Książki na długie jesienne wieczory

Zaczęła się jesień. Są tacy, którzy ją przeklinają – zastygając w oczekiwaniu na nadejście kolejnego lata. My jednak nie należymy do tego grona. Rozpoczął się bowiem okres długich wieczorów. Takich, które najlepiej spędzić, zaszywając się pod ciepłym kocem, z kubkiem gorącej herbaty w dłoni i z… książką w drugiej. Tak, tak… Bo miłośnicy dobrych książek nie mogą sobie wymarzyć lepszej pory na czytanie!

ksiazki-na-jesien.jpg

A czytać jest co – zwłaszcza, że w ofercie Livro czeka na Ciebie moc książek, które sprawią, że nawet najbardziej szary, zimny i ponury dzień stanie się wyjątkowy. Sprawdź, co może się stać Twoim „czasoumilaczem” i czym prędzej uzupełnij domową biblioteczkę. Z nami zawsze się opłaca.

Magia świata drzew

Z czym kojarzy się jesień? Nam, poza dobrym czasem na lekturę – z mieniącymi się wieloma barwami koronami drzew, które rozjaśniają coraz bardziej pochmurne dni. A drzewa, wbrew pozorom, są znacznie ciekawsze, niż nam się wydaje. Te najstarsze – jak choćby Dąb Bartek, pamiętają czasy Kazimierza Wielkiego czy Jana III Sobieskiego i niejedno „widziały”. Ale, jak się okazuje, to nie wszystko. Peter Wohlleben udowodni Ci, że istnieje Sekretne życie drzew i że te niezwykłe rośliny… prowadzą życie społeczne. Jak to możliwe? Przekonaj się, sięgając po ten niezwykły bestseller!

Tajemniczy Orient

Świat Orientu fascynuje niejednego z nas. Z rozmarzeniem oglądamy losy sułtanki Horem na stambulskim dworze i zastanawiamy się, jak wygląda życie w krajach arabskich. Layla Shukri – Polka, która naprawdę poślubiła jednego z najbogatszych arabskich szejków opowiada o swoim życiu. Tym „publicznym” i tym prywatnym. O luksusie i jego granicach (lub braku granic), cenie za bogactwo oraz świecie „haram” i „halal” przeczytasz w „Jestem żoną szejka”. Polecamy!

Dla miłośników wzruszeń

Chętnie sięgasz po literaturę obyczajową? W książkach szukasz – bynajmniej nie tanich – wzruszeń i refleksji? Jeśli tak, piękna powieść Gabrieli Gargaś - „Wybacz mi” wciągnie Cię bez reszty. Poznaj historię matki i córki, których więź została przerwana przez bolesne wydarzenia z przeszłości. Czy Klaudia będzie w stanie przebaczyć matce, a Ludwika dostanie od losu drugą szansę? Przewrotny los, który zaskakuje każdego dnia mocniej, śmiech, łzy, nienawiść i miłość, która – być może – także i teraz pokona wszystkie przeciwności losu. Pięknie napisana historia, wobec której nie da się przejść obojętnie.

Mroczne klimaty przedwojennego Wrocławia

… czyli Krajewski. Marek Krajewski – mistrz kryminału historycznego, którego czytelnicy pokochali m.in. dzięki kultowemu już „Śmierć w Breslau”. Tym razem autor powraca powieścią „Mock”, a wraz z tą historią powraca kochany przez czytelników Eberhard Mock. Przenosimy się do Wrocławia, cofając się 100 lat wstecz. A tam czeka na nas mroczna zagadka. Spisek, morderstwo (lub rytualne samobójstwo?) i prawda, której trudno spojrzeć w oczy. To historia, która zmrozi krew w Twoich żyłach i nie pozwoli zasnąć, zanim nie poznasz finału!

„Przeklęta” rodzina Beksińskich

Dwie wyjątkowe postacie. Ojciec i syn. Zdzisław – kultowy malarz, którego artystyczne wizje świata budzą niepokój do dziś, jego syn, Tomasz – tłumacz, dziennikarz radiowy, publicysta… Wyjątkowe osobowości, pełne wewnętrznych sprzeczności i fascynujący. Jeden – zamordowany we własnym mieszkaniu, drugi – popełnił samobójstwo. Portret obu Beksińskich próbuje nakreślić (z sukcesem) Magdalena Grzebałkowska. „Beksińscy. Portret podwójny” – koncentrując się nie tyle na dziwactwach i kontrowersjach, ale na pięknej miłości i więzach rodzinnych, które inspirują. Warto przeczytać – zwłaszcza, że na ekranach kin pojawiła się „Ostatnia rodzina” – film, który na Festiwalu Filmowym w Gdyni zgarnął wszystkie najważniejsze nagrody!

A jeśli szukasz więcej inspirujących lektur – zajrzyj na Livro.pl. Tu zawsze znajdziesz "odtrutkę" na jesienną smutę!

Artykuł sponsorowany

Wiktor Orzel, dodano 05.10.2016 10:08
Strona została wygenerowana przez www.portal-pisarski.pl.