Filmy jedyne w swoim rodzaju
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
Vivaldi Użytkownik
  • Postów: 96
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 31-12-2008 10:08
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Wszystkie 6 części Star Wars !! To jest kino :) Zwłaszcza piąta część Imperium Kontratakuje :) Lord Vader wymiata. Rozumiem, że większość nie podziela mojego zdania. Ale jak niektóre części widziałem, po pięć, sześć razy :D


Cóż... Gwiezdne Wojny tak, ale tylko epizody IV, V i VI. Pierwsze trzy wydają mi się przebajerzone, zbyt kolorowe, miejscami potwornie infantylne, a przede wszystkim skrojone - jak ogromna wiekszośc amerykańskich filmów - tak, aby dostać kategorię "dozwolone od lat 13" i zarobic jak najwięcej szmalu. Nie mówię, że nie ma w nich magii, bo jest - ale zdecydowanie mniej niz w starej trylogii. No i z Palpatine'a zrobili jakąś ropuchę, która ciagle się szczerzy ;p

Cytat:
Coś jest w tych współczesnych bajkach strasznie lubie, szczególnie Dżungle, Skok przez płot, Madagaskar i właśnie Nemo. Ale jest ich tyle, że za długo wymieniać. (...)


A ja wręcz przeciwnie - jakos animowanych filmów od Pixara i DreamWorks strawic nie potrafię. Owszem, sa dowcipne, dobrze zrobione (w wiekszości) a animacja stoi na wysokim poziomie... ale mimo wszystko wolę filmy animowane robione tradycyjnymi metodami - zwłaszcza stare filmy Disneya: Fantazje, Śnieżkę czy Śpiąca królewnę, a także anime, zarówno te od Miyazakiego, jak i choćby GitS-a.
imagegen.last.fm/LastfmLiveJournal/recenttracks/5/VivaldiOrunita.gif
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
wiedzmin89 Użytkownik
  • Postów: 44
  • Skąd: Darłowo
Dodane dnia 31-12-2008 11:13
Co do gwiezdnych wojen to moimi ulubionymi postaciami sa Darth Moul i Vader, jak zawsze czarne charaktery, byloby genialnie zobaczyc jeszcze trzy kolejne czesci... przeciez Luke musi zalozyc nowa akademie i odbudowac kult Jedi :p no i chetnie zobaczyl bym Leie jako jedi :p
Uleczy cię czas, ta wszystkożerna świnia, i staniesz się kaleką.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
Vivaldi Użytkownik
  • Postów: 96
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 31-12-2008 11:32
Cytat:
wiedzmin89 napisał/a:
Co do gwiezdnych wojen to moimi ulubionymi postaciami sa Darth Moul i Vader, jak zawsze czarne charaktery, byloby genialnie zobaczyc jeszcze trzy kolejne czesci... przeciez Luke musi zalozyc nowa akademie i odbudowac kult Jedi :p no i chetnie zobaczyl bym Leie jako jedi :p


Nie... to by było straszne. Lucas powinien juz zostawić w spokoju Luke'a "chodzę w pidżamce" Skywalkera, tym bardziej, że w świetle ostatniego Indiany Jonesa, można by sie zastanawiać, czy nowa trylogia byłaby jeszcze filmem sci - fi, czy aktorska kreskówka dla dzieci.
Natomiast z chęcia obejrzałbym coś w rodzaju alternatywnej wersji GW znanej choćby z komiksów (nie pomnę tytułu, ale Leia przeszła tam na stronę Sithów), albo też GW osadzonych w czasach starej Republiki, albo nowego Imperium.

