Książki, które warto znać, jeśli chcesz obstawiać zakłady bukmacherskie

Jakich informacji na temat zakładów bukmacherskich szuka większość z nas? Zapewne tego, jakiego bukmachera wybrać oraz jak sprawdzić, czy jego działalność jest legalna. Chcemy też wiedzieć, jak dokładnie wygląda obstawianie zakładu i czy na pewno jest to bezpieczne. O ile znalezienie legalnego bukmachera nie jest trudne, o tyle poznanie tajników skutecznego obstawiania wymaga już nieco zaangażowania. Wiedzę zdobytą w Internecie warto wzbogacić książkami dostępnymi na rynku, które poświęcone są zakładom bukmacherskim.

Enemy Number One – The Secrets of the UK’s most feared professional punter, Patrick Veitch

Pierwsza z tych książek raczej nie wskaże nam wprost tego, co mamy robić, aby zacząć zarabiać na obstawianiu. Jednak z historii Patricka Veitcha można z pewnością wyciągnąć wiele wniosków. Autor opisuje, jak na zakładach udało mu się zarobić ponad 10 milionów funtów w ciągu roku. Tytuł nie bierze się znikąd – mężczyzna dostał bowiem zakaz obstawiania we wszystkich punktach bukmacherskich w Wielkiej Brytanii.

Z książki można dowiedzieć się, jak Patrick Veitch tego dokonał. Jego niezwykły talent do liczb ma tutaj z pewnością spore znaczenie.

Bukmacherski profesjonalizm, Arkadiusz Kwiatkowski

Bukmacherski profesjonalizm to książka odpowiednia dla początkujących graczy, którzy dopiero zaznajamiają się z działaniem całego systemu. Podane tam informacje nie przedstawiają jednego prostego rozwiązania. Są za to zbiorem wielu podstawowych informacji, których znajomość jest konieczna, jeżeli myśli się o zakładach bukmacherskich w kategorii zarabiania.

Arkadiusz Kwiatkowski przedstawia różne systemy i objaśnia pojęcia, które pozwolą łatwiej wdrożyć się w świat zakładów.

Stań się postrachem bukmacherów, Bartłomiej Boruta

Jest to kolejny tytuł, z którym powinni zapoznać się początkujący. Bartłomiej Boruta na własnym przykładzie pokazuje, że dobra znajomość sportu nie jest wystarczająca do tego, by zacząć skutecznie obstawiać zakłady.

Autor przedstawia kombinację różnych czynników, które jego zdaniem są receptą na sukces. Pokazuje także zakłady bukmacherskie od strony matematycznej, dzięki czemu czytelnik będzie w stanie np. obliczyć prawdopodobieństwo wyniku. Część publikacji przeznaczona jest na omówienie analizowania różnych kwestii związanych ze sportem.

Systemy bukmacherskie, Marcin Opaliński

Autor książkę dedykuje głównie osobom, które już obstawiają zakłady bukmacherskie, ale ich wyniki nie są tak satysfakcjonujące, jakby tego chcieli. Marcin Opaliński podpiera swoją wiedzę wieloma latami doświadczeń. Pokazuje na przykładzie, że sama znajomość danej dziedziny sportu nie jest wystarczająca do tego, by osiągać sukces z obstawiania. Autor zwraca uwagę na sprawdzone systemy bukmacherskie, które pozwoliły mu zacząć zarabiać na zakładach.

Mathematics in Games, Sports, and Gambling, Ronald J. Gould

Ten tytuł jest odpowiedni nie tylko dla początkujących graczy, ale również dla tych nieco bardziej zaawansowanych. Ronald Gould pokazuje, że obstawianie zakładów wcale nie opiera się głównie na szczęściu i nie zależy od przypadku aż w tak wielkim stopniu, jak nam się wydaje.

Autor przedstawia różne wzory i matematyczne pojęcia, które pomagają podjąć decyzję podczas typowania.

Życie bez hazardu - … o tym, jak wyrwać się z nałogu, Grzegorz Teodorczyk

Ostatnia książka na tej liście, ale wbrew pozorom najważniejsza. Wielu graczy rozpoczynając swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi nie zdaje sobie sprawy z tego, jak duże ryzyko jest z tym związane.

Problem uzależnienia jest odsuwany na dalszy plan, bagatelizowany. Tymczasem, choć hazard dostępny jest wyłącznie dla osób pełnoletnich, to i tak droga od „obstawię kilka zakładów dla zabawy” do wejścia w nałóg jest bardzo krótka.

Grzegorz Teodorczyk przedstawia kilka najpopularniejszych gier i omawia, jaki mają one wpływ na ludzką psychikę. Ten poradnik przeprowadza czytelnika przez wszystkie fazy hazardu i uświadamia, czym on właściwie jest. Pokazuje także, w jaki sposób można się przed tym bronić i jak poradzić sobie z takim problemem.

Mimo że w sieci można znaleźć wiele portali, na których nie brakuje konkretnej wiedzy, to czasami brak temu usystematyzowania i zebrania w całość. Taką funkcję spełniają właśnie książki, które mogą okazać się dobrym źródłem informacji szczególnie dla początkujących graczy. Tytuły takie jak Enemy Number One – The Secrets of the UK’s most feared professional punter czy Życie bez hazardu - … o tym, jak wyrwać się z nałogu pokazują, jak wygląda świat zakładów bukmacherskich i pomagają w podjęciu decyzji.

Uwaga! Zakłady bukmacherskie powinny być traktowane z dystansem, wyłącznie jako rozrywka. Nadmierne zaangażowanie w grę może szkodzić zdrowiu.

artykuł sponsorowany

Wiktor Orzel, dodano 18.06.2019 10:27
Strona została wygenerowana przez www.portal-pisarski.pl.