Warszawskie Targi Fantastyki – Zima 2023

Tylko jeden bilet i aż dwie imprezy! Brzmi jak plan doskonały na spędzenie najbliższego weekendu w Warszawie. W sobotę, 9 grudnia, ruszają Targi Fantastyki i potrwają do niedzieli. Na uczestników czekać będą wypełnione stoiska oraz ciekawi goście. A co ważne w hali obok czekać będą „Fantastyczne Planszówki”, które rozgrzeją do czerwoności miłośników gier.

 

Targi w pigułce

Już 9 grudnia, tradycyjnie o godzinie 10:00, otworzą się wrota hali numer 1 Centrum Targowo-Wystawienniczego EXPO XXI, gdzie ugoszczeni zostaną pasjonaci fantastyki. Na 5000 m2 pojawi się aż 300 wystawców! Na targach znajdziecie stoiska z książkami, fantastycznymi gadżetami oraz rękodziełem. To idealne miejsce, aby zapoznać się z najnowszą ofertą wydawniczą, zachwycić pracą rękodzielników, spotkać się z ulubionymi pisarzami lub odkryć zupełnie nowych, a przy okazji spędzić miło grudniowy weekend i upolować prezenty świąteczne. Organizatorzy zapewniają, że ta edycja będzie wyjątkowa, ponieważ pierwszy raz w historii odbędzie się na dwóch halach. „Fantastyczne Planszówki” rozgoszczą się w hali nr 3, a wśród atrakcji znajdą się: pokazy gier bitewnych, turnieje, strefa malowania figurek i oczywiście Games Room. 

 

Targowy rozkład jazdy, czyli goście specjalni

Stoiska z ciekawymi artykułami to nie lada gratka, ale to na co najbardziej czekają uczestnicy targów książkowych to spotkania z ulubionymi autorami. Dlatego już teraz spójrzcie, kogo można spotkać w weekend w Warszawie.

Sobota

11:00 – Tomasz Grodecki, Rafa Janko

12:00 – Aleksandra Bednarska

13:00 – Arkady Saulski

14:00 – Radek Rak

15:00 – Adam Przechrzta

16:00 – Tasha Suri

 

Niedziela

11: 00 – Michał Gołkowski

12:00 – Samantha Shannon

14:00 – Andrzej Pilipiuk

15:00 – Anna Brzezińska

16:00 – Paweł Zbroszczyk

 

Kwestie organizacyjne, które warto znać

Impreza jest biletowana, ale co warto zaznaczyć, bilety są wielokrotnego użytku w czasie ich obowiązywania. W kasach kupicie bilety jednodniowe – normalny 20 PLN, ulgowy 15 PLN (przeznaczony dla dzieci poniżej 13 roku życia). Najmłodsi fani (do 7 roku życia) biletów nie muszą posiadać. Bilet kupicie zarówno w sobotę, jak i w niedzielę, ale jeśli chcecie uniknąć tłumów, to organizatorzy zalecają przyjść po godzinach szczytu – w sobotę po 16:00 a w niedzielę po godzinie 14:00. Strefa gastronomiczna również się znajdzie, ale będzie podzielona na kilka części – w Hali nr 2 znajduje się restauracja, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Na zewnątrz będą czekały Foodtrucki, które też poratują spragnionych posiłku gości imprezy. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie Facebookowej organizatora, na którą warto zerknąć, bo wiele przydatnych treści tam znajdziecie.

Magdalena T., dodano 07.12.2023 16:11
Strona została wygenerowana przez www.portal-pisarski.pl.