Ateizm
Autor
RE: Ateizm
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 25-11-2012 19:41
Cytat:
Ułatwiłam sobie tym życie, nie należę do żadnej religii, a jednak wierzę.
Najpraktyczniej wybrać bogów słowiańskich, są z tych terenów gdzie żyjemy.
Do góry
Autor
RE: Ateizm
al-szamanka Recenzent
  • Postów: 76
  • Skąd: Salzburg
Dodane dnia 25-11-2012 19:45
Hmm, ja np. nie chcę aby mój pochowek nosił piętno jakiejkolwiek religii, a ateistką nie jestem
Do góry
Autor
RE: Ateizm
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 25-11-2012 19:47
Cytat:
Zatem ateista powinien pojmować swój byt jako wartość zmienną.
Za 30 lat, kiedy przyjdzie spotkać się z Bogiem, będzie prosić o katolicki pochówek/ewangelicki/prawosławny, ale CHRZEŚCIJAŃSKI


Na pewno niektórzy ateiści tak robią, ale trzeba też brać pod poprawkę to, że nie zawsze rodzina szanuje zdanie zmarłego i chowa go po chrześcijańsku wbrew jego woli. Jest coś takiego jak pochówek świecki. Skoro firmy pogrzebowe oferują takie usługi, to znaczy że musi być na nie popyt.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Ateizm
al-szamanka Recenzent
  • Postów: 76
  • Skąd: Salzburg
Dodane dnia 25-11-2012 19:48
"Najpraktyczniej wybrać bogów słowiańskich, są z tych terenów gdzie żyjemy."

:) Nie potrzebuję wybierać, mam już Mojego
Do góry
Autor
RE: Ateizm
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 25-11-2012 19:49
Cytat:
Nie potrzebuję wybierać, mam już Mojego
:) I fajnie.
Do góry
Autor
RE: Ateizm
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 25-11-2012 19:52
Ja nie wnikam jaki kto będzie miał pochówek - może być rozsypany w formie prochów jak George Harrison do Gangesu i też to uszanuję.
Wybór należy do nas.
Mnie nikt nie zmusi, ja nie zmuszę nikogo i tyle :)
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Ateizm
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 25-11-2012 19:57
Cytat:
Ateista jest osobą (wiem to z kontaktów ze znajomymi) która szuka jednak Boga, nie lubi Go,nie ufa Mu, ale C O Ś ją do Niego pcha.
A chrześcijanin, to taki człowiek co nielubi żydów. Znam wielu chrześcijan co nie lubią żydów, czyli mogę tak mówić. To śmieszne, nie uważasz?

Cytat:
Mam tu na portalu kumpla ateistę, który ciągle pisze o... Bogu.
Tamet założyłem, dla ateistów aby sobie gadać o tym, jak mniejszość może sobie radzić w kraju katolików. Wierzący ciągle coś muszą dodać.
Nie ma społeczności ateistów, łączy nas tylko to, że nie wierzymy w Boga/Bogów. To jakby ludzie nie lubiący piłki nożnej, założyli temat - jak żyć normalnie w świecie fanów futbolu, kiedy oni wszędzie o tym gadają?
Szanuję religię, szanuję wiarę ludzi, uważam, że jest potrzebna, ale nie chcą aby ktoś mi ją wciskał butem na siłę.

Wojowniczym teistom, wojowniczym ateistom, mówię stanowcze nie!



Cytat:
Mnie nikt nie zmusi, ja nie zmuszę nikogo i tyle
:) no właśnie :)
A ja powiem nawet, że nie mam nic przeciwko nawracaniu mnie, jeśli ktoś chce mnie nawracać, spoko. Tylko niech to będzie grzecznie i nie całodobowo.
Polska jest krajem katolickim, nie żalę się, ale miło mieć trochę wolności od religii.
Do góry
Autor
RE: Ateizm
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 25-11-2012 20:00
Żyd to taki człowiek co nie lubi chrześcijan i arabów, nie łapiesz?
Wciąż są tam wojny i obie strony są winne.
Skoro jesteś taki tolerancyjny, to daj spokój tym chrześcijanom, bo oni i tak swoje wiedzą :)

Atakowanie nic nie daje.
Lepszy dialog.
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Ateizm
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 25-11-2012 20:04
Cytat:
Skoro jesteś taki tolerancyjny, to daj spokój tym chrześcijanom, bo oni i tak zrobią swoje
Nie wiem czy "taki". A czujesz się z mojej strony atakowany, w sensie religijnym? Temat nazywa się ateizm, wiadomo, że raczej nikt tu nie będzie Boga wychwalał, każdy wchodzi na własną odpowiedzialność. Chociaż ja się staram nie obrażać nikogo, czasem mi nie wychodzi. Jeśli cię obraziłem, tak na serio, to przepraszam.

Cytat:
Żyd to taki człowiek co nie lubi chrześcijan i arabów, nie łapiesz?
:uhoh: Ja lubię żydów i chrześcijan, ale nie lubię muzułmanów (w domyśle arabów). Pomieszane to.
Do góry
Autor
RE: Ateizm
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 25-11-2012 20:06
Widzisz, a ja mam kumpla Turka.
I co Ty na to?
Jakbym Ci go pokazał, już nie polubisz, bo to islam?
Facet jest do rany przyłóż - jest właścicielem sklepu na moim osiedlu.
Wszyscy go szanują.
Ty nie?
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Ateizm
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 25-11-2012 20:17
Nie wiem, poznałem kilku Turków, studiowali w Szczecinie, wydawali się spoko.

