Zagadki Multimedialne
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Zagadki Multimedialne
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 08-09-2010 21:26
nie mam pojęcia kogo porwały Złowrony :/

za to mam zagadkę

kiedy marynarz nazywany jest człowiekiem ??? :D
Do góry
Autor
RE: Zagadki Multimedialne
mariamagdalena Użytkownik
  • Postów: 1075
  • Skąd: Vratislavia / Tel Aviv
Dodane dnia 08-09-2010 22:31
jedyne Złowrony jakie kojarzę są w książce, na podstawie której filmu nie było... Czyżby było tego draństwa więcej czy rozmowa jest o książce?



Edit: jest film! Ogród Luizy, porwana została część Luizy, reszty Luiza broniła później.

Wchodzi facet do baru, prosi o szklankę wody. Barman wyciąga pistolet i celuje w faceta. Facet dziękuje i wychodzi.
Wyjaśnij sensownie dlaczego (jest 1 prawidłowa prosta odpowiedź).
Poetka. Prozaiczka.
Poetka prozaiczna.
Do góry
Autor
RE: Zagadki Multimedialne
Azazella Użytkownik
  • Postów: 458
  • Skąd: Gdziegownia
Dodane dnia 08-09-2010 23:01
Tak, zgadłaś:D. Zupełnie zapomniałam o tej zagadce:rol:Sorry za blokowanie zabawy:)

Facet miał czkawkę i chciał się napić wody, barman go wystraszył i kolesiowi przeszło więc podziękował:)
To bezsensowne, antywychowawcze i niepedagogiczne.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zagadki Multimedialne
mariamagdalena Użytkownik
  • Postów: 1075
  • Skąd: Vratislavia / Tel Aviv
Dodane dnia 09-09-2010 07:29
bdb,
czekamy na zagadkę ;)
no chyba że aktualną jest marynarz :)
Poetka. Prozaiczka.
Poetka prozaiczna.
Do góry
Autor
RE: Zagadki Multimedialne
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 09-09-2010 07:58
no pewnie że marynarz
nikt nie odpowiedział przecież ;)
Do góry
Autor
RE: Zagadki Multimedialne
AmIam Użytkownik
  • Postów: 254
  • Skąd:
Dodane dnia 09-09-2010 16:35
Cytat:
Durna_Baba napisał/a:
kiedy marynarz nazywany jest człowiekiem ??? :D


Kiedy wypadnie za burtę.:)

Jaki utwór jest tłem muzycznym, dla pierwszej sceny "Czasu Apokalipsy"? Kto go wykonuje?
"Dwie kobiety spędzają wczasy w pensjonacie. Jedna mówi: jakie tu mają niedobre jedzenie, a druga dodaje: no i w dodatku takie małe porcje. To samo myślę o życiu. Jest pełne bólu, cierpienia i nieszczęść, a na dodatek tak szybko przemija." - Woody Allen
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zagadki Multimedialne
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 09-09-2010 16:59
"The End" Doorsów? :)
Do góry
Autor
RE: Zagadki Multimedialne
AmIam Użytkownik
  • Postów: 254
  • Skąd:
Dodane dnia 09-09-2010 17:17
Doskonała odpowiedź!

A tu w nagrodę masz link do tej sceny::D

http://www.youtube.com/watch?v=bU0DxJVWhGw
"Dwie kobiety spędzają wczasy w pensjonacie. Jedna mówi: jakie tu mają niedobre jedzenie, a druga dodaje: no i w dodatku takie małe porcje. To samo myślę o życiu. Jest pełne bólu, cierpienia i nieszczęść, a na dodatek tak szybko przemija." - Woody Allen
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Zagadki Multimedialne
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 09-09-2010 17:31
:D

No to teraz ja pojadę czymś z mojej bajki :] Będzie trudno ^^

Jeden z bohaterów mangi/anime "Naruto" ma na czole znak, który w Europie i Amerykach jest cenzurowany. Jak nazywa się bohater, co to za znak i co oznacza :)
Do góry
Autor
RE: Zagadki Multimedialne
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 09-09-2010 17:52
odpowiem jak wróci mój chłop - on jest chodzącą Narutopedją :)
Do góry
Autor
RE: Zagadki Multimedialne
Darksio Użytkownik
  • Postów: 765
  • Skąd: Bad Vilbel
Dodane dnia 09-09-2010 18:05
Chodzi pewnie o Neji, który ma iksa pod opaską Konochy. W wersji nieocenzurowanej ma znak podobny do swastyki, stąd cenzura. O ile sobie przypominam, jest to znak pochodzenia i jakaś pieczęć, która po jego śmierci miałaby uniemożliwić przejęcie jego mocy przez wrogów. Nie wiem czy dobrze opisałem bo oglądałem to parę lat temu (a właściwie mój syn).


Moje pytanie. W filmie "Shine" bohater wchodzi do pewnego baru, wygląda jak włóczęga i wszyscy mają go tam za świra. Ktoś brzdąka na pianinie. Nasz bohater nieśmiało pyta, czy może zagrać. Wybucha śmiech, myśląc że będzie zdrowa beka zachęcają go do gry. Kiedy zaczyna grać ludziom opadają szczęki. Podaj jeden z utworów, które zagrał.
Do góry
Autor
RE: Zagadki Multimedialne
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 09-09-2010 18:16
Darksio, bardzo pozytywnie mnie zaskoczyłeś :D

Odpowiedź na Twoje pytanie: "Lot trzmiela" Korsakova :)



Tak? To ten moment?
Do góry
Autor
RE: Zagadki Multimedialne
Darksio Użytkownik
  • Postów: 765
  • Skąd: Bad Vilbel
Dodane dnia 09-09-2010 18:36
Tak, Oke. Strzał w dziesiątkę i Ty mnie zaskoczyłaś. :)
Dawaj zagadkę.
Do góry
Autor
RE: Zagadki Multimedialne
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 09-09-2010 18:41
Jeden z utworów na płycie "Bone Peeler" Wumpscut'a wykonywany jest w innym języku niż pozostałe. Jaki jest tytuł tej piosenki i jaki to język.
Do góry
Autor
RE: Zagadki Multimedialne
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 09-09-2010 19:03
nie zdążyłam(z tym z Naruto) odpowiedzieć ale chłop też nie zawiódł wiedział o kogo chodziło i co oznaczał :)
Do góry
Autor
RE: Zagadki Multimedialne
Darksio Użytkownik
  • Postów: 765
  • Skąd: Bad Vilbel
Dodane dnia 09-09-2010 19:37
Załamię Cię, Oke. I przysięgam nie używałem google! Tu, w Niemczech ludzie często słuchają tego, a mój niemiecki koleś z pracy, z uporem maniaka puszcza to w samochodzie, myślę, że to ze względu na Rudy'ego Ratzingera, bądź co bądź rodaka. Utwór to "Schäbiger Lump", czyli, że się pochwalę znajomością języka "Jeszcze bardziej zlachany lump". Dla formalności już tylko dodam, że po niemiecku. Nie spodziewałaś się, co? No, cóż, jak się okazuje nie tylko harlequiny mam w głowie. ;)






Zapomniałem o zagadce.
W filmie "Kup teraz" dwaj bracia postanowili wystawić swoje żony na aukcji internetowej, a że wiadomo - handel ludźmi jest nielegalny, musieli wystawić je jako... No właśnie, jako co?
Do góry
Autor
RE: Zagadki Multimedialne
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 09-09-2010 20:11
Darksio, ale to nie jest dobra odpowiedź :) Pomyliłeś płyty :) Ale fakt, i tak jestem zaskoczona :D
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]