I edycja Literackiej Nagrody Motyli

24 stycznia 2022 roku ruszył nabór do pierwszej edycji Literackiej Nagrody Motyli. Jest to konkurs na najlepszą książkę, wydaną w latach 2020 i 2021. Konkurs jest skierowany do autorów, wydawców i self-publisherów. Wybrane książki otrzymają nagrody pieniężne oraz wsparcie promocyjne i dystrybucyjne. Organizatorami są Wydawnictwo Papierowy Motyl oraz Firma Dystrybucyjna Motyle Książkowe.

To pierwszy tego typu konkurs na najlepszą książkę, który również jest skierowany do samodzielnych wydawców, czyli autorów, którzy zajmują się nie tylko pisaniem, ale również wydawaniem swoich książek. Od lat pokutuje stereotyp, że książki wydawane przez autorów samodzielnie są słabej jakości. Chcemy obalić ten mit i

postawić znak równości między tytułami, które wychodzą spod skrzydeł znakomitych wydawnictw i tych, które zostały wydane i wypuszczone na rynek przez autorów bezpośrednio. Współpracując z self-publisherami widzimy, jak rośnie ich świadomość i z jaką dbałością pracują nad wydaniem własnego dzieła.

Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 15 marca, a pula nagród przedstawia się następująco:

1 miejsce - 10 tys. zł
2 miejsce - 5 tys. zł
3 miejsce - 1 tys. zł

Dodatkowymi nagrodami jest pakiet działań promocyjnych oraz wsparcie dystrybucyjne.

Jurorami w konkursie są przedstawicielki branży wydawniczej i wielbicielki książek.

Dorota Rostkowska - Związana jest z rynkiem książki od prawie 40 lat. W Motylach książkowych jako dyrektor handlowa wspiera radą i doświadczeniem zarówno wydawców początkujących jak i tych, będących długo na rynku.

Marika Krajniewska – Pisarka, wydawca, scenarzystka. Od ponad dekady działa na rzecz rozwoju czytelnictwa. Wydaje książki polskich autorów. Nieustannie pisze, poruszając ważne tematy społeczne i historyczne. Autorka głośnej powieści „Prezydentka”.

Małgorzata Żebrowska - Filolożka i literaturoznawczyni, z zamiłowania pisarka i dziennikarka, z zawodu menedżerka w branży księgarskiej. Stale współpracuje z portalem kulturalnym Zupełnie Inna Opowieść, gdzie publikuje recenzje i wywiady z pisarkami i pisarzami.

Olga Kozłowska, znana jako ola_lifestyle - Pasjonatka książek, recenzentka. Prowadzi bloga poświęconego literaturze, współpracuje z wydawcami. Uwielbia dzielić się wzruszeniami wywołanymi książkami.

Danuta Awolusi - Pisarka, autorka powieści obyczajowych. Debiutowała w 2013 roku książką „Na wysokim niebie”. Współpracowała m.in. z wydawnictwem Prószyński i Ska oraz Pascal. Youtuberka (kanał Książki Zbójeckie), niezależna copywriterka, blogerka. Związana z portalem Granice.pl.

Więcej szczegółów ora forlmuarz zgłoszeniowy dostępny na stronie organizatorów –> literackanagrodamotyli.pl

Wiktor Orzel, dodano 05.02.2022 10:14
Strona została wygenerowana przez www.portal-pisarski.pl.