Ateizm
Autor
RE: Ateizm
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 10-07-2011 20:24
Cytat:
valdens napisał/a:
Cytat:
Mogę. Wystarczy, że zainstaluję kamerę wideo i się odwrócę.


Myślisz, że tak łatwo oszukasz Dywan?! On jest wszechwiedzący, wszechmocny, wszystko widzi i wie. Każdy podstęp zwęszy.


Ale tu znowu wpadasz w tą samą pułapkę co z Bogiem. Po prostu zmieniłeś nazwę.



Cytat:
Oke_Mani napisał/a:
Chyba nie bardzo kapujesz, o co chodzi w kościele Latającego Potwora Spaghetti... Z ateizmem to może i coś wspólnego ma, ale radziłabym sięgnąć źródeł.


Rzeczywiście. Na pewno nie "kapuję". Idea kościoła Latającego Potwora Spaghetti zapewne powala głębią swojej doktryny i podstawami filozoficznymi leżącymi u jej podstaw. Muszę sięgnąć do źródeł, koniecznie!

<facepalm>
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ateizm
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 11-07-2011 18:51
Cytat:
Rzeczywiście. Na pewno nie "kapuję". Idea kościoła Latającego Potwora Spaghetti zapewne powala głębią swojej doktryny i podstawami filozoficznymi leżącymi u jej podstaw. Muszę sięgnąć do źródeł, koniecznie!
Hola hola, to jest atak na uczucia religijne. Dostrzegam sarkazm. A to nie ładnie, bo Latający Potwór Spaghetti ma taki sam status jak Jahwe, Mahomet itd. Jeśli oczywiście Mahomet,to ten sam Bóg co Jahwe, to bez obrazy ten bóg ma nieźle nasrane w głowie. Bo raz twierdzi, że Żydzi, np Michnik to jego naród wybrany, a innym razem nakazuje nawracać niemuzułamnów, czyli też Żydów. Koleś jest niekonsekwentny.

Cytat:
Do tej pory zresztą nie obaloną, bo twierdzenia, że nie ma Boga, obalić się nie da.

http://www.youtube.com/watch?v=TLEo7H9tqSM to najlepsza odpowiedź.

Czym się różni Bóg od Trolli? Trolle są fajniejsze :D



Poza tym, dlaczego rozmawiać na poważnie z wierzącymi o Bogu? To głupie (w mojej definicji głupoty). Jeśli mamy być tolerancyjni, to musimy wtedy roazawiać na poważnie z wierzącymi we wszystkie cudacwtwa. Nie tylko w każde przedstawienie Boga, ale też z scjenotlogami, fanami Z archiwum X i wyznawcami Jedi. Jaka jest różnica pomiędzy Bogiem, a Darthem Vaderem? No nie da się udowodnić, aby któryś z nich nie istniał.

Jak udowodnić czy istnieją?

Możemy zrobić grę.

1. Odyn 30
2. Jahwe 30
3. Zeus 30
4. Bóg Wielki Zegarmistrz 30
5. Zeus 30
6. Mahomet 30
7. Jahwe + Jezus + Duch Święty 30
8. Mamon 30
9. Dionizos 30
10 Latający Potwór Spaghetti 30

Istnieje
Nie istnieje.

Zasady te same co z postaciami literackimi, bo jakby nie patrzeć, część też jest z książek. Ja zacznę.

