Słuchaj i zarabiaj – najlepsze audiobooki biznesowe

Biznes jest ciekawym zagadnieniem nie tylko w teorii, ale i w praktyce. Początkowe zainteresowanie jego aspektami może przerodzić się w chęć samodzielnego wypróbowania swoich sił w prowadzeniu firmy.

Wiedzę biznesową najlepiej pobierać z rzetelnych fachowych źródeł, jakimi są poradniki, artykuły i inne branżowe publikacje tworzone przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Idealnie, kiedy jest ona dostępna w tak wygodnym formacie, jakim są audiooboki. Optymalne wykorzystanie czasu to przecież jeden z aspektów, na który powinien zwrócić uwagę każdy, zwłaszcza młody stażem, przedsiębiorca. Taką możliwość znaleźć można na platforma Storytel, z której wybrane do poniższego artykułu zostały najlepsze propozycje z dziedziny „Biznes i ekonomia”.

„Zarobić milion, idąc pod prąd” – Jakub B. Bączek

Jakubowi B. Bączkowi udała się rzecz niecodzienna. W swojej książce bowiem w klarowny i bezpośredni sposób opisuje podstawy budowania firmy bez pomocy mentora czy jakiegokolwiek źródła dofinansowania. Przy tym w humorystyczny sposób opowiada też o własnych przeżyciach związanych z prowadzeniem różnych firm oraz inwestycji. Co więcej, wytyka nieskuteczność klasycznych modeli biznesowego myślenia i pokazuje, jak korzystne jest wychodzenie poza schematy. Trudno nie wierzyć człowiekowi, który w wieku trzydziestu paru lat nie ma potrzeby chodzenia do pracy w klasycznym tego słowa znaczeniu, właśnie za sprawą licznych źródeł dochodów pasywnych.

„CD Projekt. Wiedźmin zdobywa świat. Pierwszy milion” – Bartłomiej Ważny, Maciej Rajewski, Justyna Jaciuk

CD Projekt jest ewenementem zarówno wśród producentów gier wideo, jak i ogółu przedsiębiorstw w Polsce. Przeważnie początkiem tego typu firm jest grupa znajomych informatyków, zaczynająca od prostych gier i stopniowego tworzenia coraz to bardziej skomplikowanych produkcji. W tym przypadku jednak ani Marcin Iwiński, ani Michał Kiciński nigdy nie pracowali w branży IT, tylko w handlu, specjalizując się w sprzedaży. Jednakże ich wizja stworzenia gry komputerowej, zdolnej rywalizować poziomem z pozycjami światowymi była nazbyt kusząca. Opłaciło się: start w postaci tworzenia spolszczeń zagranicznych tytułów z gatunku RPG przekształcił się w międzynarodowy sukces i zagwarantowane miejsce w gamingowej ekstraklasie.

„Filozofia Kaizen. Małymi krokami ku doskonałości” – Robert Maurer

Kaizen jest filozofią wywodzącą się z Japonii, stanowiącą ważny element tamtejszej kultury. Jej główną koncepcją jest stałe rozwijanie się, ponieważ osiągnięcie doskonałości możliwe jest tylko za sprawą metodycznego wprowadzania pozornie drobnych usprawnień. Proces ten powinien być wdrażany przez każdą jednostkę w danym przedsiębiorstwie. Dzięki temu można mówić o jego dużej skuteczności, a przy tym dostosowany jest do osób obawiających się zbyt drastycznych zmian.

Książka Roberta Maurera w przystępnej formie przedstawia sposoby na zainicjowanie filozofii kaizen do codziennego życia, osiągając przy tym imponujące wyniki.

