Bonjour
Portal Pisarski » Z innej beczki » Pokój przywitań
Autor
Bonjour
Aramin Użytkownik
  • Postów: 18
  • Skąd:
Dodane dnia 01-11-2009 12:34
Cześć i czołem przyszli koledzy i koleżanki ;)

Na imię mam Piotr, mieszkam w jednym z piękniejszych Śląskich miast. Mam szesnaście lat, interesuję się przede wszystkim literaturą fantastyczną, konkretniej fantazy co - jak przypuszczam - nie jest na tym portalu zbyt oryginalne. Jeżeli chodzi o dzieła pisane to poza wymienioną wyżej fantastyką interesuje mnie również literatura filozoficzna, tudzież quasifilozoficzna. Przez słowo "quasifilozoficzna" rozumiem dzieła, które skłaniają mnie do rozmyślań ale nie jest to ich główne zadanie, tudzież takie utwory, które nie zadają zbyt ambitnych pytań i wreszcie te, które zajmują się wyświechtanych tematów w niezbyt odkrywczy czy umiejętny sposób. Jeżeli chodzi o poezję to muszę niestety rozczarować - poeta ze mnie żaden. Przez długi czas ten gatunek nie przemawiał do mnie, a teraz, gdy zacząłem dostrzegać w niej piękno dostrzegłem również, że mam niemałe trudności z jej odbieraniem i tworzeniem, ułożenie wiersza rymowanego czy białego, ale głębokiego w treść jest dla mnie niemalże czarną magią, ale kto wie, może kiedyś popróbuję swoich sił w tej dziedzinie sztuki? Poza wspomnianymi wyżej zainteresowaniami stricte pisarskimi do moich hobby należą tzw. gry fabularne a ściślej D&D, niestety moje doświadczenie jest niewielkie z różnych powodów głównie trudności ze złożeniem ekipy, przez co realizowałem się dość długi czas w sesjach internetowych nie tylko jako gracz, ale też MG. Poza tym lubię to co wszyscy czyli muzykę, gry, kino i sport np. koszykówkę czy ASG. Z takich bardziej szkolno - zawodowych kategorii zainteresowań pociąga mnie historia i psychologia oraz w dużo mniejszym stopniu socjologia.

W mojej internetowej karierze bywałem głównie na forach związanych mniej lub bardziej z grami fabularnymi, przypuszczam więc, że nikt z was nie będzie mnie kojarzył. Bardzo żałuję, że trafiłem tu dopiero teraz, za co dziękuję mojej wspaniałej znajomej z nowej klasy, której nicka niestety nie pamiętam. Mam nadzieję, iż ten portal przetrwa wszystkie końce świata, gdyż bardzo mi się spodobał i mam zamiar zamieszkać tu jak najdłużej jako wytrwały user. Mogę zaoferować tworzenie opowiadań ewentualnie jakichś recenzji czy artykułów ale z ręką na sercu przyznaję się, że tak naprawdę jestem początkującym tfurcom a moim głównym przeciwnikiem jest moje lenistwo. Postaram się jednak zmobilizować i po setkach korekt wysłać swój pierwszy tekst by zostać pożartym przez waszą krytykę, na którą jestem otwarty. Głównym powodem mojej rejestracji jest właśnie paląca potrzeba poprawienia swoich umiejętności,w czym mam nadzieję, że wy jako bardziej doświadczeni koledzy po fachu mi pomożecie. Mam nadzieję, że gdy skonstruuję i wyślę swój pierwszy tekst zaleje mnie fala nie tylko krytyki, ale też porad, bo wiecie, ja naprawdę chciałbym pisać ale pisać dobrze, klimatycznie, ciekawie, wielowątkowo, z pełnokrwistymi postaciami, ciekawą fabułą i chyba przede wszystkim zadowalać czytelnika.

Mam nadzieję, że ktoś dotarł do końca tych moich chaotycznych przynudzań, jeżeli tak to dziękuję i gratuluję. Chciałbym mieć jeszcze dwie uwagi w ramach postsctriptum:
1)Niezwykle często przekręcano mój nick na modłę Tolkienowską, chciałbym więc uczulić, że nie jest to Aramir tylko Aramin - niby szczegół ale jest to irytujące, zwłaszcza z tego powodu, że nick ten nie ma nic wspólnego z synem Denethora ;)
2)Jestem przeogromnie ciekaw jak wielu jest tu moich rówieśników, więc jeśli masz 16 lat, to proszę, podnieś łapkę do góry ^^
Do góry
Autor
RE: Bonjour
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 01-11-2009 12:53
Nie mam 16 lat co prawda, a le jestem ogromnie ciekawa, któreż to z miast śląskich jest jednym z piękniejszych :p

Witaj, Araminie, na Portalu Pisarskim

Do góry
Autor
RE: Bonjour
Aramin Użytkownik
  • Postów: 18
  • Skąd:
Dodane dnia 01-11-2009 13:00
Pytanie nurtuje Cię, ponieważ również mieszkasz na śląsku i ciekawi Cię moja subiektywna opinia czy to po prostu ludzka ciekawość ;> ?

Chciałbym jeszcze poruszyć pewną kwestię związaną z wspomnianymi przeze mnie powyżej grami fabularnymi. Gdyby znaleźli się chętni byłaby możliwość przeprowadzenia forumowej sesji storytellingowej, niekoniecznie ze mną w roli prowadzącego? Myślę, że mogłoby to być ciekawe doświadczenie dla tych, którzy tej formy rozrywki nie znają ale też dla osób zaangażowanych w tzw. P&P (Paper and Pen) czyli granie w realu.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 26/04/2024 10:20
  • Ratunku!!! Ruszcie 4 litery, piszcie i komentujcie. Do k***y nędzy! Portal poza aktywnością paru osób obumiera!
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?