Filmy jedyne w swoim rodzaju
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Filmy
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
weronikja Użytkownik
  • Postów: 71
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 20-03-2009 19:14
"Powrót" Zwiagincewa, jestem zaniepokojona.
Very very soon the terror will begin,no place to hide, no way to survive,you can't escape it's time to die.
Do góry
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
vegan Użytkownik
  • Postów: 16
  • Skąd:
Dodane dnia 11-04-2009 18:06
Labirynt z Davidem Bowie, fajny baśnowy, tajemniczy klimat :)
http://www.youtube.com/watch?v=8UoG-xQ9Lqc

a tak filmy, do których systematycznie wracam to:
- The Blues Brothers
- Gwiezdne wojny
- Indiana Jones
- Pulp Fiction
- Willow
- Władca Pierścieni (w jakimś tam procencie oddaje klimat książki)
- Klątwa królika :)
- 300
- 5 element
- i nie wiem czemu, Conan hehe :)
Do góry
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 11-04-2009 19:19
Cytat:
vegan napisał/a:
a tak filmy, do których systematycznie wracam to:
- The Blues Brothers
- Gwiezdne wojny
- Indiana Jones
- Pulp Fiction
- Willow
- Władca Pierścieni (w jakimś tam procencie oddaje klimat książki)
- Klątwa królika :)
- 300
- 5 element


Plus jeszcze wszystko Tima Burtona, Szklane Pułapki, Piraci z Karaibów, Asterix i Obelix: Misja Kleopatra, The Dark Knigt i Transformers :D
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
wizytowka Użytkownik
  • Postów: 4
  • Skąd: Gostyń
Dodane dnia 11-04-2009 21:56
Slumdog. Milioner z ulicy.
Oszukana
Ciekawy przypadek Benjamina Buttona
Hooligans 1, 2 :smilewinkgrin::smilewinkgrin:
Trade
Droga do Guantanamo
Odkupienie
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 12-04-2009 21:17
Cytat:
"Wojna polsko-ruska" z Borysem Szycem od 22 maja w kinach

Ekranizacja bestsellerowej powieści Doroty Masłowskiej z Borysem Szycem, jakiego jeszcze nie widzieliśmy. W filmie występują również: Roma Gąsiorowska ("Pitbull" ), Sonia Bohosiewicz ("Rezerwat" ), Anna Prus ("Ja wam pokażę" ) i Maria Strzelecka ("Chaos" ). Autorem scenariusza i reżyserem jest Xawery Żuławski, laureat nagrody za filmowy debiut na FPFF w Gdyni 2008.

Filmowa "Wojna polsko-ruska" to pełna adrenaliny, bezkompromisowa opowieść o młodych ludziach głodnych emocji i przeżyć i o nieokiełznanej sile ich wyobraźni!

To filmowy rollercoaster o łapczywej miłości, która totalnie potrafi odmienić zwyczajne życie.

Film jest opowieścią o sile uczuć, które sprawiają, że chcemy w życiu spróbować wszystkiego oraz zderzyć oczekiwania z własną wyobraźnią.

Film zrealizowano z niesamowitą dynamiką wykorzystując rewelacyjne efekty specjalne, popisy kaskaderów, dynamiczną muzykę i montaż. Niezapomniane dialogi czynią film odważnym krokiem w rozwoju filmowego języka mówiącego o młodych dla młodych.

Silnemu (Borys Szyc) nie układa się z Magdą (Roma Gąsiorowska), bo miłość to ciągła walka. Pełen złości Silny niczym bolid przejedzie z zawrotną prędkością przez kilka dni swojego życia w poszukiwaniu recepty na szczęście. Na jego wyboistej drodze staną niezwykłe kobiety: Angela (Maria Strzelecka) - pełna odjechanych marzeń wrażliwa dziewica, Nata (Sonia Bohosiewicz) - stara przyjaciółka, miłośniczka wąchania zupek w proszku, Ola (Anna Prus) z pozoru nieśmiała, bezwzględna uwodzicielka, której imponuje prostoduszność Silnego oraz… Dorota (Dorota Masłowska) - nastolatka, w której głowie dzieje się cały ten film.

http://www.filmweb.pl/"Wojna+polsko-ruska"+z+Borysem+Szycem+od+22+maja+w+kinach,News,id=50663
P.S.
Wiem, że tu się mówi o filmach, które już leciały... Nie wiedziałem, gdzie to wkleić. :no: A film, jeśli będzie podobny do książki, to będzie "jedyny w swoim rodzaju".
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 12-04-2009 21:20
"Wszystko jest iluminacją"

Niezapomniana rzecz...
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-04-2009 22:40
Też się na tę "Wojnę polsko-ruską" już nakręcam.
Tym bardziej, że książki całej nie zmęczyłem (choć początkowo mi się b. podobała).
Myślę, że może to być kolejny film, który będzie się przez lata cytowało.

