Cytaty z Książek
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Książki
Autor
RE: Cytaty z Książek
isa Użytkownik
  • Postów: 518
  • Skąd: Legnica
Dodane dnia 30-03-2008 16:52
Migotliwy, pierwszy moment życia, niczym w morzu diament roziskrzony w pełnym słońcu, gorejący płomień, nowe imię - jaśniejące światło, maleńki obrót potem i po raz pierwszy nadchodzi ciemna noc, a po niej znowu szczęście bajek i tkliwość kołysanek, serca należące do siebie aż jedno zostanie samotne, od pierwszego brzasku po najgłębszy zmrok, od słońca poranka po sny o zmierzchu, fantastyczne plany, i życie, które czasem bieży krętą ścieżką, wielkie nadzieje nagłe zwroty z jasności w ciemność z poniżenia w wielkość, z radości w smutek, wieczne oczekiwanie na jutro, na odmianę losu, promyk nadziei... poruszenie ręki - i życie zmienia swój bieg i koleje... a wszystko za sprawą jednego drgnienia kalejdoskopu życia.


/Danielle Steel - Kalejdoskop/
Może lepiej dać marzeniom żyć
zamiast zabijać je ich realizowaniem?
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Cytaty z Książek
Ita Użytkownik
  • Postów: 8
  • Skąd:
Dodane dnia 31-03-2008 19:01
" Tak jak światło słoneczne utrzymuje cały wszechświat, tak światło duszy utrzymuje to ciało"
(Bhagavat Gita- Taka jaką jest; Śri Śrimad A. C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada).
Polecam tę książkę wszystkim:D
Do góry
Autor
RE: Cytaty z Książek
Afternoon Użytkownik
  • Postów: 705
  • Skąd: Warszawa : Katowice
Dodane dnia 03-04-2008 21:44
"Sama walka w drodze na szczyty wystarcza, aby napełnić serce człowieka." - Albert Camus, "Mit Syzyfa'
Do góry
Autor
RE: Cytaty z Książek
isa Użytkownik
  • Postów: 518
  • Skąd: Legnica
Dodane dnia 06-04-2008 12:09
Wszystko ma na tym świecie koniec, wieczne uczucie - kłamstwo, bzdura.

/Arkadiusz Kobus/
Może lepiej dać marzeniom żyć
zamiast zabijać je ich realizowaniem?
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Cytaty z Książek
wiewka Użytkownik
  • Postów: 11
  • Skąd:
Dodane dnia 07-04-2008 21:28
"Stoję w kolejce czekam na swoja kolej -szczęście rozdają"

"Zakochałaś się - powiedział , wyciągając resztki gwiazd z moich opranionych dłoni"

"Mówisz ,że już mnie nie kochasz?- kłamiesz
nie gasiłbyś herbatnika w popielniczce "

" W każdej kropli na szybie , historia tegorocznej zimy"

"Bezsilność jest uczuciem zaciskającym moje dłonie"


BO DOŚĆ MAM WSZYSTKICH SZYDERSTW, BZDUREK,
JA, CZŁOWIEK Z GŁOWĄ JAK OGÓREK.
Konstanty Ildefons Gałczyński.

Niektórzy ludzie widzą rzeczy takimi, jakimi są i pytają: dlaczego?
Mnie marzą się rzeczy, których nigdy nie było, i pytam: dlaczego nie?

I TAK SIĘ NIE ZMIENIĘ BĘDĘ SOBĄ NA ZŁOŚĆ TOBIE
I TAK SIĘ NIE ZMIENIĘ BĘDĘ SOBĄ NA ZŁOŚĆ TOBIE
Do góry
Autor
RE: Cytaty z Książek
isa Użytkownik
  • Postów: 518
  • Skąd: Legnica
Dodane dnia 09-04-2008 21:27
Odczuwamy bardzo często swe braki, a to, czego nam brak, posiada często, jak nam się wydaje, ktoś drugi.

