Ateizm
Autor
RE: Ateizm
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 30-10-2009 20:00
Cytat:
Samuel Niemirowski napisał/a:
gdyby zdjąć cały socjal (miliony "emerytów" i "rencistów" na lewo, po 40-tce), to byłoby jeszcze lepiej.


:O to znaczy co, eutanazja dla dziadkow i rodziców? Poczekaj, aż sam będziesz rencistą/emerytem - ciekawe jak wtedy ewoluują twe poglądy.
Po tobie się takich poglądów nie spodziewałem - wierzący a chce się pozbyć starych i chorych :rip:

To jest właśnie tzw. cywilizacja śmierci - baluj bez zobowiązań pókiś zdrów i mlody, a jak się zestarzejesz albo rozchorujesz - to zdychaj...

Mam nadzieję, że nie to miałeś na myśli pisząc, że gdyby "zdjąć" emerytów i rencistów to byłoby lepiej



Trzeba zdjąć ZUS - to oni są na lewo - jeżdżą sobie na miesięczne szkolenia na Majorkę, w biurach mają sauny, a chorym ludziom odbierają świadczenia bo by nie mieli na hulankę w "pracy"
Do góry
Autor
RE: Ateizm
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 30-10-2009 20:21
Przestań, drogi kolego Szary, za przeproszeniem, błaznować o eutanazji staruszków i czytaj ze zrozumieniem. Przecież napisałem, że trzeba się pozbyć "emerytów" i "rencistów", a nie emerytów i rencistów. No, chyba, że dla Ciebie sytuacja, w której policjant mając 38 lat przechodzi na emeryturę, a potem robi w firmie ochroniarskiej, jest normalna.
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ateizm
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 30-10-2009 20:29
Cytat:
Szary napisał/a:
Mam nadzieję, że nie to miałeś na myśli pisząc, że gdyby "zdjąć" emerytów i rencistów to byłoby lepiej


Problem nie w 38-letnich policjantach, ale w demografii - starzejącym się społeczeństwie, oraz Zakładzie Ubezpieczeń Siebie (zamiast społeczeństwa)

Ale nie o tym mieliśmy rozmawiać w tym temacie.
No, chociaż eutanazja kwalifikuje się do tematu o ateizmie :)
Do góry
Autor
RE: Ateizm
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 31-10-2009 11:05
Właśnie, właśnie - ciekawy temat o ateizmie bez napinek, więc nie zaśmiecajcie go proszę polityką :) Albo będe musiał kasować, a nie chce mi się.
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ateizm
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 05-01-2010 21:21
JtN słusznie słusznie. A jak z czczeniem pamięci przodków wśród ateistów? Dla mnie to bardzo ważne. Uważam, że to jedno z największych osiągnięć człowiek. I chyba ameryki nie odkryłem. ;)



Wkurza mnie, że jeśli ktoś twierdzi, że nie wierzy w Boga, jest zaraz lewakiem i komunistą. To też mieszanie wiary z polityką.
Do góry
Autor
RE: Ateizm
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 05-01-2010 21:39
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
A jak z czczeniem pamięci przodków wśród ateistów?


Pamięta się o dziadkach, rodzicach, wspomina się ich, jest się z nich dumnym (o ile są powody)... Więc normalnie, tak samo, z taką tylko różnicą, że słowo "czczenie" odpada.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ateizm
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 05-01-2010 21:51
No to już kwestia nazewnictwa, ale fakt czczenie kojarzy się z kultem, a to już bliskie szaleństwa.
Pamięć o przodach wg mnie to większa oznaka człowieczeństwa niż religia. Religia jest odpowiedzią na niezrozumiałe pytania.

Panie ateisto, skoro nie ma boga to jak powstał świata? Gdzie brakujące ogniwo?
No tak, skoro brak mi odpowiedzi, trzeba wierzyć w świadomy byt, który wszystko stworzył?

Natomiast pamięć o przodkach, jest bezinteresowna, zwłaszcza u ateistów. Skoro ktoś wierzy, że po śmierci, nic już nie ma, to co mu z pamięci o przodkach, nic praktycznego. I to jest człowieczeństwo, niepraktyczność. Sztuka, pamięć przodków, oglądanie zawodów sportowych i innych widowisk.

