RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-02-2010 19:14
Cytat:
Krzysztofpnowak napisał/a:

for marcinsen - adres jest jak najbardziej aktualny, ale nie znalazłem tam twojego tekstu


To w takim razie nie wiem jak wysłać, bo poszedł na ten adres. Masz jakieś inne adresy? W każdym bądź razie wysyłam jeszcze raz.
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 12-02-2010 19:26
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Ale zaczynam cienko to widzieć. No cóż, zobaczymy.


Nie martwmy się na zapas, nie pora i miejsce...
Wg mnie tempo jest dobre.
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 13-02-2010 21:48
Jestem dalej z Wami, jak na razie. Zobaczymy co będzie dalej...

Jakby Wydawnictwo odrzuciło moje opowiadania - a coś czuję, ze tak może być! - to mam jedno nowe, nigdzie jeszcze nie publikowane.
pozdro
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Krzysztofpnowak Użytkownik
  • Postów: 95
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 13-02-2010 23:15
masz cos nowego to przyslij poczytac zawsze mozna
auto
Do góry
Numer GG
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 13-02-2010 23:17
moffis, nie wiem czy doszedł Ci mój mail, w każdym razie miałem kilka pytań.. ;)
wiktororzel.pl
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
DamianMorfeusz Użytkownik
  • Postów: 556
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 14-02-2010 09:48
Zbiorek od początku jest tajemniczy - do teraz nie jestem pewien ilu jest tam autorów, ile ma mieć stron czy utworów. (to co mamy to ok. 320 str. maszynopisu, czyli. A4. Da to prawd. książkę grubości 250 str. - czy to nadal aktualne?) Nie wiem kto tam jest i z jakimi tekstami. Nie znam poziomu zbioru, do którego mam wyłożyć część pieniędzy. Nie potrafię zrozumieć, dlaczego ci, którzy zbiorek składali, miesiąc przed upływem terminu nadsyłania tekstów stwierdzili, że już mają komplet opowiadań i mogą ruszać dalej, a później nadal czekali na teksty. Już na początku grudnia Moffis pisał, że wydawca odrzucił teksty opublikowane w sieci - czyli było coś zgłoszone wydawcy już tak wcześnie?
Jestem też bardzo ciekaw, gdzie się podział Gorke - czy on nawalił? nie podobały się jego prace? czy nie dostał tekstów, żeby mieć szansę je zilustrować? Mam tylko nadzieję, że ktoś mu dał znać - Nie, dziękujemy, nie skorzystamy z rysunków Twojego autorstwa, na razie. - Choć szczerze wątpię.
Dla niektórych wymieniona kwota jest do przełknięcia - mnie nie zaboli tak bardzo, jak kogoś, kto się np. uczy i nie ma pracy czy mogących go wspomóc rodziców. Umknął wam fakt, że ludzie nie lubią wykładać pieniędzy w ciemno - nie mając pojęcia, z kim jadą na jednym wózku. Jazda w nieznane jest w porządku, tylko że każdy woli wiedzieć, jakim pojazdem pojedziemy. A jeśli organizatorzy wycieczki milczą na ten temat, tylko zbierają składki, to ludzie nabierają podejrzeń.

Choć z drugiej strony, drodzy współautorzy, może i lepiej nie wiedzieć, z kim wylądujemy w tym zbiorku. Co jeśli się okaże, że wybrane teksty nie przypadłyby nam do gustu? Jednej osobie mogą się nie podobać moje teksty, inny skrzywi się przy utworach Sirmicha czy AnonimowegoGrzybiarza, kolejny pokręci głową przy tekstach Zadysty lub BuregoWilka itd. Przejrzałem na początku składania zbiorku część tekstów - poziom był różny, część bym wyrzucił, ale spodobały się Krzysztofowi, inne z kolei przypadły mi do gustu, ale nie Krzysztofowi. Rzecz gustu.
Może lepiej nie wiedzieć i trzymać kciuki, żeby całość spodobała się wydawcy. I trafiła w gusta czytelników - a te są przeróżne. Kiedy przeglądam niektóre pozycje z półki fantastyka, to za głowę się łapię. Tu na PP znajduję lepsze pomysły i wykonanie, niż w niektórych wydanych książkach. Choć, rzecz jasna, to tylko moja opinia. Jakiś powód wydania tego musiał być.
"Najlepszym sposobem na przepowiadanie przyszłości jest jej tworzenie" - Peter Drucker
"Co ważniejsze dla sukcesu: talent czy pracowitość?
A co ważniejsze w rowerze: przednie czy tylne koło?" - George Bernard Shaw
Do góry
Numer GG
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Azazella Użytkownik
  • Postów: 458
  • Skąd: Gdziegownia
Dodane dnia 14-02-2010 10:07
No właśnie Gorke nie został powiadomiony o niczym. Dostał chyba cztery teksty, a potem nic. Prosił się o więcej, bo jak ma robić ilustracje do tekstów, których nie dostaje? Przypominał o sobie, ale został, kolokwialnie mówiąc, olany. Tomik od samego początku owiany był tajemnicą, Gorke nie wiedział więcej niż Wy, nawet autorzy dopytywali się go- „co dalej? Czy tomik sie ukaże czy nie?" Nie dziwi mnie, że niektorzy autorzy zrezygnowali
To bezsensowne, antywychowawcze i niepedagogiczne.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-02-2010 13:27
Cytat:
DamianMorfeusz napisał/a:
Już na początku grudnia Moffis pisał, że wydawca odrzucił teksty opublikowane w sieci - czyli było coś zgłoszone wydawcy już tak wcześnie?


