Być jak Caravaggio - życie i oszustwa genialnego fałszerza dzieł sztuki

Tony Tetro stał się znany na całym świecie, gdy okazało się, że to on – a nie Chagall, Picasso czy Monet – jest autorem obrazów z wartej dwieście milionów funtów kolekcji wiszącej w siedzibie fundacji księcia Karola. Przez ponad 45 lat jego dzieła wprowadzały w błąd znawców sztuki i pojawiały się jako autentyczne w muzeach, galeriach, domach aukcyjnych i prywatnych kolekcjach na całym świecie.


Jak duże pieniądze można zarobić na pasji do sztuki?

Czy łatwiej podrobić dzieła Dalego czy Chagalla?

Ile kosztują ekspertyzy "autentyczności"?

Dlaczego fałszerstwo jest jak łamigłówka?

Tanie siedemnastowieczne płótno z toporną Matką Boską z dzieciątkiem, znacznie droższa zdobiona złota rama, własnoręcznie przygotowane pigmenty, dużo petów i piec do pizzy oraz prawdziwa pasja i wiedza – tak wygląda przepis Tetro na Caravaggia.

W swojej książce autor daje nam możliwość poznania warsztatu fałszerza oraz odsłania kulisy rynku dzieł sztuki, który jest bardziej skorumpowany, niż można przypuszczać. Wszystko to przedstawia na tle swojego barwnego życia, w którym fascynacja sztuką splata się z upodobaniem do dobrej zabawy, szemranego towarzystwa i szybkich samochodów.

Premiera książki "Być jak Caravaggio. Życie i oszustwa genialnego fałszerza dzieł sztuki" (tłum. Katarzyna Makaruk) już 27 marca.

materiały prasowe

Redakcja, dodano 06.03.2024 09:54
Strona została wygenerowana przez www.portal-pisarski.pl.