RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Gorke Użytkownik
  • Postów: 26
  • Skąd: Biały Dunajec
Dodane dnia 25-11-2009 14:05
Cieszę się bardzo że mogę pomóc i że, oczywiście, zaufaliście mi.
Niedługo powinienem już mieć pierwsze ilustracje.
Przeważnie robię czarno- białe rysunki, ale jeśli chcielibyście mieć je w kolorze, to mogę zrobić wyjątek (preferuje bardziej szkice).
Czym jest chaos?
Chaos to taki porządek, który zburzono
przy tworzeniu świata...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 25-11-2009 14:18
Gorke - można zobaczyć gdzieś Twoje rysunki? (tak z ciekawości :) )
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Gorke Użytkownik
  • Postów: 26
  • Skąd: Biały Dunajec
Dodane dnia 25-11-2009 14:45
Ależ oczywiście:D .Kiedyż je można był zobaczyć na portalu społecznościowym Bahu... ale już nie istnieje:( . Nie mam skanera, ale mogę zrobić zdjęcie i wystawić, chodź by na imagine shack. Jakość będzie marna, ale blade pojecie mieć będziecie.




Dobra, oto linki, jak już mówiłem, jakość jest taka sobie, ale mniej więcej widać. Miłego oglądania

http://img689.imageshack.us/i/.../dsc00007m.jpg/

http://img27.imageshack.us/gal.php?g=dsc00008pv.jpg
Czym jest chaos?
Chaos to taki porządek, który zburzono
przy tworzeniu świata...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 25-11-2009 18:14
No, całkiem elegancko, nie powiem ;)
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 27-11-2009 08:09
wyglada na to, że mamy juz 300 stron opowiadan, teraz faza najtrudniejsza: korekta, redakcja.

Następnym krokiem bedzie wydrukowanie partii dla recenzentow, a potem dopiero dystrybucja/sprzedaż
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Scheina Użytkownik
  • Postów: 74
  • Skąd: Nakło nad Notecią
Dodane dnia 27-11-2009 08:26
Cytat:
moffiss napisał/a:
wyglada na to, że mamy juz 300 stron opowiadan, teraz faza najtrudniejsza: korekta, redakcja.


Można jeszcze zgłaszać? Bo ja się piszę :D
Cóż, może trochę późno, ale obowiązki w tym tygodniu odrobinę mnie przytłoczyły. Mogę od razu wysłać, jeśli jeszcze można. :)
Wolność polega na tym że ludzie nie boją się śmierci. Ani w ogóle niczego. Dlatego są gotowi zapłacić za wolność najwyższą cenę.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 27-11-2009 08:32
spoko, im wiecej tym latwiej cos dobrego wybrac - 1800 znakow, odstep 1.5, format rtf. - maila masz do krzystofpnowak - on zbiera teksty, ja zalatwiam drukarnie, recenzentow i dystrybucje
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 27-11-2009 08:33
Ja też jeszcze nie skończyłem... :( Został mi ostatni szlif i podsyłam.

Jednak powiem szczerze, że nie do końca mi się podoba takie podejście na urra, jak radziecka niezwyciężona armia...
Ustaliliśmy termin nadsyłania prac i wydaje mi się, że dopiero po tym czasie powinniśmy zabrać się za selekcję, co się nadaje, a co nie, za kolejność i wszelakie dopieszczanie. Pewnie, że nie należy siedzieć z założonymi rękoma, można czytać to co już przyszło i odsiewać to, co się absolutnie nie nadaje, prowadzić rozmowy wszelakie i negocjacje różne... ale wiecej na razie bym nie robił.
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 27-11-2009 08:35
nie ma żadnego amatorskiego podejścia, osobiscie jestem przeciw wydawaniu jak leci, aby tylko miec zaliczony debiut. Ksiazka ma się SPRZEDAWAC - najlepiej powyzej 3000 egz.


edit: Przydałby sie dobry wzór umowy autorskiej. Tylko symetrycznej, kazda ze stron musi miec z tego korzysc.


edit 2: pomyślcie nad promocją: portale, e-ziny, czasopisma, fora - każdy gdzies sie udziela i wie doskonale z kim porozmawiac, by napisał cos w nowościach. Jak macie coś, prośba o info na pw.
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Gorke Użytkownik
  • Postów: 26
  • Skąd: Biały Dunajec
Dodane dnia 27-11-2009 11:29
Wybaczcie że tak się wtrącę, ale uważam, że zainteresuje was ta wiadomość.
W ten weekend będę mieć pierwsze ilustracje. Myślę że, jeśli każde z tych opowiadań, będzie mniej- więcej, o podobnej pojemności, jak te, które dostałem poprzednio, to na każde będzie przypadać po dwie - trzy ilustrację. Uważam że więcej nie potrzeba, bo przecież mają być one miłym dodatkiem cieszącym oko do tekstu, a nie na odwrót. Oczywiście jeśli poprosicie o więcej, to podporządkuję się, ale myślę, że moje rozwiązanie jest jak najbardziej logiczne, ale to tylko moje zdanie...
Czym jest chaos?
Chaos to taki porządek, który zburzono
przy tworzeniu świata...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 27-11-2009 11:40
I ja coś posłałem :) Zobaczymy czy przejdzie ;D
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 27-11-2009 13:50
Moffiss, jak już będzie książka, to mogę poprosić o reklamę w piśmie, w którym pracuję, ale wtedy odpadam jako współautor... Nie mogę reklamować siebie.