Religia jest w jakiś sposób praktycznym działaniem, może podświadomym, ale służącym zaspakajaniu potrzeb.
Do góry
Autor
RE: Ateizm
Sissi Użytkownik
  • Postów: 168
  • Skąd: Gdzieś w Polsce ;)
Dodane dnia 05-01-2010 22:56
Hm... powiem to tak. Moja rodzina i wszyscy wokół to wierzący i praktykujący katolicy. Niewiele jest osób, którzy twierdzą, że moje poglądy to moja własna sprawa. Dla nich to moje "dziwactwo" jedne z wielu zresztą, bo nie lubię podporządkowywać się niektórym regułom.
Najgorzej jest z rodzinką, bo mieszkam z dziadkami. Dziadek otwarcie mówi, że jestem nienormalna, bo nie chodzę do kościoła, nie modlę się, nie wierzę w Boga. Babcia uważa tak samo, z tym, że nie mówi tego aż tak dosadnie. Oczywiście bardzo się tym przejmuję :rol: Wyznaję zasadę: "moje życie - moja sprawa i nikomu nic do tego". Poza tym mam powody aby być ateistą i brać cały ten cudowny świat na logikę, a nie na utarte wzorce, bo ksiądz tak powiedział i to jest prawda :lol:
"Gdyby mi kazały wyroki ponure,
na ziemi się meldować, by drugi raz żyć,
chciałbym starą z mundurem wdziać na siebie skórę
Po staremy wojować, kochać się i pić" - Bolesław Wieniawa-Długoszowski "Ułańska jesień"
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ateizm
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 05-01-2010 23:14
Cytat:
Dziadek otwarcie mówi, że jestem nienormalna

Mnie podobnie mówią. Z tym że dla mnie to komplement!
Do góry
Autor
RE: Ateizm
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 06-01-2010 10:20
Cytat:
Sissi napisał/a:
Poza tym mam powody aby być ateistą i brać cały ten cudowny świat na logikę, a nie na utarte wzorce, bo ksiądz tak powiedział i to jest prawda :lol:


Pochwalam niezależność myśli, ale uważam, że często nasze poglądy są wynikiem reakcji na narzuconą wersję rzeczywistości. Np. ateizm może być reakcją na autorytarne i instytucjonalne nauczanie Kościoła, a nie koniecznie racjonalnym i obiektywnym punktem widzenia.
Tak samo teizm, duchowość może być reakcją na ślepe i dogmatyczne podejście nauki do rzeczy, które nie mieszczą się w jej wąskim zakresie.

Dlatego zykle jestem ostrożny w ocenianiu ateistów, albo teistów i nie wrzucałbym ich do szuflad (ateista - racjonalny, otwarty umysł; teista - ograniczony dogmatyk, albo w drugiej wersji: ateista - arogancki bufon, teista - wolny, duchowy poszukiwacz).

Wolne duchy, otwarte umysły mogą być po dwóch stronach "barykady".
Do góry
Autor
RE: Ateizm
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 06-01-2010 11:10
Cytat:
Sissi napisał/a:
Najgorzej jest z rodzinką, bo mieszkam z dziadkami. Dziadek otwarcie mówi, że jestem nienormalna, bo nie chodzę do kościoła, nie modlę się, nie wierzę w Boga. Babcia uważa tak samo, z tym, że nie mówi tego aż tak dosadnie. Oczywiście bardzo się tym przejmuję :rol: Wyznaję zasadę: "moje życie - moja sprawa i nikomu nic do tego". Poza tym mam powody aby być ateistą i brać cały ten cudowny świat na logikę, a nie na utarte wzorce, bo ksiądz tak powiedział i to jest prawda :lol:


W kogo nie wierzysz w Boga czy w księdza? Jedno nie jest równoważne z drugim. Można nie wierzyć, w to co mówi ksiądz, można nie uznawać kościoła, a mimo to wierzyć, że jest gdzieś ktoś ( Bóg), który nad nami czuwa i w jakiś sposób ma wpływ na nasze życie.