BTw, chyba sie mały offtop zrobił ;p
imagegen.last.fm/LastfmLiveJournal/recenttracks/5/VivaldiOrunita.gif
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
Mortimer_Grady Użytkownik
  • Postów: 28
  • Skąd: Dębica
Dodane dnia 25-01-2009 14:40
"Człowiek z Blizną" - Wg. mnie jest to chyba najlepszy film Briana De Palmy. Genialny klimat i świetnie opowiedziana historia. Film po raz pierwszy widziałem jakieś cztery lata temu, ale do dziś mam sentyment do słów wypowiadanych przez głównego bohatera w trakcie "inwazji" na jego rezydencję... "Say hello to my little friend!":)

"Lśnienie" (1980r.) - Widziałem wiele horrorów, ale film Kubricka pod względem klimatu niemal ociera się o absolut.

"Wściekłe Psy" - Jeden z najlepszych filmów sensacyjnych jakie widziałem. Do tego fantastyczne zakończenie i muzyka. Że nie wspomnę już o dialogach...

"Sin City" - Film po prostu GENIALNY. Przed obejrzeniem trochę obawiałem się, że zbyt duża ilość "gwiazd" w obsadzie położy ten film, ale na moje szczęście BARDZO się myliłem. Klimat stylizowany na kino noir z lat 40. i 50. XX wieku jest tak gęsty, że niemal wylewa się z ekranu i zalewa cały pokój. Wyczytałem kiedyś w internecie, że po obejrzeniu tego dzieła można albo stać się jego zaciekłym wrogiem i przeciwnikiem, albo największym fanem. Chyba nie muszę mówić, po której stronie stoję;).

"Forrest Gump" - Po zakończeniu seansu warto zadać sobie jedno, jedyne pytanie. Kto jest bardziej upośledzony: Bohater, czy ja?

Narazie tylko tyle. Jest ich znacznie więcej, ale nie potrafię przypomnieć sobie wszystkich w danej chwili. W każdym razie na pewno napiszę jeszcze w tym temacie:).
"Nie jesteś każdym. To prawda. Zdecydowanie nie jesteś. Ale każdy jest kimś."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
Slavek Użytkownik
  • Postów: 252
  • Skąd:
Dodane dnia 25-01-2009 18:25
Ostatnio obejrzałem "Kodeks 46" świetne zdjęcia(Szanghaj), muzyka
film ma klimat. Nie ma wartkiej akcji, ale wciągnął mnie jak cholera
Do góry
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 25-01-2009 18:44
A ja ostatnio obejrzałam "Siedem dusz", cóż zapamiętam ten film na długo.
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
Sissi Użytkownik
  • Postów: 168
  • Skąd: Gdzieś w Polsce ;)
Dodane dnia 25-01-2009 20:01
Film, który mogę oglądać cały czas i ciągle na nowo, to "Black Hawk Down" czyli "Helikopter w ogniu". Nie ma nic lepszego. Ściska za serce, zwłaszcza, jeśli ktoś faktycznie go rozumie.
"Gdyby mi kazały wyroki ponure,
na ziemi się meldować, by drugi raz żyć,
chciałbym starą z mundurem wdziać na siebie skórę
Po staremy wojować, kochać się i pić" - Bolesław Wieniawa-Długoszowski "Ułańska jesień"
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
BastradPL Użytkownik
  • Postów: 4
  • Skąd:
Dodane dnia 25-01-2009 20:04
"Piękny Umysł" - świetny film, jeden z moich ulubionych, na dodatek na faktach. Oglądam zawsze ilekroć leci w TV.
"Forrest Gump" - no tego chyba nie trzeba nikomu rekomendować ;P
Tylko zdechłe ryby płyną z prądem...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
amoryt Użytkownik
  • Postów: 233
  • Skąd: warszawa
Dodane dnia 25-01-2009 20:28
a bittersweet life
children of men
2001 the space odyssey
full metal jacket


