„Za blisko” Agnieszki Rykowskiej

Ukazała się debiutancka książka Agnieszki Rykowskiej znanej na Portalu Pisarskim pod pseudonimem allaska. Tom poetycki „Za blisko” bez wątpienia jest własnym literackim głosem. Przemyślany, skondensowany, czujny na szczegół, mocno prywatny. Jak w mini recenzji napisała Beata Patrycja Klary.

Zdaniem Leszka Żulińskiego tym razem mamy Autorkę, która ma świadomość takiego a nie innego „poezjowania”. Jej inter ego jest poniekąd osobliwym oknem, z którego inny świat się odsłania. Gdy wczytacie się w te utwory, to pojmiecie „podwójne życie” własnej egzystencji.

W tej samej recenzji Żuliński stawia pytanie i jednocześnie na nie odpowiada - Co z tym robić? Ano na pewno samemu sobie nie przeszkadzać. Zawsze mamy dwoje drzwi: jedne normalne - w zwykłej codzienności i drugie zamknięte - we własne osobowości.

Dodam, iż Agnieszka pozwala zajrzeć nam tylko przez dziurkę od klucza. Baczy, by nie podejść zbyt blisko. Kluczem do tomu jest oniryczność - ona otwiera świat dziecięcych traum, pozwala o nich opowiedzieć. Paradoksalnie daje to czytelnikom komfort, poczucie bezpieczeństwa, wszak to tylko sen, zły sen. Na pewno?

Książkę można nabyć:

- u Autorki wraz z dedykacją, wystarczy napisać priv.

- u wydawcy: zaulekpomylka@gmail.com

- w sieci: Aros, Bonito

Esy Floresy, dodano 14.06.2021 21:24
Strona została wygenerowana przez www.portal-pisarski.pl.