Jeśli chodzi o tegoroczne premiery, to nie wolno też będzie przeoczyć "Antychrysta".
Do góry
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
Jack the Nipper Użytkownik
  • Postów: 3011
  • Skąd: Centrum Świata
Dodane dnia 13-04-2009 00:24
Właśnie obejrzałem "Apollo 13". Gdyby to nie było na faktach, to bym powiedział, że holiłódzka bzdura. Ale że jest na faktach, to trzeba stwierdzić, że życie daleko wyprzedza wyobraźnie scenarzystów.
Gdyby Bóg chciał, aby ludzie chodzili nago, to by nas takimi stworzył.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
eklerek123 Użytkownik
  • Postów: 29
  • Skąd:
Dodane dnia 13-04-2009 09:08
"Przypadek" Krzysztofa Kieślowskiego. Niedawno leciał bodajże na TVP 2. Oglądał ktoś oprócz mnie?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
amoryt Użytkownik
  • Postów: 233
  • Skąd: warszawa
Dodane dnia 13-04-2009 13:38
Przesłuchanie, Bugajskiego z Krystyną Jandą, Januszem Gajosem i innymi świetnymi aktorami. Niesamowity film, idealnie ukazujący panującą za komuny rzeczywistość. Nie polecam osobom o słabych nerwach.

Jeszcze inne, warte obejrzenia antykomuny:
Matka Królów
Ucieczka z kina Wolność

Krótki film o zabijaniu, Kieślowskiego. Idziak za kamerą przechodzi samego siebie. Specyficzny film o bardzo ciężkim klimacie.

I'm a Cyborg, but that's OK, Chan-wook Parka. Surrealistyczny film z niesamowitymi postaciami, zupełnie inny od trylogii o zemście tegoż pana [Oldboy, Pani Zemsta, Pan Zemsta], które również mocno polecam.

Space Odyssey 2001, dzieło życia Kubricka, które zanudzi każdego, ale po projekcji doprowadzi do eksplozji myśli.

Tropa de Elite, podobny do Miasta Boga, równie fenomenalnie ukazuje brutalną rzeczywistość Brazylii. W 1997 roku papież chce odwiedzić fawele, slumsy Brasilii i elitarna grupa policji, która bardziej przypomina szwadron śmierci ma dopilnować, by w mieście panował porządek.

Taken, Liam Nesson w nietypowej roli agenta CIA na emeryturze, który stara się odbudować kontakty z córką. Gdy ta zostaje uprowadzona w Paryżu przez armeńskich handlarzy żywym towarem, wyrusza za nią, by spuścić wpierdol każdemu z nich i odzyskać swoje dziecko. Brzmi banalnie, ale jest to jeden z lepszych filmów akcji ostatnich lat. No i wreszcie Luc Besson napisał scenariusz, który udowadnia, że ten człowiek wciąż umie pisać, tylko mu się nie chce : d

tańcz, głupia, tańcz, swoim życiem się baw!
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 14-04-2009 14:05
Cytat:
_VV_ napisał/a:
Jeśli chodzi o tegoroczne premiery, to nie wolno też będzie przeoczyć "Antychrysta".


Zajawka:
http://gfx.filmweb.pl/n/.../antychryst.flv
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
Emilia Czasami Użytkownik
  • Postów: 20
  • Skąd:
Dodane dnia 14-04-2009 14:16
Tajemnica brokeback mountain - niektóre momenty nudne, ale genialny motyw.
Gilbert Grappe - młody Depp i Dicaprio, fajna historia w sumie.
Eurotrip - chyba jedna komedia, z której tak długo się śmiałam.

