Rola przypadku w naszym życiu
Portal Pisarski » Z innej beczki » Luźne rozmowy
Autor
RE: Rola przypadku w naszym życiu
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 09-12-2009 20:03
Cytat:
Ktoś kto przegrywa w kasynie cały majątek nie podejmuje decyzji, że przegra. Ale czy to, że przegrał było przypadkiem?


Nie, głupotą. ;)

Grając, należy się liczyć z ryzykiem przegranej, więc trochę była to jego decyzja, chociaż on chciał wygrać (chyba). Bo ja dziś grałam z dzieckiem w chińczyka i specjalnie przegrałam.

Cytat:
Naszą decyzją jest czy tego biletu pilnujemy i czy pilnowaliśmy klucza gdy leżał na szafce.


Nikt przecież nie stoi przy szafce i nie pilnuje biletu czy klucza, chociaż znam człowieka, który przed wyjściem z domu stawia taboret przy lodówce, żeby się nie otworzyła ;) Taki bilet może ktoś niechcący strącić, zawadzić rękawem kurtki, brzegiem wynoszonego dywanu, czymkolwiek w końcu. Nie da się cały czas czuwać nad wszystkim.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Rola przypadku w naszym życiu
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 09-12-2009 20:04
Cytat:
Ten kto przegrał cały majątek zdecydował, że straci wsszystko, ponieważ nie potrafił się opanować.
No tak, czyli nieświadomie, ale w rzeczwistości całkowicie nieprzypadkowo, stracił wszystko.
Do góry
Autor
RE: Rola przypadku w naszym życiu
Vyvern Użytkownik
  • Postów: 171
  • Skąd: Gdzieś niedaleko Bydgoszczy...
Dodane dnia 09-12-2009 20:07
Przedmioty, które są bardzo potrzebne do tego porannego "rytuału" powinny zawsze być pilnowane. ;)
www.vatokilogodzin.fbl.pl
http://www.lastfm.pl/user/Vatokilogodzin
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Rola przypadku w naszym życiu
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 09-12-2009 20:08
Elwiro inaczej. Czy ktoś kto chodzi codziennie do Empiku, nie wiedząc, że znajduje się tam książka, którą kiedyś bardzo chciał mieć, nagle ją dostrzega i kupuje, znalazł ją przypadkiem. On oczywiście powie - słuchajcie przypadkiem ją znalazłem. Ale to jest oczywiście wypadkowa, jego działania. Przypadkiem to mógł ją znaleźć na pustym krzesełku, w mcdonaldzie, bo ktoś zafascynowany cheasburgerem ją zostawił.
Do góry
Autor
RE: Rola przypadku w naszym życiu
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 09-12-2009 20:17
Cytat:
Vyvern napisał/a:
Przedmioty, które są bardzo potrzebne do tego porannego "rytuału" powinny zawsze być pilnowane. ;)


Ja rano bardzo [potrzebuję pomadki bezbarwnej, a córka bardzo lubi mi ją zwijać, czasem robi to w nocy - wstaje, zabiera do łózka i idzie spać. Rano szukam, a dopiero po dłuższym czasie orientuję się, że może być w łóżeczku. Czasem jest, a czasem... nie.

Tomaszu, ja takie zrządzenia nazywanym przeznaczeniem. :) Skoro szedł do Empiku, to po to, żeby zobaczyć, czy nie ma tam interesujących go pozycji. Więc przypadek nie do końca. Nie mógł też jednak wiedzieć, że książka tam będzie. Pewniak też więc nie...
Cóż, życie jest pełne niespodzianek. O, to właśnie była niespodzianka. :)
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Rola przypadku w naszym życiu
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 09-12-2009 20:18
Cytat:
Cóż, życie jest pełne niespodzianek. O, to właśnie była niespodzianka.
:smilewinkgrin: Wygrywasz.
Do góry
Autor
RE: Rola przypadku w naszym życiu
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 09-12-2009 20:18
Tomasz, a jeśli znalazł tą książkę dopiero w momencie, kiedy naprawdę była mu potrzebna? Np. po jakiś przeżyciach, które całkiem zmieniły jego pogląd na treść? Czy to nie zakrawa na przeznaczenie?
Do góry
Autor
RE: Rola przypadku w naszym życiu
Vyvern Użytkownik
  • Postów: 171
  • Skąd: Gdzieś niedaleko Bydgoszczy...
Dodane dnia 09-12-2009 20:20
Nie możecie się umówić, że pomadka będzie w jednym miejscu tylko obie będziecie używać? :)
www.vatokilogodzin.fbl.pl
http://www.lastfm.pl/user/Vatokilogodzin
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Rola przypadku w naszym życiu
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 09-12-2009 20:21
A próbowałeś się na coś umówić z trzylatką?
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Rola przypadku w naszym życiu
Vyvern Użytkownik
  • Postów: 171
  • Skąd: Gdzieś niedaleko Bydgoszczy...
Dodane dnia 09-12-2009 20:25
To też jest jego decyzja, że poszedł kolejny raz do Empiku i akurat do tego działu.