Znasz pojęcie Takija? To doktryna islamu, która nakazuje kłamać, gdy nie możesz zniszczyć wroga.



http://www.portal-pisarski.pl/forum/viewthread.php?forum_id=31&thread_id=667 Jest osobny temat o doktrynie religijno-politycznej o nazwie Islam.
Do góry
Autor
RE: Ateizm
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 25-11-2012 20:21
Coś musisz wiedzieć: ja nikogo nie przekreślam.
Znam Turka, znam geja, znam ewangelika, znam Świadka Jehowy.
To ludzie.
Jakoś się dogadujemy.
Na zasadzie niewchodzenia sobie na głowę.
To jest chyba klucz.

Wtedy też bariery religijne zanikają.
Nie można nawracać na siłę.
Pozostańmy sobą.
A wówczas pogadamy ze sobą jak ludzie.
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Ateizm
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 25-11-2012 20:32
Cytat:
Nie można nawracać na siłę.
Odnoszę to także do ateistów. Nie nawracajcie wierzęcych na siłę, jeśli chcą wierzyć niech wierzą.

Cytat:
Pozostańmy sobą.
Popieram.

Cytat:
Coś musisz wiedzieć: ja nikogo nie przekreślam.
Znam Turka, znam geja, znam ewangelika, znam Świadka Jehowy.
To ludzie.
Jakoś się dogadujemy.
Na zasadzie niewchodzenia sobie na głowę.
To jest chyba klucz.
Poza tym, że nie znam żadnego Turka, chociaż kilku poznałem, to wszystko mam tak samo. Jesteśmy jednym gatunkiem, działajmy razem dla wspólnego dobra.
Współpraca jest cool B)
Do góry
Autor
RE: Ateizm
mike17 Użytkownik
  • Postów: 1054
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 25-11-2012 20:39
Cieszę się, że pomimo różnic światopoglądowych udało nam się porozumieć.
Pozdro niedzielne!
Easy Rider from Nowhere a.k.a Sztywny Pyton, rzecznik Klubu WeSZołego Szampona
Do góry
Autor
RE: Ateizm
mozets Użytkownik
  • Postów: 71
  • Skąd:
Dodane dnia 26-11-2012 14:19
!
Do góry
Autor
RE: Ateizm
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 27-11-2012 15:27
Człowiek musi w coś wierzyć inaczej po co by egzystował. To wiara daje ludziom natchnienie i czyni mianem człowieczeństwa. Bez wiary człowiek jest pusty i tą pustkę coraz częściej widać wokół.
Do góry
Autor
RE: Ateizm
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 27-11-2012 16:16
Właśnie ciągle czekam, aż dyskusja wejdzie na właściwe tory, czyli na wiarę, a zejdzie z tematu bogów, smoków i innych zbędnych bytów potrzebnych dzieciom i poganom. Wiarę w niewystarczalność rozumu (dystans do własnej inteligencji), w niesamodzielność prywatną (pokora), w tymczasowy charakter rzeczy pozornych i ich przypadkowość oraz - przede wszystkim - w konieczność takiego stanu rzeczy.

A Bóg to pojęcie. Ja je rozumiem jako Prawdę, czyli jakiś charakter wiedzy, ale nie ujęty definicjami, a ukryty w obrazach (np. przypowieściach). Tak czy inaczej, to rebus niełatwy.

W tym kontekście ateista byłby niewierzącym w Prawdę, ale wierzącym w Nieprawdę, czyli w wytwory rozumu na bazie informacji płynących ze zmysłów. To nie jest tragedia, ale nie jest prawdą, iPod nie jest konieczny, demokracja nie jest słuszna. To są bardziej lub mniej udane wybryki kultury, jakościowo tożsame z krzesłem i monarchią absolutną, a różnica jest tylko ilościowa.
Do góry
Autor
RE: Ateizm
EdwardH Użytkownik
  • Postów: 71
  • Skąd: Соколка
Dodane dnia 01-12-2012 21:13
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Cytat:
Ułatwiłam sobie tym życie, nie należę do żadnej religii, a jednak wierzę.
Najpraktyczniej wybrać bogów słowiańskich, są z tych terenów gdzie żyjemy.

No i ja tak zrobiłem. Choć z nordyckimi bogami też mam kontakt, jako że zajmuję się runami.

Hm, zauważyliście że ateiści lubią zarzucać katolom, że narzucają innym swój światopogląd, a sami robią to samo? Co za hipokryzja

(nie, nie mówię o wszystkich ateistach)
edwardhorsztynski.blog.pl/ - mój blog
https://www.facebook.com/pages/.../234295336732681?ref=hl - mój fanpage
https://www.facebook.com/pages/.../128293687346723?fref=ts - fanage mojego zespołu
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Ateizm
al-szamanka Recenzent
  • Postów: 76
  • Skąd: Salzburg
Dodane dnia 01-12-2012 21:18
Jeżeli zajmujesz się runami, to może napisz o nich coś więcej. Z ciekawością przeczytam:)
Do góry
Autor
RE: Ateizm
Victoria Gische Użytkownik
  • Postów: 3
  • Skąd:
Dodane dnia 02-12-2012 12:22
Anubis ma rację. Człowiek musi w coś wierzyć, ale niestety dzisiejsza wiara chrześcijańska, a szczególnie katolicka, promowana przez Kościół katolicki, nie ma nic wspólnego z Bogiem.
Ja wierzę, ale nie chodzę do Kościoła, czy to czyni mnie ateistą? W rozumieniu duchowieństwa tak, a ja mówię, że "nie". Bo chcąc zwrócić się do Boga nie potrzebuję pośredników...
Myślę jednak, że taki krótki post nie wyczerpuje tematu. To bowiem temat rzeka i jeszcze wiele w jego kwestii mogłabym powiedzieć...
Victoria Gische
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]