RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 22-11-2009 19:48
Pomysł dobry, chociaż jestem nie rysiaty. ;)

Co zrobić, by zwiększyć szanse na ukazanie się tej antologii? By sprzedała się lepiej? Namówcie Pilipiuka, by napisał coś - nawet miniaturkę - i dajcie ją koło naszych tekstów ;) Sprzedaż murowana, wydanie pewnie też :p
Tylko na okładce trzeba będzie dużymi literami wysmarować PILIPIUK i problem z głowy :D




Taka propozycja.
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
sirmicho Użytkownik
  • Postów: 589
  • Skąd:
Dodane dnia 22-11-2009 19:51
Co o rysunków to fajnie by było, gdyby powstały ilustracje do opowiadań.
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 22-11-2009 19:51
Podejmiesz się negocjacji z Pilipiukiem?

Wiecie co, ja mam lepszy pomysł. Możemy Go poprosić o recenzję, którą można by później zrobić wstępem do antologii, a fragment dać na okładkę, z tyłu. Co Wy na to?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 22-11-2009 19:55
Z tyłu okładki:

Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:
Ta antologia to jakaś kicha (...)

:lol:



Cytat:
Elwira napisał/a:
Podejmiesz się negocjacji z Pilipiukiem?


Nie, ja się boję... B)

Inni mają na pewno lepszy kontakt z Mistrzem ;)
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 22-11-2009 19:57
To, czy będzie kicha, zależy od tekstów.

Cóż, Valdens by się przydał...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 22-11-2009 20:18
Cytat:
Elwira napisał/a:
To, czy będzie kicha, zależy od tekstów.


Z tą kichą to taki niesmaczny żart z mojej strony, niektórzy powinni zrozumieć - w tym A.P. :)

Cytat:
Cóż, Valdens by się przydał...


Co racja, to racja.
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 23-11-2009 00:43
Hmm, szkoda że jest limit 20 stron. W końcu zabrałem się za korektę "Potępionych", opowiadania które przez moje lenistwo w pewnym momencie umarło śmiercią naturalną, a teraz rodzi się na nowo ;-)

Powodzenia jeszcze raz życzę :)
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Krzysztofpnowak Użytkownik
  • Postów: 95
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 23-11-2009 14:06
każdy limit to rzecz względna i nabyta. Limity są od tego, żeby je przekraczać. Przyjąłem dwa założenia. Jedno, że będzie dla autora lepiej jesli jego nazwisko pojawi się w spisie tresci dwa razy, nie jeden.
I to jest słuszne.
stad głónie wołanie o krótkie teksty.
Niesłuszne założenie zaś to takie, że pojawi się wiecej chętnych. Chetnych w sumie zjawiło się sporo, tylko tekstów podsyłać nie chcą.

A przy okazji - starajcie się naprawdę podsyłać coś czego nie publikowaliście nigdzie, także na pp. Powód jest prosty -
na portale zaglądają takze wydawcy i rezenzeci, chociaż czytania mają na co dzien po dziurki w nosie. Przede wszystkim zaś tu są ci sami ludzie, co potem w księgarni - po co mu tekst znany od dawna?

Zapraszamy.
auto
Do góry
Numer GG
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 23-11-2009 14:33
Przed publikacją, tekst zawsze można usunąć z portali, tak jak o robią różne wydawnictwa naukowe. Najpierw publikują teksty, podręczniki w PDF`ie na stronach WWW a jak już wychodzi książka to wszystko z sieci skrupulatnie usuwają.
Zanim więc wysyłamy tekst do redakcjii trzeba go po prostu pousuwać z sieci.
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
sirmicho Użytkownik
  • Postów: 589
  • Skąd:
Dodane dnia 23-11-2009 14:53
Nie pozbędziesz się tak łatwo raz wrzuconego materiału do sieci. Oczywiście dla "szarego" użytkownika internetu tekstu nie będzie, ale bardziej zaawansowany dotrze do niego.
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Krzysztofpnowak Użytkownik
  • Postów: 95
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 23-11-2009 16:14
stawiamy na odbior i zainteresowanie ze strony humanistów, a porządny humanista nie ma prawa znać się na grzebaniu w głębinach sieci



Cytat:
Zadysta napisał/a:
Przed publikacją, tekst zawsze można usunąć z portali, tak jak o robią różne wydawnictwa naukowe. Najpierw publikują teksty, podręczniki w PDF`ie na stronach WWW a jak już wychodzi książka to wszystko z sieci skrupulatnie usuwają.
Zanim więc wysyłamy tekst do redakcjii trzeba go po prostu pousuwać z sieci.


proponowanie rozwiazanie jak najbardziej mi odpowiada. Mysle, że powinniśmy tak zrobić
auto
Do góry
Numer GG
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
sirmicho Użytkownik
  • Postów: 589
  • Skąd:
Dodane dnia 23-11-2009 17:38
Cytat:
Krzysztofpnowak napisał/a:
stawiamy na odbior i zainteresowanie ze strony humanistów, a porządny humanista nie ma prawa znać się na grzebaniu w głębinach sieci


No to jeszcze chwila offtopu. To nie jest jakaś tajemna wiedza. Wystarczy poznać istniejące narzędzie i nawet porządny humanista sobie poradzi.

