RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 09-02-2010 11:11
A dlaczego robicie taką straszną tajemnicę jeśli chodzi o tego autora sf?

Do góry
Numer GG
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 09-02-2010 12:04
bo prosił o dyskrecję, dopóki wszystkie formalne sprawy nie zostaną przez nas załatwione, tj. umowy, finanse, ostateczna wersja antologii..itd. Wcale się nie dziwie...
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
passi Użytkownik
  • Postów: 75
  • Skąd: Białystok
Dodane dnia 09-02-2010 13:25
a ja już się cieszę , bo chociaż nie moja dziedzina, to też mam tu swój malutki wkład :)
moje prywatne czarowanie...
Do góry
Numer GG
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Polter13 Użytkownik
  • Postów: 123
  • Skąd:
Dodane dnia 09-02-2010 20:25
Ciekawe, kto to będzie. W takim razie czekam na pojawienie się książki. Nie dawajcie zbyt wysokiej ceny, to z chęcią kupię.
Myślę, że powyżej 30 zł byłoby już za drogo i mało kto by kupił - nieznani autorzy itd. Ale to wszystko jakieś finanse, nie znam się na tym :p W każdym razie powodzenia z tą najgorszą robotą - pisanie to sama przyjemność.
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Krzysztofpnowak Użytkownik
  • Postów: 95
  • Skąd: Łódź
Dodane dnia 10-02-2010 00:01
Kto z potrzebujących nie dostał wzoru umowy niech sie zgłasza

ogłaszamy konkurs na tytuł antologii przy podliczaniu głosow bede oszukiwać na swoją korzysc
auto
Do góry
Numer GG
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-02-2010 09:15
Mam wrażenie, że wdarł się mały chaos w naszych poczynaniach.
Zatem jeszcze raz:

Moffiss - zbiera konspekty opowiadań, prowadzi marketing, zbiera oferty od grafików [okładka, ilustracje]

Krzysztof - zbiera opowiadania, uwagi i korekty. Wysyła umowy wydawnicze.

Wydawnictwo - weryfikacja tekstów, korekta, redakcja, skład, produkcja, dystrybucja i finanse.


UWAGA: Zaakceptowane i podpisane przez was umowy przesyłacie bezpośrednio do wydawcy listem poleconym. Wydawca wysle wam zwrotnie podpisaną umowę. Koniecznie przekażcie info Krzysztofowi o tym, ze otrzymaliście umowe z wydawnictwa.

Jeśli pojawią się wątpliwości piszcie na pw, odpowiem asap

edit: poszukujemy osoby z naszego grona, która ma dobre relacje z innymi portalami literackimi i sf
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 10-02-2010 09:18
Moffiss, to nie są konspekty! To jest kilka słów o tekście. Konspekt zwykle poswataj przed tekstem i jest ramowym planem wydarzeń.

Nie dostałam wzoru umowy.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-02-2010 09:23
Cytat:
Elwira napisał/a:
Moffiss, to nie są konspekty! To jest kilka słów o tekście. Konspekt zwykle poswataj przed tekstem i jest ramowym planem wydarzeń.



zatem jeszcze raz - proszę o podstawowe informacje, czyli:
- o czym jest tekst
- pomysł + konwencja [np. myszki latają w kosmosie w poszukiwaniu utraconego serowego raju w konwencji groteski]
- opis fabuły, krótka ch-ka


edit: umowa -gwałcić Krzysztofa powie dlaczego, albo kiedy
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-02-2010 16:54
Jeżeli nie ma ktoś numeru NIP to co w takim przypadku? :)

Chodzi o umowę
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 10-02-2010 17:58
Cytat:
Kto z potrzebujących nie dostał wzoru umowy niech sie zgłasza


Ja nic nie dostałem.

