Książki o zakładach bukmacherskich – poradniki dla nowych i bardziej zaawansowanych graczy

Przewodniki po świecie zakładów bukmacherskich zapewniają, że pomogą graczom w prowadzeniu bardziej skutecznej i zyskownej gry. W tym krótkim przeglądzie podpowiadamy, jakie polskojęzyczne książki o zakładach bukmacherskich warto przeczytać w pierwszej kolejności.

Artykuł sponsorowany

„Stań się postrachem bukmacherów”, Bartłomiej Boruta

Pierwsza pozycja na naszej liście to książka o wielce obiecującym tytule „Stań się postrachem bukmacherów”. Czy ta obietnica nie jest na wyrost, trudno wyrokować, ale lektura na pewno daje porządne podstawy do profesjonalnego obstawiania zakładów bukmacherskich. Podczas czytania tego poradnika przyswoimy mnóstwo pojęć bukmacherskich, bez których znajomości trudno poruszać się w tej branży. Ponadto poznamy rozmaite rodzaje zakładów bukmacherskich oraz dowiemy się, co trzeba ustalić, zanim rozpocznie się grę. Następnie autor wyjaśnia ze szczegółami m.in. jak analizować mecze piłki nożnej czy jak prawidłowo zarządzać pieniędzmi, za które mamy zamiar obstawiać zakłady bukmacherskie. W książce omówione są również podstawowe strategie gry, takie jak np. gra na surebety oraz systemy stawkowania - w tym popularne, a zarazem dość ryzykowne systemy progresywne.

Książka napisana jest w bardzo przystępny sposób i spokojnie może być polecana nowicjuszom jako gruntowne wprowadzenie w dziedzinę zakładów bukmacherskich. Przydatne są też zamieszczone na końcu publikacji adresy stron internetowych np. ze statystykami sportowymi, tabelami, wynikami na żywo, typami i analizami sportowymi czy porównaniami kursów bukmacherskich.

„Zakłady sportowe i bukmacherskie kontra multilotek”, Arkadiusz Kwiatkowski

Tytuł kolejnej książki sugeruje, że autor głównie porównuje w niej zakłady bukmacherskie z grami liczbowymi. Jednak jest to przede wszystkim poradnik dla osób, które obstawiają sportowe zakłady bukmacherskie - szczególnie dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z bukmacherką. Autor skupia się na temacie ryzyka i bezpieczeństwa, starając się wyjaśnić, jak grać bezpiecznie, a zarazem zyskownie. Czytelnicy mogą poznać sprawdzone metody obstawiania (np. gra na 2 szanse, wykorzystanie spadku kursów) oraz systemy stawkowania (pełne i skrócone), które zwiększają szanse na profitową grę.

Książka w przeważającej części dotyczy systemów progresywnych, które - jak twierdzi autor - pozwalają doświadczonym graczom uzyskiwać stałe wysokie dochody z gry. Kwiatkowski dzieli się mnóstwem praktycznych wskazówek dotyczących tego, jak obstawiać zakłady bukmacherskie (ale też jak grać w Multilotka) przy pomocy progresji. Co więcej, książka zawiera mnóstwo przykładów przeprowadzonych na niskich stawkach, dzięki czemu jej zastosowanie możliwe jest dla każdego typera - bez względu na wielkość jego budżetu na grę.

„Systemy bukmacherskie”, Marcin Opaliński

Bardziej specjalistyczną pozycją jest książka Marcina Opalińskiego, której tematyka koncentruje się niemal wyłącznie na systemach bukmacherskich. Autor wyjaśnia co prawda na początku pewne podstawowe kwestie, np. jak działają bukmacherzy czy jakie są stosowane formaty zapisu kursów bukmacherskich, jednak szybko przechodzi do sedna publikacji. Chociaż można byłoby się spodziewać, że książka opisuje wszystkie najważniejsze systemy, przy użyciu których mogą być obstawiane zakłady bukmacherskie, Opaliński przedstawia tak naprawdę tylko kilka wybranych i polecanych przez siebie systemów.

Najwięcej uwagi zajmuje wyjaśnienie systemu progresji, co ilustrowane jest mnóstwem przykładów z gry. Poza tym książka zawiera rozdziały o mniej ryzykownych systemach (np. system antyryzykant, zasada słupkowa), a także o systemach, które służą do uzyskiwania wygranych wtedy, kiedy gracz nie ma żadnej wiedzy na temat typowanych wydarzeń sportowych (np. doubling up, system 100%). Książka obfituje w wiele przydatnych wzorów i wyliczeń i powinna być interesującą pozycją dla bardziej zaawansowanych graczy.

Obszerniejsze zestawienie książek o tej tematyce dostępne jest pod adresem https://www.legalni-bukmacherzy-online.pl/ksiazki-o-zakladach-bukmacherskich/.

Informacja: Zakłady bukmacherskie wiążą się z ryzykiem i przeznaczone są wyłącznie dla osób pełnoletnich. Gra u nielegalnych bukmacherów podlega karze.

Artykuł sponsorowany

Redakcja, dodano 31.10.2023 14:02
Strona została wygenerowana przez www.portal-pisarski.pl.