Wyszukiwarka jest na stronie www.web.archive.org i można między innymi znaleźć nasz PP w wersji 2007 i 2008 -> http://web.archive.org/web/.../news.php

To tak na marginesie. Już się zamykam:)
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Krzysztofpnowak Użytkownik
  • Postów: 95
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 23-11-2009 18:58
prawdziwy humanista powinien miec kłopoty z włączeniem komputera. My niestety odpadamy.

Powodowany wolą ogółu tudzież własnymi chęciami posłałem prosbę do Mistrza Naszego Andrzeja P
Toteż jesli ktoś chce naprawdę wystąpić pod jego sztandarem to niech się teraz naprawdę spręża i stara, bo inaczej odwróci się od nas ze wstrętem i naprawdę powie
... ta antologia to jakaś kicha...
auto
Do góry
Numer GG
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
sirmicho Użytkownik
  • Postów: 589
  • Skąd:
Dodane dnia 23-11-2009 19:09
Mój tekst przechodzi ostatnie szlify :) I na dniach prześlę. Mam nadzieję, że do czegoś się nada i do gustu przypadnie.
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Gorke Użytkownik
  • Postów: 26
  • Skąd: Biały Dunajec
Dodane dnia 24-11-2009 17:36
Witam, drogich kolegów i koleżanki
Jestem nowy na portalu pisarskim (jak widać po mojej niskiej randze) i przeglądałem właśnie forum, gdy trafiłem na ten temat.
Zauważyłem że potrzebujecie pomocy w szczytnym celu, a ja jestem akurat osobą która może wam pomóc:D (Elwira wspominała o tym na stronie nr. 2 tego tematu). Ale do rzeczy.
Potrzebujecie osoby która zajęła by się ilustracjami do waszego dzieła, a tak dobrze się składa, że jestem osobą, dla której arkana ołówka nie są obce :smilewinkgrin: . Z stąd wychodzę z propozycją, którą w filmie Ojciec Chrzestny określa się jako "nie do odrzucenia", abym zrobił parę ilustracji do waszego projektu. Co o tym sądzicie??
Czym jest chaos?
Chaos to taki porządek, który zburzono
przy tworzeniu świata...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 24-11-2009 19:16
Gorke, maszyna ruszyła. Wkrótce będziesz znał szczegóły ;)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-11-2009 19:56
Cytat:
Gorke napisał/a:
Zauważyłem że potrzebujecie pomocy w szczytnym celu, a ja jestem akurat osobą która może wam pomóc:D (Elwira wspominała o tym na stronie nr. 2 tego tematu). Ale do rzeczy.


Podpowiem Ci - temat jest demoniczny, większość utworów jest napisana w konwencji groteski. Okładka daje dodatkowe 30% szansy, że czytelnik po nia sięgnie, a i nazwisko warto upubliczniać - nikt nikogo nie będzie rolował z praw autorskich. Praca jest zbiorowa. Dodam tylko, że jeden uznany autor, lubiany pisarz złożył deklarację, że wrzuci jedno opowiadanko, by nas wesprzeć na tym wrednym, perfidnym rynku wydawniczym, czyli łatwiej będzie dogadać się, a może i negocjować na normalnych zasadach warunki wydania.
Tomasz powiedział, że mało jest opowiadań, że nie przykładacie się należycie, nie robicie w rtf, bez justowania itd....tak na odwal się....a szkoda, bo projekt ma spore szanse na poprawną promocję.:smilewinkgrin:
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Gorke Użytkownik
  • Postów: 26
  • Skąd: Biały Dunajec
Dodane dnia 24-11-2009 20:38
Powiadasz demoniczny:smilewinkgrin: hmmm... Możesz mniej więcej przybliżyć mi tematykę tych opowiadań? Znaczy się, czy mają podobną tematykę, czy są z goła inne??
Czym jest chaos?
Chaos to taki porządek, który zburzono
przy tworzeniu świata...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 24-11-2009 21:06
Tomasz ma wszystkie opki, moze podać jakieś króciutkie opisy, o czym itd.
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Krzysztofpnowak Użytkownik
  • Postów: 95
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 25-11-2009 12:09
Cytat:
Gorke napisał/a:
Witam, drogich kolegów i koleżanki
Jestem nowy na portalu pisarskim (jak widać po mojej niskiej randze) i przeglądałem właśnie forum, gdy trafiłem na ten temat.
Zauważyłem że potrzebujecie pomocy w szczytnym celu, a ja jestem akurat osobą która może wam pomóc:D (Elwira wspominała o tym na stronie nr. 2 tego tematu). Ale do rzeczy.
Potrzebujecie osoby która zajęła by się ilustracjami do waszego dzieła, a tak dobrze się składa, że jestem osobą, dla której arkana ołówka nie są obce :smilewinkgrin: . Z stąd wychodzę z propozycją, którą w filmie Ojciec Chrzestny określa się jako "nie do odrzucenia", abym zrobił parę ilustracji do waszego projektu. Co o tym sądzicie??


Bardzo dobrze sądzimy, dwa teksty się sprężyły i poleciały
auto
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.