Czy w antologii znajdą się krótkie informacje o autorze? Bo ja nieźle się namęczyłem pisząc tą swoją notkę biograficzną - by było zwięźle, na temat i z humorem ;)
Blog

Facebook
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-02-2010 11:22
wysłałem projekty okładek oraz sugerowany tutuł antologii do autorów, ale nie do wszystkich mam maile. Prosze o info na pw: mail/nick/nazwisko/tytuł opka - musze wiedziec kto jest kto i "z czym do ludzi" :))



btw, dyskuje na temat okladki i tytułu: prosze uzywac pełnej listy dystrybucyjnej
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
sirmicho Użytkownik
  • Postów: 589
  • Skąd:
Dodane dnia 11-02-2010 12:59
Cytat:
moffiss napisał/a:
btw, dyskuje na temat okladki i tytułu: prosze uzywac pełnej listy dystrybucyjnej


Powiedzcie mi jak mogę brać udział w dyskusji na temat okładki i tytułu, kiedy nawet nie wiem jaki jest skład autorski, czego się spodziewać, nie mówiąc już o tym, że nie mam zielonego pojęcia o tematyce tekstów. Jak mam ocenić czy tytuł jest odpowiedni, czy okładka obrazuje treści zawarte w zbiorze? Mogę oceniać pod względem swojego tekstu i do mojego kompletnie nie pasuje.

O co chodzi?

Trochę to dziwne, że mamy się składać na wydanie tego zbioru, a nie znamy nawet podstawowych informacji. W ciemno? Trochę to niepoważne i to mnie boli. O wszystko muszę się dopytywać. Zdaję sobie sprawę, że organizatorzy nie wiedzą wszystkiego, ale no takie rzeczy jak lista autorów chyba nie jest zastrzeżona.

Doceniam Wasz wkład i poświęcenie. Nie chodzi mi o to, by Was obwiniać, ale dzielę się z moimi spostrzeżeniami. Panuje jakiś chaos.

Żeby była jasność, nie wycofuję się z projektu, ale podczas całej akcji narastało we mnie zniechęcenie. Ciągle po omacku, ciągle nic nie wiem, czuję, że się przede mną coś ukrywa. Czemu nie dzielicie się z nami informacjami?

Niby nasz wspólny projekt, ale jakoś czuję się odsunięty na boczny tor. A przecież biorę w tym udział.

No chyba, że tylko ja mam takie doświadczenia, a cała reszta o wszystkim wszystko bya informowana.
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-02-2010 13:04
tytuł powinien odzwierciedlać ducha antologii, a nie bezposrednio korespondowac z tekstami.
Okładka zaś ma przyciągac uwagę, nie wystarczy ze bedzie ladna, musi byc na tyle inna, by nasz target, czyli 15-25 lat, wykazal zainteresowanie.

Różnorodność tekstów, konwencji pozwala na stosowanie uniwersalnego przekazu.

Oraz najważniejsze: dyskusje prowadzimy na mailu, a nie na ogolnodstepnym forum[ ew. gg, mój numer podalem w mailu do was, tzn do tych osob, ktore na pw mi go podały]
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
sirmicho Użytkownik
  • Postów: 589
  • Skąd:
Dodane dnia 11-02-2010 13:10
Cytat:
moffiss napisał/a:
tytuł powinien odzwierciedlać ducha antologii, a nie bezposrednio korespondowac z tekstami.
Okładka zaś ma przyciągac uwagę, nie wystarczy ze bedzie ladna, musi byc na tyle inna, by nasz target, czyli 15-25 lat, wykazal zainteresowanie.

Różnorodność tekstów, konwencji pozwala na stosowanie uniwersalnego przekazu.

OK, jest to jakaś odpowiedź.

Cytat:
moffiss napisał/a:Oraz najważniejsze: dyskusje prowadzimy na mailu, a nie na ogolnodstepnym forum[ ew. gg, mój numer podalem w mailu do was, tzn do tych osob, ktore na pw mi go podały]


No ok, mogę prowadzić rozmowę na mailu, ale:
1) nie wiem z kim rozmawiam (Wy wiecie, a ja nie wiem kto z PP kryje się za danym loginem@domeną), bo jest to jakaś tajemnica (??)
2) nie do wszystkich maile dochodzą, bo nie ma pełnej listy mailów.