sprawa dotyczyła tylko mnie, pisałem o moim opku, które zostało pozytywnie ocenione przez SFFH, ale później odrzucone, ponieważ umieściłem je na moim blogu [wisiało jeden dzień, nie ma go tam do dzisiaj]


Co do projektu książki, autorów i opowiadań. Wyboru dokonał Krzysztof zbierając teksty od autorów PP w ciągu ostatnich czterech miesięcy.

Co do grafika(ów). Osoby, które się zadeklarowały nie zrobiły nic.
Dlatego włączyłem się dość aktywnie, efekty widać - okładka jest.
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Azazella Użytkownik
  • Postów: 458
  • Skąd: Gdziegownia
Dodane dnia 14-02-2010 14:00
Oh chwała Ci za to, moffissie, że antologia ma okładkę! Tylko powiedz mi, jak Gorke mial zrobić ilustracje do opowiadań, ktorych nie dostawał i okładkę antologi, która miała oddawać jej charakter, na podstawie czterech tekstów? No chyba, że sprowadziło się to do "zabrania" komuś, bez jego wiedzy, grafiki i usunięcia z niej podpisu autora, bo i taki pomysł sie pojawił
To bezsensowne, antywychowawcze i niepedagogiczne.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-02-2010 14:47
Wydaje mi się, że powinniśmy unikać "ściany płaczu".
Wysłałem do was następnego maila, ponieważ zadano kolejne pytania.
Myślę, że Krzysztof uzupełni moją wypowiedź.
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Krzysztofpnowak Użytkownik
  • Postów: 95
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 14-02-2010 15:47
żeby otrzymać odpowiedź trzeba najpierw o coś zapytać. banalne ale prawdziwe. nie ptrzymuję ostatnio prawie żadnych pytań
Morfeusz - mamy ok. 270 str. tekstu, a to daje w książce 0k. 370 str.
auto
Do góry
Numer GG
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Gorke Użytkownik
  • Postów: 26
  • Skąd: Biały Dunajec
Dodane dnia 14-02-2010 15:47
Dawno mnie nie było na forum, ale widzę, że od tamtego czasu zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Mówiąc "dziwne" mam na myśli sytuację, gdy ktoś zleca mi projekt, potem nie odzywa się przez dwa miesiące, nie odpowiada na maile, a potem za przyczynę całego niepowodzenia obarcza się mnie. Dlatego pozwolę sobie dodać parę detali, które uzupełnią tą barwną i żałosną historyjkę pod tytułem "wydajmy sobie książkę". Otóż od niejakiego Krzysztofa, dostałem słownie PIĘĆ opowiadań, które MOŻE miały wejść w skład analogii i do których miałem zrobić ilustracje. Zabrałem się więc do pracy, będąc cały czas w kontakcie z autorami nadesłanych tekstów. Nadsyłałem im wstępne projekty, ustalałem ogólny zarys szkicu, oraz omawialiśmy detale. Jednak od osób, które zarządzały projektem antologii, nie dostałem wytycznych na temat dokładnej ilości opowiadań, terminu którego mam się trzymać, czy nawet głupiej wzmianki na temat tego, czy ilustracje mają być kolorowe, czy nie. Najbardziej niesamowite było jednak to, że kontakt z górą, nagle się urwał, zostawiając mnie bez żadnych wytycznych, czy bodajże krótkiego "panu już dziękujemy". Więc prowadziłem sobie spokojny żywot, nie zaprzątaj sobie głowy analogią, powtarzając sobie, że prace na chwilę stanęły, może jakieś problemy z wydawcą, i niedługo ktoś mi powie co mam robić. Tak mijały dni, miesiące. Aż pewnego dnia, pisze do mnie na gg Damian, autor tekstu "Pora karmienia" i pyta się co z analogią. Okazało się, że nie tylko mnie odcięto od "dowództwa" i pozostawiono samego sobie na niespokojnym froncie. Więc zaglądam na forum i widzę, że niektórzy użytkownicy, próbują gloryfikować siebie za pomocą sprytnej sztuczki rzucenia rozgniewanemu tłumowi "winowajcy" (w tym wypadku mowa o mnie), krzycząc że teraz jest dobrzre. Tak Moffis, mowa o Tobie. Jeśli kogoś uraziłem tą wypowiedzią... To dobrze, bo tak się do CHOLERY nie robi. Na koniec chciałbym dodać, że życzę wam powodzenia, bo jak tak dalej będziecie kierować się doktryną "po trupach do celu", to nigdy tego nie wydacie.