Zastanawiałem się ile ma lat. ^^ Nie próbowałem. ;)
www.vatokilogodzin.fbl.pl
http://www.lastfm.pl/user/Vatokilogodzin
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Rola przypadku w naszym życiu
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 09-12-2009 20:25
Vyvern, jak Twoi rodzice zdecydują, że jedziecie na święta do babci i Ty też jedziesz, to w którym momencie decyzja należy do Ciebie?
Do góry
Autor
RE: Rola przypadku w naszym życiu
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 09-12-2009 20:25
Cytat:
Tomasz, a jeśli znalazł tą książkę dopiero w momencie, kiedy naprawdę była mu potrzebna? Np. po jakiś przeżyciach, które całkiem zmieniły jego pogląd na treść? Czy to nie zakrawa na przeznaczenie?
Możlie. Jakoś w nie nie wierzę, ale czasem coś sprawia, że zaczynam mieć wątpliwości ;)
Do góry
Autor
RE: Rola przypadku w naszym życiu
Vyvern Użytkownik
  • Postów: 171
  • Skąd: Gdzieś niedaleko Bydgoszczy...
Dodane dnia 09-12-2009 20:30
To się wtedy kłócę. ^ ^ Mam dobre stosunki z rodziną więc dla mnie to nie jest problem. Na dodatek rodzice zawsze starają się uwzględnić moją decyzję (babcia w tym samym mieście co ja mieszka).
www.vatokilogodzin.fbl.pl
http://www.lastfm.pl/user/Vatokilogodzin
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Rola przypadku w naszym życiu
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 09-12-2009 20:31
Cytat:
TomaszObluda napisał/a:
Możlie. Jakoś w nie nie wierzę, ale czasem coś sprawia, że zaczynam mieć wątpliwości ;)


No widzisz :) A ja jestem święcie przekonana, ze wszystko w naszym życiu ma sens i nic nie dzieje się przypadkiem. Jeśli przyjrzysz się swojemu życiu, czy nie znajdziesz "przypadkowych" decyzji, które miały wielki wpływ na to, ze jesteś tym kim jesteś i robisz to co robisz? :)
Do góry
Autor
RE: Rola przypadku w naszym życiu
Vyvern Użytkownik
  • Postów: 171
  • Skąd: Gdzieś niedaleko Bydgoszczy...
Dodane dnia 09-12-2009 20:39
Skoro mamy wolną wolę, ograniczoną jedynie prawami narzuconymi nam przez siebie to niemożliwym jest istnienie przeznaczenia.
www.vatokilogodzin.fbl.pl
http://www.lastfm.pl/user/Vatokilogodzin
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Rola przypadku w naszym życiu
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 09-12-2009 20:42
Cytat:
Jeśli przyjrzysz się swojemu życiu, czy nie znajdziesz "przypadkowych" decyzji, które miały wielki wpływ na to, ze jesteś tym kim jesteś i robisz to co robisz?
No ale one często są przypadkowe bez " " ;) Przeznaczenie musi do czegoś konkretnego prowadzić, a nie do tego - jestem kim jestem teraz ;) - . Np. miałem iść na jakiś film, a był brak biletów, wkurzony poszedłem na inny, albo na piwo i poznałem kobietę swojego życia, to przeznaczenie ;)