1. Odyn 30
2. Jahwe 30
3. Zeus 30
4. Bóg Wielki Zegarmistrz 28 Bęc
5. Zeus 30
6. Mahomet 30
7. Jahwe + Jezus + Duch Święty 32 Hop
8. Mamon 30
9. Dionizos 30
10 Latający Potwór Spaghetti 30
Do góry
Autor
RE: Ateizm
Jeszoswiesz Użytkownik
  • Postów: 22
  • Skąd:
Dodane dnia 11-07-2011 19:10
Nie uważam się za ateistę, ale nie widzę w tym nic złego, dla mnie to taka trochę inna wiara, gdzie wierzy się, że Boga nie ma. No bo nie wiem czy z całą pewnością można powiedzieć, że Boga faktycznie nie ma. Jeśli istnieje i ma w tym jakiś cel by tak łatwo nie dało się go odnaleźć, np. taki abyśmy poszukując go rozwijali się społecznie, kulturowo, duchowo, a nawet technologicznie, to Bóg, jako ta najcwańsza z najcwańszych inteligencji we wszechświecie tak się potrafi zakamuflować przed śmiertelnikami, że może nawet nigdy oficjalnie go nie znajdziemy w taki sposób, aby cała cywilizacja pewnego dnia mogłaby powiedzieć jednogłośnie że tak, Bóg i dusza istnieje. Wedle popularnych dogmatów, to On stworzył to wszystko i to on ustala zasady gry, człowiek ze swoją wciąż niedokładną wiedzą, próbując obalić lub potwierdzić naukowo istnienie Boga jest po prostu z pewnego punktu widzenia śmieszny.
Nauka co chwila obala kolejne religijne fakty, metafizyczne zjawiska. ale z biegiem swojego niepohamowanego rozwoju, tworzy sobie sama jeszcze więcej zagadek, do których czasem wstyd jej się przyznać, bo zbyt daleko przekracza to jej wiedzę i możliwości zbadania, a to na pewno nie koniec, nowe odpowiedzi, przyniosą ze sobą za pewne jeszcze bardziej skomplikowane pytania.
Jeszoswiesz - piszasz i poeta łomator amator
Do góry
Autor
RE: Ateizm
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-07-2011 19:15
Jak do tej pory spotkałam się z większymi atakami ateistów z ich szyderstwami w stosunku do wierzących niż odwrotnie. Po prostu z zadufanymi fanatykami się nie zadaję. Prędzej wierzący się zdziwi, szeroko otworzy oczy, że druga osoba nie wierzy. Wolę zdziwienie, przerażenie niż szyderstwa i śmiechy z krzyża.
Do góry
Autor
RE: Ateizm
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 11-07-2011 19:30
Przede wszystkim równouprawnienie. Moi drodzy wierzący w Boga. A czy możecie sobie wyobrazić, że dla mnie wiara w Boga (tego najpopularniejszego w Polsce), jest tym samym co wiara w skrzaty, w kosmitów ukrywajacych się na Ziemi, w Atlantów ukrytych w płaszczu naszej planety, w jednorożce, itd. Co w tym złego? Ja daję wszystkim takie same prawa, do wiary. Jako monoteiście nie różnicie się tak bardzo od ateistów. Nie wierzycie w większość Bogów, w jednego, jedynego. To tylko kroczek, by odrzucić tego ostatniego. Monoteistom bliżej do ateizmu, niż do Neopoganów, czy Hinduistów. Wy wierzycie w tylko jednego Boga więcej niż my. My w 0, a wy w 1. Między 0, a 1, jest mniejsza różnica niż między 1, a 5. Więc zapraszam od odrzucenia jeszcze jednego. Tak jak odrzucacie Odynów, Swarożyców i Krisznów :D
Do góry
Autor
RE: Ateizm
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-07-2011 19:50
Jesteś typowym przykładem mojej wcześniejszej wypowiedzi Tomaszu. Ja odrzucam Odynów i Krisznów, ale w przeciewieństwie do Ciebie nie zapraszam do odrzucania tychże przez innych, którzy w nich wierzą. Po prostu ja odrzucam a nie narzucam. A Ty narzucasz.
Do góry
Autor
RE: Ateizm
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 11-07-2011 20:00
Oj tam, oj tam :shy: Powiem Ci w sekrecie, że ja jestem miłośnikiem katolików. Kataolicy robią dużo złego, ale są też przeciwwagą dla Islamu i innych debilnych religii, szkodliwych. Nie lubią komunistów i zasadniczo, głoszą mega pozytywne idee. Ja bardzo lubię ideologię Jezusa, nie ze wszystkim się zgadzam, ale miał sporo mądrych bliskich mi poglądów. No, ale sorry, jak ktoś zaczyna mi gadać, o tym Bogu tak, mnie jakoś przekonywać, to bywam złośliwy. Popatrz, obiecałem nie gadać w temacie, chrzęcijaństwo i się tam nie wypowiadam. Ale jeśli tu w temacie dla ateistów, ktoś chce się boksować, to dlaczego nie. Dla mnie to śmieszna zabawa. Ja się nie gniewam, jak ktoś mi mówi, że ateizmu nie da się udowodnić :lol: Jeśli kogoś uraziłem, to przepraszam, ale nie zmienię się.
Do góry
Autor
RE: Ateizm
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-07-2011 20:36
Nie obrażasz się bo nie ma czynnika który miałbyś udowodnić. Zero to zero. Natomiast jeden to już coś, więcej niż zero, ot i tyle. Poza tym jeśli ktoś wierzy w tego jednego dajmy mu na imię miłość, to szyderstwa i śmiechy ranią uczucia osoby wierzącej w miłość, chyba jasne, nie? Nie boleję nad tym w co wierzysz, wierz w zero, w pięć, ale jak szydzisz z innych to mnie denerwuje i boli. I od tej strony nie cierpię ateistów, zresztą czy mowa wtedy o prawdziwych ateistach? Nie wiem. I z jednej i z drugiej strony ataki nie są dobre. Widzę jednak więcej manipulacji ze strony ateistów. To ludzie w gruncie rzeczy nie głupi, oczytani czasem bardziej niż prości ludzie ale wierzący, stąd często manipulacja i śmiechy ze strony ateistów. Wiara to nie nauka.
Do góry
Autor
RE: Ateizm
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 11-07-2011 20:57
Dobra. Ale wierzysz w Boga, tak? To ci przeszkadza jakieś gadanie? Skoro, masz pewność, że Bóg istnieje, to z twojego punktu widzenia, ja mam problem. Nie przejmuj się tak bardzo, bo nie raz będą szydzić, nie raz będą się śmiać i to nie tylko ateiści, ale też wyznawcy innych religii. Nie ma się czym martwić. Ja na przykład jestem umiarkowanym nacjonalistą, i też czasem mnie wkurzają internacjonaliści, kosmopolitanie itd. I może i mają rację i może, przywiązanie do narodu jest głupie i niepraktyczne, cóż ich prawo, niech sobie gadają. Nie przejmuj się moim gadaniem, najlepiej go unikaj ;) w tym konkretnym temacie oczywiście.
Do góry
Autor
RE: Ateizm
pw Użytkownik
  • Postów: 926
  • Skąd: Barlinek/Kraków
Dodane dnia 11-07-2011 21:15
Cytat:
A czy możecie sobie wyobrazić, że dla mnie wiara w Boga (tego najpopularniejszego w Polsce), jest tym samym co wiara w skrzaty, w kosmitów ukrywajacych się na Ziemi, w Atlantów ukrytych w płaszczu naszej planety, w jednorożce, itd. Co w tym złego?

