Filmy nie do strawienia
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 06-04-2007 22:14
A według mnie:
"Piła"- totalne dno, film bez sensu, gra aktorska po prostu śmieszna.
"Świadek koronny"- aktorzy z telenowel i wszystko jasne, ale przynajmniej coś w Polsce próbują.
"Pearl Harbor"- no tutaj to chyba nie muszę wyjaśniać.

Jeszcze sobie pewnie coś przypomnę:)
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 07-04-2007 12:31
O, nie zgodzę się z Tobą w kwestii "Świadka Koronnego". Dla mnie to bardzo dobry film. Co prawda, Paweł Małaszyński jak dla mnie w tym filmie to po prostu żenada, ale gra Roberta Więckiewicza bardzo mi się podobała... Dla mnie... Kurczę, "Blacha" z tego filmu trochę mi zaimponował. Taki "prawdziwy" facet. I nie jestem pewny, czy to tak całkiem dobrze... :uhoh:
Do góry
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 07-04-2007 12:43
No tak, przyznaję. Więckiewicz zagrał dobrze i tylko on trochę ratuje ten film. Przyznaję, że jest on dobrym aktorem, co udowodnił chociażby w Vinci (wg mnie najlepszy polski film ostatnich lat). Także niezłe były role niektórych gangsterów (no może oprócz Ferdka Kiepskiego). Ale tak naprawdę jestem przeciwnikiem krytykowania np. Świadka koronnego, czy Wiedźmina. Owszem, klapy, ale gdyby powstawało więcej takich filmów (nawet marnych), to z czasem poziom polskiego kina się poprawi. Każda próba niech wniesie coś nowego. Gdyby było więcej naszych filmów to może aktorzy nie brali się za durne telenowele z braku innych możliwości. Trzeba próbować w filmach sensacyjnych, bo dalej będzie rocznie kilka filmów w Polsce na krzyż i to w dodatku komedii romantycznych. Ale wracając do Świadka... ten film niezbyt trzyma się kupy. Ciekawy pomysł ale źle wykorzystany.
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 07-04-2007 13:07
Cytat:
Tyler Durden napisał/a:
Owszem, klapy, ale gdyby powstawało więcej takich filmów (nawet marnych), to z czasem poziom polskiego kina się poprawi.


Genialne w swej prostocie. Tak samo, jak z serialami... U nas nie ma takiego potencjału, jak choćby w USA - robimy po prostu za mało filmów, żeby któreś z nich się wybiły. I to samo jest powodem tego, że można się pogubić w serialach popołudniowych, gdzie ten sam aktor gra w trzech różnych filmach - bo mamy ich po prostu za mało. I rzeczywiście "Blacha" ratuje ten film. Jak dla mnie, genialnie zagrał... Święta racja, że robiąc tak mało filmów typowo sensacyjnych nie ma co liczyć na ich poziom... Dopiero, gdy będzie więcej filmów powstawało rocznie, to można liczyć na coś lepszego. Wiadomo, że wszystko jest kwestią praktyki... A seriale... Przez nich po prostu nie włączam telewizji... Kiedyś tam jeszcze za dawnych czasów "Fala Zbrodni" ale tylko pierwsza seria, no i oczywiście Król Seriali - Ekstradycja i to wszystkie trze serie. Halski rulez ;)
Do góry
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 07-04-2007 13:14
Dokładnie, trzeba się wziąć za jakieś ambitniejsze produkcje, bo mam już dość tych komedii romantycznych. Chciałbym więcej takich filmów jak "Vinci", fajni aktorzy, super scenariusz ("-Leonardo na ścianie, czad. -To se powieś DiCaprio":lol:) Wkrótce może powstanie film GROM z Więckiewiczem i Szycem. A jeśli chodzi o seriale, to podobała mi się "Sfora" jak leciała pierwszy raz. Od tamtej pory nie oglądam seriali raczej.
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 07-04-2007 13:17
O... Sfora, też dobre... Ale wracając do tematu filmów nie do strawienia w kontekście seriali... "M jak miłość". Mroczki mi latają przed oczami, jak ten chłam widzę w telewizji :/.
Do góry
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 07-04-2007 13:20
Ja nawet nie wiem kto gdzie gra i nie kojarzę tych seriali. Nigdy nie patrzyłem na to nawet przez chwilę. Po prostu nie do strawienia:bigrazz:
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 07-04-2007 13:23
Dokładnie!! Okropność... A aktorzy się faktycznie powtarzają... Za to polecam serial "Rancho" na TVP1 :D
Do góry
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 07-04-2007 13:27
Na pewno nie będę tego na sobie testował:lol: To nie ma moje nerwy. Wolę odcinek 34453346678990321 "Mody na sukces". Jakieś 1234334 odcinki temu widziałem jak przechodzili do drugiego pokoju, pewnie dziś dowiem się po co:smilewinkgrin:
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 07-04-2007 18:14
He he :). Tak, Moda na sukces... Ja sobie myślę, że oni (producenci) chyba muszą zacząć klonować aktorów, bo ci poumierają, zanim się skończy serial... To chyba pierwszy serial wielopokoleniowy - babcia będzie tłumaczyła wnuczce co się działo w odcinkach, kiedy wnuczki jeszcze na świecie nie było...

