Zbrodnicze ideologie.
Autor
RE: Zbrodnicze ideologie.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 08-11-2009 18:54
Cytat:
Wiadomym jest, że w U.S.A w latach 70 działa się tak zwana "Sodoma i Gomora". W Polsce wtedy mało kto na wsi myślał o seksie przed małżeńskim, a o jakichkolwiek narkotykach nie było mowy.
Hej, a co w tym złego? Seks przed małżeński jest cool, ja przynajmniej innego nie znam :D a do ślubu mnie się nie śpieszy, a przeciwko palenia zioła, jak ktoś lubi też nic nie mam.
Cytat:
Ameryka też się sypie, to osobny rozdział
Bill Clinton palił trawę, ale się nie zaciągał


Wracając do tematu, wolę wolność w stylu amerykańskim, niż zniewolenie w stylu radzieckim.




Cytat:
a w Polsce nawet nie były aż tak istotne
Bo my to wariaci jesteśmy. Bijemy się o wolność naszą i waszą, w wielkich chwilach zero wyrachowania i cwaniactwa.
Do góry
Autor
RE: Zbrodnicze ideologie.
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 08-11-2009 18:58
Cytat:
Hej, a co w tym złego? Seks przed małżeński jest cool, ja przynajmniej innego nie znam smiley

No teraz jesteśmy zamerykanizowani i tak właśnie myślimy, ale wraz z lajtowym seksem przed małżeńskim do ameryki przyszły do nas chociażby zboczenia. Oczywiście występowały zawsze i wszędzie, ale w PRL'u o mniejszym nasileniu.

Cytat:
a przeciwko palenia zioła, jak ktoś lubi też nic nie mam.

No, marihuana przynosi mniejsze straty dla organizmu niż chociażby papierosy, ale osobiście wolałbym Polskę czystą od amfy.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zbrodnicze ideologie.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 08-11-2009 19:04
Cytat:
ale osobiście wolałbym Polskę czystą od amfy.
Ja też wolę i od zioła też wolę czystą :D
Do góry
Autor
RE: Zbrodnicze ideologie.
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 08-11-2009 21:44
Śmiem twierdzić, że seks przedmaużeski teraz wcale nie jest dużo powszechniejszy niż w PRLu. Różnica raczej w tym, jak dużo i co się na ten temat mówi.
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zbrodnicze ideologie.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 08-11-2009 22:24
khm...

myślicie niby poprawnie ale bez polotu. Tzn. tak jak Was w szkole uczyli.

nie ma sensu rozważać co było gorsze nazizm czy komunizm - bo to jedna i ta sama ideologia. Po prostu uczniowie marksa podzielili sie na socjalistów-leninistów i sojclistów-hitlerowców po czym wzięli się za łby.

oczywiscie oba ustroje z punktu widzenia szarego człowieka miały swoje plusy i minusy - hitler zlikwiował bezrobocie (na kredyt) stalin zlikwidował analfabetyzm (cześciowo tylko na papierze). etc.

Były kina objazdowe, budownictwo socjalne czy kolonie dla niektorych dzieci etc.

Do góry
Autor
RE: Zbrodnicze ideologie.
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 08-11-2009 22:47
Heh, nie jest to odkrycie Ameryki, ale też trudni się z tym nie zgodzić. Ze wszsystkich możliwych porypanych systemów z ich wypaczeniami socjalizm (w dowolnej wersji) jest porypany najbardziej.
Najgorsze jest jednak to, że nie istnieje i system społeczno polityczno gospodarczy, który byłby idealny. Do każdego można się przyczepić i przeciw każdemu można znaleźć takie argumenty, żeby miało się rację. Ja osobiście jestem za absolutną monarchią oświeconą, ale zdaję sobie sprawę, że to, o czym myślę, to tylko kolejna odmiana utopii.
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zbrodnicze ideologie.
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 08-11-2009 22:48
Cytat:
Śmiem twierdzić, że seks przedmaużeski teraz wcale nie jest dużo powszechniejszy niż w PRLu. Różnica raczej w tym, jak dużo i co się na ten temat mówi.

Trudno byłoby znaleźć jakieś statystyki na ten temat, ale obstawiał bym, że w PRL'u bardziej szanowano świętość związku małżeńskiego itp.

Cytat:
myślicie niby poprawnie ale bez polotu. Tzn. tak jak Was w szkole uczyli.

Moje nauczycielki potrafiły nawet wszystko co dobre przedstawić za złe.
"Mussolini owszem wybudował autostrady, ale tylko po to żeby wojska mogły się szybciej przemieszczać" -_-'
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zbrodnicze ideologie.
bury_wilk Użytkownik
  • Postów: 1550
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 08-11-2009 22:55
Cytat:
Victor napisał/a:
Cytat:
Śmiem twierdzić, że seks przedmaużeski teraz wcale nie jest dużo powszechniejszy niż w PRLu. Różnica raczej w tym, jak dużo i co się na ten temat mówi.

Trudno byłoby znaleźć jakieś statystyki na ten temat, ale obstawiał bym, że w PRL'u bardziej szanowano świętość związku małżeńskiego itp.


