Ebooki - dlaczego warto je czytać?

Ebooki stają się coraz popularniejszą formą czytania książek zarówno przez dzieci, jak i osoby dorosłe. Są one łatwe w przenoszeniu i wygodne w korzystaniu, a ich interaktywne funkcje sprawią, że są jeszcze bardziej funkcjonalne.

Ebooki stają się coraz popularniejsze w dzisiejszych czasach ze względu na swoją dostępność, niską cenę i wygodę przenoszenia. Ceny publikacji cyfrowych są często niższe niż książek drukowanych, których koszty druku oraz dystrybucji windują ich koszt. Książki elektroniczne mogą być przechowywane na czytnikach e-booków takich jak Kindle, tabletach lub smartfonach, dzięki czemu można wygodnie zabrać je w dowolne miejsce, nie martwiąc się o ból kręgosłupa.

Co więcej, ebooki często oferują interaktywne funkcje, takie jak przypisy, hiperłącza i możliwość wyszukiwania tekstu, co jest dodatkowym ułatwieniem. Możliwe jest również dostosowanie rozmiaru fontu, a także jasności ekranu, dzięki czemu nie będziesz męczył swoich oczu podczas czytania.

Szeroki wybór e-booków z różnych kategorii, takich jak literatura piękna, komiksy, kryminały, podróże czy popularnonaukowe, możesz znaleźć w sieci sklepów Empik. Są one dostępne do pobrania na różne urządzenia.

Lektury szkolne, a książki elektroniczne

Ebooki to również świetny pomysł na czytanie lektur szkolnych. Uczniowie nie muszą nosić w swoich tornistrach kolejnej grubej książki, wystarczy jedynie czytnik ebooków, który jest dużo lżejszy. Dodatkowo interaktywne funkcje znacznie ułatwią prace z lekturą.

Niektóre eksiążki oferują również dostępność wersji audio dla czytelników - audiobooki. Może to być pomocne dla uczniów, którzy mają trudności z czytaniem lub po prostu wolą słuchać lektury.

EPUB i MOBI

EPUB i MOBI to dwa popularne formaty plików e-booków:

  • EPUB (Electronic Publication) to otwarty standard formatu pliku używany do publikowania książek elektronicznych. Ten format jest zoptymalizowany dla czytników e-booków i pozwala na dostosowanie rozmiaru tekstu, koloru i rozmiaru strony. Format EPUB jest obsługiwany przez wiele czytników i aplikacji, w tym popularne oprogramowanie Adobe Digital Editions oraz aplikacje na tablety i smartfony.
  • MOBI (Mobipocket) to inny format pliku e-booków, który jest szczególnie popularny w przypadku czytników Amazon Kindle. Format ten jest specjalnie zoptymalizowany dla czytników e-booków, pozwala na wyszukiwanie tekstu lub linków. Format MOBI jest obsługiwany przez czytniki Kindle, a także przez niektóre aplikacje na smartfony i tablety.

Oba formaty, EPUB oraz MOBI pozwalają na przechowywanie i przeglądanie e-booków na różnych urządzeniach, jednak EPUB jest bardziej uniwersalny i obsługiwany przez więcej czytników czy różne oprogramowania, natomiast MOBI jest przeznaczony przede wszystkim do czytników Kindle.

Artykuł sponsorowany

Wiktor Orzel, dodano 13.01.2023 09:32
Strona została wygenerowana przez www.portal-pisarski.pl.