/Cierpienia Młodego Wertera/
Może lepiej dać marzeniom żyć
zamiast zabijać je ich realizowaniem?
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Cytaty z Książek
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 10-04-2008 15:23
"Poeta zniesie wszystko, tylko nie błąd drukarski" - Oscar Wilde.
Do góry
Autor
RE: Cytaty z Książek
karanata Użytkownik
  • Postów: 8
  • Skąd: Swarzędz
Dodane dnia 08-07-2008 09:18
Miłość jest jak narkotyk. Na początku odczuwasz euforię, poddajesz się całkowicie nowemu uczuciu. A następnego dnia chcesz więcej. I choć jeszcze nie wpadłeś w nałóg, to jednak poczułeś już jej smak i wierzysz, że będziesz mógł nad nią panować. Myślisz o ukochanej osobie przez dwie minuty, a zapominasz o niej na trzy godziny. Ale z wolna przyzwyczajasz się do niej i stajesz się całkowicie zależny. Wtedy myślisz o niej trzy godziny, a zapominasz na dwie minuty. Gdy nie ma jej w pobliżu - czujesz to samo co narkomani, kiedy nie mogą zdobyć narkotyku. Oni kradną i poniżają się, by za wszelką cenę dostać to, czego tak bardzo im brak. A Ty jesteś gotów na wszystko, by zdobyć miłość

P.Coelho "Na brzegu rzeki Piedry usiadłam i płakałam"
"Im wyżej się wznosisz tym mniejszy wydajesz się tym, co zostają na dole"
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Cytaty z Książek
WholeTruth Użytkownik
  • Postów: 1993
  • Skąd: Katowice
Dodane dnia 08-07-2008 11:55
'Śmieją się ludzie choc nie znają moich przywidzeń i radości'. >> yyy. zapomniałam kogo. :p

'Jesteś żartem Boga' >> S. King
Nie byłem poetą.
Ta świadomość nie przyniosła ulgi, tylko wściekłość, że prawa ewolucji mogły wyposażyć jeden i ten sam umysł w taką wrażliwość i taką nieudolność.
J. Fowles
Do góry
Autor
RE: Cytaty z Książek
AgnieszkaM Użytkownik
  • Postów: 7
  • Skąd:
Dodane dnia 08-08-2008 13:28
"Czy wybrałbym życie na Ziemi, mając świadomość, że zostanę nagle od niego oderwany, może w samym środku najszczęśliwszych chwil? Czy też już w punkcie wyjścia podziękowałbym za uczestnictwo w tej bezsensownej zabawie w "dawanie i odbieranie"? Bo przychodzimy na świat tylko raz. Zostajemy wpuszczeni w tę wielką baśń. A potem... Pstryk i skończona bajka!"
Jostein Gaarder "Dziewczyna z Pomarańczami"
(+ jego cytat w moim opisie)
"Gdyby nasz mózg był tak nieskomplikowany, że moglibyśmy go zrozumieć, bylibyśmy wówczas tak głupi, że i tak byśmy go nie zrozumieli."

Jostein Gaarder
Do góry
Autor
RE: Cytaty z Książek
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 22-03-2009 19:24
Jerzy Kosiński - "Malowany ptak"