Niekoniecznie. Zależy w jakich kręgach byś szukał. To, że o tym tak nie trąbiono jak dziś, że nie było Pudelków, dedektywów, czy Faktu, to jeszcze o niczym nie świadczy. Patrząc odwrotnie, nie demonizowałbym dzisiejszych czasów. Pewnie, jest większa tolerancja dla różnych mniej i bardzij normalnych zachowań, ale gdyby taką absolutnie szczerą średnią wyciągnąć, również patrząc na te mniej medialne warstwy społeczeństwa, to obstawiam, że wyszłoby, że jesteśmy zupełnie "przyzwoitym" narodem.

Cytat:
Victor napisał/a:
Cytat:
myślicie niby poprawnie ale bez polotu. Tzn. tak jak Was w szkole uczyli.

Moje nauczycielki potrafiły nawet wszystko co dobre przedstawić za złe.
"Mussolini owszem wybudował autostrady, ale tylko po to żeby wojska mogły się szybciej przemieszczać" -_-'


He he, ciekawy przykład, ale mam wrażenie, że to akurat jest prawda. Przede wszystkim autostrady miały znaczenie strategiczne. Choć mogę się mylić.
black number one
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zbrodnicze ideologie.
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 08-11-2009 23:18
Cytat:
He he, ciekawy przykład, ale mam wrażenie, że to akurat jest prawda. Przede wszystkim autostrady miały znaczenie strategiczne. Choć mogę się mylić.

Obstawiałbym, że nie taki był zamysł Mussoliniego bo raczej nie przewidywał akcji zbrojnych we Włoszech. Miał czasu sporo na przygotowywania więc on się spieszyć nie musiał.
Te autostrady stworzyły raczej ryzyko, że wykorzystają je obce wojska w trakcie najazdu na kraj - szybciej dostaną się do stolicy.

Cytat:
Niekoniecznie. Zależy w jakich kręgach byś szukał. To, że o tym tak nie trąbiono jak dziś, że nie było Pudelków, dedektywów, czy Faktu, to jeszcze o niczym nie świadczy. Patrząc odwrotnie, nie demonizowałbym dzisiejszych czasów. Pewnie, jest większa tolerancja dla różnych mniej i bardzij normalnych zachowań, ale gdyby taką absolutnie szczerą średnią wyciągnąć, również patrząc na te mniej medialne warstwy społeczeństwa, to obstawiam, że wyszłoby, że jesteśmy zupełnie "przyzwoitym" narodem.

Jak by nie było - dzisiaj trudno jest znaleźć parę, której pierwsza noc była by nocą poślubną. Nawet wśród praktykujących katolików.
Kiedyś z pewnością nie było to takie trudne.
Zresztą seks przedmałżeński był tylko przykładem, chodzi ogólnie o rozwiązłość.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zbrodnicze ideologie.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 08-11-2009 23:57
Cytat:
Victor napisał/a:

Jak by nie było - dzisiaj trudno jest znaleźć parę, której pierwsza noc była by nocą poślubną. Nawet wśród praktykujących katolików.


Żartujesz ???
Lunara nie znasz ?:smilewinkgrin:
Do góry
Autor
RE: Zbrodnicze ideologie.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 09-11-2009 06:55
Cytat:
Victor napisał/a:

Jak by nie było - dzisiaj trudno jest znaleźć parę, której pierwsza noc była by nocą poślubną. Nawet wśród praktykujących katolików.
Kiedyś z pewnością nie było to takie trudne.


inaczej: zwróccie uwagę że nasze prababki wychodziły za mąż w wieku 16-18 lat a ich wybrankowie mieli przeważnie 20-24 lata*.

po prostu krócej się czekało i więcej cnót dotrwało do nocy poślubnych.

Pomyślcie: mająć swoje cztery kąty i rootę zapewniającą utrzymanie w jakim wieku założylibyście rodziny?

w chwili gdy żydzi wedrując przez pustynię ustalali swoje prawa w ohggóle nie bylo tego problemu - bo dojrzałość fizyczna, emocjonalna i ekonomiczna pozwalały zawierać małżenstwa w wieku lat nastu. to nadal oddziałowyje na nas - chrześcijaństwo wiele od nich przejłęło.
tylko że żydowski czternastolatek przechodizl bar-micwę i od tej pory był oficjalnie dorosły i żenił się w wieku 15 lat.

nasz 15 latek ma nikłe szanse na skosztowanie seksu (chyba że sąsiadce się baaardzo nudzi). nasz 25-latek w 90% przypadków nie utrzyma sam rodziny.

antykoncepcja ekonomiczna.

co do rozwiązłości - to zjawisko środowiskowe. lumperka bzyka się na dyskotekach na prawo i lewo nabijając statystykę, inteligencja spotyka się raczej na prywatkach i częściej trzymają wybrankę za rękę i patrzą w oczy niż ciagną do łóżka.

konwenty miłośników SF skupiają elitę.
Żadna czytelniczka nigdy mnie nie uwodziła**.

