Zbrodnicze ideologie.
Autor
Zbrodnicze ideologie.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 08-11-2009 10:47
W wątku "zły Niemiec" zaczęła się dyskusja, o UB SB itd. A żeby uniknąć spamu, zakładam ten temat. Co gorsze? Nazizm czy komunizm? A może Islam? Kto był bardziej wyrachowany, kto bardziej skuteczny. Kto miał mniej skrupułów. Kto zasługuje na miano króla zbrodniarzy? Co myślicie? Wiem, że zaczną się straszne emocję, ale prosiłbym aby nikt nikogo nie wyzywał, zamiast mówił "bzdura" podawał kontrargumenty, i nie ośmieszał się innymi prymitywnymi i dziecinnymi zachowaniami, niż te które wymieniłem. Fajnie by było.

Moją odpowiedzią na jedno z pytań jest Stalin. Wg mnie to najgorszy zbrodniarz. Nie mówię, że był całkowicie normalnym człowiekiem, ale o ile Hitlera można by swobodnie pokazywać jako przykład Szaleńca, Iosif Wisarionowicz był bydlakiem pozbawionym wyższych uczuć. Genialnym prymitywem. Jego jedyną motywacją był strach, żądza władzy i mściwość, wątpię aby potrafił kochać, cokolwiek. Hitler chyba na swój sposób kochał Niemcy. Poza tym rządy Stalina doprowadziły do śmierci więcej ludzi, wiadomo miał znacznie więcej czasu i więcej obywateli do zabicia.
Do góry
Autor
RE: Zbrodnicze ideologie.
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 08-11-2009 11:09
Podpisuję się pod zdaniem Tomasza. Stalin - Komunizm.

Moim zdaniem ten system najbardziej uderza w obywateli danego kraju. Stalin prześladował i mordował swój własny naród.

Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zbrodnicze ideologie.
freya Użytkownik
  • Postów: 40
  • Skąd:
Dodane dnia 08-11-2009 12:53
Ja chyba też przychylę się do waszych wypowiedzi :) Myślę, że Stalin był najgorszy. Ale i cały ustrój komunistyczny również. I co mnie dziwi najbardziej to ludzie, którzy uważają się za komunistów, chodzą w koszulkach z podobizną che guevary albo sierpa i młota (notabene śmieszy ta mieszanina). Przeważnie to mieszkańcy USA i innych krajów, które nigdy nie miały styczności z "komuną od kuchni" :)
Ot tak mimochodem coś czegoś staje się powodem...
Do góry
Autor
RE: Zbrodnicze ideologie.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 08-11-2009 13:03
Cytat:
Przeważnie to mieszkańcy USA i innych krajów, które nigdy nie miały styczności z "komuną od kuchni"
Wydaje mi się, że bardziej europejczycy. W USA, lewactwo chyba nie jest tak popularne. To u nas kolesie w koszulkach z Marksem, protestują przeciwko Mc'Donalds i w obronie reżimów takich jak ten Sadama. Ale to wina nudów i niewiedzy.
Do góry
Autor
RE: Zbrodnicze ideologie.
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 08-11-2009 13:19
Słyszeliście kiedyś o "Utopii"? Z pewnością tak. Czym jest takowa Utopia?
Z tego co ja słyszałem Utopią jest miejsce, w którym każdy ma to czego potrzebuje. Może zaspokoić swoje podstawowe potrzeby i wystarcza mu na uszczęśliwianie siebie i rodziny. Dodatkowo w Utopii każdy kieruje się czymś na wzór buddyzmu - dąży do samodoskonalenia, stara się zlikwidować swe pragnienia materialne, dzięki czemu osiąga stan szczęścia dzięki ładnej pogodzie i pełnej misce ryżu (na nasze ziemniaków, czy też soczewicy ;))

Komunizm nie jest zły. Sposób w jaki został wprowadzony, owszem był okrutny i pochłonął miliony istot, ale gdyby wyciąć z ZSRR'owskiego komunizmu:
- niechęć do kościoła
- prześladowania
- i... hm... niesprzyjające warunki wprowadzenia?
Był by to moim zdaniem lepszy system niż obecny. Właściwie była by to opisywana od wieków Utopia.
Cytat:
Państwo – to dzieło filozoficzno-polityczne filozofa greckiego Platona powstałe ok. 360 roku p.n.e., napisane w formie dialogu. Platon przedstawia w nim syntezę swoich poglądów na temat funkcjonowania społeczeństwa i ogólnie tego, co nazywa φιλοσοφία περὶ τὰ ἀνθρώπινα (philosophia peri ta anthropina) - "filozofią rzeczy ludzkich". Porusza szereg zagadnień dotyczących etyki, filozofii politycznej, epistemologii, ontologii i etyki medycyny. Można w tym dziele odnaleźć także zalążki idei, które dzisiaj nazwalibyśmy komunistycznymi oraz teorii ekonomicznej.