Slumdog, Button i inne nowości ; D
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
Bruno Użytkownik
  • Postów: 9
  • Skąd:
Dodane dnia 14-04-2009 15:06
annie hall - reż. woody allen. (występ. allen i diane keaton)
Do góry
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
km-13c Użytkownik
  • Postów: 6
  • Skąd:
Dodane dnia 14-04-2009 18:26
Jeśli chodzi o filmy jedyne w swoim rodzaju to polecam film "Kontrolerzy". Węgierski film z 2003 roku, nawet dość znany w Polsce. Trudny do klasyfikacji, trochę to thriller, trochę komedia a trochę baśń. W każdym razie mnie bardzo się podobał;)
Do góry
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
valdens Użytkownik
  • Postów: 4635
  • Skąd: Worksop (U.K.)
Dodane dnia 21-04-2009 22:23
http://arabela.ic.cz/epizody1r.php

ARABELA (cs)

merlin.pl/Arabela-Arabela-wraca_Vaclav-Vorlicek,images_big,14,D722.jpg

Wiecie, chyba sobie kupię. Zastanawiam się nad tym. :) Przecież takiej jazdy nie było w żadnym made in USA. :D
- Pływanie wyszczupla - powiedział wieloryb.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
Henryk Borowiec Użytkownik
  • Postów: 375
  • Skąd:
Dodane dnia 21-04-2009 22:33
"Arabela" to mistrzostwo, ale polecam sięgnąć po inne produkcje Vorlicki. Z seriali to oczywiście "Latający Czestmir" :D , ale oprócz tego mnóstwo filmów - "Jak utopić doktora Mraczka" itd.. :yes:
...słowa ulatują, pisma płoną...
Do góry
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 21-04-2009 22:58
Już gdzieś polecałam, ale to było po pierwszym oglądnięciu - dlatego teraz po trzecim (zapewne nie ostatnim) powtórzę: "Karamazove" Petra Zelenki
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 22-04-2009 19:47
A ja zaczęłam kolekcjonować odcinki serialu "Przystanek Alaska" i przynajmniej mam coś na poprawę humoru wieczorem, po gorszym dniu...
Polecam... :D
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
MarioPierro Użytkownik
  • Postów: 569
  • Skąd: Sobótka
Dodane dnia 18-05-2009 10:04
Cytat:
vegan napisał/a:

a tak filmy, do których systematycznie wracam to:
- Pulp Fiction
- Władca Pierścieni (w jakimś tam procencie oddaje klimat książki)



Ja do tych dwóch zwłaszcza też. W ogóle nie zapomnę chyba rozmaitej awangardy. Oprócz wymienionych będą to na pewno:
- Milczenie owiec
- Leon zawodowiec (rym przypadkowy, staram się wymieniać chronologicznie)
- Fargo
- Mulholland Drive
- Dzień Świra
- Adaptacja
- Katedra

Ten ostatni to w ogóle coś czego nigdzie wcześniej nie widziałem: tylko 6-7 min., a wciska w siedzenie i za każdym razem można w nim odkryć coś nowego. Z krótkometrażówek jakieś pół roku temu znalazłem na yt takie coś:
http://tiny.pl/z8gw
Polecam, chociaż ruskie i bez słów.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Filmy jedyne w swoim rodzaju
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 24-05-2009 03:09
Dom z piasku i mgły:

Cytat:
Bohaterowie tej poruszającej tragedii to zwyczajni ludzie systematycznie niszczeni przez własne słabości.
Taka jest Kathy - była alkoholiczka i narkomanka, która w wyniku nadmiernej skrupulatności urzędników z dnia na dzień traci dom odziedziczony po ojcu i zostaje bez dachu nad głową. Taki jest również pochodzący z Iranu pułkownik Behrani próbujący zapewnić odpowiedni poziom życia swej rodzinie. Kupując wystawiony na licytację dom po okazyjnej cenie, ma w planach sprzedanie go za kilka razy wyższą sumę.
Okazuje się, że zdesperowana kobieta pomieszkująca tymczasowo w samochodzie wcale nie zamierza się poddać i próbuje odzyskać utraconą własność z pomocą młodego policjanta.

