Marzenia
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Marzenia
mariamagdalena Użytkownik
  • Postów: 1075
  • Skąd: Vratislavia / Tel Aviv
Dodane dnia 14-02-2011 23:58
;P bo ja jestem taka niewiarygodna ;)
Poetka. Prozaiczka.
Poetka prozaiczna.
Do góry
Autor
RE: Marzenia
astreja Użytkownik
  • Postów: 21
  • Skąd:
Dodane dnia 12-03-2011 08:06
Marzenia są częścią nas....i naszczęście jeszcze zanie nie musimy płacić. Pozdrawiam:)
Do góry
Autor
RE: Marzenia
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 12-03-2011 15:14
Cytat:
mariamagdalena napisał/a:
być starszą o 20 lat :)

Cierpliwości :).
To akurat kiedyś się spełni :p

Moje marzenie - jedna przespana noc. Raz w tygodniu.
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Marzenia
ArienneMD Użytkownik
  • Postów: 89
  • Skąd: Gorzów Wlkp.
Dodane dnia 12-03-2011 17:33
Z takich dotyczących mnie - to koniecznie napisać tę cholerną książkę. Niekoniecznie wydać. Po prostu napisać.
A z takich "wyższej rangi", to żeby nastał pokój na Bliskim Wschodzie. Żeby nie ginął Bogu ducha winny człowiek.
"Wszystko jest możliwe. Niemożliwe wymaga po prostu więcej czasu."
Do góry
Autor
RE: Marzenia
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 13-03-2011 01:31
Skoro o marzeniach to ja chcę już tylko świętego spokoju i zdrowia dla moich chłopaków:D
Do góry
Autor
RE: Marzenia
sylviiart Użytkownik
  • Postów: 33
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 25-03-2011 10:26
Ja podchodzę do marzeń tak:
..." Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem, i tak zawsze aż do końca..." Joseph Conrad, marzenia dla mnie to coś co jest nienamacalne inne, co pozwala obudzić wyobraźnię. (ja na szczycie Mount Everest, ja tańcząca na Broadway dance center, itd)
Marzenia to cudowna rzecz, przenosi nas w inny świat, lepszy, cudowniejszy..

Natomiast marzenia te przyziemne które mogę zrealizować to moje pragnienia osiągnięcia czegoś, posiadania na co dzień w życiu, to zdrowie, miłość
sylviiart
Każdy z nas nosi w sobie piękno - cała sztuka polega na tym, by umieć je odkryć
Do góry
Autor
RE: Marzenia
John Rastheque Użytkownik
  • Postów: 117
  • Skąd: Podhale
Dodane dnia 25-03-2011 19:47
Cytat:
ArienneMD napisał/a:
Z takich dotyczących mnie - to koniecznie napisać tę cholerną książkę. Niekoniecznie wydać. Po prostu napisać.
A z takich "wyższej rangi", to żeby nastał pokój na Bliskim Wschodzie. Żeby nie ginął Bogu ducha winny człowiek.


Na ten czas mamy podobne marzenia, głownie to osobiste ;)

A do osobistych podchodzę w podobny sposób co ptak Kiwi :D i polecam obejrzeć dużo wyjaśnia :)

KIWI! - http://www.youtube.com/watch?v=sdUUx5FdySs

Te z wyższej rangi. Dodał bym, aby człowiek w końcu nie był człowiekowi wilkiem bo sami rozj... ten świat :(
„Zabijanie dla pokoju jest jak pieprzenie się dla cnoty.” S.King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Marzenia
Sissi Użytkownik
  • Postów: 168
  • Skąd: Gdzieś w Polsce ;)
Dodane dnia 26-03-2011 09:46
A ja nie mam marzeń, Doszłam do wniosku że tylko bolą i niszczą życie, które się im poświęca
"Gdyby mi kazały wyroki ponure,
na ziemi się meldować, by drugi raz żyć,
chciałbym starą z mundurem wdziać na siebie skórę
Po staremy wojować, kochać się i pić" - Bolesław Wieniawa-Długoszowski "Ułańska jesień"
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Marzenia
czarodziejka Użytkownik
  • Postów: 660
  • Skąd: zapomniana kraina
Dodane dnia 26-03-2011 11:48
A ja marzę od zawsze i gdyby karali za nie to dostałabym krzesło elektryczne:lol:
A tak na poważnie marzenia są po to aby wytyczać sobie cel i dążyć do jego osiągnięcia. Czasem są nieosiągalne, ale zawsze warto próbować i dalej marzyć.:)
Przyjaźń jest jak chleb, nawet czerstwy zaspokaja głód. Przyjaźń jest jak woda,
zimna czy gorąca gasi pragnienie.
Choć daleko, to jednak blisko. Choć nie zawsze mówi, to ją słyszysz. Choć nie zawsze Cię dotyka, to ją czujesz.
Do góry
Autor
RE: Marzenia
soczewica Użytkownik
  • Postów: 2423
  • Skąd: mysłowice - siemianowice śląskie
Dodane dnia 26-03-2011 12:30
Cytat:
Sissi napisał/a:
A ja nie mam marzeń, Doszłam do wniosku że tylko bolą i niszczą życie, które się im poświęca

O, dziwne. Im bardziej życie mi niszczyło moje marzenia, im bardziej mnie po tyłku kopało, tym bardziej marzyłam :). Ale ja jestem skrajnie przekorna.
A przekora ma też swoje plusy, jak widać.