Za plusy komunizmu (tego z Polski) podam (za pewne na początek) trzy fakty.
1. Liczba samobójstw była dziesięciokrotnie mniejsza niż obecnie.
2. Dziś podobno 1/3 dzieci jest niedożywiona. W Polsce mimo iż była po wojnie coś takiego było nie do pomyślenia.
3. Nie istniało pojęcie bezrobocia.

Jeśli chodzi o wojnę Nazizm vs. Komunizm zdecydowanie wybieram komunizm. Rosjanie najeżdżając nasz kraj zabili (o ile się nie mylę, piszę z pamięci) około 150 tyś. osób. Niemcy? Zabili 3 miliony! samych żydów.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zbrodnicze ideologie.
gabstone Użytkownik
  • Postów: 1101
  • Skąd: Chorzów
Dodane dnia 08-11-2009 13:26
No jeśli chodzi o USA należy wziąć pod uwagę, że oni mieli styczność z "komuną". Chociażby senator Joseph McCarthy. Przeszedł przecież do historii jako inicjator kampanii oskarżeń o działalność komunistyczna przede wszystkim znanych osób, oraz ludzi z tzw. show bissnesu. Już wtedy słynne komisje śledcze oskarżały ludzi, właściwie bez powodu, o sympatyzowanie z komunistami, sianie wrogiej propagandy.Mieszkańcy USA mieli obawy przed infiltracja przez Rosjan amerykańskiego społeczeństwa. Oczywiście nie bez wpływu tutaj pozostaje tzw. zimna wojna i wyścig zbrojeń.
Może czystka nie była taka jak w Polsce, lecz chyba jednak mają coś do powiedzenia.
Polacy są zbyt inteligentni jak na swoje położenie geograficzne. Jarosław Iwaszkiewicz
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zbrodnicze ideologie.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 08-11-2009 13:36
Victor, Polski nie zniszczyli Niemcy. Polskę zniszczyli Rosjanie. Do tych rzekomych 150 tys. Dodaj ciche egzekucje w latach 1945-1989 i totalne ekonomiczne zrujnowanie kraju. To Rosji zawdzięczamy Katyń, UB, to, że plan Marshalla wpompował kasę w kraj Hitlera a nie jego ofiary, ruska agentura dalej aktywnie u nas działa. Nie? To dlaczego ograniczamy polskie wydobycie węgla a zwiększamy zakup rosyjskiego gazu? Komunizm nie jest zły? Dla I sekretorza pewnie nie jest... Dodaj jeszcze do plusów komunizmu zniszczenie Polski i będzie OK z tymi twoimi plusami. Jakby nie oni i 17 IX to kto wie, czy byśmy się w końcu nie doczekali wsparcia od aliantów i wojna trwałaby rok a nie sześć. Boże... dodaj jeszcze do plusów komunizmu, że wszyscy wyrabiali 10000% normy, w szkołach nie było tych tak wam przeszkadzających krzyży, Polska była gigantem, tylko ci dywersanci ze zgnitego USA na nas zrzucali desanty stonki ziemniaczanej...



PS. Jedyne co różni nazizm od komunizmu to liczba ofiar. Oba totalitaryzmy są siebie warte. Gdyby Hitler wygrał to on a nie Stalin miałby więcej ludzi na sumieniu.
Do góry
Autor
RE: Zbrodnicze ideologie.
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 08-11-2009 13:37
Ok dodajemy do 150 tysięcy... 30 tysięcy ofiar Ub... plus załóżmy że jakimś cudem Rosjanom(z SB) udało się w Polsce potajemnie zabić 3 mln. ludzi... O mój Boże! Wciąż naziści mają na sobie więcej śmierci!