Ps. Co do wypowiedzi użytkowniczki Azazella, w sprawie "kradzieży okładki", to wyjaśniam. Dostałem kiedyś propozycję od Krzysztofa, aby zmazać podpis z grafiki użytkowniczki Caroll z jej grafiki i wykorzystać ją jako okładkę. Na moje pytanie, czy Caroll o tym wie, Krzysztof milczał, więc sami rozumiecie...
Czym jest chaos?
Chaos to taki porządek, który zburzono
przy tworzeniu świata...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Azazella Użytkownik
  • Postów: 458
  • Skąd: Gdziegownia
Dodane dnia 14-02-2010 15:50
Krzysztof, a co jezeli pytania trafiają w próżnię? Sprawa już chyba nie jest tak banalna i prosta...
To bezsensowne, antywychowawcze i niepedagogiczne.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 14-02-2010 16:31
Dostałem dziś opowiadanie od wydawcy po korekcie, w sumie dużo mi nie poprawiła. Oczywiście zgadzam się na wszystkie zmiany. Będę cudował, jak wydam 5 książek i będę wielkim pisarzem ;)

A tak poważnie, ogólnie nie ma co wydziwiać, bo wszyscy jesteśmy raczej początkującymi autorami, trzeba się cieszyć z tego co jest.
Cytat:
Co jeśli się okaże, że wybrane teksty nie przypadłyby nam do gustu?
O np takie pytanie. Tak sobie może wymyślać Pilipiuk albo Grzędowicz.

Przypominam, że jesteśmy leszczami. Więc musimy mieć dużo pokory, nie przesadzać z nią, ale nie udawać gwiazd.

Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 14-02-2010 17:20
Cytat:
Krzysztofpnowak napisał/a:
masz cos nowego to przyslij poczytac zawsze mozna


Poszło na adres ibikus@interia.pl (nadal aktualny?)
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Krzysztofpnowak Użytkownik
  • Postów: 95
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 14-02-2010 18:23
Dotarło do mnie, że Gorke i Azazell wygadują jakieś niestworzone historie na nasz temat. Nie będę z tym dyskutować, bo nie jest tego warte.
Chciałem tylko wam uświadimić, że wszystkie rozmowy komputerowe sa zapisane i to na trwałe. Zmyślanie czegoś co nie miało miejsca jest niemożliwe.
auto
Do góry
Numer GG
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Azazella Użytkownik
  • Postów: 458
  • Skąd: Gdziegownia
Dodane dnia 14-02-2010 18:43
No tak, masz rację dyskutowanie z wami nie ma sensu. Chyba Ty nie jestes świadomy tego, że rozmowy komputerowe są zapisywane, ale to już nie mój problem. Niczego nie wymyślilismy, bo niby po co?
To bezsensowne, antywychowawcze i niepedagogiczne.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Gorke Użytkownik
  • Postów: 26
  • Skąd: Biały Dunajec
Dodane dnia 14-02-2010 18:50
Nie ma to jak wielka teoria spisku. Niby po co ktoś miałby wymyślać takie rzeczy, aby sabotować waszą antologię?Myślicie że jest ona tak niesamowicie ważna, że komuś chciałoby się robić tyle zachodu? Przeczytaj lepiej to co napisałeś i zastanów się, co ty wygadujesz. To tylko utwierdza mnie w fakcie jakimi skurczybykami jesteście, że nie umiecie się nawet przyznać do błędu. Nie będę bawić się w udowadnianie czegoś, pokazywanie historii maili, czy rozmów na gg, bo to nie ma sensu. I tak wszystkiego się wyprzecie.
Jak już napisałeś, wszystko zostanie zapisane na trwałe i może komuś da to w końcu do myślenia.
Czym jest chaos?
Chaos to taki porządek, który zburzono
przy tworzeniu świata...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 14-02-2010 19:25
Proponuję, żebyście sobie wszystko wyjaśnili poza forum, bo to nie są sprawy użytkowników. I ostrzegam, że jeśli ten temat zamieni się w kłótnie, zostanie zamknięty. Właściwie zastanawiam się, czy już nie powinien, skoro sprawy związane z antologią są już tajne i załatwiane poza forum.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-02-2010 19:35
Mam nieśmiałą prośbę do admina, by ostudził emocje niektórych forumowiczów.
Takie zachowanie jest niedopuszczalne. Można się z kimś nie zgadzać, polemizować, ale bez osobistych wycieczek.



Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Dostałem dziś opowiadanie od wydawcy po korekcie,



wow, ale tempo :))
btw, czy ktoś jeszcze otrzymał zwrotnie opowiadanie po korekcie od wydawcy?
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.