Oczywiście jestem w stanie to sobie wyobrazić, jednak zauważ, że stanięcie za poglądem, że: najpierw wybuchło "nic", później to nic wirowało, wywirował się układ słoneczny, w którym na jednej z planet deszcz padał na skały, w tę deszczowo-skalną zupkę waliły pioruny, dzięki czemu absolutnie chaotycznie połączone proteiny przez miliardy lat, absolutnie donikąd nie zmierzając, utworzyły arbuzy, ryjówki, pancerniki, nietoperze i ludzi. Czy to ma coś wspólnego z rozsądkiem i jest absolutnie wyzute z jakiejkolwiek wiary - no śmiem wątpić.
img574.imageshack.us/img574/897/koliber.jpg
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ateizm
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 11-07-2011 21:27
Cytat:
jednak zauważ, że stanięcie za poglądem, że: najpierw wybuchło "nic", później to nic wirowało, wywirował się układ słoneczny, w którym na jednej z planet deszcz padał na skały, w tę deszczowo-skalną zupkę waliły pioruny, dzięki czemu absolutnie chaotycznie połączone proteiny przez miliardy lat, absolutnie donikąd nie zmierzając, utworzyły arbuzy, ryjówki, pancerniki, nietoperze i ludzi. Czy to ma coś wspólnego z rozsądkiem i jest absolutnie wyzute z jakiejkolwiek wiary - no śmiem wątpić.
To chyba bardziej skomplikoane. Później działał dobór naturalny, który uznaje nawet Kościół Katolicki. Ale twierdzą, że samo życie powstało dzięki interwencji Boga i, że Bóg się w to mieszał. Oczywiście. Wielkie bum, i pioruny strzelające w zupę pełną pierwiastków wydaje się także dziwne. Może nawet dla ludzi wierzących to śmieszne. W sumie, jak to przedstawić w takiej formie, jak ty to przedstawiłeś to i śmieszne dla mnie :) Mhm. No nie znam się na tym. Nie mi się wypowiadać.

