądam w okno i widzę monsterę, którą kupiłem na naszą rocznicę, oraz sanseveiry, które dała nam moja matka. Widzę też jak przytula się z jakimś mężczyzną, i to są dopiero piękne migawki. Żadne kwiaty nie oddadzą piękna takiego, jak piękno kobiety, która w końcu uwolniła się od nieudanego związku. Znam każdy kąt w tym domu, bo pomieszkiwałem tam dwa lata. To było n a s z e mieszkanie. Ale jej twarz z profilu, patrząc na nią z dołu, z ulicy, dopiero nabrała kształtu, gdy pozwoliliśmy sobie od siebie odejść, i to n a s z e, stało się jej i tylko jej i tylko jej i tylko j e j.

Poleć artykuł znajomym
Pobierz artykuł
Dodaj artykuł z PP do swojego czytnika RSS
 • Poleć ten artykuł znajomemu
 • E-mail znajomego:
 • E-mail polecającego:
 • Poleć ten artykuł znajomemu
 • Znajomy został poinformowany
stawitzky · dnia 29.06.2022 09:56 · Czytań: 206 · Średnia ocena: 5 · Komentarzy: 6
Komentarze
Darcon dnia 29.06.2022 10:03
Mocne, bez dwóch zdań, ale też bardzo dobre. Jesteś bezpośredni, ale nie przekraczasz granicy, która dzieli literaturę od chamskiego bluzgania. A to trudne zadanie. Według mnie wyszedłeś z tarczą z tej próby. Jest w tych bezpośrednich zwrotach coś z literatury pięknej, co pozwala wynieść z utworu coś dla siebie. A chyba na tym to polega.
Pozdrawiam.
stawitzky dnia 29.06.2022 16:03
@Darcon

Darcon napisał:
Jest w tych bezpośrednich zwrotach coś z literatury piękne


To chyba punkt, który próbuję złapać, esencja, która sprawia, że ciągle chce mi się pisać. Opisać rzeczy zwykłe, normalne, brzydkie, wulgarne, w niezwykły sposób. Dzięki za komentarz i miłe słowo.
wolnyduch dnia 03.07.2022 12:51 Ocena: Świetne!
Tak, to prawda, że mocne, osobiście nie lgnę do tak mocnych tekstów, ale jest bardzo dobrze napisane, to raz, a dwa przez ten żywy, mięsisty język nadaje autentyczności powyższej prozie, a jednocześnie faktycznie nie przekracza granicy wulgaryzmu, czyli da się to "jeść" /czytać, bez
odrzucenia...

