Filmy jedyne w swoim rodzaju
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
Ren Użytkownik
  • Postów: 48
  • Skąd:
Dodane dnia 19-02-2009 16:32
Czy serial to też film ;) ?

"Miasteczko Twin Peaks" - obejrzane ponad 15 lat temu głównie straszyło , zwłaszcza kiedy na wsiach ( wakacje, wakacje) opowiadało się o nietoperzach wkręcających się we włosy dzieci lub starych, pokurczonych i bez twarzy porywaczach tych samych dzieci...z wkręconymi już nietoperzami.

Niedawno obejrzałam serial jeszcze raz i nie mogę uwierzyć ile wątków, epizodów, powiedzonek itp, itp umknęło mojej uwadze w czasach beztroskiego "gówniarstwa".
Rewelacja serialowa ponadczasowa.
Do góry
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
Pan Incognito Użytkownik
  • Postów: 69
  • Skąd:
Dodane dnia 19-02-2009 16:36
od początku byłem tym filmem zachwycony.NIestety nigdy nie miałem możliwości zobaczyć jak się skończył.
Tak lubię dowcipy i komentarze do moich wierszy.Maniam mniam
Do góry
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 19-02-2009 17:41
Bo się nie skończył ;)

Zgadzam się, że serial jest niesamowity. Zostałam zmuszona do jego obejrzenia, ale już jakoś od 10 odcinka byłam po prostu zachwycona.

I pamiętajcie:

"Owls are not what they seem"
Do góry
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
Pan Incognito Użytkownik
  • Postów: 69
  • Skąd:
Dodane dnia 19-02-2009 21:03
Dla mnie film jedyny w swoim rodzaju to dwunastu gniewnych ludzi.Chociaż stary ale niesamowita akcja i jednocześnie prostota.Okazuje się że nie trzeba dużych nakładów aby zrobić dobry film.
Tak lubię dowcipy i komentarze do moich wierszy.Maniam mniam
Do góry
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
Nikczemna Użytkownik
  • Postów: 156
  • Skąd:
Dodane dnia 25-02-2009 22:04
moje typy
Za wszelką cenę
Amelia
Zakochany bez pamięci
Amadeusz

uwaga, dopiekę:
Titanic - film, który podbił serca milionów i wpisał się tłustym drukiem w historię kinematografii - nie zaprzeczycie :D

a z najnowszych to
Ciekawy przypadek Benjamina Buttona
Do góry
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
wierszokleta Użytkownik
  • Postów: 795
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 25-02-2009 22:13
Titanic - film, który podbił serca milionów i wpisał się tłustym drukiem w historię kinematografii - nie zaprzeczycie smiley

Co nie zmienia faktu że to łzawy kicz. Discopolo przykładowo też słuchały miliony:D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
Nikczemna Użytkownik
  • Postów: 156
  • Skąd:
Dodane dnia 25-02-2009 22:21
aj, gdyby wszystkie kicze takie były:)
co jak co, ale film wlicza się do moich ulubionych B)
Do góry
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 25-02-2009 22:25
parę filmów, które jakoś szczególnie zapamiętałem:

- Bergman, "Siódma Pieczęć", "Źródło", "Jak w zwierciadle"
- Scorsese, "Taksówkarz", "Chłopcy z Ferajny"
- Coppola "Ojciec chrzestny", "Czas Apokalipsy"
- Kubrick, "Mechaniczna Pomarańcza"
- Fincher, "Fight Club", "Siedem"
- Kurosawa, "Rashomon", "Rudobrody"
- Herzog, "Zagadka Kaspara Hausera", "Aguirre gniew Boży"
- Kazan, "Na wschód od Edenu", "Tramwaj zwany pożądaniem"
- Fellini, "Amarcord", "La Strada"

No i to są z grubsza moje ulubione filmy, choć pewnie parę tytułów zapomniałem ;) Z filmów nominowanych do tegorocznych Oscarów, to zapamiętałem jakoś na dłużej tylko Buttona, Frost/Nixon i Milka. Frost/Nixon jest kapitalny, jak dla mnie powinien dostać nagrodę za najlepszy film. Button to bajeczka o miłości, ale i tak lepsza niż Slumdog!! Ja nie wiem kto temu dał aż 8 Oscarów! No film jak film, nie powiem, wzruszający, ale to bajeczka jakich widzieliśmy miliardy przedtem. A obraz Indii pokazany w tym filmie wcale nie wstrząca tak jak choćby Brazylia z "Miasta Boga" (o, zapomniałem ten film wymienić), choć przecież pewne elementy wspólne są. Poza tym koniec - łzawy happy end? Człowiek wygrywa 20 milionów w teleturnieju i znajduje swoją ukochaną, w której kochał się od dzieciństwa? W życiu tak nie ma. Niestety.
Do góry
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
oil Użytkownik
  • Postów: 16
  • Skąd: śnięte miasto
Dodane dnia 25-02-2009 23:26
przygody tolka banana, casablanca
navigare necesse est...
Do góry
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 25-02-2009 23:40
"Tańcząc w ciemnościach" - film po prostu niesamowity. Z rodzaju tych, które się kocha albo nienawidzi...
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
weronikja Użytkownik
  • Postów: 71
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 17-03-2009 17:00
"Cinema Paradiso" - Jak ktoś znajdzie mi film cieplejszy w wymowie, to się zdziwię. ;)
Very very soon the terror will begin,no place to hide, no way to survive,you can't escape it's time to die.
Do góry
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 17-03-2009 18:15
Cytat:
"Tańcząc w ciemnościach" - film po prostu niesamowity. Z rodzaju tych, które się kocha albo nienawidzi...
Szczerze mówiąc, nie znam nikogo kto by nienawidził tego filmu. Chyba bym zabił (żart oczywiście).
Cytat:
"Cinema Paradiso" - Jak ktoś znajdzie mi film cieplejszy w wymowie, to się zdziwię. smiley

Bardzo podobna i chyba równie ciepła jest "Historia kina w
Popielawach". Jan Jakób się mocno inspirował filmem Tornatore.
Do góry
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
weronikja Użytkownik
  • Postów: 71
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 17-03-2009 18:22
Cytat:
_VV_ napisał/a:
Bardzo podobna i chyba równie ciepła jest "Historia kina w
Popielawach". Jan Jakób się mocno inspirował filmem Tornatore.


