Debiut poetycki Agnieszki Gałązki (alleluja con) już w sprzedaży
Debiut poetycki Agnieszki Gałązki już w sprzedaży
Miło nam poinformować, że do dystrybucji dzięki „Zeszytom Poetyckim” trafił debiutancki tomik wierszy „lubię być w twoich ustach” Agnieszki Gałązki, zwyciężczyni Nagrody im. Andrzeja Krzyckiego 2010.

Agnieszka Gałązka – rocznik 1984, z wykształcenia humanista, publikacje głównie w Internecie, mieszka na Podlasiu. Debiut „lubię być w twoich ustach” zwyciężył w ogólnopolskim konkursie o Nagrodę im. Andrzeja Krzyckiego 2010.

Tytuł: „lubię być w twoich ustach”
Autor: Agnieszka Gałązka
Wydawnictwo: „Gaudentinum” (fundator nagrody)
ISBN: 978-83-62263-36-3
Opieka redakcyjna i posłowie: Krzysztof Kuczkowski
Informacje dodatkowe: Projekt książki zwyciężył w ogólnopolskim konkursie o Nagrodę im. Andrzeja Krzyckiego 2010 na debiut książkowy i został wydany w ramach tejże nagrody, wybrany spomiędzy zgłoszonych siedemdziesięciu innych propozycji przez kapitułę w składzie: Krzysztof Kuczkowski (przewodniczący w 2010 roku), członkowie stali: Dariusz Dziurzyński (UW), Dawid Jung (red. nacz. „Zeszytów Poetyckich”), Marcin Orliński (IBL PAN) i Krzysztof Szymoniak (UAM).
Cena: 15,00 zł

Płatność przelewem
Wpłata na konto:

JGI (dział "Zeszyty Poetyckie")
ul. Gdańska 77; 62-200 Gniezno

Bank Millenium S.A.
06 1160 2202 0000 0001 1346 6349

W celu przyspieszenia realizacji zamówienia prosimy o kontakt mailowy z redakcją:
redakcja@zeszytypoetyckie.pl


Opinie:

Kto zatem mówi z wierszy Agnieszki Gałązki? Ktoś, kto „lubi dotykać siebie bardziej niż innych”. Celuje w się. Rani się po to, żeby bardziej być. Bardziej prawdziwie i bardziej dotkliwie. (…) Wiersze Agnieszki Gałązki wiedzą więcej, niż można by spodziewać się po tekstach debiutującej autorki. Są gorące albo zimne, nigdy letnie. Nie meandrują wśród znaków i symbolów, a przynajmniej to nie gry kulturowe decydują o ich energii i urodzie; są bliskie bytu, skóra wiersza tatuowana jest przy pomocy „ostrych narzędzi”.
Krzysztof Kuczkowski

Dla Agnieszki Gałązki poezja wydaje się przestrzenią zaistniałą pomiędzy drapieżną, fizjologiczną niemalże ekspresją i tradycyjnym dyskursem miłosnym.
Marcin Orliński

Jeden z ciekawszych kobiecych debiutów 2010 roku. Gałązka to dompteur peryferyjnego języka i wyobraźni, tropicielka emocjonalnych skrajności i "bezpłciowego dobra", czasem nawet ironiczna o feministycznym zacięciu: „poezja kobieca zawsze była poszkodowana, / nawet jeśli trwała dłużej niż okres”.
Dawid Jung


Link do źródła

Esy Floresy, dodano 04.03.2011 20:57
Strona została wygenerowana przez www.portal-pisarski.pl.