Nieruchomość, która staje się powodem zatargu nie przypomina pałacu ani nawet luksusowej willi, ale okazuje się, że zainteresowane strony nie cofną się przed niczym, aby zachować te nadgryzione zębem czasu skromne mury, bo nie tylko o dobra materialne im chodzi.
Dom rozumiany jest tu w pojęciu szerszym, jako podstawowy element zapewniający poczucie bezpieczeństwa. Bohaterowie to outsiderzy - emigrant, alkoholiczka, zakochany w Kathy sfrustrowany stróż prawa - każdy z nich tak naprawdę walczy o swoje miejsce na ziemi, zachowując pozory normalności, choć nic nie jest tak, jak być powinno.

Główne role w filmie zagrali Jennifer Connelly oraz Ben Kingley, który właściwie w tym filmie mógłby nic nie mówić, a i tak jego twarz wyrażałaby perfekcyjnie emocje o najrozmaitszych odcieniach. Aktor, który lubi wcielać się w kontrowersyjne i niejednoznaczne postacie ("Ghandi", "Sexy Beast", "Śmierć i dziewczyna";) otrzymał za tę rolę nominację do Oscara i Złotego Globu i trzeba przyznać, że "Dom z piasku i mgły" to mistrzowski pokaz jego talentu.

Behrani - był członkiem elitarnego otoczenia szacha Iranu i po rewolucji wraz z rodziną opuścił kraj. W Ameryce pracuje fizycznie, aby zachować odpowiedni standard życiowy. Duma nie pozwala mu przyznać się do degradacji. Dzięki temu córka Behraniego poślubia młodzieńca z bogatej i szanowanej rodziny. Pułkownik musi jeszcze zgromadzić fundusze na studia dla syna i w tym celu sprzedać nabyty dom. Dom, który dla Kathy jest jedną rzeczą jaka została jej po rozwodzie, bo pogrążona w depresji kobieta nie umie stawić czoła rzeczywistości i na nowo zorganizować sobie życia.
To zadziwiające jak na pozór skrajnie różne osobowości, wychowane w odmiennych kulturach okazują się być do siebie podobne. Niezrozumiani przez otoczenie, snujący marzenia o szczęściu, próbują za wszelką cenę nie stracić rodzinnego gniazda.

"Dom z pisku i mgły" to debiut reżyserski Vadima Perelmana, który do tej pory zajmował się kręceniem reklamówek. Inspiracją dla reżysera stała się powieść Andre Dubusa III. Po jej przeczytaniu Perelman stwierdził, że musi przenieść na ekran tę historię.
Udało mu się zrealizować film, w którym dominuje nostalgiczny klimat wszechobecnej tragedii, gdzie czai się jakieś fatum, pech, którym wszyscy są naznaczeni.

Trzeba przyznać, że akcja jest tak wciągająca, że trudno skupiać się na niedociągnięciach warsztatowych, bo tak naprawdę film jest nieco za długi, przyczyna konfliktu naiwna, emocje towarzyszące bohaterom miejscami przesadzone, a końcówka niepotrzebnie patetyczna.
Manipulacja emocjami widza dała jednak niezły efekt. Serię nieszczęść ukazaną na ekranie ogląda się z dużym zaangażowaniem. Nostalgiczne zdjęcia i poruszająca muzyka Jamesa Hornera to doskonałe tło dla melodramatycznej opowieści, która ma w sobie napięcie charakterystyczne dla filmów grozy.

Największą siłą filmu są postacie. Wyraziste i charakterystyczne, pełne sprzeczności, złożone z proporcjonalnej do zalet liczby wad. Reżyserowi udało się w taki sposób skonstruować filmowe charaktery, że tak naprawdę trudno opowiedzieć się po którejkolwiek ze ze stron. Wszyscy bohaterowie "Domu z piasku i mgły" są przerażająco nieszczęśliwi i każdy z nich ma swoje racje.

Jesteśmy świadkami jak amerykański sen zamienia się w amerykański koszmar, bo nie wiedzieć czemu, niewielki skrawek ziemi na uboczu staje się czymś najważniejszym na świecie i przez cały czas trwania filmu nie opuszcza nas pytanie: do czego to wszystko zmierza? Czy tyle warte są, dawno już przecież zrujnowane, marzenia?
- źródło: http://www.filmweb.pl/f35483/Dom+z+piasku+i+mgły,2003/recenzje?review.id=1757


Mnie osobiście film urzekł. Dawno nie widziałem kina, które porusza człowieka w taki sposób...
wiktororzel.pl
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]