RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Portal Pisarski » Z innej beczki » Archiwum
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-02-2010 13:29
Cytat:
moffiss napisał/a:
Mam wrażenie, że wdarł się mały chaos w naszych poczynaniach.
Zatem jeszcze raz:

Moffiss - zbiera konspekty opowiadań, prowadzi marketing, zbiera oferty od grafików [okładka, ilustracje]

Krzysztof - zbiera opowiadania, uwagi i korekty. Wysyła umowy wydawnicze.


napisalem to kilometr wyzej, jak chcecie dyskutowac o finansach, umowach, opkach to sugeruje maile. Jak otrzymam na pw wasze emaile, dostaniecie kpl info do wymiany pogladow.
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
sirmicho Użytkownik
  • Postów: 589
  • Skąd:
Dodane dnia 11-02-2010 13:43
Kilometr wyżej... ale wczoraj.

Wysłałem zatem maila do Ciebie, proszę o zestaw informacji.
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-02-2010 13:46
oki, ale poczekam na innych az doślą swoje emaile.
Poniewaz chciałbym uniknąc sytuacji exclusive, ze jedni wiedza a inni tylko sie domyslaja. Chwila nas nie zbawi.

Jednoczesnie gorąca prosba - uzywajcie pełnej listy dystrybucyjnej, by znowu ktos nie czuł sie pomijany w dyskusji. :)
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-02-2010 13:48
prosze o usuniecie tego posta powyzej. Dotyczny on spraw poufnych, niepublicznych i guzik mnie interesuje twoje lenistwo w odbieraniu emaili.
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
sirmicho Użytkownik
  • Postów: 589
  • Skąd:
Dodane dnia 11-02-2010 13:52
Cytat:
moffiss napisał/a:
Poniewaz chciałbym uniknąc sytuacji exclusive, ze jedni wiedza a inni tylko sie domyslaja.

No właśnie o to chodzi, że chyba tak jest.

Cytat:
moffiss napisał/a:
Jednoczesnie gorąca prosba - uzywajcie pełnej listy dystrybucyjnej, by znowu ktos nie czuł sie pomijany w dyskusji. :)

Dobrze, co to jest pełna lista dystrybucyjna? Podaj ją gdzieś, albo wyślij wszystkim autorom na maila.
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 11-02-2010 14:00
Cytat:
moffiss napisał/a:
prosze o usuniecie tego posta powyzej. Dotyczny on spraw poufnych, niepublicznych i guzik mnie interesuje twoje lenistwo w odbieraniu emaili.


Ok, posta usunąłem, ale nie jestem przekonany, czy słusznie. Nie było tam nic poufnego. I nei chodzi o moje lenistwo, bo maile odbieram dość regularnie, tylko o to, że nie mogę sie tamtą drogą dowiedzieć wszystkiego, co bym chciał.

Z tego co usunąłem dość istotny kawałek:
Wybacz Moffis, ale ja nie sugeruje maili. Piszmy w tym temacie bo on tego dotyczy. Nie mam czasu wysyłać dziesięciu maili jednego dnia, a do tego to się sprowadza, bo jak w pierwszym napiszę 20 pytań, to dostaję wprawdzie odpowiedź ale na 2. No i dzięki temu unikniemy sytuacji, że autor A wie o sprawach 1, 2, 3, autor B o sprawach 7,8,9 a autor C o 2,5,8
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-02-2010 14:19
czekam na info o waszych mailach na pw.
Jak ktos nie otrzymal projektu okladki oznacza, ze jego email jest mi nieznany.



Forum moze byc miejscem do wyrażania opinii na temat zaprojektowanej okładki, jak macie ochotę podawajcie numer wersji [wg indeksu z maila] którą najlepiej oceniacie?


