Dzień bardzo dobry Pisareczko36
Posłuchałem Jacka Londyna i zajrzałem powtórnie. Tak, ma rację - "brać" z PP, zdecydowanie powinna się bardziej interesować/angażować, w pomoc i komentowanie prac nowych portalowiczów, inaczej zrażeni i niedocenieni odejdą, w najlepszym razie gdzie indziej, a w najgorszym w ogóle przestaną tworzyć. A przecież nie potrzeba wiele, by "obrać z łusek", uwypuklić to, co najlepsze w twórczym zamyśle. I tak sobie myślę, że to właśnie skłoniło Jacka L. do umieszczenia apelu, pod jednym z tekstów Pisareczki 36. Ja w prawdzie nie jestem górnopółkownikiem(chociaż tam czasem bywam), to na tyle długo na PP i na tyle dużo otrzymałem różnej pomocy, by pójść dalej(szczególnie od Miladory), że ośmielam się podnieść tę rękawicę i na miarę skromnych możliwości, udzielić rad - pomóc.
Pisareczko droga: - zaczynaj tylko dużą literą, później zrezygnuj(chyba że imie)
- staraj się nie korzystać z mnie, mej, mi, ty itp.(a jesli już, to z małej l. - to
nie list
- interpunkcja - tylko tam, gdzie faktycznie być musi lub całkowicie bez
- bez przebrzmiałych metafor - "nić wspomnień" - chyba, że niezbędne i ujęte
w nowatorski sposób
- staraj się wyciąć to, co zbędne - proste jest lepsze, czytelniejsze
- zachowaj rytm, niech wiersz płynie
Może tak:
Zrodziłam się byś mógł kochać
a ty prócz miłości dałeś skrzydła
unoszące pośród kolorowych liści
drzewa własnych marzeń
delikatnie trzepocząc piórami tkam
z nici wspomnień gniazdo na gałązkach
by po pniu dostać się do rdzenia
- korzeni - tego co nas połączyło
Nie wiem, czy Ci się spodoba taka wersja ale to właśnie zobaczyłem w Twoim wierszu, dlatego mnie zatrzymałaś w miejscu i nie przeszedłem znowu obojętnie, a to już talent, którego nie wolno Ci zmarnować. Twórz nowe wersje swoich i innych tekstów, a skrywające się "cienie", same wyjdą z zakamarków. Tego życzę Ci z całego serca, nie tylko w Nowym 2025 Roku ale na zawsze, witając na PP i zapraszając do komentowania innych, także mnie.
Pozdrawiam serdecznie - Zbyś
P.S.
Jeśli do czegoś się przydałem/byłem pomocny - zaznacz to proszę. Jeśli spodoba Ci się moja wersja, możesz ją wykorzystać - jest Twoja. I polecam czytanie komentarzy innych, pod różnymi tekstami - można się wiele nauczyć.