Co do Wybuchu :D to jedna z popularniejszych hipotez. Też taka trochę zabawna. Wielkie nic, od zawsze, Bóg od zawsze, wielki zegarmistrz, kosmiczny programista, przenikające się wszechświaty (od zawsze oczywiście) itd, itd. To są nieweryfikowwalne teorie. Nie wiem, po co one naukowcom. Chyba taka zabawa intelektualna. Właściwie, jakbym miałbyć szczery, to moim zdaniem Wielki Wybuch bym, postawił gdzieś obok plejady innych Bogów. Oczywiście są jakieś przesłanki, które mówią, że wszechświat się rozszerza, ale twierdzenie, że na 100% powstał z energii, która istniała przed czasem i przestrzenią, to też takie założenia, na wiarę. ;) Chociaż i tak Bóg, jako świadoma istota mniej do mnie przemawia. Rzecz gustu ;)
- teraz to i od ateistów mi się dostanie.
Do góry
Autor
RE: Ateizm
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 11-07-2011 21:55
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Hola hola, to jest atak na uczucia religijne. Dostrzegam sarkazm. A to nie ładnie, bo Latający Potwór Spaghetti ma taki sam status jak Jahwe, Mahomet itd.


A ja wyczuwam dzieciniadę :)



Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Poza tym, dlaczego rozmawiać na poważnie z wierzącymi o Bogu? To głupie (w mojej definicji głupoty). Jeśli mamy być tolerancyjni, to musimy wtedy roazawiać na poważnie z wierzącymi we wszystkie cudacwtwa. Nie tylko w każde przedstawienie Boga, ale też z scjenotlogami, fanami Z archiwum X i wyznawcami Jedi. Jaka jest różnica pomiędzy Bogiem, a Darthem Vaderem? No nie da się udowodnić, aby któryś z nich nie istniał.


Widzisz, ja mogę rozmawiać na poważnie z ateistami, na mniej lub bardziej poważne tematy. Ateiści, tak jak wierzący, dzielą się na ludzi poważnych i niepoważnych. Do niepoważnych należą Ci, którzy ze swojego ateizmu czynią obiekt ciągłej egzaltacji na forum internetowym i jarają się tym przez kilkanaście stron wątku.



Cytat:
TomaszObluda napisał/a: Wy wierzycie w tylko jednego Boga więcej niż my. My w 0, a wy w 1. Między 0, a 1, jest mniejsza różnica niż między 1, a 5.