polecam najbardziej wymagającym kinomanom.
tańcz, głupia, tańcz, swoim życiem się baw!
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 25-01-2009 21:26
A ja lubię oglądać różne filmy: począwszy od horrorów a skończywszy na dobrej komedii. Sensacyjne lubię też i psychologiczne. Miłosne. To chyba uzależnione jest od pory dnia, pogody, nastroju. Dobry kryminał też mnie zainteresować jest w stanie :) Wszystko chłonę, jesli jest dobre- oczywiście ;)
Do góry
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
Hyper Użytkownik
  • Postów: 806
  • Skąd:
Dodane dnia 26-01-2009 00:42
A owszem, też lubię różne filmy. Za to dzisiaj złapałam się (i wczoraj) za Kingdom Hospital. Niestety, nie była to wersja oryginalna (Riget), ale również Larsa von Tiera, więc już w ogóle nie wiem o co chodzi... Nie da się jednak ukryć, że film należy do niesamowitych.
download1.klimacik.pl/e-gify.com/1356.gif

RYBA rządzi, RYBA radzi, RYBA nigdy cię nie zdradzi!.
Do góry
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 26-01-2009 00:56
A nie chodzi przypadkiem o tę wersję z 2004 ze scenariuszem p.Stefana Kinga? Ją reżyserował ktoś inny.
Do góry
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
Hyper Użytkownik
  • Postów: 806
  • Skąd:
Dodane dnia 26-01-2009 09:41
Też tak myślałam, że tam stoi jak byk, że Larsa von Tiera :) Oglądałam na youtube.
download1.klimacik.pl/e-gify.com/1356.gif

RYBA rządzi, RYBA radzi, RYBA nigdy cię nie zdradzi!.
Do góry
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
Ajza Użytkownik
  • Postów: 47
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 26-01-2009 13:07
Nightbreed i Hellraiser- nie znam podobnych do tego filmów, widocznie Clive Barker jest oryginalny.
Mówiąc nawet najmądrzejsze prawdy nigdy nie przekrzyczę tłumu!
Śmierć przychodzi szybko bez ówczesnych zaproszeń!
Do góry
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
amoryt Użytkownik
  • Postów: 233
  • Skąd: warszawa
Dodane dnia 26-01-2009 14:10
ale tylko hellraiser V i VI starają się być oryginalne w formie i treści, prezentując pinheada jako demona nękającego ludzkie dusze niźli złego ciecia w kolejnej kopii slasher movies.
tańcz, głupia, tańcz, swoim życiem się baw!
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 26-01-2009 14:21
"jedyne w swoim rodzaju" hmm, niech pomyślę...

mechaniczna pomarańcza
nieodwracalne
cela
matrix
human traffic
że życie ma sens
breaking the waves
reqiuem for a dream
plac zbawiciela

(dopiszę więcej jak coś mi się przypomni)
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 26-01-2009 14:25
tak, "breaking the waves" niedawno oglądałam - niesamowite wrażenie :yes:

do mojej listy (pisałam wcześniej) dorzucę jeszcze "rok diabła" i "braci karamazow" Petra Zelenki
(na początku lutego polska premiera "Karamazove" polecam, świetny obraz, zupełnie inny niż dotychczasowe filmy Zelenki)
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 26-01-2009 14:48
"Wszystko jest iluminacją" - coś niesamowitego.
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
lina_91 Użytkownik
  • Postów: 1289
  • Skąd:
Dodane dnia 26-01-2009 14:53
Speed z Keanu Reeves. Moze to banalne, ale film jest genialny, ogladalam go szesc razy pod rzad i jeszcze bym ogladala, gdyby mama sie nie wkurzyla :D



Wywiad z wampirem takze. Nie ogladalam calego, ale to co widzialam, wystarczy.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
Ajza Użytkownik
  • Postów: 47
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 27-01-2009 00:37
Dla mnie jednak fajniejsza była 1 i 2 cześć Hellraisera niż pozostałe
Mówiąc nawet najmądrzejsze prawdy nigdy nie przekrzyczę tłumu!
Śmierć przychodzi szybko bez ówczesnych zaproszeń!
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]