„Steve Wozniak. Geniusz Apple. Biografia” – Łukasz Tomys

Firma Apple posiadała pewną zasadę. Wedle niej wszyscy pracownicy posiadali dedykowany numer. Najniższe wartości przyporządkowane były osobom posiadającym kluczowe znacznie w przedsiębiorstwie. Steve Jobs był „dwójką”, Steve Wozniak zaś – „jedynką”. Przy tym był on również pierwszym człowiekiem w historii, który naciskając przycisk klawiatury komputera, ujrzał literę wyświetloną na monitorze. Co ważniejsze jednak, mowa tu o skromnym i nieśmiałym inżynierze, który w swoim domu tworzył rzeczy niedostępne dla największych informatycznych koncernów. To człowiek, dla którego praca w samotności jest najbardziej efektywna i daje najlepsze wyniki. W jego mniemaniu inżynier jest artystą, posiadającym swoją wrażliwość, a jego praca to sposób na wyrażenie własnej kreatywności.

„Jednym kliknięciem. Historia Jeffa Bezosa i rosnącej potęgi Amazon.com” – Richard L. Brandt

W jaki sposób udało się Amazonowi osiągnąć na tyle spektakularny sukces, że zmusił on konkurencję do zamknięcia działalności? Wszystko dzięki Jeffowi Bezosowi. Za sprawą jego niebywałych umiejętności biznesowych i odwagi we wdrażaniu dalekosiężnych planów, udało mu się przekształcić skromną księgarnię internetową w rynkowego dominatora. Richard L. Brandt opowiada o człowieku, którego determinacja zaprowadziła na pozycję przedsiębiorcy zmieniającego świat, z pomysłami inspirującego każdego ambitnego biznesmena.

„3 kroki do wolności finansowej” – Hubert Dudek

Ile razy złapałeś się na marzeniach o wolności finansowej? Hubert Dudek udowadnia, że można ją osiągnąć wyłącznie za pomocą 3 kroków. Z początku może to zabrzmieć niedorzecznie, mając na uwadze powszechnie kojarzone bogactwa z niesamowicie wyczerpującą pracą i koniecznością przeprowadzania skomplikowanych operacji finansowych. Opis tej drogi nie znajduje się na żadnej stronie książki Dudka. Zamiast tego przedstawione są proste metody, w jaki sposób skutecznie generować pieniądze bez zbędnego wysiłku.

„Metoda Lean Startup. Wykorzystaj innowacyjne narzędzia i stwórz firmę, która zdobędzie rynek” – Eric Ries

Mimo że współczesny biznes posiada perfekcyjne metody do zarządzania potężnymi firmami, brakuje na rynku odpowiednich narzędzi w dziedzinie startupów. Rozwiązaniem jest Lean Startup stworzony przez Erica Riesa, pozwalający na stworzenie hitu rynkowego z wykorzystaniem optymalnych nowoczesnych rozwiązań. Niezależnie, czy mowa o osobie pracującej w dużym przedsiębiorstwie, czy właścicielu startupa, zawarte w niniejszej książce informacje przydadzą się w każdym wypadku. Pozwolą na naukę praktycznych metod minimalizujących ryzyko błędu w trakcie rozwijania się danego produktu, interpretujących sygnały rynkowe i ułatwiających podjęcie decyzji, dotyczącej trwania przy wcześniej ustalonych założeniach lub ewentualnej ich zmiany.

„Niewzruszony. Twój przewodnik po wolności finansowej” – Tony Robbins

Tony Robbins jest nie tylko znanym na całym świecie specjalistą w dziedzinie ludzkich zachowań, ale i przedsiębiorcą oraz inwestorem przedstawiającym sposoby na zachowanie zimnej krwi w stale zmieniających się warunkach branży finansowej. Poruszane są kwestie związane z mechanizmami rynkowymi oraz schematami ludzkiego podejścia, pozwalające zarówno na wypracowanie wykalkulowanego podejścia biznesowego, jak i zarobienia większej ilości pieniędzy. Przy tym czytelnik pozna zasady stosowane przez najlepszych inwestorów, zdolnych poradzić sobie nawet w patowych sytuacjach.

Podsumowanie

Dynamizacja rynku sprawia, że struktury rządzące biznesem stale się rozwijają. Dlatego im większa wiedza na ich temat, którą stale trzeba uaktualniać, tym skuteczniej można wykorzystać je do swoich celów.

artykuł sponsorowany

Wiktor Orzel, dodano 31.05.2019 09:35
Strona została wygenerowana przez www.portal-pisarski.pl.