Cytat:
Skoro mamy wolną wolę, ograniczoną jedynie prawami narzuconymi nam przez siebie to niemożliwym jest istnienie przeznaczenia.
No też naturą oraz decyzjami innych, ale ogólnie racja. Też to mnie martwi. Dlatego ogólnie nie wierzę w przeznaczenie, ale czasem jakbym się skłaniał ku uwierzeniu ;)
Do góry
Autor
RE: Rola przypadku w naszym życiu
Vyvern Użytkownik
  • Postów: 171
  • Skąd: Gdzieś niedaleko Bydgoszczy...
Dodane dnia 09-12-2009 20:53
Chodziło o prawa narzucone nam przez polityków, czyli ich decyzje. Ogólnie o ludzi stojących ponad nami.



Może to przypadek? Gdybyś stanął w kolejce kilka minut wcześniej to by jeszcze byłe bilety. Nawet jeśli by ich już nie było to ty decydujesz czy pójdziesz na inny film, do pubu, czy też do domu. Wszystko zależy od twojej decyzji, której skutki są przypadkami, lecz też decyzjami. Twoja wola czy do niej zagadasz, czy nie.
www.vatokilogodzin.fbl.pl
http://www.lastfm.pl/user/Vatokilogodzin
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Rola przypadku w naszym życiu
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 09-12-2009 20:54
Cytat:
Może to przypadek? Gdybyś stanął w kolejce kilka minut wcześniej to by jeszcze byłe bilety. Nawet jeśli by ich już nie było to ty decydujesz czy pójdziesz na inny film, do pubu, czy też do domu. Wszystko zależy od twojej decyzji, której skutki są przypadkami, lecz też decyzjami. Twoja wola czy do niej zagadasz, czy nie.
Oczywiście, że tak jest. Ale kiedy się zna finał to przypadek wydaje się dość zaskakujący.
Do góry
Autor
RE: Rola przypadku w naszym życiu
Elwira Użytkownik
  • Postów: 4151
  • Skąd: Rembertów
Dodane dnia 09-12-2009 20:54
Cytat:
Przeznaczenie musi do czegoś konkretnego prowadzić, a nie do tego - jestem kim jestem teraz


Rodzisz się z jakimś tam kodem genetycznym, którego nie zmienisz. Możesz podjąć decyzję, że będziesz informatykiem, ale jeśli bardziej pociąga Cię coś innego, powiedzmy kultura indyjska, to będziesz kiepskim informatykiem. No, nic nie poradzisz. A jeśli pójdziesz za tym, co lubisz - możesz być kimś wielkim w danej dziedzinie, bo połączysz pasję z nauką. Każdemu jest przeznaczona właściwa droga, jego droga, czasem tylko, przez własne, niewłaściwe decyzje nią nie idzie.
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Rola przypadku w naszym życiu
TomaszObluda Użytkownik
  • Postów: 6879
  • Skąd: Szczecin
Dodane dnia 09-12-2009 20:56
Cytat:
Każdemu jest przeznaczona właściwa droga, jego droga, czasem tylko, przez własne, niewłaściwe decyzje nią nie idzie.
Jeśli przeznaczenie jest tym samym co predyspozycje genetyczne, to oczywiście, zdecydowanie wierzę w przeznaczenie.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]
  • Slavek
  • 22/03/2024 19:46
  • Cześć. Chciałbym dodać zdjęcie tylko nie wiem co wpisać w "Nazwa"(nick czy nazwę fotografii?) i "Album" tu mam wątpliwości bo wyskakują mi nazwy albumów, które mam wrażenie, że mają swoich właścicieli
  • TakaJedna
  • 13/03/2024 23:41
  • To ja dziękuję Darconowi też za dobre słowo
  • Darcon
  • 12/03/2024 19:15
  • Dzisiaj wpadło w prozie kilka nowych tytułów. Wszystkie na górną półkę. Można mieć różne gusta i lubić inne gatunki, ale nie sposób nie docenić ich dobrego poziomu literackiego. Zachęcam do lektury.
  • Zbigniew Szczypek
  • 06/03/2024 00:06
  • OK! Ważne, że zaczęłaś i tej "krwi" nie zmyjesz już z rąk, nie da Ci spać - ja to wiem, jak Lady M.