-_-'

Nie zaatakował nas komunizm, a ZSRR - Rosja. Gdyby panował car bardzo możliwe że wydarzyło by się dokładnie to samo.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zbrodnicze ideologie.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 08-11-2009 14:01
Skoro wymieniłeś absurdalne plusy komunizmu, to ja wymienię "plus" nazizmu: strzelali do komuchów. Niestety czerwoni wygrali - lewactwo siedzi nie tylko w Rosji i Niemczech, ale i w Brukseli. I niedługo Bruksela każe nam wyrzucać krzyże ze szkół. Komuna wróciła.
Do góry
Autor
RE: Zbrodnicze ideologie.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 08-11-2009 14:03
Jeśli będziemy patrzeć na krzywdy tylko po naszej polskiej stronie, to Nazizm zabił nam więcej ludzi, ale patrząc globalnie wiadomo, że komunizm jest niedościgniony. Mamy radziecki komunizm, kubański, chiński, koreański i wietnamski, a jeszcze kilka było chyba.

W ideologia która, mówi, że każdy powinien mieć po równo i zadowalać się drobiazgami nie ma nic dobrego. Świat napędza chęć zysków, chęć sławy, posiadania. Jeśli komuś zależy na przeciętności to jego sprawa, ale co złego jest w chęci posiadania miliona misek ryżu, nawet jakby te 999 998 miał wyrzucić na śmieci. Skoro tyle sobie kupił jego sprawa.

Chrześcijaństwo czy Islam też nie jest niczym złym, ale w imię tych ideologii byli i są zabijani ludzie. Tu nie chodzi o założenia, typu zabijaj ludzi, bo tak trzeba. Najgorsze są założenia, że tylko my mamy rację i musimy naprawić świat. Wytępić Żydów, kapitalistów czy niewiernych. Nie dla własnych korzyści, o nie! Dla prawdy, dobra ludzkości, porządku, i szczęścia ogólnego.
Do góry
Autor
RE: Zbrodnicze ideologie.
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 08-11-2009 14:05
Oo
Wymień jeszcze kilka plusów nazizmu ciekawe czy znajdziesz coś bardziej "godnego pochwały" niż morderstwo.

No i ciekaw jestem dlaczego uważasz, że wymienione przeze mnie zalety komunizmu są takie absurdalne.

Cytat:
Jeśli będziemy patrzeć na krzywdy tylko po naszej polskiej stronie, to Nazizm zabił nam więcej ludzi, ale patrząc globalnie wiadomo, że komunizm jest niedościgniony. Mamy radziecki komunizm, kubański, chiński, koreański i wietnamski, a jeszcze kilka było chyba.

Tu masz rację.

Cytat:
W ideologia która, mówi, że każdy powinien mieć po równo i zadowalać się drobiazgami nie ma nic dobrego. Świat napędza chęć zysków, chęć sławy, posiadania. Jeśli komuś zależy na przeciętności to jego sprawa, ale co złego jest w chęci posiadania miliona misek ryżu, nawet jakby te 999 998 miał wyrzucić na śmieci. Skoro tyle sobie kupił jego sprawa.

Z tym zadowalaniem się drobiazgami to mój dodatek(wspominałem o budduźmie i jakoś tak wyszło) Marks nie mówił nic na ten temat.
Natomiast jeśli chodzi o chęć posiadania miliona misek ryżu - spoko, tylko problem w tym, że żeby ktoś zyskał ktoś musi tracić. Ten milion ryżu zapewne lepiej zamiast na straty dać (chociażby) dzieciom nie sądzisz?

Cytat:
Chrześcijaństwo czy Islam też nie jest niczym złym, ale w imię tych ideologii byli i są zabijani ludzie. Tu nie chodzi o założenia, typu zabijaj ludzi, bo tak trzeba. Najgorsze są założenia, że tylko my mamy rację i musimy naprawić świat. Wytępić Żydów, kapitalistów czy niewiernych. Nie dla własnych korzyści, o nie! Dla prawdy, dobra ludzkości, porządku, i szczęścia ogólnego.

