Rozczarowany
  • Strona:
  • «
  • 1
  • 2
Autor
RE: Rozczarowany
sisey Użytkownik
  • Postów: 133
  • Skąd: wciąż w drodze
Dodane dnia 26-11-2009 16:44
Zastanawiam się nad jednym, jak wielu dobrych autorów odeszło rozczarowanych tym co tu widać? Czy to jest bez znaczenia?
Wszyscy, zaczynaliśmy od jakiegoś tam poziomu. Portal wpływa i na mnie, wystarczy że spojrzę na własne teksty pisane dwa, trzy lata temu - okropne, mówiąc delikatnie, a jednak bezpośredniej edukacji tu nie widzę. Zasłanianie się misją i że każdy może, jest nieporozumieniem. Selekcja na starcie być musi.

PS. Allelujko, a za cóż te podziękowania, nigdy nie wpadłaś pod mój nóż :D
Do góry
Autor
RE: Rozczarowany
Victor Użytkownik
  • Postów: 709
  • Skąd:
Dodane dnia 26-11-2009 17:00
No nie wiem.

Trudno ustawić poprzeczkę, na odpowiedniej wysokości. Jeśli troszkę ją podnieść to można jednocześnie usunąć ocenę "słabe" i "przeciętne" bo po cóż one będą jeśli selekcja tekstów dokonywana będzie przez administrację.
No i (o ile wierzę w bezstronność, oraz starania redakcji) zawsze znajdzie się ktoś kto uzna Tolkiena za chłam i nie puści do druku.

A gdyby na tym portalu dopuszczać do druku tylko dobre teksty znacznie straciłby on na popularności - mniej osób by mogło coś umieścić - mniej osób by odwiedzało - mniej osób chciałoby umieszczać teksty, bo po co skoro i tak siedzi na nim tylko kilkanaście b. dobrych pisarzy.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Rozczarowany
Izolda Użytkownik
  • Postów: 300
  • Skąd: podgórska
Dodane dnia 26-11-2009 17:15
Cytat:
sisey napisał/a:
Zastanawiam się nad jednym, jak wielu dobrych autorów odeszło rozczarowanych tym co tu widać? Czy to jest bez znaczenia?


Jeśli dobry autor odchodzi z powodu nadmiaru sieczki debiutantów to oznacza, że był:
a) zarozumiały, drażliwy i niecierpliwy
B) zbyt idealistycznie wpatrujący się w misję portalu
c) przyglądający się jedynie śmietance salonowej dobrze piszących
d) bez zacięcia edukacyjnego
e) skupiony na tym, aby błyszczeć
f) pozbawiony umiejętności slalomem poruszać się po tabelce utworów

(do wyboru siseyou ile punktów wybierasz?)

I w takim razie strata dla portalu może nie być aż tak bolesna jak na pierwszy rzut oka się wydaje.
Przecież nie tylko o poziom sztuki chodzi na takim portalu, ale również o przebywanie wśród fantastycznych ludzi.
Byli tu siseyou już tacy co nos nosili wysoko, zapewniam Cię, że jest bez nich przyjemniej.
"Ludzie sobie żyją. Nie wiadomo po co. Nie wiadomo dlaczego. Wszystko jakoś samo się dzieje. Rozumiesz coś z tego?"
Do góry
Autor
RE: Rozczarowany
alleluja con Użytkownik
  • Postów: 141
  • Skąd: Bruksela
Dodane dnia 26-11-2009 17:33
Izolda dobrze to ujęła, nie będę się powtarzać. Dodam tylko, że moim zdaniem niektórzy świetnie piszący odeszli, bo uznali, że pora wypłynąć na szersze wody. Brakuje mi takich poetów jak np.: Różyczka (LRR), Tincu, Roman, kamilw (i wielu jeszcze dobrych), ale nie sądzę żeby powodem ich odejścia był mierny poziom czy nawał słabych tekstów. Kolejny raz wypowiem się za siebie: przeszłam na starcie "selekcję" na kilku innych portalach, gdybym nie trafiła tu, pewnie zrezygnowałabym z pisania (i uwierz mi, wiele jest osób, które w siebie nie wierzą i rezygnują, kiedy nikt nie wyciągnie pomocnej dłoni)
P.S. dziękowałam za to, że stosujesz się do regulaminu;)
Wszystko, co dźwigasz, uzbroiłaś w ból -
To, co zakrywasz, w posępną odwagę.
A jesteś ogród. W tobie panny nagie,
Twarze młodzianków rozpęknięte wpół

(Nauka chodzenia S. Grochowiak)
Do góry
Autor
RE: Rozczarowany
sisey Użytkownik
  • Postów: 133
  • Skąd: wciąż w drodze
Dodane dnia 26-11-2009 17:37
Jak w starych westernach. Jedna ulica, saloon, grabarz, fryzjer... Kulturę zapewniają fordanserki i objazdowy sztukmistrz z niedźwiedziem na łańcuchu. Jest i lokalna gwiazda estrady, "Skowronek", w której wielu się podkochuje.
Samotny eS kroczy uliczką pełną błota i końskiego nawozu, a zza węgła padają strzały. Na drzwiach domów wisi obwieszczenie "Dekretem burmistrza uznajemy, że to miasto jest piękne, a komu się nie podoba jest głupi, zadufany, zarozumiały"