Sytuacja odwrotna również jest możliwa. Duchowny może być autorytetem moralnym nawet dla ateisty.
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ateizm
Misiek Użytkownik
  • Postów: 9
  • Skąd:
Dodane dnia 06-01-2010 12:12
JaneE - dokładnie. I właśnie z tego powodu ja, będąc ateistą, nie mam problemu by grać czasem na mszach w pewnym kościele. Tylko dlatego, że wiem, iż tamtejsi zakonnicy są normalnymi ludźmi, a nie bandą idiotów która pojęła "prawdę objawioną".
Jakub "Misiek" Michalczyk
Do góry
Autor
RE: Ateizm
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 06-01-2010 16:06
Problemem w rodzinach jest to, że bliscy chcą dla nas jak najlepiej jeśli wierzą, że brak wiary w Boga, zaprowadzi nas w otchłań, wierzą w to autentycznie, to byliby hipokrytami, nie martwiąc się o nasz ateizm. Byliby egoistami. A co tam niech mój synek będzie szczęśliwy w życiu doczesnym, a po śmierci trafi do piekła. Jaki rodzic tego chce?
Do góry
Autor
RE: Ateizm
Sissi Użytkownik
  • Postów: 168
  • Skąd: Gdzieś w Polsce ;)
Dodane dnia 06-01-2010 17:10
Powiem to tak: rozwinęło się u mnie coś co się chyba antyklerykalizm nazywa. Nie lubię księży i całej tej uduchowionej reszty, a kościół katolicki uważam za coś takiego jak urząd skarbowy, czy jakąkolwiek inną instytucję, ponieważ wtym wszystkim od dawna już nie chodzi o duszę człowieka tylko jego pieniądze. Przyznaję, że są księża, którzy faktycznie są dla ludzi, bo w życiu się z takim jednym spotkałam. Ale to są nieliczne wyjątki i ich szanuję nie jako księży, a jako ludzi.
A co do Boga, hm... nie wykluczam, że ktoś taki może istnieć, ale pewności nie mam. Jak dotąd nie widzę, jakiegokolwiek dobrego działania ze strony jakiejś wyższej siły, ale nie zakładam, że kiedyś, jeśli coś takiego zauważę, to nie uwierzę. Tak czy inaczej kiedyś umrę, więc wtedy się dowiem, czy miałam rację. Jak się myliłam - trudno.
"Gdyby mi kazały wyroki ponure,
na ziemi się meldować, by drugi raz żyć,
chciałbym starą z mundurem wdziać na siebie skórę
Po staremy wojować, kochać się i pić" - Bolesław Wieniawa-Długoszowski "Ułańska jesień"
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ateizm
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 06-01-2010 19:06
Cytat:
Problemem w rodzinach jest to, że bliscy chcą dla nas jak najlepiej jeśli wierzą, że brak wiary w Boga, zaprowadzi nas w otchłań, wierzą w to autentycznie

Chyba w nielicznych rodzinach tak jest. Większość się bardziej przejmuje tym co powie ciotka albo sąsiadka,albo nawet już ten ksiądz, niż jakiś tam Pan Bóg po śmierci.
Do góry
Autor
RE: Ateizm
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 06-01-2010 20:01
Dla mnie ścisły ateizm jest zbyt radykalny i w pewnym stopniu ograniczony. Cała ta wojna religijna, która się od jakiegoś czasu toczy w mediach przestaje mnie już interesować. Prawda jest taka, że pod przykrywką oświeconych prawd co bardziej prężne umysły zarabiają na tym bardzo dobre pieniądze. Tak jest w kościele i tak jest np. z Dawkinsem, który zbija świetną kasę głosząc swój ateistyczny punkt widzenia.

Prawda jest taka, że nasze społeczeństwo jeszcze niekoniecznie dojrzało do odmiennego punktu widzenia. Trzeba myśleć modelowo, a dochodzenie własnymi ścieżkami do pewnych rzeczy jest nazywane dziwactwem. Nie traktuje Boga osobowo i nie widzę jego ingerencji na tym świecie. Jeśli rację mają Ci którzy go wymyślili, to według mnie będzie to zwykła zbitka cząsteczek, która zapoczątkowała cały proces tworzenia się wszechświata. Czasami najprostsze rzeczy są najtrudniejsze do wymyślenia, ludzie lubią chodzić na około ;)
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Ateizm
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 06-01-2010 20:08
Co rozumiesz przez "ścisły" ateizm?
Ateizm jest ograniczony dla tych, którzy sądzą, że "Boga nie ma" to ateizmu wniosek finalny, podczas gdy tak naprawdę to jest punkt wyjścia.
Do góry
Autor
RE: Ateizm
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 06-01-2010 21:42
Cytat:
_VV_ napisał/a:
Co rozumiesz przez "ścisły" ateizm?


Ścisły czyli taki, który nie dopuszcza dywagacji i w pewien sposób ogranicza :)
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Ateizm
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 06-01-2010 22:28
Cytat:
Drogi „ateisto”!

Właśnie wyszedłeś z kancelarii. Przyszedłeś po zaświadczenie, że jesteś „wierzący i praktykujący”. Chcesz być chrzestnym - świadkiem wiary. Przypomniałem sobie ciebie z katechezy...

http://www.maurycy.parafia.info.pl/?p=main&what=23&wpis=269&start=0&PHPSESSID=658935c980eab278b596616f84908b72

:)



Cytat:
Boga nie ma. Za te słowa kara do 25 tys. euro!

http://www.hanter.pl/articles/544-boga-nie-ma-za-te-slowa-kara-do-25-tys-euro :mad:




A dlaczego nie ma kary za gadanie, że Bóg jest?
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ateizm
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 06-01-2010 22:33
Cytat:
A dlaczego nie ma kary za gadanie, że Bóg jest?

A za gadanie że nie ma Muminka?

Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]