Pozdrawiam.
stawitzky dnia 12.07.2022 18:37
@wolnyduch

Dzięki za odwiedziny i miłe słowo.
skroplami dnia 15.07.2022 12:47 Ocena: Świetne!
Nono, Mistrzu :). Nie wiem czy Twój styl pasuje do dłuższych treści ale opowiadania w stylu i treści masz jedyne na świecie i doskonałe. Nie spotkałem takich, także jakościowo. Może kiedyś, chyba niedługo, spróbuję przeczytać ciągiem naście, zobaczymy czy będzie "już nie mogę" :( czy "mało, mało, mało" :). A w nawiasie, poszukaj Iwana Aleksiejewicza Bunina, laureata Nobla w 1933 r., rosjanina. Już czytałeś? Ale gdyby nie, znalazłem w bibliotece tylko jedną jego książkę, zawartość: opowiadania. Wcześniej tylko O`Henry tak mnie poprzebijał. Bunin jest, dla mnie, geniuszem opowiadań. Też codzienność, inny styl to oczywiste ale czytałem jakby z otwartymi ustami, z wrażenia. Przebił O`Henryego :). Kończąc: stawiam Cię już dziś obok Bunina, jak Cię szerzej poznają Nobla przyznają :) - oczywiście może :). Wystarczy zachwytów bo się upijesz, znów :(. Mam jednak nadzieję że nie jest tak źle jak opowiadasz nam tutaj tatuując po skórze aż dreszcze.
K.i.r.o dnia 06.08.2022 20:47 Ocena: Świetne!
O lol. Na początku odpuściłem, kiedy zobaczyłem słowo Kurwa. Pomyślałem, proste płytkie i bez głębszego zamysłu. Faktem jest że balansujesz na granicy dobrego smaku ,ale nie przekraczasz jej. Odwołania do Aborcji ,wywołujące w normalnym człowieku ciśnienie gasisz krótkim, aczkolwiek ckliwym streszczeniem . Powoduje to skuteczne wytłumienie uczuć. Ciekawe doznanie - świetnie napisane!
Polecane
Ostatnie komentarze
Pokazuj tylko komentarze:
Do tekstów | Do zdjęć
wolnyduch
18/08/2022 22:38
Re: Ola Rymy msz, nie są złe, tylko wersyfikacja mogła… »
wolnyduch
18/08/2022 22:29
Bardzo klimatyczny wiersz, z domieszką subtelnego erotyzmu,… »
wolnyduch
18/08/2022 22:25
Cała przyjemność po mojej stronie, miłej reszty tygodnia… »
wolnyduch
18/08/2022 22:24
Wiersz pełen autentycznej szczerości, co msz jest ważne, z… »
Aleksandra Kaczmarek
18/08/2022 22:22
Witam Pobranie rymy żeby pasowały bardziej. A co do treści… »
wolnyduch
18/08/2022 21:52
Fakt, że jest tutaj rym przez cały wiersz, zatem rada kolegi… »
wolnyduch
18/08/2022 21:46
Witaj Abi Tak, jakaś przeszłość i przyszłość, to fakt, a… »
wolnyduch
18/08/2022 21:40
Rozumiem, w każdym razie udana świeżynka, jeśli o mnie… »
Abi-syn
18/08/2022 20:50
Alex czytam, potykam się o Ciebie: Ja żaden znawca, no… »
Abi-syn
18/08/2022 20:35
Co byłoby nietaktem, Dżek, Twój komentarz więcej niż na… »
Abi-syn
18/08/2022 20:23
... nie wymagaj ... Wiersz kwitnie emocjami: " nie… »
Abi-syn
18/08/2022 20:16
Duszku, świeżynka powstała w trakcie wyjazdu, znów… »
KatarzynaKoziorowska
18/08/2022 17:05
Wolnyduchu, bardzo Ci dziękuję za jakże wyczerpujący… »
wolnyduch
18/08/2022 12:29
Oryginalna poezja o życiu, cóż, bajką to ono nie jest, warto… »
wolnyduch
18/08/2022 12:18
Tak sobie raz jeszcze czytam Twój wiersz Brytko i tak sobie… »
ShoutBox
 • akacjowa agnes
 • 14/08/2022 20:07
 • Wiedziałam, że na coś się przydam i bez moich życzeń, mogłoby być dużo gorzej ;)
 • Dobra Cobra
 • 14/08/2022 09:59
 • Dzięki Twemu życzeniu miałam naprawdę dobrą noc. A i długi weekend też niczego sobie ;) Pozdrawiam
 • akacjowa agnes
 • 13/08/2022 21:54
 • Dobrej nocy, portalowcy :) Miłego długiego weekendu
 • Darcon
 • 14/07/2022 20:17
 • Mało osób ma czas na "betowanie", ale możesz przysłać mi na priv opowiadanie, które skasowałaś. Sprawdzę, zasugeruję i uzasadnię półkę, tylko nie od razu. Dwa w jednym, coś jak szampon. ;)
 • Wiktor Orzel
 • 12/07/2022 08:09
 • Nie czytamy wszystkich komentarzy, bo nie mamy na to czasu. Twój akurat mi się rzucił w oczy, to nic osobistego. ;)
Ostatnio widziani
Gości online:0
Najnowszy:Usunięty
Wspierają nas