Moim zdaniem ver 5 ( rozni sie wielkoscia od wersji nr 1)
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 11-02-2010 14:21
Cytat:
Z tego co usunąłem dość istotny kawałek:
Wybacz Moffis, ale ja nie sugeruje maili. Piszmy w tym temacie bo on tego dotyczy. Nie mam czasu wysyłać dziesięciu maili jednego dnia, a do tego to się sprowadza, bo jak w pierwszym napiszę 20 pytań, to dostaję wprawdzie odpowiedź ale na 2. No i dzięki temu unikniemy sytuacji, że autor A wie o sprawach 1, 2, 3, autor B o sprawach 7,8,9 a autor C o 2,5,8
Coś w tym jest.
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 11-02-2010 14:27
Cytat:
moffiss napisał/a:
Forum moze byc miejscem do wyrażania opinii na temat zaprojektowanej okładki, jak macie ochotę podawajcie numer wersji [wg indeksu z maila] którą najlepiej oceniacie?


Moim zdaniem ver 5 ( rozni sie wielkoscia od wersji nr 1)


też jestem za tą wersją - jeśli mamy wybierać już tylko z tych...
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
sirmicho Użytkownik
  • Postów: 589
  • Skąd:
Dodane dnia 11-02-2010 14:27
moffiss... nie... bo znowu będą omawiane dwie sprawy tu, pięć spraw na mailu. Zdecydujmy się na jakiś jeden przekaźnik informacji. Najlepiej byłoby utworzyć jakieś oddzielne forum, na hasło, żeby tylko zainteresowani wchodzili. Albo nawet poprosić Sagita, żeby utworzył zamknięty dział na forum PP o ile to możliwe.

Edit: No dobra, napiszę to co pisałem w mailu:

Ciężko mi cokolwiek powiedzieć czy doradzić, bo nie znam innych opowiadań. Nie wiem o czym są, więc jak mam wybrać odpowiednią okładkę?

Jedynie mogę ograniczyć się do oceny bardzo subiektywnej i stwierdzam, że najbardziej podobają mi się wersje bez galaktyki w tle. Moim zdaniem ona kompletnie nie pasuje do motywu dłoni z dzieckiem. Ale tak jak pisałem, nie znam powodu, dla którego tak jest. Pewnie jest to jakoś uzasadnione.

Co do rozmiarów to również wersje 2 i 3. Łatwo można nad i pod grafiką wkomponować tytuł zbioru.
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-02-2010 14:34
dziękuję, zapraszam do wyrażania opinii - okładka jest neutralnym tematem. :)
wystarczy podac nr wersji.
Na wszelki wypadek dodam, że wybrałem najoryginalniejsza pracę jaką otrzymałem za niewygórowane wynagrodznie.
Pokazywałem też zawodowcom, którzy jednogłośnie zgodzili się, ze coś w niej jest takiego, przyciągającego uwage, jest niepokojaca, pełna emocji itd. Powinna pozytywnie oddziaływac na czytelnika, czyli zaabsorbować na ten krótki moment, by po nią siegnąć :smilewinkgrin:
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 11-02-2010 14:51
ja głosuję więc na wersję bez tła, drugą albo trzecią.
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 11-02-2010 15:09
słuchajcie, może zwyczajnie umówcie się na określony dzień na gg, zróbcie konferencję i sobie pogadacie, będzie tajnie ;)
Boże, jak to brzmi w dzisiejszych czasach ;)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Miladora Użytkownik
  • Postów: 7498
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 11-02-2010 15:54
Cytat:
Elwira napisał/a:
Miladoro, zobrazowałaś moje obawy na tyle dobrze, że mogę się pod nimi podpisać.
Dodam jeszcze, że jak ktoś publikuje opowiadanie na 20 stron, płaci tyle samo, co ten, kto publikuje mały tekst, nieprzekraczający 2...
Poza tym, wyciągnięcie jakiejkolwiek konkretnej informacji graniczy z cudem.


A więc, okazuje się, że nie tylko ja jestem taka "ciemna masa". :D

Swoją drogą, Elwirko, masz rację z tą objętością tekstu.
Ja osobiście podzieliłabym koszt wydania przez ilość stron (A4 w oryginale) i uzyskując w ten sposób cenę jednej strony, wyliczyłabym każdemu autorowi, ile płaci za swoją publikację.
Ktoś, kto zamieszcza 20 stron płaci więcej, niż osoba publikująca opowiadanie na 5 stronach.
To żaden problem, takie wyliczenie i tak byłoby najbardziej sprawiedliwie.
Bo dlaczego ja mam płacić za dwa opowiadania tyle samo, co Szalona Julka za jedno tylko? To nie fair, moim zdaniem.