I tu też masz racje.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zbrodnicze ideologie.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 08-11-2009 14:14
Cytat:
Natomiast jeśli chodzi o chęć posiadania miliona misek ryżu - spoko, tylko problem w tym, że żeby ktoś zyskał ktoś musi tracić. Ten milion ryżu zapewne lepiej zamiast na straty dać (chociażby) dzieciom nie sądzisz?
Nie, nie, aby ktoś ten ryż kupił, ktoś go musi wyprodukować i sprzedać. Producent ryżu zarobił na tym, oraz jego pracownicy. Madrzej społecznie oddać dzieciom, ale lepiej wyrzucić, niż zmuszać kogoś siłą, aby ten ryż oddał, skoro ktoś zarobił i zapłacił, ma prawo zrobić z tym wszystko co chce, jeśli nie zrobi w ten sposób innym krzywdy, np nie wysypie tego ryżu na ulicę. To się nazywa wolność jednostki.
Do góry
Autor
RE: Zbrodnicze ideologie.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 08-11-2009 14:14
Cytat:
Victor napisał/a:
Oo
Wymień jeszcze kilka plusów nazizmu ciekawe czy znajdziesz coś bardziej "godnego pochwały" niż morderstwo.


Viktor, to ty zacząłeś retorykę: komunizm i UB w porownaniu z innymi... takie zbrodnicze nie było.

Jeśli nie dostrzegłeś ironii w mojej wypowiedzi - to twój problem.

Jest niedziela, idę gdzieś gdzie jest intelektualna rozrywka, bo na taką przepychankę szkoda mi czasu. Sam zacząłeś niezrozumiałą argumentację o tym, że ktoś jest lepszy bo był mniej gorszy... a jak wytknąłem ci absurdalność takiego myślenia próbujesz wywracać kota ogonem. Zostań politykiem, zrobisz karierę. Żegnam.
Do góry
Autor
RE: Zbrodnicze ideologie.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 08-11-2009 14:19
Cytat:
Ludobójstwo - zbrodnia przeciwko ludzkości, obejmująca celowe wyniszczanie całych lub części narodów, grup etnicznych, religijnych lub rasowych, zarówno poprzez fizyczne zabójstwa członków grupy, jak i kontrolę urodzin, przymusowe odbieranie dzieci czy stworzenie warunków życia obliczonych na fizyczne wyniszczenie.
Katyń - celowe i dokładnie zaplanowane wyniszczenie części narodu polskiego. Mordowanie księży i katolików, czyli grupy religijnej. Dokonywano w Katyniu fizyczne zabójstwa.
Do góry
Autor
RE: Zbrodnicze ideologie.
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 08-11-2009 14:20
Cytat:
Nie, nie, aby ktoś ten ryż kupił, ktoś go musi wyprodukować i sprzedać. Producent ryżu zarobił na tym, oraz jego pracownicy. Madrzej społecznie oddać dzieciom, ale lepiej wyrzucić, niż zmuszać kogoś siłą, aby ten ryż oddał, skoro ktoś zarobił i zapłacił, ma prawo zrobić z tym wszystko co chce, jeśli nie zrobi w ten sposób innym krzywdy, np nie wysypie tego ryżu na ulicę. To się nazywa wolność jednostki.

Przyznaję rację całej twojej wypowiedzi, więc dyskusja z tobą nie ma dalszego sensu ;(
Cytat:

Sam zacząłeś niezrozumiałą argumentację o tym, że ktoś jest lepszy bo był mniej gorszy...

Jeśli coś tak prostego jest dla Ciebie niezrozumiałe, to może rzeczywiście idź gdzieś, gdzie poziom intelektualny jest bliższy twojemu. Geniuszu.
Cytat:

Katyń - celowe i dokładnie zaplanowane wyniszczenie części narodu polskiego. Mordowanie księży i katolików, czyli grupy religijnej. Dokonywano w Katyniu fizyczne zabójstwa.