Między 1 a 0 jest taka różnica, że 1 to prawda, a 0 to fałsz.
Miałbyś logikę na studiach, to byś wiedział.
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ateizm
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 11-07-2011 22:06
Cytat:
Widzisz, ja mogę rozmawiać na poważnie z ateistami, na mniej lub bardziej poważne tematy.
Od kiedy religia, to poważny temat? I dlaczego rozmawiasz.

Cytat:
Między 1 a 0 jest taka różnica, że 1 to prawda, a 0 to fałsz.
Miałbyś logikę na studiach, to byś wiedział.
Miałem. A tego to i na matmie uczyli. Czyli wygląda na to, że wreszcie znalazłem dowód na istnienie Boga. Hurra!

A tak poważnie, uważasz, że Jahwe i Mahomet to dziecinada? Muzułmanów bym się nie bał, bo mało ich w Polsce, ale Żydów ponoć od groma i trochę. Michnik, Mazowiecki, Urban, pewien polityk pijak. No, chociaż ci wymienieni, to mało wierzący Żydzi. Fakt, faktem, Jahwe, to Żydowski Bóg, lepiej uważać, twierdząc, że jest dziecinadą.



Cytat:
Do niepoważnych należą Ci, którzy ze swojego ateizmu czynią obiekt ciągłej egzaltacji na forum internetowym i jarają się tym przez kilkanaście stron wątku.
Ale sprawia Ci to przyjemność co?
Do góry
Autor
RE: Ateizm
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 11-07-2011 22:13
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Cytat:
Do niepoważnych należą Ci, którzy ze swojego ateizmu czynią obiekt ciągłej egzaltacji na forum internetowym i jarają się tym przez kilkanaście stron wątku.
Ale sprawia Ci to przyjemność co?


Czytaj ze zrozumieniem.
(podpowiedź: spójrz w lustro)
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ateizm
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 11-07-2011 22:18
Musi Ci sprawiać :) bo wciąż odpisujesz. Patrzę w lustro i widzę, katolika. No nie ma bata, nie wyglądam na ateistę. Zbyt tępę spojrzenie. Ewentualnie na ateistę komunistę, z urodzenia.
Do góry
Autor
RE: Ateizm
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 11-07-2011 22:39
Za dużo wypiłeś :) Idź spać :)
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ateizm
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 29-10-2011 12:13
Offtopujesz ;) Ale fakt. Trochę wypiłem, ateistycznie oczywiście. Ciężki miałem dzień, ateistycznie ciężki.



http://www.youtube.com/watch?v=LlrQ4WGulXo nie wiem, czy wrzucałem wcześniej ten link, i tak warto. Jest strasznie zabawny.



O tego szukałem :D ten jest cudowny - http://www.youtube.com/watch?v=_Vx34LGFQJ0
Do góry
Autor
RE: Ateizm
Norules Użytkownik
  • Postów: 284
  • Skąd: Cracow
Dodane dnia 29-10-2011 21:48
To drugie jest szczególnie fajne ;D
I trafne. Sprzeczności, nietrafności, nieścisłości itp w biblii jak grzybów po deszczu. A czytałam całą, z trudem, ale do końca, samiuśkiej apokalipsy. Mgliste Elfy lepsze już :lol:
Nie dla idiotów :)

Nie mów mi: „Bądź realistką”
Ja, kochanie, chcę mieć wszystko
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ateizm
Miranda Użytkownik
  • Postów: 29
  • Skąd: każda
Dodane dnia 29-10-2011 22:09
A czy to ważne w co kto wierzy? Znam wspaniałych ludzi ateistów, podłych, zawistnych katolików, a tak naprawdę, to wiara nie czyni człowieka człowiekiem.
Miranda
Do góry
Autor
RE: Ateizm
lukasz44 Użytkownik
  • Postów: 110
  • Skąd:
Dodane dnia 29-10-2011 22:14
"Wiara nie czyni człowieka człowiekiem", zależy jaka jest ta wiara, jeśli jest prawdziwa i świadoma to pomaga.
"What keeps me going is goals"- Muhammad Ali
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]