Tak jak mówiłam, wstrzymuję się z podpisaniem umowy do czasu, gdy wszystko będzie absolutnie jasne. A zwłaszcza sposób naliczania kosztów autorom.
Mam prawo wiedzieć za co płacę i za kogo, skoro w dodatku mamy pokryć koszty wydania jednej czy dwóm osobom.
Zawsze tkwi we mnie coś, co nie przestaje się uśmiechać (Romain Gary).
Do góry
Numer GG
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Vulpes Użytkownik
  • Postów: 546
  • Skąd: Zator
Dodane dnia 11-02-2010 16:02
Cytat:
Elwira napisał/a:
słuchajcie, może zwyczajnie umówcie się na określony dzień na gg, zróbcie konferencję i sobie pogadacie, będzie tajnie ;)
Boże, jak to brzmi w dzisiejszych czasach ;)


Na gg łatwo można założyć podsłuch Elwiro...
Kiedyś to lubiłem robić, dopóki nie podsłuchałem czyjejś rozmowy :lol:
Wróciłem. Kurczę, wiele tu się zmieniło od ostatniej wizyty.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-02-2010 16:40
OKŁADKA JEST EXTRA ! Ver 1 bo:

1. urozmaicona i w kolorze
2. najbardziej LESKOSOWA jest czyli zmysłowa
3. najładniejsza, że dech w piersiach zapiera i przyciąga uwagę.
4. i nie przeładowana
5. jednocześnie wszystko w niej jest
6. reszta przekombinowana
7. te żyłki w ciele bardziej oddają realizm
8.ponadto ludzie wola kolorki
9. nikt dzisiaj nie docenia sepii czy tym podobnych zabiegów
artystycznych
10. TO MA SIĘ SPRZEDAĆ !!!
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 11-02-2010 16:53
"Gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść."

Można kwotę procentowo podzielić, nie trzeba liczyć stron ;) Ja mam tyle i tyle procent, to płacę tyle i tyle procent z całości itd ;)

A tak poważnie, zgadzam się na niemal wszystko, mój głos w rozmowie zostawiam K. Nowakowi. Jakbyście coś demokratycznie ustalali jego głos liczcie podwójnie.
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-02-2010 17:13
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:

Można kwotę procentowo podzielić, nie trzeba liczyć stron ;) Ja mam tyle i tyle procent, to płacę tyle i tyle procent z całości itd ;)


Jestem ZA a nawet PRZECIW !
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 11-02-2010 18:07
mail został wysłany i kości rzucone!


Jak ktos nie otrzymał maila, prosze info na pw
Do góry
Autor
RE: RATUJMY FANTASTYKĘ!!!
AnonimowyGrzybiarz Użytkownik
  • Postów: 695
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 11-02-2010 19:52
Cytat:
Miladora napisał/a:

Ja osobiście podzieliłabym koszt wydania przez ilość stron (A4 w oryginale) i uzyskując w ten sposób cenę jednej strony, wyliczyłabym każdemu autorowi, ile płaci za swoją publikację.
Ktoś, kto zamieszcza 20 stron płaci więcej, niż osoba publikująca opowiadanie na 5 stronach.
To żaden problem, takie wyliczenie i tak byłoby najbardziej sprawiedliwie.
Bo dlaczego ja mam płacić za dwa opowiadania tyle samo, co Szalona Julka za jedno tylko? To nie fair, moim zdaniem.


Ja się zgodzę z Miladorą - taki obrót spraw jest mi zwyczajnie na rękę:
Do zbiorku wstępnie trafiły dwa moje opowiadania, które razem liczą może jakieś 3 strony. Minaturki.

Co do okładki - odpowiadałem komuś na maila, że podoba mi się wersja 1, ale po zastanowieniu stawiam na nr.2.

Co do tytułu:
Podoba mi się "Jutra nie będzie". :yes:
Blog

Facebook
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]