"Lecha ogarniała niema furia. Wpatrywał się ponuro w ptaki zamknięte w klatkach, mrucząc coś pod nosem. W końcu, po długim namyśle, wybierał najsilniejszego ptaka, przywiązywał go sobie do nadgarstka i przystępował do szykowania cuchnących farb, które rozrabiał z najrozmaitszych składników. Kiedy był zadowolony z kolorów, obracał ptaka i malował mu skrzydła, głowę i pierś w barwy tęczy, aż ten stawał się bardziej pstrokaty i jaskrawy od bukietu polnych kwiatów. Wtedy szliśmy w najgęstszy las. Tam Lech wydobywał malowanego ptaka; kazał mi go trzymać w ręce i lekko ściskać, żeby zaczął ćwierkać. Jego szczebiot przyciągał stado ptaków tego samego gatunku, które krążyło nerwowo nad naszymi głowami. Więzień słysząc pobratymców, usiłował się do nich wyrwać. Ćwierkał coraz głośniej, a jego małe serce, zamknięte w świeżo malowanej piersi, biło jak oszalałe. Gdy gromadziło się dostatecznie dużo ptaków, Lech dawał mi znak, żebym puścił więźnia. Wzbijał się do góry, szczęśliwy i wolny, kropka tęczy na tle chmur, po czym wlatywał w czekające brunatne stado. Przez moment ptaki były zbite z tropu. Malowany ptak krążył z jednego końca stada na drugi, daremnie próbując przekonać krewniaków, że jest jednym z nich. Ale ci, oszołomieni jaskrawymi kolorami, przyglądali mu się z niedowierzaniem. Gdy uporczywie próbował zająć miejsce w szyku, spychali go coraz dalej i dalej. Wkrótce widzieliśmy, jak kolejno odrywają się od stada i atakują go zawzięcie. Jeszcze chwila i wielobarwny kształt zaczynał tracić wysokość i spadał na ziemię. Takie sceny rozgrywały się często. Kiedy w końcu odnajdywaliśmy malowane ptaki, zwykle nie żyły. Lech dokładnie oglądał i liczył otrzymane przez nie ciosy. Z barwnych skrzydeł sączyła się krew, zmywając farbę i znacząc ręce łowcy."
Do góry
Autor
RE: Cytaty z Książek
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 22-03-2009 19:34
Soren Kierkegaard, "Albo-albo" (Diapsalmata)

Kiedy drzwi szczęścia się otwierają, ma się ochotę rzucić się i otworzyć je siłą; a potem, gdy się otworzą, nie ma za nimi nic do roboty.
Do góry
Autor
RE: Cytaty z Książek
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 22-03-2009 19:37
Cytat:
Anub1s napisał/a:
Soren Kierkegaard, "Albo-albo" (Diapsalmata)

Kiedy drzwi szczęścia się otwierają, ma się ochotę rzucić się i otworzyć je siłą; a potem, gdy się otworzą, nie ma za nimi nic do roboty.


nie kojarzę autora, ale jakbym nie widziała nazwiska to powiedziałabym, że Coelho :D
Do góry
Autor
RE: Cytaty z Książek
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 22-03-2009 19:52
Kierkegaard to jeden z czołowych filozofów egzystencjalizmu, jemu daleko do optymizmu Coelho ;) jeszcze zapodam parę cytatów z albo-albo,bo fragment o nudzie po prostu rządzi :)



Soren Kierkegaard, Albo-Albo

Bogowie nudzili się, a więc stworzyli człowieka. Adam nudził się w samotności, powstała więc Ewa. Od tego momentu nuda zakradła się do dziejów świata i rosła coraz bardziej dokładnie w miarę tego, jak rosła ilość ludności. Adam nudził się samotnie, a potem Adam i Ewa nudzili się razem, Adam, Ewa, Kain i Abel nudzili się en famille, a potem wzrosla ilość ludzi na świecie i ludy nudziły się en masse. Dla rozrywki powzięli pomysł zbudowania wieży tak wysokiej, że wierzchołek jej sięgał obloków. Myśl ta była tak nudna, jak wieża była wysoka i stała się dostatecznym dowodem, że nuda zwyciężyła wszystko.
Do góry
Autor
RE: Cytaty z Książek
Anaris Użytkownik
  • Postów: 727
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 22-03-2009 20:04
''Bo serce nie sługa, nie zna, co to pany,
I nie da się przemocą okuwać w kajdany'' `A. Mickiewicz 'Pan Tadeusz' ;]
`The most difficult thing is trying not to forget who you really want to be.`
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Cytaty z Książek
Nathien Użytkownik
  • Postów: 1516
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 22-03-2009 20:09
Cytat:
Anaris napisał/a:
''Bo serce nie sługa, nie zna, co to pany,
I nie da się przemocą okuwać w kajdany'' `A. Mickiewicz 'Pan Tadeusz' ;]