Gorke, myślę, że 2 - 3 ilustrację na opowiadanie wystarczą, to nie będzie książka dla dzieci przecież ;)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 27-11-2009 14:25
to może jeszcze zależeć od długości tekstu, jak jest na jedną, czy dwie strony, to jedna ilustracja to świat i ludzie;
skończyłem swój tekst i o pół strony przekroczyłem dostępny limit, ciekawe, co na to redaktor dyrektor :) Do niedzieli daje sobie jeszcze czas na dopieszczenie i wysyłam
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Krzysztofpnowak Użytkownik
  • Postów: 95
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 27-11-2009 22:43
Cytat:
bury_wilk napisał/a:
Ja też jeszcze nie skończyłem... :( Został mi ostatni szlif i podsyłam.

Jednak powiem szczerze, że nie do końca mi się podoba takie podejście na urra, jak radziecka niezwyciężona armia...
Ustaliliśmy termin nadsyłania prac i wydaje mi się, że dopiero po tym czasie powinniśmy zabrać się za selekcję, co się nadaje, a co nie, za kolejność i wszelakie dopieszczanie. Pewnie, że nie należy siedzieć z założonymi rękoma, można czytać to co już przyszło i odsiewać to, co się absolutnie nie nadaje, prowadzić rozmowy wszelakie i negocjacje różne... ale wiecej na razie bym nie robił.


troszke zaufania, pieszczę to połtora miesiaca



Cytat:
Elwira napisał/a:
Moffiss, jak już będzie książka, to mogę poprosić o reklamę w piśmie, w którym pracuję, ale wtedy odpadam jako współautor... Nie mogę reklamować siebie.

Gorke, myślę, że 2 - 3 ilustrację na opowiadanie wystarczą, to nie będzie książka dla dzieci przecież ;)


mozemy ci napisac - gosc honorowy
albo cie skrytykować i bedzie antyreklama, wszystko to przesądy



Cytat:
Gorke napisał/a:
Wybaczcie że tak się wtrącę, ale uważam, że zainteresuje was ta wiadomość.
W ten weekend będę mieć pierwsze ilustracje. Myślę że, jeśli każde z tych opowiadań, będzie mniej- więcej, o podobnej pojemności, jak te, które dostałem poprzednio, to na każde będzie przypadać po dwie - trzy ilustrację. Uważam że więcej nie potrzeba, bo przecież mają być one miłym dodatkiem cieszącym oko do tekstu, a nie na odwrót. Oczywiście jeśli poprosicie o więcej, to podporządkuję się, ale myślę, że moje rozwiązanie jest jak najbardziej logiczne, ale to tylko moje zdanie...


zawalisz nas rysunkami, bo tu jest kilka miniatur miniaturkowatych, przy których te dwa to całe epopeje, nie musi byc przy kazdym
auto
Do góry
Numer GG
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
SzalonaJulka Użytkownik
  • Postów: 2351
  • Skąd: Bronowice
Dodane dnia 27-11-2009 23:28
hmm... wysłałam dwie miniatury - może się nadadzą... :)
nikt nie reklamował
szczęścia jak podpasek
jesteś tego warta
(ja)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
DamianMorfeusz Użytkownik
  • Postów: 556
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 28-11-2009 11:57
Uzgadnialiśmy na początku, do kiedy jest termin. Cały czas czekamy na teksty. Limity objętościowe są elastyczne, jeśli tekst jest na wysokim poziomie.
"Najlepszym sposobem na przepowiadanie przyszłości jest jej tworzenie" - Peter Drucker
"Co ważniejsze dla sukcesu: talent czy pracowitość?
A co ważniejsze w rowerze: przednie czy tylne koło?" - George Bernard Shaw
Do góry
Numer GG
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 28-11-2009 14:01
jeszcze raz przypomnę - opowiadania powinny być formatowane w rtf, 1800 znaków na stronie, odstęp 1,5 wiersza, times new roman 12

Otrzymałem do redakcji 300 stron i załamałem się - teksty są rozjechane jak krowie placki na jezdni, każdy inaczej edytowany. Ręce opadają...
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Krzysztofpnowak Użytkownik
  • Postów: 95
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 28-11-2009 15:05
Cytat:
moffiss napisał/a:
jeszcze raz przypomnę - opowiadania powinny być formatowane w rtf, 1800 znaków na stronie, odstęp 1,5 wiersza, times new roman 12

Otrzymałem do redakcji 300 stron i załamałem się - teksty są rozjechane jak krowie placki na jezdni, każdy inaczej edytowany. Ręce opadają...


moffiss
rodzaj czcionki to najmniejszy problem, bo to jest później jedno, czy dwa klikniecia, u mnie już odruchowe, ale czcionka nr 12 daje ok. 3400 znaków na strone maszynopisu, nie 1800
nr, 14 to 2500

przy okazji - ostatnio sporo tekstów nie dociera takze i na to konto. wolałbym nie zakładac trzeciego. moze więc te które nie dotarły na pocztę w interii wysyłajcie na tamta w gmailu. czasem jedna poczta lepiej łączy z tą gorzej z inną, a tu prawie każdy ma konto w innej poczcie


jeszcze jedno - pisząc starajcie sie patrzeć na prawy akapit, nie jest dobrze, gdy jeden wers kończy się pięć centymentrów od brzegu, a następny dojeżdza do samej krawędzi. Potem one się strasznie rozłażą, a podczas korekty trzeba ingerowac w treść zapisanego tekstu.
auto
Do góry
Numer GG
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 28-11-2009 17:03
Cytat:
odstęp 1,5 wiersza, times new roman 12
Tak ma być? Czy jak. Tak chyba najprościej napisać jakie są wymagania.
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 28-11-2009 17:51
MS word nie radzi sobie z ilością ponad 100 stron. Dlatego wazne jest co napisalem. Dla nikogo nie powinno byc problemu.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.