Cytaty z Książek
Portal Pisarski » Książki i Filmy » Książki
Autor
RE: Cytaty z Książek
miraeryka Użytkownik
  • Postów: 207
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 09-12-2010 10:48
Żyć bez poczucia śmierci znaczy trwać w słodkiej nieświadomości człowieka pospolitego, który zachowuje się tak, jak gdyby śmierć nie była odwieczną, niepokojącą obecnością.


Autoironii nie osiąga się przez uśmiechy, lecz tylko przez westchnienia, nawet jeśli zupełnie zduszone. Albowiem autoironia to wyraz rozpaczy.
Emil Cioran
Na szczytach rozpaczy

"Pamiętaj, musisz mieć kredens. Twój świat się zawali
a kredens jeszcze będzie stał. All you need is kredens
i dużo, dużo naczyń, które łatwiej zapełnić
niż pustkę."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Cytaty z Książek
Silvus Użytkownik
  • Postów: 1661
  • Skąd: Warszawa
Dodane dnia 09-12-2010 11:00
"W moim biurze jest pięć osób, których się boję. Każda z tych pięciu boi się czterech pozostałych (z wyłączeniem nakładających się na siebie przypadków) z dwudziestu osób personelu mojego działu, a każda z tych dwudziestu boi się sześciu, co daje w sumie sto dwadzieścia osób, których boi się przynajmniej jedna osoba. Każda z tych stu dwudziestu boi się pozostałych stu dziewiętnastu, a wszystkie sto czterdzieści pięć osób boi się dwunastu najwyższych dygnitarzy, którzy założyli i rozwinęli koncern, obecnie zaś kierują nim jako właściciele."

Joseph Heller, "Coś się stało"
Do góry
Autor
RE: Cytaty z Książek
Usunięty Gość
  • Postów:
  • Skąd:
Dodane dnia 14-04-2011 08:17
"Młody człowiek staje się takim dorosłym, jakiego chciało jego dzieciństwo. Zaś człowiek dojrzały jest dzieckiem młodego człowieka."

Erick-Emmanuel Schmitt, "Truciielka" (pamiętnik autora)
Do góry
Autor
RE: Cytaty z Książek
miraeryka Użytkownik
  • Postów: 207
  • Skąd: Kraków
Dodane dnia 16-04-2011 11:34
"Czy możesz twierdzić, że kogoś kochasz, jeśli nie pozwalasz mu być sobą, jeśli potrzebujesz go psychicznie i emocjonalnie, żeby być szczęśliwym? To, co nasza kultura miłością nazywa, z jej pieśniami i poematami – tak naprawdę miłością nie jest; co więcej: stanowi jej przeciwieństwo. Jest żądzą, kontrolą, posiadaniem.

Egoizmem jest wymaganie od innych, by żyli życiem, które akurat tobie wydaje się najwłaściwsze. To jest egoizm. Żyć swoim życiem nie jest egoizmem. Egoizm zawiera się w żądaniu, by ktoś żył zgodnie z twoimi upodobaniami, dla twojego zysku i twojej przyjemności.

Jakże możesz kochać ludzi, jeśli potrzebujesz ich do własnych celów? Możesz ich tylko wykorzystywać i używać. Jeśli jesteś mi niezbędny, abym czuł się szczęśliwy, muszę ciebie użyć, manipulować tobą; muszę znaleźć sposoby i środki, aby cię zatrzymać. Nie mogę pozwolić, abyś był wolny."

Anthony de Mello, "Przebudzenie"

"Pamiętaj, musisz mieć kredens. Twój świat się zawali
a kredens jeszcze będzie stał. All you need is kredens
i dużo, dużo naczyń, które łatwiej zapełnić
niż pustkę."
Do góry
Numer GG
Autor
RE: Cytaty z Książek
Kushi Użytkownik
  • Postów: 932
  • Skąd: Kraina marzeń
Dodane dnia 16-04-2011 23:52
Ania z Zielonego Wzgórza:)
Ten cytat został mi po dziś dzień:)

Jutro można zacząć wszystko od nowa, jutro jest wolne od błędów

:)
Muzyka dodaje skrzydeł, zwłaszcza wierszom
http://www.youtube.com/watch?v=wOvN0Ek3Qrk
Do góry
  • Skocz do forum:
Polecane
ShoutBox
  • Zbigniew Szczypek
  • 01/04/2024 10:37
  • Z okazji Św. Wielkiej Nocy - Dużo zdrówka, wszelkiej pomyślności dla wszystkich na PP, a dzisiaj mokrego poniedziałku - jak najbardziej, także na zdrowie ;-}
  • Darcon
  • 30/03/2024 22:22
  • Życzę spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. :) Wszystkiego co dla Was najlepsze. :)
  • mike17
  • 30/03/2024 15:48
  • Ode mnie dla Was wszystko, co najlepsze w nadchodzącą Wielkanoc - oby była spędzona w ciepłej, rodzinnej atmosferze :)
  • Yaro
  • 30/03/2024 11:12
  • Wesołych Świąt życzę wszystkim portalowiczom i szanownej redakcji.
  • Kazjuno
  • 28/03/2024 08:33
  • Mike 17, zobacz, po twoim wpisie pojawił się tekst! Dysponujesz magiczną mocą. Grtuluję.
  • mike17
  • 26/03/2024 22:20
  • Kaziu, ja kiedyś czekałem 2 tygodnie, ale się udało. Zachowaj zimną krew, bo na pewno Ci się uda. A jak się poczeka na coś dłużej, to bardziej cieszy, czyż nie?
  • Kazjuno
  • 26/03/2024 12:12
  • Czemu długo czekam na publikację ostatniego tekstu, Już minęło 8 dni. Wszak w poczekalni mało nowych utworów(?) Redakcjo! Czyżby ogarnął Was letarg?
  • Redakcja
  • 26/03/2024 11:04
  • Nazwa zdjęcia powinna odpowiadać temu, co jest na zdjęciu ;) A kategorie, do których zalecamy zgłosić, to --> [link]