Też się niedawno zatrzymałam nad tym cytatem ;)
"Obcując z potworami, uważaj, abyś nie stał się jednym z nich.
Bo kiedy patrzysz w otchłań, otchłań może zacząć patrzeć w Ciebie."


Fryderyk Nietzsche
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Cytaty z Książek
Anaris Użytkownik
  • Postów: 727
  • Skąd: Gdańsk
Dodane dnia 22-03-2009 20:14
A no widzisz :)
`The most difficult thing is trying not to forget who you really want to be.`
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Cytaty z Książek
Samuel Niemirowski Użytkownik
  • Postów: 2563
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 22-03-2009 22:26
"Pastor powiedział, że połączył ich Bóg. Pastorzy zwykli to mówić zawsze i wszędzie, ale Boża myśl czy też wola objawia się znacznie później, może w dzieciach albo nawet w dzieciach dzieci, w trzecim lub czwartym pokoleniu. Czasem objawienie wybucha jak płomień z dachów wśród nocy, świecąc daleko i przerażająco. Czasem jest ono tylko zagadkowym uśmiechem w dniu srebrnego wesela, łzą na dźwięk piosenki z czasów młodości, nie wygładzoną zmarszczką na obliczu leżącego w trumnie."


Ernst Wiechert, Mała Pasja
"Nie będę zmieniał świata ani Zachodu. Podążą one ku swoim celom tak jak spadająca gwiazda. Ja będę jednak pracował i zmieniał się".
E. Wiechert

www.prozafotografii.blox.pl
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Cytaty z Książek
Poke Kieszonka Użytkownik
  • Postów: 2063
  • Skąd: Naniby
Dodane dnia 23-03-2009 03:23
''Umiera się na wiele sposobów:
z miłości, z tęsknoty, z rozpaczy,
ze zmęczenia, z nudów, ze strachu...
Umiera się nie dlatego by przestać żyć,
lecz po to by żyć inaczej.
Kiedy świat zacieśnia się do rozmiaru pułapki,
śmierć zdaje się być jedynym ratunkiem,
ostatnią kartą,
na którą stawia się własne życie.''

PAULO COELHO - ,,Weronika postanawia umrzeć''
zbieram do kieszonki małe radości z każdego dnia
Do góry
Numer GG
Identyfikator Tlen
Autor
RE: Cytaty z Książek
weronikja Użytkownik
  • Postów: 71
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 23-03-2009 17:28
"O najważniejszych sprawach najtrudniej opowiedzieć. Są to sprawy, których się wstydzisz, ponieważ słowa pomniejszają je - słowa powodują, iż rzeczy, które wydawały się nieskończenie wielkie, kiedy były w twojej głowie, po wypowiedzeniu kurczą się i stają zupełnie zwyczajne. Jednak nie tylko o to chodzi, prawda? Najważniejsze sprawy leżą zbyt blisko najskrytszego miejsca twej duszy, jak drogowskazy do skarbu, który wrogowie chcieliby ci skraść. Zdobywasz się na odwagę i wyjawiasz je, a ludzie dziwnie na ciebie patrzą, w ogóle nie rozumiejąc, co powiedziałeś, albo dlaczego uważałeś to za tak ważne, że prawie płakałeś mówiąc. Myślę, że to jest najgorsze. Kiedy tajemnica pozostaje nie wyjawiona nie z braku słuchacza, lecz z braku zrozumienia."

Stephen King "Ciało"
Very very soon the terror will begin,no place to hide, no way to survive,you can't escape it's time to die.
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]