Do góry
Autor
RE: Rozczarowany
alleluja con Użytkownik
  • Postów: 141
  • Skąd: Bruksela
Dodane dnia 26-11-2009 17:47
Ech, sisey;) Zawsze możesz kandydować na burmistrza tego miasta. Oczywiście przy następnych wyborach;)
Wiem, że Ci się wiele nie podoba, ale może to i dobrze: zadowolony ze wszystkiego człowiek, to niezbyt mądry człowiek;)
Wszystko, co dźwigasz, uzbroiłaś w ból -
To, co zakrywasz, w posępną odwagę.
A jesteś ogród. W tobie panny nagie,
Twarze młodzianków rozpęknięte wpół

(Nauka chodzenia S. Grochowiak)
Do góry
Autor
RE: Rozczarowany
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 26-11-2009 17:52
Cytat:
"Dekretem burmistrza uznajemy, że to miasto jest piękne, a komu się nie podoba jest głupi, zadufany, zarozumiały"

Chyba nie tak. Przecież, każdy ma prawo wypowiedzieć, swoje zdanie, jeśli nikogo nie obraża. A ja nie widzę, aby ktokolwiek w tym temacie przekroczył granicę. Po prostu sisey nikt się z Tobą nie zgadza w tej sprawie. Ale to nie znaczy, że źle, że o tym mówisz. Ciekawe spojrzenie, warto o tym pomyśleć, jednak aby coś zmienić, musi być wola większości, no chyba że podejmie ją ścisłe kierownictwo. Ja się zgadzam z tym, że wszyscy powinni mieć szansę na zaprezentowanie się, a wszystkiego nie trzeba przecież czytać. Są jakiegoś konkretne granice tolerancji, ale dotyczą chyba one raczej braku kultury, czy też znajomości języka polskiego, nie zaś talentu.

Mamy tu czyste norweskie małe miasteczko, połączone sprawnie ze stolicą, pełne tolerancji i sprzyjające wolności słowa. Każdy ma prawo głosić swoje opinie, jeśli nie obraża innych mieszkańców, a rozrywka jest kwestią wyboru indywidualnego.
Do góry
Autor
RE: Rozczarowany
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 26-11-2009 19:44
Sisey, a wiesz, czym się kończy selekcja tekstów? Kręceniem, szachrajstwem i kombinowaniem.

Z pozdrowieniami dla uczciwych i pokornych
- Rozczarowana.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Rozczarowany
ginger Użytkownik
  • Postów: 3099
  • Skąd: Bydgoszcz
Dodane dnia 26-11-2009 20:53
Niezliczoną ilość razy pisałam do V. czy Jacka - spójrzcie na tego kwiatka, co ja mam z tym zrobić?, i razem się zastanawialiśmy. Miałam nieprzyjemność wyrzucić kilka tekstów, które faktycznie niczego nie przypominały. A i tak zazwyczaj wydawałam na ich temat opinię - prywatną, dla danego autora. Nie muszę tego robić, ale chociaż tekst nie zostanie puszczony, to może twórca się czegoś nauczy.

Teraz jest prościej - mamy czyściec, gdzie idą twory nieudane. Jeśli ktoś ma chęć i zacięcie pedagogiczne - droga wolna. Tam to dopiero można się naczytać...
que bonito seria tu mar si suspiera yo nadar
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Rozczarowany
JaneE Użytkownik
  • Postów: 1190
  • Skąd: Śląsk
Dodane dnia 27-11-2009 10:19
Cytat:
alleluja con napisał/a:
przeszłam na starcie "selekcję" na kilku innych portalach, gdybym nie trafiła tu, pewnie zrezygnowałabym z pisania (i uwierz mi, wiele jest osób, które w siebie nie wierzą i rezygnują, kiedy nikt nie wyciągnie pomocnej dłoni)


Tak, na pierwszym portalu, na którym odważyłam się pokazać mój tekst też "zmieszano mnie z błotem";). Po tym doświadczeniu byłam przekonana, że tylko wydawało mi się, że potrafię pisać.
Cóż trafiłam w nieodpowiadanie miejsce, w którym akceptowany był tylko jeden rodzaj literatury.

Dlatego tak dobrze mi na PP, tu każdy może pokazać to, co ma w głowie i w szufladach. Selekcji dokonywałoby grono ludzi o określonym guście literackim i obojętnie jak bardzo staraliby się być obiektywni, pewne teksty wylatywałyby nie za względu na żenujący poziom, ale dla tego, że nie trafiłyby w gusta oceniających.

Czyściec jest bardzo dobrym rozwiązaniem.
Oswajam rzeczy pisząc o nich.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Rozczarowany
Wiktor Orzel Administrator
  • Postów: 3517
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 27-11-2009 10:27
Temat był już poruszany, ale jak widać co jakiś czas wraca jak bumerang. Myślę, że przedmówcy wyczerpali dostatecznie meritum. Odpowiadając moffisowi odnośnie e-zinu, to obecnie tym projektem zajmuje się ginger i może za jakiś czas ujrzymy pierwszy numer portalowego pisemka.
wiktororzel.pl
Do góry
  • Strona:
  • «
  • 1
  • 2
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]