RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Krzysztofpnowak Użytkownik
  • Postów: 95
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 11-01-2010 18:52
niech bedzie sf mnie nie szkodzi. nawet lubie:bigrazz:
auto
Do góry
Numer GG
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 14-01-2010 21:30
Coś nowego w sprawie...? :)
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Krzysztofpnowak Użytkownik
  • Postów: 95
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 18-01-2010 21:37
że się tak inteligentnie wyrażę
aj aj aj
to znaczy nowego jest dużo, ale... jeszcze ksiazki nie ma.
a wydawcy jeszcze śpią po noworycznym szaleństwie. sprawdzałem
auto
Do góry
Numer GG
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 08-02-2010 13:34
Jest duży postęp - książka zostanie wydana !!!!
Koszty są znane. Umowy wydawnicze rozesłane. Najważniejsza sprawa, mamy lokomotywę - znanego autora SF, który zgodził się na publikację jednego opowiadania, chce nam pomóc, by antologia nie zginęła w przepastnych magazynach księgarń. Obiecał tez napisać wstep do książki.

Wydawca ma podpisane umowy z Matrasem i Empikiem, zaproponowany pierwszy nakład jest bezpieczny i powinien rozejść się bez problemów w ciągu kilku miesięcy.

Dla leniuszków parę uwag. Wasze opki zostaną zweryfikowane przez korektora, następnie wysłane po zmianach do waszej akceptacji.
Pamiętajcie, by odesłać podpisane umowy listem poleconym. Szczegółowe info poda wam KrzystofPNowak.
Wtedy dopiero możemy czuc sie spełnieni, bo antologia będzie przygotowana do druku. Następnie atakujemy znane portale sf, licząc na objęcie patronatem medialnym - i trzeba później dac im gratisa, czyli jeden egz. do recenzji.

Przypominam o konspektach, cześć osób napisała poprawnie, zaś część chyba nie jest zainteresowana. Nic na siłę, najwyżej weźmiemy prace innych autorów. Konspekty są niezbędne do napisania wstępu.

Aktualnie mamy problem z okładką, bo osoby które zadeklarowały pomoc niestety nie zrobiły nic w tym kierunku. Znaleźlismy jeszcze dwóch grafików, mają zrobić projekty do końca tego tygodnia. Zobaczymy.

Trzymajcie kciuki, bo jak nam dobrze pójdzie będą następne zbiory.
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Polter13 Użytkownik
  • Postów: 123
  • Skąd:
Dodane dnia 08-02-2010 13:49
Czyli już są napisane opowiadania do tego?
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 08-02-2010 13:50
tak, ale część autorów chyba mało poważnie traktuje ten projekt, więc obawiam się, że ich teksty zostaną im zwrócone.
Więc, może się okazać, że jest trochę ...pustych stron...do zagospodarowania :)
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 08-02-2010 14:52
Krzysztof powiedział mi, że książka ma się zwać ''Żdzira love''. Mam nadzieję, że to kiepski żart ;)
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 08-02-2010 14:56
żart, ofc


Nad tytułem się biedzimy jeszcze. Jakieś pomysły?
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 08-02-2010 15:04
Fantastyka i pogranicze?

:rol:
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 08-02-2010 15:13
Cytat:
Reynevan napisał/a:
Krzysztof powiedział mi, że książka ma się zwać ''Ździra love''. Mam nadzieję, że to kiepski żart ;)