______________________________________________________________
*i byli w stanie w tym wieku z robociarskiej pensji wynając mieszkanie w "stolycy" oraz utrzymać niepracującą żonę z dziećmi - tzw. kapitalistyczny wyzysk. ;)

**...bo jestem gruby, brzydki i porąbany? ;)



Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
a przeciwko palenia zioła, jak ktoś lubi też nic nie mam.


mi zioło wypaliło dwu kumpli.
Do góry
Autor
RE: Zbrodnicze ideologie.
freya Użytkownik
  • Postów: 40
  • Skąd:
Dodane dnia 09-11-2009 11:01
Cytat:
Andrzej Pilipiuk napisał/a:


inaczej: zwróccie uwagę że nasze prababki wychodziły za mąż w wieku 16-18 lat a ich wybrankowie mieli przeważnie 20-24 lata*.

po prostu krócej się czekało i więcej cnót dotrwało do nocy poślubnych.



:) dobrze gada dać mu wódki :)
Ot tak mimochodem coś czegoś staje się powodem...
Do góry
Autor
RE: Zbrodnicze ideologie.
wierszokleta Użytkownik
  • Postów: 795
  • Skąd: Wrocław
Dodane dnia 09-11-2009 15:24
Należy się zgodzić z Andrzejem, dorzucę jeszcze że czystości wymagano od kobiety, w przypadku mężczyzn było odwrotnie. Dobrze gdy "się sprawdził " przed ślubem, przykładowo w kwestii posiadania potomków (męskich oczywiście) - szczególnie tyczy się to tzw. warstw wyższych.
" ... przyzna pan że kryje się coś niedobrego w mężczyznach którzy unikają wina, gier, towarzystwa pięknych kobiet i ucztowania ..."MISTRZ I MAŁGORZATA M.Bułhakow
Biada artystom na których nikt nie pluje
Lope de Vega
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zbrodnicze ideologie.
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 09-11-2009 15:48
Cytat:
nasz 25-latek w 90% przypadków nie utrzyma sam rodziny.

To jest troszkę chore zjawisko... tak być nie powinno.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zbrodnicze ideologie.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 09-11-2009 18:03
Polskę bez amfy dzisiaj chyba tylko p.Kononowicz mógłby zagwarantować likwidując wszystko. To czy jest ona legalna czy nie raczej nie ma większego przełożenia na jej obecność.

Do góry
Autor
RE: Zbrodnicze ideologie.
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 17-12-2009 23:52
Obejrzałem przed chwilą "Warto rozmawiać". Nie trawię Pospieszalskiego, zdaje mi się, że wspiera lewicę PiSowską, ale krew mnie zalała, jak słuchałem wspomnień o panu Grzegorzu Przemyku. O tym jak skrzywdzono niewinnych ludzi, o generale i innych mordercach. Co to k... ma być? Jak to może tak istnieć bez sądu? Krew mnie zalewa. Jest mi przykro i jest mi żal. Nie rozumiem tego. Zabijanie poetów ... . Jak można wierzyć w Boga, gdy takie zbrodnie uchodzą na sucho? Zdrowie panie Jaruzelski, dziś chcę uwierzyć w piekło. Do zobaczenia tam!
Do góry
Autor
RE: Zbrodnicze ideologie.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 17-12-2009 23:57
A po prawie 30 latach połowa społeczeństwa dalej myśli, że stan wojenny uratował Polskę przed aneksją do ZSRR? :upset:
Do góry
Autor
RE: Zbrodnicze ideologie.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 18-12-2009 01:10
Obecnie w Polsce najgroźniejszą zbrodniczą ideologią jest PZPeNizm - zamordował polską piłkę :rip: dyktatura cara Listkiewicza co prawda dobiegła końca, ale nadal jest w posiadaniu sznurków i podejrzewa się, że obecny car - o jakże pozytywnie brzmiącym nazwisku - Lato jest jedynie figurantem i bardzo prawdopodobne, że epoka lodowcowa polskiej piłki nożnej ulegnie dalszemu ochłodzeniu.

;)
Do góry
Autor
RE: Zbrodnicze ideologie.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 18-12-2009 11:06
może pora wrócić do podstaw?

jak powstały pierwsze polskie kluby piłkarskie? zbierała sie grupa facetów i raz w tygodniu jechała za miasto gdzie kopała piłkę.

Ze swoich skladek kupowali kawał buraczanego pola, uklepywali i powstawał stadion.

może pora do tego wrócić?
stworzyć piłkarstwo amatorskie, samofinasjące się ze składek kopaczy, mające w )*( PZPN ale robione z pasją.



Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
O tym jak skrzywdzono niewinnych ludzi, o generale i innych mordercach. Co to k... ma być? Jak to może tak istnieć bez sądu?


zapraszam na

http://pilipiuk.blog.netbird.pl/2009/.../wszystkie-ofiary-stanu-wojennego
Do góry
Autor
RE: Zbrodnicze ideologie.
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 18-12-2009 17:28
Przecież rozgrywki niższego szczebla dalej są półamatorskie lub amatorskie. Nierzadko w klasach okręgowych ludzie grają tylko do własnej satysfakcji.
Niestety trudno im się do reprezentacji przebić, ciekawe dlaczego. :D
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.