No i tu się znowuż nie zgadzamy. W Katyniu nie mordowano księży. Owszem mordowano katolików, ale nie dlatego że nimy byli. Wymordowano oficerów, aby zapobiec ich wstąpieniu do wojsk alianckich, czy AK. To nie było ludobójstwo.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zbrodnicze ideologie.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 08-11-2009 14:33
W sumie, może nie było. Nie mogę znaleźć w necie informacji, aby ktokolwiek poza Polakami twierdził, że to ludobójstwo. Rosjanie zaprzeczają, Polacy twierdzą, że było, a reszta chyba bardziej milczy. Gdzieś mi przemknęła nawet informacja, że prezes rodzin katyńskich nie żąda uznania tej zbrodni, za ludobójstwo. Miech będzie, że to zbrodnia wojenna. Jestem polskim nacjonalistą, Nacjonalizm (z łac. natio – naród) - postawa społeczno-polityczna uznająca naród za najwyższe dobro w sferze polityki. Nacjonalizm uznaje sprawy własnego narodu za najważniejsze. Głosi solidarność wszystkich grup społecznych danego narodu, a wobec mniejszości narodowych a w szczególności innych ras nakazuje przyjmować wrogą postawę. wg tej definicji. Z wyjątkiem rasizmu, obce rasy są korzystne, ale mimo swoich poglądów nie mogę uznawać czegoś, co jest nieprawdą.
Do góry
Autor
RE: Zbrodnicze ideologie.
Tukas Użytkownik
  • Postów: 22
  • Skąd: Gdynia
Dodane dnia 08-11-2009 14:37
Jeśli chcemy licytować się liczbami:
W Katyniu zginęło dwadzieścia tysięcy osób, Holocaust pochłonął wspomniane trzy miliony. W porównaniu do tego, co Stalin zrobił na Ukrainie to i tak jest jednak pestka.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wielki_g%C5%82%C3%B3d_na_Ukrainie
To największe i najbardziej okrutne ludobójstwo w dziejach ludzkości. Ludobójstwo Stalinowskie, należy zaznaczyć.

Victorowi polecam odwiedzić:
http://kompol.org/
Znajdziesz tam wielu towarzyszy-obywateli o podobnym sposobie pojmowania czegoś, co mają czelność nazywać myśleniem.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zbrodnicze ideologie.
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 08-11-2009 14:43
Super teraz jestem forumowym komunistom ^^'*

Tomasz - widzisz? Właśnie tego broniłem, prawdy definicji. W Polsce była nie dawno mała afera, że jeden polityk wypowiedział się właśnie w ten sposób, ale niestety szary obywatel zareagował mniej więcej tak jak Szary.

To że Katyń nie był ludobójstwem nie umniejsza jego zła.

I dziwicie się że Putin (nie, nie podkochuję się w nim potajemnie) nie chce przyznać, że to było ludobójstwo. To tak jak zmuszać Kaczyńskiego, żeby przyznał że kaczki to ssaki.

EDIT: * Ta emotikona nie wyraża zadowolenia co by nie było.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zbrodnicze ideologie.
freya Użytkownik
  • Postów: 40
  • Skąd:
Dodane dnia 08-11-2009 14:53
Cytat:
gabstone napisał/a:
No jeśli chodzi o USA należy wziąć pod uwagę, że oni mieli styczność z "komuną".

Mnie bardziej chodziło a taką komunę jak w Polsce, na Węgrzech czy w Korei. W porównaniu do ludzi mieszkających w tych krajach, Amerykanie nie wiele jednak mogą na ten temat powiedzieć - przynajmniej tak mi się wydaje :)



Cytat:
Victor napisał/a:


Komunizm nie jest zły. .


Wiem co miałeś na myśli, ale właśnie ten "dobry" komunizm nie istnieje - jest właśnie Utopią nie do osiągnięcia. Założenia komunistyczne nie są realne w realizacji, po prostu nie da się stworzyć takiego miejsca na ziemi.
Ot tak mimochodem coś czegoś staje się powodem...
Do góry
Autor
RE: Zbrodnicze ideologie.
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 08-11-2009 15:51
Cytat:
Wiem co miałeś na myśli, ale właśnie ten "dobry" komunizm nie istnieje - jest właśnie Utopią nie do osiągnięcia. Założenia komunistyczne nie są realne w realizacji, po prostu nie da się stworzyć takiego miejsca na ziemi.

Jupi! Znalazł się ktoś kto wie o co chodzi! Wow!

Myślę, że stworzenie takiego miejsca jest możliwe. Teraz istnieje ogólna niechęć do komunizmu, i wciąż działa propaganda przeciw temu ustrojowi, ale gdyby nie to i gorliwość amerykanów...

Komunizmowi np. Chińskiemu potrzeba po prostu łagodnego, mądrego i mającego dobro ogółu nad swoje dyktatora, aby osiągnął on status "utopijnego". Co prawda teraz tam jest bieda, ale można spokojnie podejrzewać, że już niedługo to Chiny będą największym mocarstwem świata. Jeśli miałbym obstawiać, kto zbije U.S.A z piedestału to właśnie Chiny.
Do góry
Numer GG
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.