Dopisano:

Właśnie teraz leci na TVN "Armageddon". To jest dopiero film nie do strawienia... :sourgrapes:
Do góry
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 07-04-2007 21:58
Jak to film z Benem Affleck'iem :p
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 07-04-2007 22:06
He he :). Dokładnie... niektórzy aktorzy powinni nie być aktorami... ;)
Do góry
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 27-05-2007 00:36
Najgorszych nie pamiętam, bo takie olewam. Zapamiętałem jednak te, po których poczułem się oszukany, te które mnie najbardziej rozczarowały i zawiodły:
-Nienasycenie
-Mad Max 3
-Odyseja komiczna 2001 (tylko nie mylić z kosmiczną!)
-Park jurajski 2 i 3
-Wiedźmin
-Piraci (Polańskiego)
-Wenus w futrze
-Trzynasty wojownik
-Psy 2 (choć w tym towarzystwie to i tak dobry film)
-Capote


Kolejność od największego rozczarowania.
Do góry
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 30-05-2007 13:54
Pragnę dorzucić Bruce Lee - Game of Death. W filmie jest zaledwie kilka scen z udziałem Mistrza. Wiele jest skopiowanych z poprzednich filmów i wklejonych. Aktor wcielający się w rolę Bruce'a poruszał się całkiem inaczej. Wg mnie ten film nie powinien być kończony. Jedynie sceny z udziałem Lee mogły być wydane na DVD.
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
Natalia Julia Nowak Użytkownik
  • Postów: 70
  • Skąd: Starachowice
Dodane dnia 07-07-2007 17:49
W całym moim życiu obejrzałam wiele nieciekawych filmów, ale najgorzej wspominam "Taxi 3".
No hope, no fear. Nie ma nadziei, nie ma strachu.
Do góry
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
Afternoon Użytkownik
  • Postów: 705
  • Skąd: Warszawa : Katowice
Dodane dnia 07-07-2007 17:54
po co gadać o tandecie? tylko reklamę niepotrzebną robicie...
Do góry
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 07-07-2007 18:25
Czasem planując sobie filmowy weekend, lepiej zobaczyć czego nie wypożyczyć, żeby nie popsuć sobie humoru ;]
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
MarcinD Użytkownik
  • Postów: 397
  • Skąd: SCI
Dodane dnia 08-07-2007 11:15
Dokładnie - czasem sądzisz po tytule, że będzie ciekawie, a to wychodzi totalny gniot ;). Tym bardziej, jeśli nie chce się czytać recenzji... A inna sprawa, że czasem treść recenzji sugeruje, że autor piszący ją w ogóle nie obejrzał filmu...
Do góry
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 08-07-2007 12:25
Ja nie zawsze sugeruję się wypowiedziami innych. Lubię film zobaczyć na własne oczy i sam ocenić.
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy nie do strawienia
Tyler Durden Użytkownik
  • Postów: 215
  • Skąd:
Dodane dnia 13-07-2007 22:45
Przypomniała mi się kolejna produkcja, której nie poleciłbym największemu wrogowi. "Hostel" - jedyna pozytywna rzecz, jaką wyniosłem z obejrzenia tego gniota to dwa wypite piwa. Gorszy film jaki widziałem to chyba tylko debilna "Piła".
"It's only after you've lost everything that you're free to do anything."
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.