Wiersze w mieście

Projekt  „Wiersze w mieście” powstał po to, by wspólnie z miłośnikami literatury, uwrażliwiać internautów na piękno i siłę poezji. W tym celu chcielibyśmy zaprosić do czynnego udziału w tegorocznej edycji wydarzenia. Każde zaangażowanie pomoże nam realizować naszą wspólną misję!

 „Wiersze w mieście” to wyjątkowa inicjatywa organizowana przez EUNIC Warszawa - Stowarzyszenie Europejskich Narodowych Instytutów Kultury. Udział w niej biorą przedstawiciele świata literatury z 21 europejskich państw, w tym Polski, Ukrainy i Mołdawii. W tym roku hasło przewodnie „Wierszy w mieście” to „Początek”.

Dlaczego chcemy zacząć od początku?

Ponieważ jesteśmy świadomi, że ostatnie dwa lata przyzwyczaiły nas do oczekiwania na zakończenie — zakończenie pandemii, zakończenie kryzysu gospodarczego, a obecnie — na zakończenie wojny. Jak mantrę powtarzamy zdanie: „Gdy to się skończy…”, znajdując ukojenie w myśli o odrodzeniu, nowym starcie, lepszym jutrze. Słowem, w myśli o Początku. Nastroje te wyczuwalne są u wszystkich ludzi, niezależnie od płci, wieku czy kraju pochodzenia.

Co będziemy robić?

Od 15 kwietnia do 15 maja wirtualnej (i w miejskiej trochę też) opublikujemy 21 wierszy europejskich twórców odwołujących się do motywów związanych z początkiem. Na płocie Ambasady Rumunii przy ul. Chopina 10 w Warszawie oraz w przejściu podziemnym na stacji metra Świętokrzyska przygotujemy wystawy prezentujące treść utworów. Mieszkańców stolicy będziemy informować o akcji poprzez komunikaty wyświetlane na ekranach w komunikacji miejskiej. W mediach społecznościowych zorganizujemy akcje promocyjne i konkursy, których celem będzie promowanie poezji i zaangażowanie internetowej społeczności w działania związane z poezją. Na platformie Spotify udostępniona zostanie playlista zawierająca utwory w formie audio.


Jak można włączyć się w realizację naszej misji?

Nasze działania możesz wesprzeć na kilka sposobów:


Więcej informacji: www.wierszewmiescie.eu

materiały prasowe

Redakcja, dodano 01.04.2022 08:32
Strona została wygenerowana przez www.portal-pisarski.pl.