Wyrzuciłem to publicznie, bo nie lubię niedomówień, a te otaczają mnie od początku tego projektu. Ciężko cokolwiek się dowiedzieć, a najprościej byłoby wszystkich poinformować na początku, stworzyć jakiś panel, grupę, wydzielić część forum do rozmów).
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-02-2010 13:14
wszystko jest podane jak na talerzu, tylko trzeba zglosic sie do własciwej osoby. jak nie podales maila na pw, to nie dostales zadnych info ode mnie mailem.,
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
sirmicho Użytkownik
  • Postów: 589
  • Skąd:
Dodane dnia 11-02-2010 13:19
Aha, w takim razie przepraszam. Najwyraźniej tylko ja mam taki problem. Na początku kontaktowałem się z krzysztofem i Damianem i nawet nie wiedziałem, że też bierzesz w tym udział.

Kto jest właściwą osobą do kontaktu w sprawie listy autorów? Chciałbym wiedzieć w jakim towarzystwie się znajdę. Krzysztofa pytałem, ale nie uzyskałem informacji.
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 11-02-2010 13:19
Sirmicho napisał:

Cytat:
No chyba, że tylko ja mam takie doświadczenia, a cała reszta o wszystkim wszystko bya informowana.


Nie martw się, Sirmiś - ja też niewiele w sumie wiem i wszystko muszę wyciągać jak psu z gardła naszemu Krzysiowi. :lol:
Uważam, że każdy uczestnik tego projektu powinien dostać listę współautorów z tytułami ich opowiadań, możliwość przejrzenia tych utworów, dokładne warunki finansowe - kto, ile i za co płaci.
Nie wiedząc, co kto publikuje - jak można brać udział w dyskusji nad tytułem zbiorku?
Poza tym odnoszę wrażenie, że się jakieś przepychanki tutaj dzieją, o których nie mamy pojęcia.
A odnośnie finansów - czy tyle samo płaci ten, kto publikuje jedno opowiadanie i ten, kto publikuje dwa, na przykład?
Bo wg mnie nie jest to w porządku.
Wydaje mi się, że koszt powinien być podzielony przez ilość opowiadań, a nie autorów. Ci, którzy mają w zbiorze więcej swoich opowiadań, płacą więcej. To chyba byłoby bardziej sprawiedliwe, prawda?

Ja się na razie wstrzymuję, bo nie lubię podpisywać czegoś w ciemno.
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 11-02-2010 13:21
Cytat:
moffiss napisał/a:
tytuł powinien odzwierciedlać ducha antologii, a nie bezposrednio korespondowac z tekstami.


Spoko, ale jaki jest duch antologii?
Generalnie podpisuję się pod Sirmicho. Niby fajnie, wszystko idzie do przodu, ale żeby się czegokolwiek dowiedzieć, to trzeba wołami wyciągać, a też nie wszystko się da.
Ponawiam pytanie, czylista autorów i tekstów jest jakąś tajemnicą?

Ja kontaktowałem się do tej pory z Krzysztofem i okazyjnie z kilkoma autorami. Szczerze mówiąc nie mam czasu zastanawiać się z którym pytaniem do kogo. Proponowałem to już wcześniej, żeby organizatorzy co jakiś czas zbierali wszystkie informacje w jednego maila irozsyłali go do wszystkich zainteresowanych.
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 11-02-2010 13:22
Miladoro, zobrazowałaś moje obawy na tyle dobrze, że mogę się pod nimi podpisać.
Dodam jeszcze, że jak ktoś publikuje opowiadanie na 20 stron, płaci tyle samo, co ten, kto publikuje mały tekst, nieprzekraczający 2...
Poza tym, wyciągnięcie jakiejkolwiek konkretnej informacji graniczy z cudem.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Azazella Użytkownik
  • Postów: 458
  • Skąd: Gdziegownia
Dodane dnia 11-02-2010 13:27
Nie tylko autorzy nic nie wiedzą. Nawet grafik, który miał robić ilustracje do antologii sam niewiele wiedział i wie do tej pory. Jak ma zrobić ilustracje do tekstów, których nie dostaje? Jak ma zrobić okładkę, jeżeli nie ma pojecia o "duchu" antologii, a wszelkie jego pytania trafiają w pustkę? To jest dopiero dziwne. :lol:
To bezsensowne, antywychowawcze i niepedagogiczne.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]