Seria książek fantasy od Wydawnictwa Foksal, które zdobyły serca czytelników

Popularność seriali takich jak Gra o Tron i książek autorstwa G.R.R. Martina zapoczątkowała błyskawiczny rozwój literatury fantasy skierowanej do szerokiego grona czytelników. Fantastyka to obecnie szeroka kategoria, w której książki dla siebie znajdą zarówno dorośli czytelnicy z wyrobionym gustem, jak i młodzież. Dużym zainteresowaniem cieszą się w szczególności serie fantastyczne, w których czytelnicy mogą śledzić losy swoich ulubionych bohaterów w kolejnych tomach o wciągającej fabule. Jakie serie fantasy wybierają czytelnicy?

artykuł sponsorowany

Fantastyka w nurcie Young Adult

Młode pokolenie chętnie sięga po książki fantasy z wielu względów. Przede wszystkim może odnaleźć w nich odskocznię od szarej codzienności i przenieść się do świata, w którym z jednej strony wszystko jest zupełnie inne, a z drugiej pojawia się wiele analogii do rzeczywistości. Książki w nurcie Young Adult z fantastyczną fabułą pokazują, że rozterki miłosne, lęk o przyszłość i inne emocje towarzyszą ludzkości bez względu na okoliczności. Bohaterowie literatury tego typu są rówieśnikami młodych czytelników, co zachęca ich do częstszego sięgania po powieści fantasy. Możliwość śledzenia losów postaci, z którymi łatwo się utożsamić sprawia, że młodzież z niecierpliwością czeka na kolejny tom swojej ulubionej serii.

Wśród książek dostępnych na https://www.gwfoksal.pl/ksiazki/literatura-mlodziezowa/fantastyka-dla-mlodziezy.html dostępne są serie, których akcja dzieje się w postapokaliptycznym świecie. Pozycje tego typu skłaniają czytelników do refleksji nad ludzką psychiką i naturą, ukazując, jak zmienia się człowiek wiedziony instynktami, a także, jak ważna jest społeczność i bliskie relacje z innymi ludźmi. W nieprzyjaznym świecie nie ma bowiem nic cenniejszego niż prawdziwi przyjaciele i kochający krewni, którzy wspierają się nawzajem w każdej sytuacji i są lojalni w chwili próby.

Niesamowite krainy i postaci

Książki fantastyczne często mają fabułę osadzoną w nieistniejących krainach i światach, a ich bohaterami są niesamowite istoty, władające magią lub mające inne nadprzyrodzone umiejętności. W popularnych seriach fantasy autorzy wykorzystują oba te motywy, tworząc wyjątkową scenerię do wydarzeń opisanych na kolejnych stronach powieści. Fabuła, osadzona w dalekiej Azji w mitycznej krainie zamieszkiwanej przez samurajów bądź w podwodnym świecie pełnym tajemnic i wrogów, którzy udają przyjaciół, wciąga czytelników i rozbudza wyobraźnię.

Wyjątkowe światy, w których wszystko jest możliwe dzięki magii i nadprzyrodzonym zjawiskom, powstają dzięki autorom polskim i zagranicznym. „Wojna lotosowa” Jaya Kristoffa i „Hydropolis” Zygmunta Miłoszewskiego to serie, w których czytelnicy znajdują wszystko, co najlepsze w literaturze fantastycznej. Ciekawą historię uzupełniają starannie nakreśleni główni bohaterowie, którzy rozwijają się w kolejnych tomach i przechodzą wewnętrzną przemianę, wpływającą na kształt dalszych wydarzeń.

Serie fantasy z dreszczykiem

W sagach takich jak „Król Kruków” Maggie Stiefvater z kolei czytelnicy znajdą nie tylko elementy fantasy, ale i horroru. Powieści z dreszczykiem jej autorstwa należą do światowych bestsellerów literatury fantastycznej i przyciągają czytelników w każdym wieku. Bohaterowie o nadprzyrodzonych mocach, przewidujący śmierć innych ludzi, bądź wykradający różne przedmioty ze snów fascynują i jednocześnie przerażają. W świecie pełnym tajemnic ukrywają swoje moce nawet przed samymi sobą w obawie, że nie potrafią nad nimi zapanować. Fabuła pomimo licznych wątków i szczegółów nie nudzi czytelnika, a szybka akcja sprawia, że trudno oderwać się od lektury.

Elementy horroru i thrillera w seriach fantasy sprawdzają się dobrze również w sagach postapokaliptycznych. Dzięki nim książki jeszcze lepiej oddają klimat upadku cywilizacji i zatracenia norm moralnych wśród ogółu społeczeństwa. Przerażające postaci i wydarzenia sprawdzają się bowiem dobrze w literaturze fantastycznej zarówno, gdy historia dzieje się w mitycznych, nieistniejących krainach, jak i w książkach, których akcja ma miejsce np. w Stanach Zjednoczonych lub Londynie.

artykuł sponsorowany

Redakcja, dodano 22.05.2024 12:55
Strona została wygenerowana przez www.portal-pisarski.pl.