Opowiadania, fantastyka i wspieranie NGO w jednym

„W głębi snów” to antologia opowiadań otwierająca cały cykl podobnych publikacji. Projekt ten jednak różni się od innych podobnych, ponieważ opiera się na zasadach charityware. Oznacza to, że zarówno pierwszy tom, jak i kolejne, będzie można pobierać za darmo, ale czytelnicy są proszeni o rozważenie wsparcia organizacji wskazanej w danym e-booku.

Krótka forma

Projekt od samego początku nakierowany jest na krótką formę. Opowiadania, z których złożony został zbiór „W głębi snów”, liczą co najwyżej 2000 słów (wiele z nich nawet poniżej 1000). Dzięki takiemu podejściu na przestrzeni 148 stron udało się zmieścić 26 tekstów mieszczących się w szeroko pojętej fantastyce – od fantasy, przez horror, po science fiction.

Wspieranie NGO w tle

To, co wyróżnia e-book na tle innych, to połączenie go z działaniem charytatywnym. O ile same opowiadania są darmowe, o tyle czytelnicy „W głębi snów” proszeni są o to, by przy okazji pobierania e-booka (lub w trakcie późniejszej lektury) zaglądnęli na stronę fundacja dla dzieci i dorosłych z autyzmem Synapsis i rozważyli darowiznę dla niej.

„W głębi snów” otwiera długofalowy projekt „Zapomniane Sny”, w ramach którego powstawać będą kolejne zbiory opowiadań (nabór do drugiego tomu został już ogłoszony, o czym można znaleźć informacje na stronie projektu). Tomy te będzie można czytać niezależnie od siebie, a każdy kolejny będzie promować inną fundację lub stowarzyszenie.

Opis projektu można znaleźć na stronie https://www.zapomnianesny.pl/. Tam też znajduje się pierwszy tom, dostępny w trzech różnych formatach: PDF, ePub i Mobi.

materiały prasowe

Wiktor Orzel, dodano 08.07.2020 11:15
Strona została wygenerowana przez www.portal-pisarski.pl.