Ja tam nie przeciwko temu nie mam ;-)
Mogłoby być MIŁOŚĆ ŹDZIRY B)
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 08-02-2010 15:21
A można liczyć na listę opowiadań, które się znajdą w zbiorze?
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Tirieel Użytkownik
  • Postów: 54
  • Skąd:
Dodane dnia 08-02-2010 16:08
Jest możliwość jeszcze wysłać tekst w przeciągu, powiedzmy tygodnia?
"Ludzkość nie może znieść zbyt dużej dawki rzeczywistości" - Thomas Stearns Eliot
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 08-02-2010 16:24
Chyba już nie
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Polter13 Użytkownik
  • Postów: 123
  • Skąd:
Dodane dnia 08-02-2010 16:36
Chętnie przysłużę się polskiej fantastyce, ale nie wiem dokładnie co zbiór będzie zawierał.
Można wybrać tytuł najlepszego opowiadania, który jest też jakiś szerszy i po prostu przyciągający uwagę. I tak zatytułować zbiór. Przydałoby się też jakoś publikować to na forum, żeby wszyscy mogli ocenić. Opinia dwóch osób może nie wystarczyć, nie wszyscy mają takie gusta.
I prosiłbym, żeby ktoś podsumował na czym w końcu stanęło.
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Tirieel Użytkownik
  • Postów: 54
  • Skąd:
Dodane dnia 08-02-2010 16:52
Szkoda.

Tytuł... myślę, że powinien raczej określać ogólnie temat (lub wątek przewodni) zawartych tam opowiadań, bo nadanie zbiorowi tytułu jednego opwiadania byłoby dość niesprawiedliwe.
Opublikowanie opowiadań na forum zupełnie odbiegałoby od celu - wtedy nie opłacałoby się kupować książki, skoro te same opowiadania za darmo możnaby przeczytać w internecie.
"Ludzkość nie może znieść zbyt dużej dawki rzeczywistości" - Thomas Stearns Eliot
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Polter13 Użytkownik
  • Postów: 123
  • Skąd:
Dodane dnia 08-02-2010 16:59
I można wiedzieć co to będzie za znany autor SF?
Trzeba więc liczyć na dobry gust wybierających.
Tirieel, oczywiście byłoby to tylko dostępne dla użytkowników portalu. A poza tym, nie musieliby wszyscy o tym wiedzieć, że jest tu za darmo. Zresztą to opowiadania chyba tych samych autorów, co tutaj pisują. Więc to też ratowałaby fantastykę.

Może już za późno, ale pomysł na okładkę: narysować jakąś kobietę - fantastykę, z tabliczką z napisem "Help" :D
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 08-02-2010 17:35
Polter - Mofis już wypisał, na czym stanęło :)
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 08-02-2010 19:39
Moffiss, do mnie trzeba drukowanymi literami, szczególnie, jak się mnie bierze z zaskoczenia, jak Wy.
Jaki Ty chcesz konspekt dostać?

I jak wysłaliście do mnie umowę, skoro nikomu nie podawałam adresu...

Czy jest tu jakaś osoba, która udzieli mi wyczerpujących informacji?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
sirmicho Użytkownik
  • Postów: 589
  • Skąd:
Dodane dnia 08-02-2010 19:40
Też nic o żadnym konspekcie nie wiem (tzn już wiem, bo sie krzysztofa na GG wypytałem).
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 09-02-2010 11:01
Cytat:
Elwira napisał/a:
Moffiss, do mnie trzeba drukowanymi literami, szczególnie, jak się mnie bierze z zaskoczenia, jak Wy.
Jaki Ty chcesz konspekt dostać?

I jak wysłaliście do mnie umowę, skoro nikomu nie podawałam adresu...

Czy jest tu jakaś osoba, która udzieli mi wyczerpujących informacji?


umowa jest już przygotowana, nie wiem czy Krzysztof zdążył wysłać do wszystkich. Umowa zawiera też parę istotnych szczegółów finansowych, które należy brać poważnie pod uwagę.


EDITa propos konspektu: kilka zdań o czym jest opowiadanie, krótko o fabule i pomyśle. Całość można zamknąć w 5-6 zdaniach. To nie jest streszczenie. Jak ktos ma trochę czasu niech poszpera sobie w innych książkach - szczególnie na okładkach na końcu :))))



konspekty wysyłajcie na mój pw podając tytuł i nazwisko, ofc. Komplet zostanie przekazany do osoby, która napisze wstep do antologii.


Jeszcze jedna prośba: zapytajcie proszę znajome portale, e-ziny, czy nie zechcą objąć patronatem medialnym naszą książkę?
Ich loga zostaną wtedy umieszczone na okładce antologii.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.