Będę musiała się tym zainteresować. :)
Very very soon the terror will begin,no place to hide, no way to survive,you can't escape it's time to die.
Do góry
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 17-03-2009 21:06
"My Girl" - Moja dziewczyna. Niby banalna historyjka, a opowiedziana z takim uczuciem, wdziękiem i delikatnością, że wracam do niego bardzo często. Historia dziecięcej miłości, tej czystej i jeszcze niewinnej pomiędzy dwojgiem dorastających dzieci. Film lat mojego dzieciństwa. Wspominam bardzo miło.
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 17-03-2009 21:13
"Leon Zawodowiec" - ostatnio mi przyszło do głowy. Genialny film - przynajmniej w moim odczuciu. Mogłabym oglądać w kółko :yes:



Cytat:
_VV_ napisał/a:
Cytat:
"Tańcząc w ciemnościach" - film po prostu niesamowity. Z rodzaju tych, które się kocha albo nienawidzi...

Szczerze mówiąc, nie znam nikogo kto by nienawidził tego filmu. Chyba bym zabił (żart oczywiście).

Chodziło mi o to, że spotkałam się tylko z dwoma opiniami o tym filmie - że fascynujący, ciekawy, jedyny w swoim rodzaju, albo że nudny i bez sensu (o zgrozo, słyszałam to!). Dlatego tak mi się napisało... (Nie powiem, kto tak powiedział, bo za bardzo go lubię :lol: ).
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
Asamur Użytkownik
  • Postów: 75
  • Skąd:
Dodane dnia 18-03-2009 12:09
kilka takich:
(przepraszam, za brak nazwisk reżyserów, rzadko ja pamiętam ;P )
Władca Pierścieni
Matrix
Biała sukienka
Dom latających sztyletów
Vampire Hunter D: Bloodlust
Gladiator
Van Helsing
Final Fantasy: The Spirits Within

na razie tyle. Wszystkie NAPRAWDĘ WARTO zobaczyć.
Podobało się bowiem Bogu uświęcać i zbawiać ludzi nie pojedynczo, z wykluczeniem wszelkiej wzajemnej między nimi więzi, lecz uczynić z nich lud, który by Go poznawał w prawdzie i zbożnie Mu służył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
tentyp Użytkownik
  • Postów: 244
  • Skąd: Kociewska
Dodane dnia 18-03-2009 16:02
requiem dla snu
cinema paradiso
gladiator
miś
Gummo ( wybrany najgorszym filmem roku przez tam jakis Times czy inny magazyn, ale warto oglądnąć }
La Haine i Miasto Boga - świetne
Zdzieram palce do krwi, kiedy wbijam je w marmur,
Knykcie lżą swój byt, kiedy żrą pył kwarcu,
Chrobot stawów na nowo definiuje dźwięk[...]
To jest napad na babel - niosę wiarę w tusz i papier'
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
Bruno Użytkownik
  • Postów: 9
  • Skąd:
Dodane dnia 18-03-2009 16:40
Underground - Emir Kusturica
Do góry
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
Anna20 Użytkownik
  • Postów: 9
  • Skąd: Białystok natenczas
Dodane dnia 18-03-2009 22:41
Cytat:
isa napisał/a:
Godziny - uwielbiam tego typu filmy tj.pełne refleksji.


Godziny to wspaniały film, polecam książkę.
Wspaniała muzyka, niesamowita metamorfoza Nicole Kidman - ucharakteryzowana nie do poznania, świetna robota aktorów i reżysera wpłynęła na atmosferę filmu, która jest niejasna, min. dlatego że relacje między bohaterami są niejednoznaczne.
Powieści Cunningham'a nauczyły mnie, że związki między ludźmi są zawiłą mieszniną: zazdrości, egoizmu, fascynacji, oddania, nienawiści, pretensji, zaufania i troski.

Ważnym filmem dla mnie jest Brokeback Mountain - historia uczucia między dwoma bohaterami Jackiem i Enisem, ich życie: relacje z innymi ludźmi, ukrywanie się, poruszają.

Short Bass - film, którego jeszcze nie rozgryzłam, ale myślę, że pokazuje min. jak ważną sprawą jest realizacja w sferze seksualnej. Sceny erotyczne (których wiele) momentami bawią, przynajmniej mnie.

Napoleon Dynamite - film gdy zycie mnie przygniecie; humor absurdalny leczy z apatii.

Hihg Art - atmosfera jest gęsta, jak w narkotycznym majaku.
oksymoron
Do góry
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 19-03-2009 09:37
Cytat:
Anna20 napisał/a:

Napoleon Dynamite - film gdy zycie mnie przygniecie; humor absurdalny leczy z apatii.


obejrzałem go niedawno :yes: mam dziwne wrażenie, że pokazano w nim więcej prawdziwego USA niż na tych zwykłych amerykańskich filmach, znanych z kina i TV.
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]