Są różne marzenia. Są takie, które realizujemy, ale są też te, które przelatują nam przez głowę i choć uparcie twierdzimy, że ich nie spełnimy, to i tak są w nas...
Między nami - piekło - kładka ma szerokość stopy. Gdy tylko jedno na nią wejdzie, spotkamy się na drugim brzegu i staniemy obok siebie. Jeśli obydwoje zechcemy bliskości, spotkamy się na środku kładki, z wyborem - przytulić się mocno, albo spaść osobno.
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Marzenia
sylviiart Użytkownik
  • Postów: 33
  • Skąd: Poznań
Dodane dnia 29-03-2011 13:03
John Rastheque - KIWI - dużo wyjaśnia
fakt aż łza spływa po policzku jak spełniamy marzenia

Sissi - przemyśl to jeszcze - marzyć można o wszystkim, marzenia pozwalają odkryć inny lepszy świat - fakt nie koniecznie mogą się ziścić, ale dają nam śnić, dają nam wolność i pozwalają w wyobraźni kreować świat na nowo.
Starajmy się je realizować ale nie za wszelką cenę wtedy nie będą bolały
sylviiart
Każdy z nas nosi w sobie piękno - cała sztuka polega na tym, by umieć je odkryć
Do góry
Autor
RE: Marzenia
John Rastheque Użytkownik
  • Postów: 117
  • Skąd: Podhale
Dodane dnia 29-03-2011 19:28
Oj tak Slviiart, tylko mieć jeszcze w sobie tyle determinacji co ten ptak...

To jest już bardzo trudne, ale wtedy można powiedzieć, że marzenia się spełniają :)
„Zabijanie dla pokoju jest jak pieprzenie się dla cnoty.” S.King
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Marzenia
EdwardH Użytkownik
  • Postów: 71
  • Skąd: Соколка
Dodane dnia 01-12-2012 20:59
Żyć robiąc to co się lubi. Bo w innym wypadku życie sensu nie ma.
Mieć towarzyszkę życia, z którą właśnie możemy iść przez te życie.
edwardhorsztynski.blog.pl/ - mój blog
https://www.facebook.com/pages/.../234295336732681?ref=hl - mój fanpage
https://www.facebook.com/pages/.../128293687346723?fref=ts - fanage mojego zespołu
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Marzenia
ikarus Użytkownik
  • Postów: 4
  • Skąd:
Dodane dnia 28-02-2017 17:15
Moje marzenie pewnie w końcu się spełni, bo marzę by mieć święty spokój, nie martwić sie ani sekundę o pieniądze. Nie pracować już. Tylko żyć spokojnie z żoną w małym domku nad jeziorem. Mieć czas na dyskusję, leżakowanie, śledzenie informacji ze świata, ale mieć do nich całkowity dystans i dużą niezależność.
Piękna wykładzina podłogowa w domku by się położyć, obok kominek
Do góry
Autor
RE: Marzenia
swistakos Użytkownik
  • Postów: 972
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 04-03-2017 18:49
No to chyba czas przejść na zasłużoną emeryturę.
A życie jak pijany zając mknie zygzakiem do przodu.
Do góry
Autor
RE: Marzenia
Helafoer Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd:
Dodane dnia 09-03-2017 13:45
Marze o wyjeździe na wyspy kanaryjskie, zwiedzenie każdej wyspy po kolei , do tego zwiedzenie wszystkich krajów typu Kuba, USA, Wenezuela i inne podobne, nie przejmować się pieniędzmi niczym...
Do góry
Autor
RE: Marzenia
phoenixia Użytkownik
  • Postów: 53
  • Skąd:
Dodane dnia 19-03-2017 22:01
Marzę o szczęściu.
Do góry
Autor
RE: Marzenia
bened Użytkownik
  • Postów: 388
  • Skąd:
Dodane dnia 06-06-2017 00:12
Marzę tylko o jednym... :)
"Są w życiu chwi­le, gdy myśli się, że jest tak źle, iż już gorzej być nie może. Wte­dy właśnie oka­zuje się... że jed­nak może. "
Rafał Kosik
Do góry
Autor
RE: Marzenia
marcia1987 Użytkownik
  • Postów: 18
  • Skąd: Sopot
Dodane dnia 16-07-2017 19:59
Zwykle o szczęściu, jednak od jakiegoś czasu o ciszy i spokoju, bo w moim bloku od pewnego czasu remont goni remont i wiertarki już wytrzymać nie mogę
"Moje słowa lecą w górę, moje myśli pozostają na ziemi. Nie poparte myślą słowa nigdy nie wzniosą się do nieba. " W.Szekspir
Do góry
Autor
RE: Marzenia
oldakowski2013 Użytkownik
  • Postów: 12
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 08-04-2018 23:43
Marzy mi się dokończenie mojego domku na Mazurach, abym w końcu miał spokojne wakacje. (do tej pory właśnie w wakacje prowadzę remont)
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.